Keresés

Részletes keresés

newnikk Creative Commons License 2011.08.01 0 0 100

Nakamichi 680 ZX van a terítéken. Mechanikája teljesen hibátlannak, érintetlennek és újnak tűnik DE(!) nem kapcsol ki lejátszás/felvétel, és gyors előre üzemben. Nem az optoelektronikai forgásérzékelő hibás, mert gyors visszából viszont kikapcsol. Mi lehet az oka?

tunerman Creative Commons License 2011.07.23 0 0 99

A motortengelyről el kell távolítani a forgórészt, valamint az alatta lévő klipszet, és ki lehet húzni a tengelyt. Mivel nincs CDM-1-es donor mechanikád, ezért ezt ne szedd szét. Komplett Philipsből származó CDM-1 mechanikát természetesen beszerelhetsz.

 

Újra:

a PC-vel dolgozó író programok az eredetivel NEM KOMPATIBILIS audio lemezeket készítenek, ezért a 25 évvel ezelőtti CD szabvánnyal dolgozó Marantz CD74/84 nem tudja jól kezelni ezeket a lemezeket....gondolom a gyári lemezeket azért tudod léptetni:-))))

Tehát a használati különbség az új, már más szabványú írott lemezek miatt van! Pl. már van olyan gyári cd lemez, amin képek, videók vannak, meg internetes elérési címek....mikor volt ilyen 1983-ban???

 

Üdv: TJ.

Előzmény: bwviktor (98)
bwviktor Creative Commons License 2011.07.23 0 0 98

1. Értem.Meg is néztem.

 

Ilyen a Marantz.

 

Ilyenre kéne akkor kicserélni gondolom.

 

És ha ezt az anyát eltávolítom akkor godolom megkapom a tengelyt(?).

 

Ezzel semmi gond nem lenne csak nekem nincsen roncs futóművem.Van egy darab tökéletesen működőképes tartalékba.

Ezt nem szeretném szét szedni. Egy komplett futó csere is megoldás lehet nem? Persze a Philips bakokkal.

 

2.Írni Nero,Burrrn és Easy CD-DA Extractor-ral szoktam.10x a legkisebb sebesség amivel írni tudok.Megjegyzem egyik készülékem sem problémázik a lemezeken viszont mostanság Maxell lemezem van és ezt nem annyira szeretik.

Az írommal is valami probléma van ezért már nem is írok ki nagyon lemezt.Van még egy érdekes golog amit meg kell említenem.

Az utóbbi időben amit írtam ezzel a vacakolós írióval és maxell lemezre ami elvileg hibás is lett,ezeket mégis beolvassa és tudja léptetni a 74-es.Majd megismételve az írást ami elvileg jó lett már ugyanúgy kezeli a készülék mint a többit amit nem tud léptetni.A lemez ugyanaz.Az író program is.Tehát ami hibás lett azt szereti a 74 a többi nem és ami jó lett azt a 74 nem a többi igen.

 

3.A készüléket már egyszer SM szerint átmértem viszont egy pontot nem tudok mérni és beállítani,mert nincsen szkópom.

Ez a 8-2. SERVO P.W. BOARD ADJUSTMENT

A futóműn van még két poti amire nem találtam mérési és beállítási leirást. Ezek a FOCUS OFFSET ADJ. és FOCUS ERROR ADJ.

Jelzem nem is lettek eltekergetve,de kérdéses hogy esetleh az előző tulajok nem csavargátták-e el.

 

Köszi.

 

 

Előzmény: tunerman (96)
tunerman Creative Commons License 2011.07.22 0 0 97

Ja...és egy jó tanács - a régebbi gépeknek nem kötelező lejátszaniuk az újabb fejlesztésű írott lemezeket, valamint a mindenféle gagyi PC programmal írt TRACK-eket!!!

 

Üdv: TJ.

Előzmény: tunerman (96)
tunerman Creative Commons License 2011.07.22 0 0 96

1.

A Marantz CD74/84 gumibakok kicserélése után, hea nincs eredmény, akkor még segiteni szokott a lemezleszoritó tárcsa és a hozzátartozó motortengely cseréje, amit szintén Philips CDM-1 (roncs) mechanikából lehet kitermelni.

