Keresés

Részletes keresés

RazorX911 Creative Commons License 2019.12.13 0 0 5813

A film magyar címe a, Leigázottak bolygója.

 

Egy filmkritika --> https://filmbook.blog.hu/2014/02/08/leigazottak_bolygoja

 

A korabeli plakát szerint szinkronos volt! http://bedo.hu/kepek/adat/plakat/22/0180.JPG

Előzmény: cilafon (5812)
cilafon Creative Commons License 2019.12.12 0 0 5812

Köszönöm a tippet. Nagy valószínűséggel meg is találtad nekem...

Már csak egy forrást kell keresnem, ahol  - újra - megnézhetem, vagy letölthetem.

Ha a zenéjét meghallom, már biztos lesz a dolog.

A "8 űrhajó"-ról tudtam, de valahogy az eddig kimaradt, most szeretném azt is megnézni.

Remélem, megtalálom azt is valahol.

Még egyszer köszönöm a segítséget.

 

Előzmény: Eolomea14 (5810)
Eolomea14 Creative Commons License 2019.12.12 0 0 5811

A kelet-nemet SF filmeknek - a szovjet fantasztikus filmekkel egyetemben - fenomenalis a zeneje. Jo nehanynak megvan a filmzeneje CD-n - igy a kelet-nemet (DEFA) SF filmek (kozottuk a mar emlitett Im  staub der Sterne) zenei valogatasa. Kedvenceim kapasbol az Eltunt 8 urhajo (Eolomea), Meteorvadaszok, Rogos ut vezet a csillagokhoz - de gyakorlatilag az osszes kelet-europia SF filmet is emlithetnem.

Előzmény: cilafon (5804)
Eolomea14 Creative Commons License 2019.12.12 0 0 5810

Ha kelet-nemet a film, akkor az elmondasod alapjan az szerintem az 1976-os kelet-nemet/roman kooprodukcios Im staub der Sterne (ami magyarul a Csillagok poraban lenne, de anno A leigazottak bolygoja cimmel vetitettek).

 

https://en.wikipedia.org/wiki/In_the_Dust_of_the_Stars

 

Ha a tippem jo, akkor abban vagy egy emlekezetes jelenet: az egyik urhajos no az urhajo kabinjaban teljesen puceran - es elegge erotikus beutessel - "tancol" (ami az akkori kelet-europia filmekben nem igazan volt elterjedt).

Előzmény: cilafon (5807)
cilafon Creative Commons License 2019.12.11 0 0 5809

Igen, ígéretes. Ezek szerint van még mit átkutatnom.

Nagyon köszönöm.

Előzmény: seci (5808)
seci Creative Commons License 2019.12.11 0 0 5808

Ugyan nem talaltam meg neked ezt a filmet, de erre bukkantam kereses kozben: https://www.hobbyspace.com/Movies/index.html

Szerintem meglehetosen jo kis adatbazis igy elso ranezesre!

 

-seci

Előzmény: cilafon (5807)
cilafon Creative Commons License 2019.12.10 0 0 5807

Köszönöm a választ. De nem. A Murás Orion részt - mint az összes többit - én is jól ismerem.

Az a film amit én keresek csak egy részes (ha jól tudom), és talán szintén német, de hogy kelet- vagy nyugat-

azt már végképp nem tudnám megmondani. Csak abból gondolom, hogy a zenéjében egy nő németül énekel.

Amúgy a filing-je is hasonló az Orionéhoz, de a cselekmény végig egy idegen bolygón játszódik, a felszínen,

ill. barlangban, bunkerben. Úgy emlékszem, a bolygó lakatlan, csak a gonosz főszereplő és egy-két ember "bukkan fel",

na meg pár űrhajó, amit egy - a muraihoz hasonló - gépezet segítségével a földre kényszerítenek.

Ezzel el is mondtam mindent, amire emlékszem.

Előzmény: roszner (5806)
roszner Creative Commons License 2019.12.10 0 0 5806

Az Orion sorozat "Az űrcsapda" részben eltérítik az irányától Ibsen teknőcét és a Murán kényszerítik landolásra.

Lehet, hogy ezt a filmet keresed?

Előzmény: cilafon (5804)
roszner Creative Commons License 2019.12.09 0 0 5805

... az Orion volt a nagy kedvencem...magnóval felvettem - a még eredeti - szinkron hangot

egy orsós magnóval.

 

Amig az M3 csatorna le nem adta eredeti szinkronnal az Oriont, (szinte) minden társunk ezt a hangfelvételt vágyta megszerezni. Végülis több helyről, különböző minőségben sikerült felkutatni. Nagy kár, hogy nem jelentkeztél korábban, te lettél volna a legnépszerűbb az Orion-fórumon.

 

Sajnos a kérdésedben nem tudok segíteni, de engem is kíváncsivá tettél.

