Keresés

Részletes keresés

Real_Tek Creative Commons License 2008.09.30 0 0 530

Egy kis infó a külső hőmérséklet érzékelőben gondolkodóknak. Nálam mind az, aki beszerelte, mindpedig a beüzemelő szervízes egyaránt azt mondta, hogy nem javasolja. Gyakorlati tapasztalataik szerint akinek van, az nem elégedett vele, sőt legtöbben le is szereltetik.

Real_Tek Creative Commons License 2008.09.30 0 0 529

Sziasztok,

Nos nekem ma végre beüzemelték a "drágaságom" :o) Mostmár az új kazánnal vágok neki a fűtési szezonnak.

Lajos lehet, hogy off-nak veszi majd, de aki a Centrop Kft.-vel helyezteti üzembe majd a kazánját annak ajámlom, hogy az ígért nap előtt mégegyszer egyeztessen velük. Viszont elismerem korrekten kezelik a panaszokat.

Dínó Creative Commons License 2008.09.30 0 0 528

Elküldtem, közel is van hozzád, de félő, hogy Baxi beüzemelésre nem szerződtek.

(nem írtam tárgyat, remélem nem gyomlál ki a spamszűrő)

Előzmény: katonalajos (527)
katonalajos Creative Commons License 2008.09.30 0 0 527
Az adatlapomon van e-mail cím, ha esetleg tudsz valakit (valakiket) ajánlani, akkor azt örömmel fogadom. Köszi!
Ja, ha lenne külső hőmérséklet szabályozóm is, akkor még drágább lenne.
Előzmény: Dínó (526)
Dínó Creative Commons License 2008.09.30 0 0 526

Hmm. ezek szerint Te úgy jártál a kazánoddal, mint én a TEKA sűtő+főzőlapommal: sikerült akciós áron venni  valamit, aztán a beüzemeléskor kifizetjük a megspórolt részt :)

 

Elég durva árakat kaptál. Ha jól emlékszem nálam a kazán "csak" valami 14-16e lett volna külön.

 

Volt olyan  szervíz, aki a külső hőmérséklet érzékelők és a termosztát bekötéséért (csak a kazánoldalon) is súlyos ezreket szeretett volna elkérni :)

Előzmény: katonalajos (523)
katonalajos Creative Commons License 2008.09.30 0 0 525
(520) Nálam pl. olyan vegyes rendszer van, hogy mindenütt csak padlófűtés van, kivétel a hálószoba, mert ott csak radiátor.
Előzmény: monyesz (524)
monyesz Creative Commons License 2008.09.30 0 0 524
Csak a radiátoros részt nem tudod működtetni ? Mert az gyorsabban képes reagálni és ilyen időben elég is.
Előzmény: Dínó (522)
katonalajos Creative Commons License 2008.09.30 0 0 523
Beüzemelés
Felhívtam jó pár szervizt a kazánom beüzemelésével kapcsolatban, ami ugye elengedhetetlen ahhoz, hogy a garanciális feltételeknek eleget tudjak tenni - kvázi kötelező. Kondenzációs kazánok esetében ennek díja Zuglói kiszállással bruttó 27.600 és 32.000 forint között mozog.
Jövőben vásárlók esetében kéretik ezt a költséget is beszámítani!
(Megjegyzés: nem kondis kazán esetén ez a költség 16.000 és 21.000 között adódik.)
Előzmény: Dínó (490)
Dínó Creative Commons License 2008.09.30 0 0 522

Nálam ugyanez a helyzet.

Mindkét kör előremenője időjárásszabályzott, radiátorok max 60 fokra méretezve (illetve az extra hőszig miatt valószínűleg kevesebbre :) )

 

Egyelőre küzdök: állandó padlófűtéssel ebben a 10 fokos időben egyrészt túlfűtök (mivel a nappalim benapozott), másrészt a kazánom is gyakorlatilag folyamatosan menne. Ez teljesen leszabályozva is 5kW, ami nem kevés.

Ki kellene tapasztalni a fűtési görbéket, lehet, hogy egy laposabb görbével nem lenne gond. Bár a napsütés azért be tud zavarni.

 

Termosztátból jelenleg a Siemens REv23 teker, bár a Honeywell CM907 sokkal szebb (háttérvilágításos kijelző, magyarázó feliratok,...stb). Valószínűleg ettől függetlenül "dobra verem", mivel nincs kedvem a Siemenset lebányászni a falról :)

 

Egyébként érdekes a Lajos által linkelt Thermo DTC termosztát is, ez a leírása alapján a levegő és a padló hőmérsékletét is figyelembevéve szabályoz. A kérdés az, hogy a "tanuló" része PI vagy PID :).