A Philps CDM-1 leszorító tárcsa verziójában van központositott csap, míg a korai Marantz CD74/84-ben nincs! A jobb lemezleszorítás is segíthet a hibázó beolvasáson - az eredeti tárcsával játszás közben megcsúszik a lemez!

 

2. Az irott lemezek olvasása a Marantz CD74/84 esetében nem nagyon megy, mert más a cd játszót működtető program, mint a hasonló Philips cd játszokon....a Marantz-on elindul a lejátszás, de közben nem lehet léptetni!!!

Csak olyan programmal írt lemezeket játszik le, amelyek tökéletes audio másolatai az eredeti cd lemeznek....úgy tudom ilyen pl. az exakt audio copy nevű program.

 

Üdv: TJ.

 

Előzmény: bwviktor (95)
bwviktor Creative Commons License 2011.07.22 0 0 95

Hálás köszönet! A készüléket elnézve szinte biztos hogy rengeteg kontakt hiba van benne.  Kapásból valami szprével telifújták a felső panelt de még az árnyékoló lemez is tocsog tőle. Rengeteg időmbe fog kerülni mig kitakarítom rendesen.

Kár hogy nem csak egy kis alkatrész csere,mert az megcsinálnám,de most nincs időm vele fogalakozni jobban.

 

Mivel te válaszoltál ezért lenne itt még valami.Ott kezdeném hogy egy ismerősöm valahol találta ezt:

 

„Tisztelt TJ!
Itt ragadnám meg az alkalmat, hogy megkérdezzem Önt, mint Philips/Marantz hozzáértőt egy problémáról (vagy bárki mást).
Nekem Marantz Cd-74-em van. Olyan hibát szokott időnként produkálni, hogy megakad a lejátszás, ugyanazt a fél másodpercet ismételgeti, vagy éppen elkezd ugrálni előrefelé a lejátszásban több másodperces léptekben. Ezt teljesen szeszélyesen csinálja, tehát néha pár napig semmi, aztán megint előjön.
A hiba teljesen független attól, hogy gyári vagy írott, teljesen tiszta és karcmentes vagy karcosabb lemez megy éppen, illetve független attól is, hogy mennyire van bemelegedve a lejátszó. Volt már pl. olyan, hogy az egyik lemezről alig akart lejátszani valamit, a másikról meg nagyjából jó volt, aztán másnap meg épp fordítva, összevissza.
Mi okozhatja ezt, és hogyan tudnám megoldani? Lehet, hogy csak koszos az olvasófej?”

 

 TJ válasza:

„A hiba oka valószinűleg a CDM-1 mechanikát tartó négy gumibak elöregedése....Ez tipikus Marantz (54,74,84) hiba, mert így a futómű lejjebb kerül és nem megfelelő a lemezleszorítás és ezért a határra került gép hibázni kezd.
A Philipsek sokkal jobb anyagból készült gumibakokat tartalmaznak, ott ez az öregedési probléma nem szokott előfordulni.
A "megroggyant" gumibakokat más Philips gépekből bontottal ki kell cserélni.”

 

Nos nekem is van egy cd 74 és ugyanez a hiba.Viszont én kicseréltem ezeket a gumikat Philips-re,de sajnos ugyanúgy csinálja.

Nem tudom hogy ezzel összefüggésbe lehet-e az hogy az általam írott lemezek nagy részét nem track-li a készülék.Beolvas mindent még az RW-t is ső azt el is indítja csak akadozva jácca.Az ismerősöm is hozott magával lemezeket amiket asztali íróval készített és szépen tudta téptetni a track-ket.A lemez gyártóját nézve mindegy milyen lemezre van írva.Ez a hiba jelenség úgy néz ki hogy ha egyel tovább léptetem akkor lép is csak a számot sosem fogja elindítani.ha a lemez végéig léptetem akkor oda lép,de nem indít számot.Azért irtam le,mert nem tudom lehet-e más fajta jelenség ilyenkor.

 

Köszi.

