Keresés

Részletes keresés

Sehonnai Bitang Ember Creative Commons License 2003.03.02 0 0 540
Ki tudja ki ő: galamb nagyságú, jórészt szürke, a begye fekete, a szárnya vége kék és fekete?Szarkaszerű a mozgása, csőre rövid, néha galambhoz hasonlóan búg, máskor papagályra emlékeztető "torokhangon" csipog.
A cinkékkel osztozott a madáreleségen.
Ördögpirula Creative Commons License 2003.03.01 0 0 539
cyber.greg Creative Commons License 2003.02.25 0 0 538
Hééé ember, én tudok segíteni, mi pont olyan állatgyógyszert gyártunk, ami szerintem jó lenne a problémára.
Dobj egy mélt, ha gondolod!
Előzmény: Shrine (537)
Shrine Creative Commons License 2003.02.25 0 0 537
jelentem, nem sokat javult a papagáj állapota. nem nagyon reagált a gyógyszerre amit kaptunk, bár némileg csillapodott tőle a hasmenése. a csőrikéjét fazonravágták a dokik, kicsit tul volt nőve..karmaiból is reszeltek.
Kaptunk másik gyógyszert, antibiotikum, erősebb hatású, msot megint 3-4 nap kínzás, +nem iszik, szóval fencskendőből kell itatnom. nagyon útálja.
Ma vettem neki fütröskölest, bár elég bizalmatlanul néz rá, még em kóstolta meg. Szerintetek nemis fogja?
Doki aszonta nembiztos hogy megmarad. Pedig kezdem nagyon megkedvelni. Valami szép nevet kéne neki találni..
szoritsatok érte, elkél a szurkolás :)
sparrowhawk Creative Commons License 2003.02.24 0 0 536
Bár nem vagyok papagájos, csak tartó és ha már van szaporítom. Szerintem egy megfelelő méretű odúval jobban tudnád motiválni a papagájodat költésre. Kevés papagáj faj van, amelyik fészket hord és épít, inkább csak a faodú alján kapargászik, rágcsál némi fatörmeléket. Ebben kapar gödröt. Mivel zárttéri tartásnál a madártartó biztosítja az odút a madarainak, így ez aljára némi forgácsot kell rakni, melybe fészekcsészét hasal és kapar a tojó.

Canári1!

Olvastad már a Washingtoni egyezmény kijött (2002 XII.20.) végrehajtási utasítását?
A 2002/159. Magyar Közlönyben megtalálod. Vagy másszál fel a neten a Magyar Közlöny Webjére, ott ezen a számon megtalálod, vagy a hatályos jogszabályoknál a 271/2002 (XII.20.) Korm. rendeletnél. Vannak érdekességek és előírások. Valamint a bejelentési kötelezettség alól kivett fajok listája is.
Pl. az I függelékes strucc (gondolom van a minisztérium egyes embereinek érdekeltsége a dologba:)), a Tűzcsíz, stb.
De egy sor papagáj faj is lekerült, már nem csak a három faj (nimfa, hullámos, kis sándor) van a listán, hanem a rozellától a verébpapagájon keresztül, a katalint és a lilafejűt is kivették többek között.
Bár mi az uniós találkozásokat várjuk, a tenyésztett vadmadarak szabad forgalma miatt:)
szí spar

Előzmény: cyber.greg (535)
cyber.greg Creative Commons License 2003.02.24 0 0 535
Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy ha a papagájnak adok egy csomó szalmaszálat, akkor feléled-e benne a fészekrakási ösztön? Már ha van neki ilyen.

Ammandina Creative Commons License 2003.02.18 0 0 534
Hinnétek, hogy mind a kettő hím?