(mondjuk az árát se találtam meg egyelőre)

Előzmény: Jancsii (520)
katonalajos Creative Commons License 2008.09.30 0 0 521
Hát igen, ez is egy vegyes rendszer, de ebben az esetben elengedhetetlen, hogy a külön padlófűtéses helyiséget is temperálni kelljen.
Amikor egy légtéren belül van padlós és radiátoros kör is, akkor nem nagyon látom értelmét a kettős vezérlésnek.
Előzmény: Jancsii (520)
Jancsii Creative Commons License 2008.09.30 0 0 520

Nálam pl. olyan vegyes rendszer van, hogy mindenütt csak padlófűtés van, kivétel a hálószoba, mert ott csak radiátor. Tehát több féle vegyes rendszer van.:)))

 

Előzmény: katonalajos (519)
katonalajos Creative Commons License 2008.09.30 0 0 519
Jajj Jancsii, hát én is ezt "mondom" te! :-)
Előzmény: Jancsii (517)
katonalajos Creative Commons License 2008.09.30 0 0 518
Még szabályozásról ezeket találtam az előbb említetteken kívül: (375) (386) (392) (394) hsz.
Előzmény: katonalajos (513)
Jancsii Creative Commons License 2008.09.30 0 0 517
Létezik egy olyan vegyes megoldás, amikor padlófűtés is van és radiátoros is. Ezt úgy mondják, hogy a padlófűtéssel, csak temperálunk és a radiátorral szabályozzuk a szoba hőmérsékletét. Tehát  kb. 18-20 fokra fűti a szobát a padló és a hiányzó 1-2 fokot a radiátorral pótoljuk. Itt jobban megoldható az állandó hőmérsékletű víz. Csak a radiátorokkal kell "játszani."
Előzmény: katonalajos (516)
katonalajos Creative Commons License 2008.09.30 0 0 516
Persze éreztem én ezt, csak témafelvetésnek szántam.
Az alacsony előremenő miatt én még mindig azt preferálom, hogy legyen az a padlókör folyamatos (jó alacsony hőfokú) vízzel meghajtva, oszt a radiátor oldalt szakítsuk meg mindig egy szobatermosztáttal. Persze ezt a megoldást akkor látom főleg járhatónak, ha van kültéri hőmérséklet figyelés.
Előzmény: Jancsii (515)
Jancsii Creative Commons License 2008.09.30 0 0 515
Ezt nem volt nehéz megtalálnod. Ez a régi klasszikus módszer. Sajnos a kondenzációs kazzánnál nem jó. Az a lényeg a kondis kazánnál, hogy olyan alacsony hőfokú vizet tudsz vele csinálni, ami közvetlenül belevezethető a padlófűtésbe. Sajnos ez a hőmérséklet kevés a radiátornak, ezért a radiátor hőleadó felületét kell megnövelni. Erről már beszéltünk, hogy kb. 50%-al.
Előzmény: katonalajos (514)
katonalajos Creative Commons License 2008.09.30 0 0 514
Találtam egy ilyen megoldást:
A kombinált rendszert úgy kell építeni, hogy a radiátoros kör és a padlófűtési kör előremenő hőmérsékletét külön-külön szabályozzuk. A padlófűtés vízhőmérsékletét a radiátoros kör vizéből keverjük ki, egy, a visszatérő oldalra szerelt egyutú szeleppel. Nagyon fontos gondoskodni a padlófűtési körök vízmennyiségének beállításáról. E nélkül nincs jól működő padlófűtés. Használjunk thermohidraulikus szelepmozgató felszerelésére alkalmas osztógyűjtőt.
Mi a véleményetek erről kondenzációs kazánok használata mellett?
katonalajos Creative Commons License 2008.09.30 0 0 513
Itt találtam valamit, hátha ilyen érdekel.
Egyéb iránt szobatermosztátok esetében a Siemens, Beryl, Honeywell típusokról értekeztünk: (300) (302) (315) (316) (319) (324) (325) (338) (342) (356) (368) hozzászólásokban. Van még sok más típus is, de még nem esett róluk szó.
Előzmény: Attis_ (512)
Attis_ Creative Commons License 2008.09.30 0 0 512

Igen van időjáráskövető szabályozás, külső hőmérsékletérzékelővel a ház északi oldalán.

Ez alapján határozza meg a kazán az előremenő hőmérsékletet.

Az idei az első teljes tél ezért most lesz a pontos beszabályozása.

Padlótermosztátból, és szobatermosztátból  milyen tipusok jöhetnek szóba?