Előzmény: tunerman (94)
tunerman Creative Commons License 2011.07.22 0 0 94

1.- kontakt/forrasztási hiba keresése - ha nem sikerül semmit sem találni - 2.-es pont...

2.- szervízkönyv alapján a motormeghajtó áramkör ellenőrzése...

 

Üdv: TJ.

Előzmény: bwviktor (93)
bwviktor Creative Commons License 2011.07.21 0 0 93

Üdv mindenkinek. Philips CD 303. A lemezforgató motor állandóan forog ha be van kapcsolva a készülék. A többi így látszólag jónak tűnik.Gondolom először ezt kellene megnézni.

 

Hol kezdjem? Esetleg mit cseréljek ki?

 

Vannak alkatrészeim sőt jól működő 303 is.Csak most nincsen kedvem az egészet kibelezni.A szóban forgó most érkezett és kíváncsi lennék hogy azért megszólalna-e.Aztán elraknám,mert most nincsen időm erre.

Ezért a fenti kérdések.

 

Köszi.

spacc Creative Commons License 2011.07.01 0 0 92

No azé!   (t) :)))

Előzmény: arzachel (91)
arzachel Creative Commons License 2011.07.01 0 0 91

t

Előzmény: arzachel (90)
arzachel Creative Commons License 2011.07.01 0 0 90

Atyám!Mit vétet neked ez az ember?

Előzmény: spacc (89)
spacc Creative Commons License 2011.06.30 0 0 89

Szerintem inkább bízd szakemberre. Ha pesti vagy, akkor a Visegrádi utcában a Totel Bt.

Előzmény: nilsmasterson (88)
nilsmasterson Creative Commons License 2011.06.30 0 0 88

Akkor hát van még remény! :-)

És hogy lehet elvégezni ezt a bizonyos jusztírozást? Gondolom nem egyszerű...

 

nils

Előzmény: spacc (87)
spacc Creative Commons License 2011.06.30 0 0 87

Pontosabban lencseszervo. Nem megfeleően áll be a fókuszpontba. Elvileg jusztírozható.

Előzmény: spacc (86)
spacc Creative Commons License 2011.06.30 0 0 86

Ez biza egyértelműen szervo beállítási baj.

Előzmény: nilsmasterson (85)
nilsmasterson Creative Commons License 2011.06.29 0 0 85

Sziasztok!

 

Hát már jó régen írtatok ide... azért megpróbálkozok egy kérdéssel, hátha még olvassa valaki a topikot.

Szóval, adott egy Fisher AD-925 lejátszó, nem egy nagy szám, ingyen kaptam. Cseréltem benne gumiszíjat ,működik, de meggyűlik a baja az írott cd-kel. A gyárit gond nélkül lejátsza, az írott esetében addig eljut, hogy beolvassa a tracket, de lejátszani már nem hajlandó, csak némi segítséggel. Ez azt jelenti, hogy ha a hátulját megemelem kb 10 cm-t, akkor lejátsza, visszahelyezve vizszintesbe is játszik tovább, de léptetésnél ismételten nem boldogul a lemezzel.

 

Kérdésem, hogy a fenti tünetek alapján meg tudjátok-e mondani, hogy mi lehet a baja? Mechanika? Lézer elgyengült?

Olvastam a hobbielektronikán, hogy ilyenkor a táp és szervo elkok cseréjével orvosolhatóak az ilyen jellegű problémák. Ez igaz lehet?

 

Előre is köszi ha valaki válaszol!

 

Üdv.: nils

big-dewil Creative Commons License 2011.01.08 0 0 84

Ezt nem. )))

Előzmény: CruisHeR (83)
CruisHeR Creative Commons License 2011.01.08 0 0 83

Mé? Nem adnád kölcsön a dinakot? :P

Előzmény: big-dewil (82)
big-dewil Creative Commons License 2011.01.08 0 0 82

Fenét lex az. me min hallgatja a kwalitásait, amik megnyilnak? )))

Előzmény: CruisHeR (81)
CruisHeR Creative Commons License 2011.01.08 0 0 81

Majd a level IV-be azlesz :)

Előzmény: newnikk (80)
newnikk Creative Commons License 2011.01.08 0 0 80

Akkor nem jobb lenne pl. EL34-eket belerakni, azok mégiscsak jobban fűtenek, mint a xaros kis ECC-k.:-)

Előzmény: CruisHeR (79)
CruisHeR Creative Commons License 2011.01.08 0 0 79

Na, most már akkor kiedrült, hogy tunerman ezért rak csöveket ezekbe a régi cd játszókba, hogy hamarabb bemelegedjenek!