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Dulifuli Creative Commons License 2003.02.18 0 0 533
Hja, hát ha jó a link, akkor megesik, hogy a kép is megjelenik... :-))
Előzmény: Veritka (531)
Shrine Creative Commons License 2003.02.17 0 0 532
albínó, mennyire láttam, piros a szeme. tojó... :/
de majd mglátom, lehet, hogy maradhat. csak nem akarom egyedül tartani, mer nincs időm az állatsereglet+suli+felvételik melett hogy egész nap vele legyek, szal valószínű, hogy amint felépül, kap maga mellé egy hímet :)
voltunk tegnap este a dokinál, szegény nagyon parázott.. de gondolom ez érthető. kaptunk gyogyit, 3-4 napig most nálunk van biztosan, amig tart a kzelés, aztán majd meglátjuk..
Előzmény: Ammandina (530)
Veritka Creative Commons License 2003.02.17 0 0 531
Akkor most lássatok csodát!!!)))))
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
Előzmény: Dulifuli (522)
Ammandina Creative Commons License 2003.02.17 0 0 530
Szegényke, még szerencse, hogy rátaláltál. Albínó, vagy fehér? Tojó, vagy hím? Ha hím, akko lehet, hogy tudok neki szerezni helyet, az egyik rokonunknak van egy magányos tojó hullámos papagája
Előzmény: Shrine (529)
Shrine Creative Commons License 2003.02.17 0 0 529
tölem kérded?? (c:
hát "kalitka" mer szegény mgfordulni nemtudott benne. ki volt rakva a betonpárkányra a bokrok mögött. kajája/vize semmije nemvolt.
amugy egész jófej ez a kis dög, lehet hogy mégis kikönyörgöm ösöktöl hogy anyuuuuu ucceretnék egy papagályt, had maraggyon... (c:
Előzmény: Ammandina (528)
Ammandina Creative Commons License 2003.02.17 0 0 528
Hogy lehet találni egy kalitkát hullámos papagállyal?
Előzmény: Shrine (526)
plimplin Creative Commons License 2003.02.17 0 0 527
Sparrowhawk: Köszi szépen a tájékoztatást. Örülök, hogy igy van, mert távlati terveimben szerepel egy rozella.
Előzmény: sparrowhawk (525)
Shrine Creative Commons License 2003.02.15 0 0 526
hello

találtunk egy kalitkában egy albínó hullámos papagályt. Sajnos nem maradhat nálunk, mert igyis sok az állat a háznál. SOS!! HA ESETLEG VALAKI MAGÁHOZ VENNÉ, IRJON A MAILCIMEMRE: farkasanyo@freemail.hu!!

sparrowhawk Creative Commons License 2003.02.14 0 0 525
Nekem van. Szerintem buta kijelentés, mert ilyen alapon az összes kis és közepes termetű papagájfaj ostoba. nekem nagyon kedvesek, pedig szülő által nevelt madárkák. Ráadásul nem ricsajoznak mint a többi faj, hanem szépen füttyűlnek. Szemetelésben és rágcsálási hajlam meg hasonló a többihez:)
Előzmény: plimplin (524)
plimplin Creative Commons License 2003.02.14 0 0 524
Egy kérdésem lenne:
Rozella-papagája van véletlenül valakinek? Valahol ugyanis azt olvastam, hogy ostoba/buta madár, és az érdekelne, hogy igaz-e, mert nem akarom elhinni.
Előzmény: plimplin (521)
Dulifuli Creative Commons License 2003.02.13 0 0 523
Hm, így sem látszik. Talán a kep.tar.hu nem enged linkelni?
Egyébként jó fej a madárkád!
Előzmény: Dulifuli (522)
Dulifuli Creative Commons License 2003.02.13 0 0 522
Szerintem az img előtt nem kéne szóköz:

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Előzmény: Veritka (518)
plimplin Creative Commons License 2003.02.13 0 0 521
Ammandina: Én már láttam tiszta fehér zebrapintyeket, pofafolt stb. nélkül.
Előzmény: Veritka (519)
Ammandina Creative Commons License 2003.02.13 0 0 520
Sajnos a múlt héten elpusztult a zeprapinty tojónk. tegnap vettem gy újat, fehéret. Tiszta fehér,a csőre piros, a szeme fekete (nem albínó). Viszont kicsit gyanús, mintha énekelne, és akkor bizony hím. Régen is voltak fehér hímeim, de azoknak volt pofafoltjuk és pöttyös szárnyuk. Van valikek tapasztalata ebben?
Veritka Creative Commons License 2003.02.13 0 0 519
Hali SparKa!!!
Akkor megint nekidurálom magam!!!))))
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
Előzmény: Veritka (516)
Veritka Creative Commons License 2003.02.12 0 0 518
< img src="http://kep.tar.hu/verka/index.phtml?aid=27551638&pid=1848608">
Előzmény: Veritka (516)
Veritka Creative Commons License 2003.02.12 0 0 517
Előzmény: Veritka (516)
Veritka Creative Commons License 2003.02.12 0 0 516
Hali sparr!!!
No lássuk a medvét, hogy sikerült a kérdést megoldani!!!))))
Elviloeg Lucsánó fotója))))
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
Előzmény: sparrowhawk (515)
sparrowhawk Creative Commons License 2003.02.06 0 0 515
Na majd idén ráfigyelek erre a nótaversenyre:)
Képzeld! tood nálam a kanárikkal a gyémánt gerlék is kint minuszolnak a röpdében. Annyira fáznak és szarul érzik magukat, hogy már 10 napja kotlik az egyik pár az eresz alatti fészkén két tojáson!
Háááá nooooormális ez?
Bár az is igaz, hogy a postagalambjaim, amik szintén kint vannak és egy könyvszekrény szerű építményben költenek egy palatetővel a fejük felett, egész télen költöttek és fiókát nevelnek, most is.
Még a végén a kanárik is nekiállank a hétvégi -17-ben:))))
Előzmény: canary1 (513)
kreszo Creative Commons License 2003.02.03 0 0 514
Hát tudod én elöször a papagájokért voltam oda, de aztán odakeveredett egy csodálatosan éneklö kanári, persze kapott feleséget és aztán szaporodtak. Bár 11 papagájunk és 10 kanárink van a 4 fürjecske mellett, én a kanárik mellett szavazok. Okosak, kedvesek, nem rikácsolnak hanem énekelnek, figyelnek rád. Ha te nem figyelsz oda szivesen felderitik a kalitkán kivüli terepet is, de idövel visszamennek, mert ott biztonságban érzik magukat. Persze mindem madárka aranyos, szeretni való. Sok szerencsét hozzájuk!
Kreszo
Előzmény: dmaya (510)
canary1 Creative Commons License 2003.01.23 0 0 513
Üdv Spar!

