Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.04.23 0 0 21

Csak a szokásos vizsgálatok. EKG, röngtgen és teljes vérkép. Az egész egy napos sebészeti bevatakozással. Egyik nap be, másik nap ki a kórházból. Nekem a 2-3 és 4-es csontot törték. Te milyen betétet hordasz, melyik vált be? Ha beszéltél a dokiddal akkor légszi tájékoztass, mert kiváncsi vagyok, hogy neked mit mondanak.

Előzmény: Törölt nick (20)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.17 0 1 19

Szia!

Nekem a Helal szerinti volt a műtétem. Semmi fémrögzítés ez esetben  nem volt. A terhelhető speciális kötés (hosszában kemény henger a talpamon)  nyomta fel az eltört csontokat  6 hétig, hogy kialakuljon a boltív. A csontok maguktól húzódnak fel és kialakul a pillér az öregujj, kisujj és a sarok között.

Úgy tudom, hogy a Helal és a Weil műtétek között csak az a különbség, hogy az utóbbinál éket vágnak a csontnál, bár lehet hogy ezt rosszul tudom. Mindkét esetben megváltozik a láb, mert nekem például kicsit magasabb lett a rüsztöm és az ujjaknál a lelapulás is megszünt. Most ha állok, vagy megyek érzem, hogy mennyivel jobb a műtött lábam. Egésszen másképp állok a talpamon. Bár az is igaz, hogy a betét is segít az alátámasztásban. Betét van a nem műtött lábamon mégis más és érzem is , hogy az még nem jó. A láb hosszában talán fél-egy  szám differencia van a cipő méretében. Ketőtt nem érdemes egyszerre műttetni és nem is tudom, hogy vállalják e, mert bár terhelhető, illetve terhelni muszály  az azért fáj ra rálépsz. Én az egy lábammal is egy hétig először botot, majd járókeretet használtam. 6 hét után, amikor a kötés lekerült azonnal kellett a betét és bizony arra is ráment 3-4 hét, hogy ne szenvedjek annyira és jobban bírjam a strapát. Az időjárás változását még most is érzem, igaz hogy még csak 4 hónapja  műtötték.

Előzmény: Törölt nick (18)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.15 0 0 17

Szia!

Panaszaim és a röngen alapján a doki mondta, hogy meg kellene műteni. Novemberben megműtötte az egyik lábam és idén ősszel majd a másikat fogja. TB alapon ment a műtét. Betétet korábban nem hordtam, de a műtét után most kell és szerintem fog is, hogy ne süllyedjen le újra. Valahol azt olvastam, hogy a teljes becsontosodás 1-2 év és addig biztos, hogy fog kelleni hordani. Ezekről pontosan majd akkor fogok tudni valamit, ha a másik lábam műtétjén is túl leszek és megbeszélem a dokival. Úgy érzem egyébként hogy  a műtött lábam sokkal jobb és nincsenek panaszaim. Nyáron nem tudom, hogy a strandon hogy lesz. A vízbe biztos lehet mezitláb menni. A tengerparton meg jó a mezitlábnak a homok, mert felér egy lúdtalp tornával. Műtét előtt a sok sétától és egyebektől nem fáradt el a lábam, csak égett a talpam, ami elég kellemetlen volt. Egyébként is egy menős emberke vagyok és nem kellenek az ilyen fájdalmas kellemetlenségek.

Előzmény: Törölt nick (16)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.07 0 0 15

Nem haránboltozat süllyedéssel születtél, tehát ebből adódik, hogy szerezted. Nekem pár hónapja volt ilyen műtétem. Altatásban végezték állítólag 10-15 perc volt  az egész. Vágás kb 4-5 cm a lábközépcsontnál. A lábközépcsontokat törik a süllyedés függvényében. Speciális kötést tesznek a talpadra és azonnal terhelni kell. Ezt a kötést cserélgetik 6 hétig. Utána azzonnal szükséged lesz a lúdtalpbetétre, hogy vissza ne jöjjön a süllyedés. Sportoláshoz a sporcipőbe speciális lúdtalpbetétre lesz szükséged. Futni lehet, vagy sem azt meg kell beszélned majd az orvossal. Az biztos, hogy kiméletesebben kell élned. Sajnos a harántboltozat süllyedés az egy dolog. Ebből következik a későbbiekben a kalapácsujj és a bütyök kialakulása  is. Szerintem jobb megelőzni.

