Zsalukőre vonatkozóan lásd 57921 hozzászólást. Szerelőbetonba minek a vas? A szerelőbeton feladata az, hogy a vasakat legyen min szerelni és vasbeton lemez betonja öntéskor ne keveredjen a sóderral, a súder meg minél kevesebb vizet szivjon ki a friss betonból. Szerelőbetonba csak egészen különleges esetben kell vas. Ha eltörik hét eltörik, még úgy is erősebb mint a sóder ami alatta van.
A lemezes szigetelést föl lehet rakni teherhordó falra vagy szigeteléstartó falra. A szig.tartó fal 12 cm, a védő 6,5cm szokott lenni. Mindig az a fal épül előbb amelyikre ragasztják a szigetelést. A szigetelésnek akkor van csak értelme, ha a padló alatt is van. Erre szigetelésvédő beton kell. Egy családi ház pincéjéhez ha nincs talajviz teljesen fölösleges a drágábbik. A csalukőbe nemcsak a vizszintes vasalás jó, hanem a függőleges is ha nem betonból rakott téglafalként kell, hogy funkcionáljon. A függőleges vasalást nem szokták szeretni, mert nehéz kivitelezni.
Mivel most egy másik perem is van, tök mindegy, mit írnak alá, ha perre kerül a sor, akkor kirendelnek egy műszaki szakértőt, és az dönti el a játszmát.
Lehet öt tanú, meg csinálhat akármit a másik fél, ha a szakértő azt mondja, hogy a kivitelező hibázott, akkor hiába hoz ő egy rakat tanút, aki bizonygatja az ellenkezőjét, nem fogja a bírót érdekelni. Tapasztalat!
Nem akarok még egy pert a nyakamba venni, valami értelmes megoldást szeretnék találni a dologra.
Visszabontásról egyenlőre nem is merek gondolkozni, és szerintem ennyire nem nagy a gond azért.
Szerintem meg tudom oldani majd a dolgot egyszerűbben is.
Nehéz ügy ! Mindenképpen kell 2 tanú és nem árt egy mobilos hangfelvétel sem a kamerázáson felül.
Lehet készíteni jegyzőkönyvet - ha aláírja a másik fél is, ha nem ír alá lehet un. emlékeztetőt. Tehát ha az elhangzottak alapján nem hajladó aláírni a jegyzőkönyvet a szakmai részről, akkot is kell egy jegyzőkönvy aminek a lényege , hogy a másik fél nem volt hajlandó részletes jegyzőkönyvet készíteni, azt aláírni és ennek a jegyzőkönynek lesz a melléklete egy emlékeztető. Hamajd biróságra kerül a sor valamit segít. Talán.
Én általában ha sejtem, hogy vitás ügy lesz a befejezésnél, akkor mindig hivók egy tanút. A fivérem szokott lenni, mondom neki Misi nincs más dolgod csak igyad a söröd és szömötölj.
Viszont amit kérdeznék a lábazatba nem ír semmit zsalukövek közé,mondjuk vettem oda is,de csak 10-est
Kérdés csak belefektessem a 2 szálat a zsalukőben kihagyott nútba vagy ehhez is csináljak kengyeleket,felsó sornál+hozzákötözzem a 8-as hálót a kengyelekhez
Kömkel biztos tudja, de én naív úgy gondolom, csak van valamiféle ellenőrző szerv, ami kimondhatja, hogy el lett bszva... mert ugye ha nem jó, akkor valahol valaki elbszott valamit...
Egyedüli bukta ott lehet, hogy saját költségen javítod, és a benyújtott számlát jó ideig nem akarják kifizetni.
Valami hasonló nekem is eszembe jutott már, de ezeket nekem kell megoldani, mert pénz a kivitelezésre nem lesz egyhamar.
Arra gondoltam, hogy a kútfúráshoz hasonlóan 110-es műanyag csővel lefúrok az alapig és beton oszlopokat öntök bele körben a kritikus résznél.
