Keresés

Részletes keresés

picu41 Creative Commons License 2022.03.28 0 0 3952

Üdv. Mindenkinek 

Évekig sadolinnal festett fára festhetek milesi vastaglazurral?

 

_c_ Creative Commons License 2022.03.25 0 0 3951

Kicsit utánaolvastam.

14nap/cm a száradási ideje a vakolatnak. Nem keresem a bajt, inkább a burkoló után glettelek. A 2-es és 3-as verzió eléggé orosz rulett, az 1-es verzióból meg szép munka nem lesz.

 

 

Előzmény: _c_ (3949)
_c_ Creative Commons License 2022.03.25 0 0 3950

Hülyeséget írtam. Vakolatom nem Ceresit hanem Cemix.

Cemix Prémium alapvakolat

Előzmény: _c_ (3949)
_c_ Creative Commons License 2022.03.25 0 0 3949

Villanyszerelőm megcsúszott, a burkolóm meg lassan kezdene. Úgy terveztem hogy a burkoló előtt leglettelek mindent, de a villanyszerelő véséseit még csak most javítom zsákos vakolattal (kék Ceresit zsákos vakolat ha ez számít).

Sokat melóztam azzal a lakással, nem akarom a végén összecsapni.

 

Talán legfontosabb kérdés, hogy szerintetek egy vakolatra hány nap múlva lehet glettelni? Hány nap alatt szárad ki annyira, hogy glettelhető? Fino Fill-t fogok használni első körben.

 

A falról a régi enyves festéket mindenhol lekapartam majd lecsiszoltam. A terv az volt, hogy Düfa Tiefgrund mélyalapozóval az egész falat lekenem. Ezt követően Revco Primer vakolatalapozó következne majd a glett.

 

Lehetőségeim:
1, Ahol a villanyszerelő vésett (friss vakolás) ott nem csinálok semmit, a fal többi részét a tervek szerint mélyalapozom, glettelem. (Csíkokban kimarad a glettelés).

2, Ahol a villanyszerelő vésett ott nem használom az alapozókat,  a ~3 napos vakolatra ráglettelek.

3, A ~2 napos vakolatot is átkenem az alapozókkal, és az egész falat leglettelem.

4, Feladom a dolgot és csak a burkoló után állok neki a glettelésnek. (2-3 hétig tud száradni a vakolat)

 

Szerintetek?

 

Köszi!

Masgas Creative Commons License 2022.03.22 0 0 3948

Szia

Én nem akarok ellenreklámot az általad használt glettnek. Sok évvel ezelőt amikor megjelent akkor egyszer kipróbáltam.

És épp azért nem használtam tovább mivel baromi keményre kötött és szinte nem lehetett csiszolni, akkor még nem voltak falcsiszológépek.

Szerintem próbáld meg a szériaglettet javításhoz.

Tipp: én úgy szoktam keverni, vödörbe víz beleszórni kézzel egyenletesen a glettet a mennyit a víz felvesz hagyni dagadni 5 percet majd mérsékelt fordulaton keverőgéppel elkeverni. Ha túl sűrű akkor még egy kis vízzel beállíthatod.

Sok sikert.

 

Előzmény: sox01 (3946)
Masgas Creative Commons License 2022.03.22 0 0 3947

Kedves Fórumtárs

Azt hiszem rossz hírt kell közölnöm, nagyon úgy tűnik ez nedvesedés.

Igazából csak műszerrel lehetne összehasonlítani a problémás hely és a normális hely közötti nedvességkülönbséget.

Erre akár milyen olcsó két tüskés nedvességmérő jó.

Előzmény: Lacihw (3945)
sox01 Creative Commons License 2022.01.06 0 0 3946

Sziasztok, 2x telibe glettelnék pár szobát, enyves kaparás után..