Előzmény: főnixer (78)
főnixer Creative Commons License 2011.01.08 0 0 78

Mivel én tipushibára gondoltam és szerintem elég sok ilyen gép üzemel még,reménykedtem hogy valaki már oldott meg ilyen problémát(pl.Tunerman,Spacc. stb).De úgy látszik mégsem.

Nyári hónapokban elég várni 10-20 percet és OK. De télen kell a hajszárító.

Előzmény: Főlökött (75)
bwviktor Creative Commons License 2011.01.08 0 0 77

Akkor valószinű hogy nálam mindenféle kenési probléma is megszünt azzal hogy egy ilyen hibás gép egész mechanikáját átraktam egy másikba ami a mai napig üzemel 100 %-ig. :))

Előzmény: Főlökött (75)
kékszemű Creative Commons License 2011.01.08 0 0 76

Vagy telefonos segítség gyanánt, egy rendszer újratelepítést levezényelni a számítógépen, egy pl szakácsnak, aki nem ért hozzá :)

 

Ez miért gond? Többször is mutatták a TV-ben, hogy pilóta nélkül maradt repülőgépekkel a stewardess landolt, úgy hogy közben az irányítótoronyból diktálták neki, hogy mit kell csinálni.

 

Mint látható volt, egyik se zuhant le!!!

 

(Több sámli!!!)

Előzmény: Főlökött (67)
Főlökött Creative Commons License 2011.01.08 0 0 75

Nem is a nyitás - zárással van a gond, mint amikor a mechanikati problémára utaltam, az nem domináns dolog. Azon kívül van még a főmotor, mely felpörgeti a lemezt, az is szorulhat, kenéshiányos a motor, amire BG is utalt, de lehet mint mechanikai probléma még számos más dolog is, látni kéne az egészet az érdemi döntéshez - kezeléshez :)))

Azért is mondtam, hogy egy husszúcumbú szőke szülését könnyebben levezetném így-ilyen lehetőségek között, mint ezt a problémát látatlanban megoldani :)

 

Előzmény: főnixer (70)
bwviktor Creative Commons License 2011.01.08 0 0 74

Köszönöm! :) Igzából a linkre nagyobb szükségem volna ahol a javítási segédlelet találom.

Előzmény: Audi80Avant (72)
bwviktor Creative Commons License 2011.01.08 0 0 73

Az nekem is van 2 is.Az elsőt donornak tartom,mert eléggé leharcolt.A másodikat rosszként vettem olcsón.Semmi baja nem volt.Darabokra szedtem és mindent le kellett pucolni és újra összerakni.Csatlakozásokat tisztítani kellett.Utána azonnal indult és mai napig működik.Nagyon rossz körülmények között tárolhatták!

Előzmény: főnixer (70)
Audi80Avant Creative Commons License 2011.01.08 0 0 72

itt van egy ingyenes program , csak be kell másolni a külföldinyelvű szöveget :  http://translate.google.hu/#

Előzmény: bwviktor (71)
bwviktor Creative Commons License 2011.01.08 0 0 71

Köszi,de ez nekem megint nem segítség.Mostanában nem,de amikor foglalkoztam vele sokat keresgéltem.Sajnos csak magyarul tudok.Ezen a nyelven én nem találtam számomra hasznos és még ismeretlen információt.Vagy be sem adta az oldalt ha esetleg mégis létezne anyanyelvünkön.Szóval számora egyszereűbb lenne egy konkrét link amit aztán megpróbálok valkivel lefordítatni.Vagy valamilyen program segítségével,de olykor értelmezhetetlen szöveget kaptam. Talán az is elég volna ha tudnám hogyan keressem?Mit kellene beirnom a Philips CD 104 után még a google-ba?

Előzmény: Audi80Avant (69)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!