A németországban látottakról néhány szót. Olyan ritkaságokat, mint Belgiumban (és itt most a keresztezésekre gondolnék), nos itt olyanokat nem láttam, de azért volt miben gyönyörködni. Kapucinus csíz hybridek voltak 20 euróért, láttam magellán csíz x roller kanári pasztákat is 40 euróért asszem. Érdekes, hogy zöldikét se pasztában, se tiszta vérben nem láttam, viszont gyönyörű és zárt gyűrűs keresztcsőrűek, süvöltők (ez utóbbinak barna színváltozata is volt) színesítették a palettát. Tengelicek is voltak kiállítva, zsezsék is, de sikerült megfigyelnem álarcos süvöltőket is. Kanáriból nagyon sok volt a lipochrom sárga mozaik, meg az alakkanárik (gloszter, yorkshire stb.) is szépen domborítottak.
Nos, a Carduelis magellanicus latin név a kapucinus csíz zöld rokonára, a Magellán csízre utal. Ő is Dél-amerikából származik, méretre is szinte megegyezik azzal, bár némelyik alfaja (C.m. tucumana) majd kanáriméretű! A hím madár háta olajzöld, hasa sárgászöld, fekete szárnyait a mi stiglicünkre emlékeztető sárga mintázat díszíti. Csőre, lábai valamint a fej egésze, le majdnem a mellkas felső részéig fekete. A tojó nem fekete fejű, viszont színezetre szakasztott mása a hímnek, de színei tompábbak.
Vasárnap megyünk az Epivel Vértesszőlősre a kiállításra, azt mondta, megpróbálja elsózni a verébpapagájait. Csak sikerüljön, aztán hazafelé minden kocsmánál STOP.
Az énekes kanárik versenye minden évben az év utolsó napjaira korlátozódik, legutóbb 2002. dec. 27-28-án volt Sopronban. Tavalyelőtt Veszprémben tartották, akkor én is ott voltam. Az akkori bajnok, Maróti Béla nagyon jó csóka, vele érdemes lenne konzultálnod. Lököm a számát: 06-20/ 944-0987.
Hát röviden ennyit. Majd még írok.

Üdv mindenkinek:

canary1

sparrowhawk Creative Commons License 2003.01.23 0 0 512
még egy gondolat az évekről. Szerintem ne az alapján döntsd el, hogy milyen madár tetszik, hogy meddig élhet, mert aki megszületik, az meg is hal, csak hogy mikor ez a kérdés.
Barátomék tyúkja is 14 évesen halálozott el, pedig a tyúkféléknek 6-8 évet szoktak jósolni:?)
Az enyém meg 3 hónaposan, mert a vizslaszukám megéhezett rá:)
Előzmény: sparrowhawk (506)
sparrowhawk Creative Commons License 2003.01.23 0 0 511
Persze, minden madár egy szintű szemetelést tud véghez vinni, de a papagájok ebben valahogy nagymesterek:)
Nem nem kell a kanárit kiengedni, ha a kalitkája jó méretű. Én sem szoktam:)

Ma reggel a cég parkolóban egy házi rozsdafarkú hím énekére kászálódtam ki a kocsimból:) Ez a madárka itt telet át:) hogy bírta a nagy mínuszokat és mit evet???
És miért nem Afrika most neki a pálya????????

Előzmény: dmaya (510)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!