 

az mitől van, hogy helyenként a két glettréteget nem lehet normálisan összecsiszolni?
Olyan mintha az első réteg felszínén vékonyan kemény szinte fényes szürkés réteg lenne. (nem alapoztam rá)
Ahol ilyen ott nem lehet magával sem összecsiszolni, mert ahol elkopik a kemény rétek ott egyből belekap a papír az alatta lévő puha porózusba és gödrös lesz.
Vagy ha már van rajt második réteg azt meg azért nem lehet vele összecsiszolni mert amikor elvékonydik leugrik róla a szélein. Rimano Plus A 0-10mm 5-6 kg-os adagokban keverőgéppel csomómentesre keverve, pár perc pihentetés és újra keverés, nem folyt és nem is volt száraz, persze biztosan nem sikerült mindegyik teljesen egyormára de ennyit számítana? Akkor melyik az a keverés amelyiknél nem lesz ilyen? A híg vagy a sűrü? Vagy ahol túl vastagon hordom fel ott lesz ilyen? Akkor több helyen is kéne.
De ahogy írtam is csak helyenként fordul elő, nyilván ahol többször javítottam ott halmozottan szar, ocsmány ragyás felületett kapok, és minél tovább csiszolom annál szarabb az egész.  .. hátha valaki tudja hol keressem a hibát. 

 

Lacihw Creative Commons License 2021.12.28 0 0 3945

Sziasztok,

Valaki találkozott már hasonlóval? Mitől lehet ez? 3 éves ház, vízszigetelés van a falak alatt. Ránézésre nedves (de tapintásra száraz) folttal kezdődik. Vakolatig vissza csiszoltam, száraz volt. Újra festés után visszajött a gond megint. 

_c_ Creative Commons License 2021.12.21 0 0 3944

Köszönöm az infót.

 

Lekapartam amennyire lejött, de egy minimális maradvány itt-ott maradt az egyik szobában. Nem festékréteg, hanem inkább valamilyen anyag (talán enyv?) maradvány.

 

Kaparáshoz ehhez hasonló szerszámot vettem:

https://www.szerszamok-webaruhaz.hu/beorol_univerzalis_festek_kaparo_hosszu_sfmd

 

Csak az enyémnél 2db csavar oldása után lehet pengét cserélni. A gyárilag benne lévő penge se volt rossz, de ezekkel a külön kapható pengékkel könnyebb volt dolgozni - amíg volt élük.

 

Én legutoljára Hérával festettem, egy kollégám a Poli Farbe Inntallert ajánlotta. (Most úgy gondolom, hogy a legegyszerűbb/leggyorsabb/legolcsóbb megoldást választom, minden falat fehérre festek).

Előzmény: AlkoholPista (3939)
AlkoholPista Creative Commons License 2021.12.12 0 0 3943

Nálunk, a műemlékeknél a rétegrendek kigubancolása létkérdés. Azonban való igaz, hogy 90%-ban a mész és a 19. század közepétől az enyves játsza a főszerepet a felső dipó rétegek mellett. Az viszont elképesztő, hogy néha hogy váltogatták őket, simán visszatértek enyves után a meszeléshez, majd megint enyves pár rétegen át. Mi hálát adunk ezeknek a tulajdonképpen lusta, sumákolós festőknek, hogy a végletekig feszegették a technológiai határokat. Ha mindig mindent lekapartak volna, szegényebbek lennénk nélkülük.

 

 

AlkoholPista Creative Commons License 2021.12.12 0 0 3942

Már pedig ott van a metszetcsiszolatomon az 54 réteg. :) Nagyítható. Az már más kérdés, hogy 1 réteg meszelés nem ér semmit, legalább 2 réteg kellett egy venyigefeketével kevertnél (apró fekete szemcsék) amitől kékesszürkének hatott, a hófehérnél meg 3 réteg sem volt mindig elég ahogy manapság sem. Mivel ez egy 320 éves épület kapuzatán volt, és átlag 2 réteggel osztod 20 alkalommal festettek, vagyis 16 évente. Szerintem ez sem nem sok, sem nem kevés. Csak éppen egyben maradt, levakarás nélkül 1700 óta.

 

Enyvesfestéket még én is csináltam a 90-es években, ma már csak hengerezésnél vagy ornamentális stukkók lefestésénél használom, akkor is inkább cellulózenyvet (Metylant) használok mint csontenyvet. Egy 30 éves festő meg azt sem tudja mi az és miért lehet jó. Azt megnézem, hogy hogyan és mivel szed le egy részletgazdag rozettáról 10 réteg dipót, miután eltömítette. Egyébként 50 éve ismerték még a kazeint is, egész egyszerűen túrót vagy tejet tettek a mészbe, de az brutál erős kötést hoz létre, átfestésnél nem volt javasolt csak díszítésnél. Nomeg a nátron vízüveg, az meg fémporoknál. Ma már káli vízüveget használunk. Ebből alakult ki a szilikátfesték.