Előzmény: cilafon (5804)
cilafon Creative Commons License 2019.12.08 0 0 5804

Üdvözlök mindenkit!

Egy keresés találataként kötöttem ki itt.

Egy sci-fi filmet keresek, amit a 70-es években a Magyar Televízióban mutattak be.

Sajnos nem sokat tudok róla, a címét sem, nem is láttam elejétől a végéig, de azóta is és nagyon

szeretném megtalálni.

Amire emlékszem, hogy egy olyan égitesten játszódik, ahol valami gépezettel a földre

kényszerítik a közelbe kerülő űrhajókat. És hogy jó zenéje van.

Ha valakinek van bármilyen ötlete, köszönettel venném.

 

Egyébként az Orion volt a nagy kedvencem, az első vetítést is láttam.

A 80-as években ismételték, akkor magnóval felvettem - a még eredeti - szinkron hangot

egy orsós magnóval. Később átjátszottam kazettára, majd számítógépre. A mai napig megvan.

 

Előre is köszönöm a segítséget.

Eolomea14 Creative Commons License 2019.11.29 0 2 5803

Most rendeltem meg az ORION ket DVD kiadasat:

 

1. az olasz DVD-t azert, mert ezen sok bonusz filmecske van. Remelem, hogy nehany olyan is, ami se' a nemet, se' a magyar DVD kiadason [amik megvannak] nem szerepel.

 

2. a francia DVD kiasast pedig azert, mert ezen alternativ jelenetek vannak - jobban mondva, francia szereplokkel forgatott reszek (fokent a Kroman jatszodo jelenekben).

 

Mas: UTOPIA szoba ("lakosztaly") ... hat, ez szep csendben atterjedt ket es fel masik szobara is. Most mar az egesz emelet az Orion ill. az utopikus/futurisztikus SF szellemeben van atalakitva, berendezve (ill. meg nincsen teljesen kesz; nehany butor meg uton van ill. osszeszerelesre var.)

 

 

b.veronik Creative Commons License 2019.11.17 0 0 5802

Hisz csendben is maradt az énekes. :-D

Előzmény: roszner (5799)
b.veronik Creative Commons License 2019.11.17 0 1 5801

:-D Nem érted? süketnémáknak mutogatja el az Orion zenéjét.

 

Előzmény: Eolomea14 (5800)
Eolomea14 Creative Commons License 2019.11.09 0 1 5800

A karrier csucsa - enekesnek lenni egy instrumentalis szamban.

Előzmény: tillA (5798)
roszner Creative Commons License 2019.11.08 0 1 5799

Örülök, ha bárhol felbukkan az Orion, de ennyire béna megjelenéssel és hangzással inkább maradtak volna csendben.

Előzmény: tillA (5798)
tillA Creative Commons License 2019.11.07 0 0 5798
RazorX911 Creative Commons License 2019.11.01 0 0 5797

A listában szereplő filmek közül, melyekhez létezhet esetleg még, kalóz hangalámondás?? Az 1978-as BSG-hez készülhetett vajon? A másik 2 BSG filmhez készült akkoriban, szerencsére. (Mission Galactica - The Cylon Attack 1979 és az Conquest of the Earth 1980) A Moontrap, az meg van narrisan, meg az előbb felsorolt 2 BSG film, az Életerő-vel együtt is ugyanígy hangalámondással, kazin/digizve.

Előzmény: qdz (5607)
Eolomea14 Creative Commons License 2019.10.12 0 1 5796

Elindult a csillagok fele egy legendas urhajos (nem sok maradt mar beloluk); Alekszej Leonov nemcsak az elso ember volt, aki szabadon lebegett az urben, de kesobb onkent vallalkozott arra, hogy elsokent - es egyedul!!! - a Holdra leszalljon. Ha a raketa fokonstruktor zseni, Szegej Koroljev tovabb elt volna, akkor igy is tortent volna.

 

Talan nem mindneki tudja, hogy az elso elolenyek, amelyek a Holdat megkerulve epsegben (megha megviselve is) is visszatertek a Foldre, szovjet teknosbekak (es mas allatkak) voltak. Ha akkor embert raknak a Szojuzba a szovjetek, akkor megeloztek volna az amerikaikat ebben is. (A NASA viszont nem kukoricazott: a jozan eszt felreteve - vagyis automatikus ill. allatokkal vegzett repuleseket pelda nelkul atugorva - bezsuppoltak harom urhajost az Apollo-8-ba, es uccu neki...)

 

Leonov amugy kivalo festo (nem meglepo modon, urkutatas temajaban) - es legfokeppen emberseges ember - volt.

 

Ajanlanam a Leonov urrepuleserol, ursetajarol nemreg keszult kivalo orosz filmet.

 

Eolomea14 Creative Commons License 2019.09.25 0 1 5795

Igy van. Engem sohasem zavart az Orionos Kaszinoban - vagy az Ikaria XB1 fedelzeten - tancolas, mivel ezeket teljesen odaillonek tartom.