Előzmény: Törölt nick (14)
Gabesz72 Creative Commons License 2012.03.06 0 0 13

Lúdtalpasoknak lúdtalptorna.
Egyébként a talpbetét nem mindenkinek jó : hasznos-e a lúdtalpbetét.

attila400 Creative Commons License 2009.03.18 0 0 12
Nekem már a tudat is megnyugtató, hogy nem csak én vagyok betontalpú. Most épp a bal talpam közepétől-sarokrészétől fáj fel egészen a sejhajomig. Már múlik, kb egy hétig van ilyen állapotban alkalomadtán. Fél évente egyszer.
goldos Creative Commons License 2008.10.17 0 0 10
sziasztok !
ki hallott errol?:
PLANTAR FASTITIS
nekem ez van 3 honapja fájdalmas a járás,
nem hajlik a jobb talpam, mint a kö,
diprhopos injeciot kapok bele hetente1x
de nem javul.
halottatok a "lökéshullám" kezelésröl?
állitolag az jo!
prestidigit Creative Commons License 2008.02.26 0 0 9
Még mindig a talpfájdalomról: bár nem láttam a fájós talpat, de tippelem, hogy egy Alexander Technika tanár tudna segíteni a problémádon. Ha javasolhatom, keresgélj információt ezen , vagy hasonló oldalon :http://www.atstudio.hu/alexander-technika?pid=15
Annuska56 Creative Commons License 2008.01.23 0 0 8
Morton féle neurinóma volt már valakinek?
3 és 4 lábujj között tumor az idegvégződésen.
Műtét? help!
Előzmény: Tiberisz (7)
Tiberisz Creative Commons License 2006.12.23 0 0 7
Tacco talpbetétet merem bátran ajánlani .
Bármi kérdésed van vele kapcsolatba, írj .
tiberisz@freestart.hu
üdv..
szefokapitan Creative Commons License 2005.09.04 0 0 6
még mindig fáj?
szefokapitan Creative Commons License 2005.08.14 0 0 5
Menj dokihoz
szefokapitan Creative Commons License 2005.06.05 0 0 4
nekem is szokott fájni
xxxl1 Creative Commons License 2004.02.20 0 0 3
Szia!
Bevallom véletlenül kerültem ide, de engem is érdekelne egy ilyen talpbetétes címe, telefonszáma .
Légyszives segítsél ha tudsz !
Köszönettel: xxxl1
e-mail:nemox@freemail.hu
Előzmény: lolimano (2)
lolimano Creative Commons License 2004.02.15 0 0 2
Szia spoty!
Én tudok neked ajánlani egy nagyon profi talpbetétest, nekem is volt gondom a lábammal, meg még jópár ismerősömnek, de ez a fajta talpbetét eddig mindenkinél bevált.
Előzmény: spoty (0)
porperos Creative Commons License 2004.02.13 0 0 1
Lát0m nem s0k segítséged akadt.
Nem tudok semmiféle jóó tanáccsal szolgálni,mert szerencsére nem kínoz ez a betegség.
Csak remélni merem, hogy nem álló munkát végzel!
spoty Creative Commons License 2003.11.21 0 0 0
Help!

Van egy szerintem nem is egyedi problémám: úgy hívják, hogy harántboltozat-süllyedés. Ez annyit tesz, hogy iszonyatosan tud fájni a talpam (mindkettő). Annak ellenére is, hogy talpbetétet hordok -ez vagy az ötödik fajta- még mindig nem bírok 10-15 percnél többet egyhelyben állni.
Van valakinek ilyen irányú tapasztalata? Esetleg tud valaki segíteni?
Előre is köszi a segítséget!
Meg hátra is a topic-nyitásért :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!