Előzmény: Téli nap (3941)
Téli nap Creative Commons License 2021.12.12 0 0 3941

 

 

 "az enyves festék margójára, azért nem volt régen annyira veszélyes mint ma gondolják."  

 

 Ja  régen csak enyves festék létezett és mészfesték... meszelés.... A váltás kb.  50 éve történt  jó 15 évig tartott.

 

 Hogy  hány réteg mehetett egy falra,  nem tudom,  sok, a 12 -15 nagyjából reális.

 

 Anno  12 éve vettem egy belvárosi lakást  sok sok réteg enyves festék volt a falon.

 Az akkor 110 éves  falat ha  átlag   15 évente festették, akkor  olyan 7 -8 réteg lehetett rajta.

 Minden esetre  a mester  a 200 nm felületről  olyan   150 liter  laza anyagot kapart le.

 

 Az enyves festékeket a mesterek a helyszínen állították elő.

 

 Budai föld, bécsi fehér meg a fene tudja  (már most ) milyen ásványi anyagokat kutyultak össze az enyvvel.

 

 Úgy   3 veder száraz anyag kellet ekkora felülethez. És  így stimmel a tapasztalatommal , mert  az a 7-8 réteg nagyjából ennyinek fele meg... sőt kissé alul számítottam.

 

 Mondjuk az a 54 réteg kissé túlzás.

 mint mondták régen évente meszeltek... igaz csak a mesében. nem volt annyi idejük az embereknek... jó ha  3 évente rá került a sor. az se kevés.

 tehát a konyhákat   fürdőket stb. meszelték, a lakószobákat meg a polgári rétegeknél  enyvesen festették. Nagyjából úgy  10 - 15 évenként.

 Nyilván először sűrűbben, aztán ahogy vénültek ritkábba, a végén pedig lebontották a házak.

Előzmény: AlkoholPista (3940)
AlkoholPista Creative Commons License 2021.12.12 0 0 3940

Egyébként az enyves festék margójára, azért nem volt régen annyira veszélyes mint ma gondolják. Volt, hogy 12 különböző réteget tártam fel egyetlen falon és még nem pattogzott, pedig gyenge diszperziós volt legfelül. Egész egyszerűen, mert tudtak alkalmazkodni, folyamatosan kötőanyagot csökkenteni hogy még ne kopjon. De volt, hogy 54 réteget tudtam összeszámolni egyetlen metszeten - igaz ebből 50 mészréteg és glett volt (képen), mégsem táskásodott a 300 éves felület.

 

 

 

AlkoholPista Creative Commons License 2021.12.11 0 0 3939

Igazság szerint ha tisztességesen lekapartad az enyvest az alapmészig vagy az első meszes vagy enyves glettig, akkor nem feltétlen szükséges mélyalapozni, mert az új glettet már nem fogja szívni a felület és nem építesz be vízoldható réteget két vízoldhatatlan közé. A mélyalapozás viszont hasznos 1:5-ös arányban, ha van enyves fátyol, nyálka maradvány, mert ha nem is alakítja át vízoldhatatlanná, legalább kikeményíti. Mert ugye keményre puhát elven működik a felületképzés, fordítva gyenge felületet kapsz és vagy idővel vagy akár azonnal táskásodáshoz vezet. A mélyalapozásnak majd a glett becsiszolása és leporolása után lesz komolyabb szerepe. No és ez után is fontos, hogy ne egy olcsó gyenge festékkel kezd, hanem normál keménységűvel, mert egy gyengével (tescos anyagok, "Poli kutya", Casati Primavera stb) majdnem azt éred el, mint ha enyves lenne alatta, azaz egy időzített bomba. Ezeket gyenge falakra használjuk (ha nem akarunk még kaparni vagy védettek a rétegek).