Lehet, hogy ezeket kellene híg cementes, homokos masszával feltölteni, és rúdvibrátorral berázni a helyére az egészet.
Amikor egy szakasz elkészült, akkor a betonba fúrt lyukakon keresztül fel lehetne tölteni az üreget ami a vibrálás utáni tömörödésből keletkezett, és az még egy gerendaként össze is fogná az egészet.
A púrhabozást palackból gondoltam egyébként a kútgyűrű habbal megoldani.
- és nálad nem megoldás, mivel a feltöltés összerogyása nem állt meg, tehát hiába töltöd ki a mostani üreget, alatta ugyanúgy folytatódni fog a megrogyás
Betonos híg zagyot szokás beleengedni az ilyen helyekre, és rúdvibrátorral megtömöriteni. Csak éppen családi házas szinten még nem is nagyon hallotta ilyenről, mert annyira költséges.
Tavasszal vágok pár helyen lyukakat a szerelőbetonba, megnézem, mennyire súlyos a helyzet, ha csak az a sáv lóg a levegőbe, ami a visszatöltéskor süllyedt meg, akkor nem olyan nagy a gáz.
Ha viszont az egész plac alatt rés van, az gebasz, akkor nincs más választás.
Megpróbálok érdeklődni, hogy mi az ára ennek az injektálásnak.
Azt értem, hogy tágul, csak sajnos szerintem ez a föld magától még több évig fog tömörödni, ezért megjelenhetnek megint a rések a befúvás után, és itt mindegy, hogy 5mm, vagy 10cm a hézag.
Valamivel tömöríteni kellene a földet a beton alatt, amire a víz lenne kézenfekvő megoldás, a föld pőtlásával, csak itt is felmerülnek kérdések, hogy megdagad a föld, az mennyi idő után áll vissza az eredeti méretére, stb.
Igen, benne lakunk már, de még félig építési terület.
Erre nem lesz keret szerintem, a kivitelezőtől meg elég esélytelen bármit is kicsikarni.
Ezt valahogyan nekem kellene megoldanom.
Azon gondolkoztam, hogy a púrhabos feltöltést meg lehetne csinálni házilag a zártcellás púrhab befecskendezésével.
Ehhez csak lyukakat kellene fúrnom főleg a válaszfalak mentén, és oda bejuttatni az anyagot.
Amint írtam a kétségeim ott merülnek fel, hogy mennyi idő alatt állapodik meg a föld egy ilyen viszonylag zárt térben?
Kívül még mindig látom a visszatöltéseknél, ha vizet kapnak eső után, akkor elég keményen tudnak beszívódások képződni, pedig két éve vannak már a helyükön.
A purhab miután benyomják még tágul egy csomót. Ezek az injektálásos dolgok elég jól ki vannak számolva, ha nem kókler bandát bízol meg, elég jó biztonsággal meg tudják csinálni. Költségekről konkrétumot nem tudok.
Szerintem a kemikál Bornit nevezetű termékén érdemes volna elgondolkoznod.
Elvileg lapostetők szigetelésére van kitalálva, latexel módosított bitumen, vízbázisú, kikeményedés után nagyon strapabíró és rugalmas, teljesen gumiszerű, uv álló.
Lényegesen olcsóbb. Állagra olyan mint a danett puding, így kinyomóval ezt is lehet használni.
Mostmár csak azt kéne tudni mit takar a tartós járda fogalma pl. években. Mert más ha idegeneknek pénzért teljesítünk valamit és más ha az ember sajátmagának készít valamit takarékosságból /kedvtelésből vagy csak megszállottságból.
Köszönöm az eddigi h.sz.kat járda betonozás témában.
Már csak egy kérdésem lenne: Mi a véleményetek a BITUNOVA, Starplast termékéről? /Igaz, hogy az 1/10dét használnám el belőle éa fogalmam sincs, mihez kezdek majd a megmaradó anyaggal, de a ház fal és a járda közötti 2-2,5 centis repedést kitudnám vele javitani, így betonozni sem kellene./