 

Az egyik kedvenc mondasomat idezhetnem: idetlennek tunnek a tancolok azoknak, akik nem halljak a zenet. (Csak itt inkabb kepzetes hallasrol van szo: megerezni azt a - mai kortol eltero - hangulatot vagy atmoszferat, amiben ezek a fantasztikus/utopikus filmek jatszodnak.)

Előzmény: b.veronik (5794)
b.veronik Creative Commons License 2019.09.25 0 0 5794

Szerintem, ha pl. a 19. századi táncokat hasonlitjuk a mi korunkéhoz, sokkal "égbekiáltóbb" a különbség. Mi legfeljebb mosolygunk, de elképzelhetőnek tartjuk (talán, mert a mi korunkban találták ki ;-), s fogalmunk sincs mi lesz  ezer év mülva), hogy igy táncoljanak bizonyos korban, de 200 éve a hölgyek mélyen megbotránkozva elájultak volna, ha egy tvisztet vagy diszkó táncot látnak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Eolomea14 (5793)
Eolomea14 Creative Commons License 2019.09.24 0 0 5793

Hasonloan "futurisztikus" tancot lathatunk van a nehany evvek korabban kezult Ikarie XB1 csehszlovak SF filmben (ami Stanislaw Lem A Magellan felho regenyebol keszult - legalabbis reszben).

Előzmény: roszner (5789)
roszner Creative Commons License 2019.09.21 0 1 5789
b.veronik Creative Commons License 2019.08.31 0 1 5791

Köszönöm! :-)  Miután Douglas Adams könyvein is "átrágtam" magam, elég volt a nulla előismeret bombahoppából. S tetszett a zene is! Valaha Lem mester Kiberiádájával kezdtem, s azóta is nagy kedvencem Robodri, aki a visszacsaholás elvén működik. :-D (merthogy nagy kutyabarát is vagyok)

Előzmény: bombahoppa (5790)
bombahoppa Creative Commons License 2019.08.30 0 0 5790
:)

Mindig, mindenkinek jól esnek az elismerő szavak. Ha nulla bombahoppa előismerettel átrágtad magad mindegyiken, akkor Te is megérdemled a gratulát!
Előzmény: b.veronik (5789)
b.veronik Creative Commons License 2019.08.30 0 0 5789

Köszöntem és üdv! ;-) Kellemesen lefárasztott. :-D

Előzmény: bombahoppa (5787)
Eolomea14 Creative Commons License 2019.08.26 0 0 5788

A, a Visszhangok (Echoes) - minden idok legnagyobb zenei mestermuve (nyolc kulonbozo, hivatalos valtozatban van meg a bandatol ill. tagjaitol). Vagy 500-szor hallgattam, de 5000 utan sem tudbam megunni. Az a kitartott B-moll akkord ugy ketharmad tajon... ;) Echoes nem foldi zene - ez a szferak zeneje :)

 

Roger Waters mindig is banta, hogy nem ok szereztek a zenet a 2001-hez. Amugy Waters egyik koncertjen a filmbol vett hangreszek (HAL-9000) is voltak.

Előzmény: seci (5786)
bombahoppa Creative Commons License 2019.08.25 0 1 5787

Akinek van türelme, az olvashat a Vízöntőről és a földönkívüliek üzenetéről itt:

 

https://vote4bombahoppa.blogspot.com/2019/06/bombahoppa-univerzum.html?m=1

 

Egy fiktív csillagról itt:

 

https://vote4bombahoppa.blogspot.com/2019/06/fiat-lux.html?m=1

 

És aki még bírja, annak itt egy meghívó a Vénuszra:

 

https://vote4bombahoppa.blogspot.com/2019/08/meghivo-venuszra.html?m=1

 

Köszöntem és üdv!

seci Creative Commons License 2019.08.24 0 3 5786

Nem tudom ismeritek-e, hogy van egy Pink Floyd Odyssey mix, ahol a 2001-ben kicsereltek az eredeti audio-t Pink Floyd zenekre.

Szivesen felteszem valahova, ha meg nem lattatok.

-seci

Előzmény: Eolomea14 (5785)
Eolomea14 Creative Commons License 2019.08.24 0 1 5785

Hat igen, nekem semmmi sem jo, ugy, ahogy van ;) Most pl. kedvenc bandam, a Pink Floyd szamait tervezem atformalni a magam izlesere.

 

A festok neve egyebkent: Robert McCall es Gennadij Golobokov.

Előzmény: b.veronik (5784)
b.veronik Creative Commons License 2019.08.23 0 0 5784

Érdekes ötleteid vannak, és nagyon jó, ahogy megvalósitod őket. De miért nem lehet tudni a festők nevét?

Előzmény: Eolomea14 (5782)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!