Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.01.01 0 0 6
a szalonna miképp paleolit kori? miként tudjátok eldönteni valamely ételről, hogy paleolit körülmények között elkészülhetett-e?
Előzmény: gergoagainstcd (5)
gergoagainstcd Creative Commons License 2010.01.01 0 0 5
paleolit az azt jelenti h kőkori, és a kőkori ember evési szokásait próbáljuk leutánozni a mai modern korban, innen az elnevezés.
Előzmény: Törölt nick (4)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.01 0 0 4
mitől paleo a paleo?
Előzmény: gergoagainstcd (3)
gergoagainstcd Creative Commons License 2010.01.01 0 0 3
A tiltott dolgokon kívül bármit, fantáziára van bízva. Tücsök, bogár és a nyersárú teljesen megengedett ízlésen múlik :) . Én elszoktam tekinteni tőle, általában. Tojást , szalonnát, salátákat, husokat, halakat szoktam főleg. De rájöttem, h a pörkölt például maximálisan paleo. Jövő hétvégén gulyáslevest akarok főzni, krumpli helyett zöldségekkel , fehér és sárgarépával. Kiváncsi leszek. Halászlé is teljesen jó.
Előzmény: Törölt nick (2)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.01 0 0 2
és mit kellene enni? tücsköt-bogarat? esetleg valami nyersárút? Nemesített gyümölcsök szóbakerülhetnek, vagy csak kökény vackor meg berkenye mehet?
Előzmény: gergoagainstcd (1)
gergoagainstcd Creative Commons License 2010.01.01 0 0 1
A lényeg nagy vonalakban annyi , hogy próbáljuk leutánozni azt a táplálkozást amihez hozzáfejlődtünk az evolúciónk során vagyis, hogy ne együnk gabonafélét, tejtermékeket, hüvelyeseket. A miértekről írt egy könyvet Szendi Gábor rengeteg szakirodalmat feldolgozva, azt nehéz elmondani nem hozzáértőként.

http://www.tenyek-tevhitek.hu/paleo20091214.mp3 Ez egy beszélgetés Szendi Gáborral, itt elhangzik egy-két érdekes dolog.
Előzmény: zsuzsi07 (0)
zsuzsi07 Creative Commons License 2010.01.01 0 0 0
A téma érdekes, bár nem hiszem, hogy 0 provokatőr fog majd felbukkanni...
Érdekel a táplálkozás, vitassuk meg. Jó lenne először is valakinek leírni, mi is az a paleolit táplálkozás pontosan.
Előzmény: Evicke (-)
Evicke Creative Commons License 2010.01.01 0 0 topiknyitó
jobb híján a Természetgyógyászat csoportban nyitottam, bár belegondolva, nagyon sok beteg ember számára gyógymódnak is tekinthető, sőt, ténylegesen ez áll legközelebb az ember természetes táplálkozásához...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!