 

 

 

Előzmény: katonalajos (506)
monyesz Creative Commons License 2008.09.29 0 0 511
Igen, ezzel meg az a baj, hogy a padlófűtés nagyon lomha, mikor visszaveszel, akkor nemjelentkezik azonnal a hatás. Majd akkor amikor épp szükség lenne a melegre, 6-8 óra múlva.
Biztos van rá jó megoldás !
Előzmény: Jancsii (509)
katonalajos Creative Commons License 2008.09.29 0 0 510
Persze, persze, de ha valaki nem csinál semmi akkor hiba az biztosan nem lesz belőle - de sajnos más sem.
Előzmény: monyesz (508)
Jancsii Creative Commons License 2008.09.29 0 0 509
Ez jól hangzik, de nem értek vele eggyet. Ha állandó hőmérsékleten tartod a padlót attól még a szoba hőmérséklete változhat. Pl.a benapozástól. Én jobnak tartom, ha a szoba hőmérsékletet tartom állandó értéken.
Előzmény: monyesz (507)
monyesz Creative Commons License 2008.09.29 0 0 508
Mivel kondenzációs kazánt be lehet rakni olyan helyre is ahol igazából nem fog kondenzációs üzemben dolgozni, könnyen félrecsúszhat a statisztika.
Előzmény: katonalajos (505)
monyesz Creative Commons License 2008.09.29 0 0 507
A padlófűtés vezérlése padlótermosztátról lehetséges, ugyanis a padlót kell gyakorlatilag állandó hőmérsékleten tartani, illetve lehet visszavenni a padlókör előremenő hőfokán.
Előzmény: Attis_ (502)
katonalajos Creative Commons License 2008.09.29 0 0 506
Ár-érték tekintetében tényleg jó választásnak tűnik ez a típus. Elég sokat tud, és már pont kifutó termék.
A padlófűtés tekintetében pedig csak megerősíteni tudlak: nem lenne jó, ha ott ki/bekapcsolások lennének. Legyen az egy "konstans" fűtési elem a rendszerben, és ehhez képest fog a radiátor ág a termosztáton keresztül szabályozni.
Mondjuk arról nem írtál, hogy van-e kültéri időjárás figyelő egységed.
Előzmény: Attis_ (502)
katonalajos Creative Commons License 2008.09.29 0 0 505
Jajj, hát persze, hogy nem arra lenne jó, hogy óriási tudással azt mondanánk, hogy sokkal kevesebb gáz fogy ilyen kazán mellett.
((De azért elárulom, hogy amennyiben 50-100 kondis lakásról lenne adatunk, meg 50-100 pl. turbósról, akkor azért már ki lehetne valami különbséget mutatni - amennyiben van.))
Előzmény: monyesz (501)
katonalajos Creative Commons License 2008.09.29 0 0 504
Jelentem: kicserélve. Persze, nincs baj azzal a +/- 2 fokkal, csak nálam szerencsétlen módon pont érvényesült is szó szerint a két mérőnél.
Különben az én mérőmre meg az ég világon semmi nincs írva, igaz nem is horror az ára: br. 792/db.
Előzmény: joevagyok68 (500)
Jancsii Creative Commons License 2008.09.29 0 0 503

A Siemens REV23-at ajánlanám. Most akcióban 14 400-ért hozzá lehet jutni.

Olvasd el 356-os hozzászólást. Sok mindenre választ ad.

Előzmény: Attis_ (502)
Attis_ Creative Commons License 2008.09.29 0 0 502

Sziasztok!

 

 

Termomax inka 24 kazánom van, padlófűtés és radiátoros fűtés.

Egy hidrováltón keresztül van a kazánhoz kötve. A két körre két külön keringető szivattyú amelyeket egy-egy egyszerű termosztát kapcsol.

 

Szeretném valami "komolyabb" termosztátot hozzá, bár nem tudom a padlófűtést hogyan tudnám gazdaságosan ki-be kapcsolgatni, mivel úgy tudom sokkal energiatakarékosabb, ha szinte egyfolytáben megy.

 

 

Előre is köszi a válaszokat

 

 

 

Üdv.:

 

Attis

monyesz Creative Commons License 2008.09.29 0 0 501

Nagyon nehéz vagy szinte lehetetlen feladat ilyen adatokat akár csak összehasonlítási alapnak is venni bármi célból.

Lehet egy fűtési rendszer jól megtervezett és méretezett, ugyanakkor az ellentéte is - és működhet mindkettőben kondenzációs kazán. Még több indokom is lenne hogy ne tartsam célszerűnek az itteni dataok hasonlítgatását, de inkább nem mennék bele, hosszú... Én jobb szeretek nem egyedi eseteket hasonlítgatni (te asszem tudod miért), vagy ha már igen, akkor egy lakást a saját előző fogyasztásáház. Persze tudva azt, hogy a fűtés erősen (külső) hőmérséklet függő.

Ami érdekes lehet, az egy többlakásos ház nagyjából azonos lakásparaméterei melletti gázfelhasználása egy kondenzációs és egy hagyományos (zárt égésterű turbós) kazánnal. De ez is csak egyedi eset ugye, igaz legalább mond valamit !

Előzmény: katonalajos (499)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!