 

Nem tudom mivel kapartad, de 500 Ft egy hagyományos falkaparó, azzal mi 2500-3000 m2-t kaparunk le pengecsere nélkül.

Előzmény: _c_ (3938)
_c_ Creative Commons License 2021.12.05 0 0 3938

Szia!

 

Köszönöm a részletes leírást. A fal és plafon lekaparásával végeztem, elhasználtam pár csomag pengét meg némi kalóriát.

Még megvárom, hogy a villanyszerelők, fűtésszerelők elvégezzék amit kell, aztán nekiállok az "építő" munkának. Idáig csak romboltam.

 

Diszperziós festék lesz a befutó. A lakás a 3. emeleten van, nem nedves. Akkor gipsz alapú lesz.


Mélyalapozóból melyiket ajánljátok? Egy nagy festékbolt polcán lévő összes mélyalapozónak elolvastam a használati utasítását, de csak a Düfa Tiefgrund LF tesz említést az enyves festékről. Szóval ezt néztem ki. Vélemény?

 

Néhány lakást már kifestettem, de idáig sose kellett festéket kaparnom mert diszperziós festékre ment az új réteg. Maszkolás, díszléc felrakása falra, sarokba, némi glettelés, csiszolás már nem újdonság.

 

Köszi!

Előzmény: Masgas (3932)
occseb Creative Commons License 2021.12.04 0 0 3937

Sziasztok!

 

Ha OSB lapból szeretnék szerszámfalat mivel volan érdemes lekenni az OSB-t és a szerszámtartó fa elemeket hogy ha véletlenül összeolajozom/zsírozom akkor le tudjam törölni?

Parketta lakkra gondoltam, azt elég kopásállónak gondolom.

 

Köszi!

Zöldár Creative Commons License 2021.11.30 0 0 3936

  Nem vagy te túl olcsó  ?

Előzmény: Ferenc Jánosek (3935)
Ferenc Jánosek Creative Commons License 2021.11.29 -1 0 3935

 

https://www.facebook.com/groups/272720158154793/?ref=share

 

 Tisztelt Megrendelő!

Szobafestést, illetve mázolást vállalunk ,ez alatt értve a külömböző dekorációs mintákat és megoldásokat is.

-Kissebb szobák, konyhák ,fürdőszobák decemberben akár 2héten belüli kezdéssel!
-Meglehetősen igényes, magas minőségű anyagokkal és eszközökkel gyors és precíz munkavégzés.
-Korszerű,tiszta eszközökkel és megfelelő előkészülettel. (fóliázás,szalagozás,portalanítás)
-A munkánkat szigorúan ,megfelelő odafigyelés és akadálytalanítás mellett végezzük!
-2héten belüli kiszállás (Pest megyén belül ingyenes kiszállás a felmérésre és egyeztetésre)
-Ár megbeszélés szerint.
Átlagosan.:
-Anyagbeszerzéssel 1500ft/nm2
-Esetleges NAGYOBB! javítások ,vésések esetén ez változhat.

Telefonszám:
Ha esetleg bármilyen kérdéssel fordulna hozzám ,kérem telefonon keressen meg reggel 8:30-21:00.ig hívható
+36 30-475-1847
Tisztelettel.
J. Ferenc.

 

Zöldár Creative Commons License 2021.11.28 0 0 3934

 Ja  50 éves falnál még lehet enyves festés... azt pedig le kell kaparni, áztatással előtte.

Előzmény: _c_ (3931)
Zöldár Creative Commons License 2021.11.28 0 0 3933

 

 

 " Kaparásnál egy praktikus dolog ha az áztatóvízbe raksz mosogatószert avval jobban nedvesít és a feldolgozást korongecsettetel végezném mivel jobban bemasszírozod a régi festékbe ." 

 

 Valahogy így. De azért a kaparás az csak a régi un.  enyves festékekre volt a jellemző.  

 De az már a régmúlt vagy  25 éve már csak un. műanyag diszperziós festékek dívnak, az lekaparni nem lehet, legföljebb lecsiszolni.

 mosógató szer helyett korábban mosó szert alkalmaztak, pl. a biopont.

 Jó a leírás, de azért a festő és mázoló szakmát legalább 2 évig tanulják.

 

 A leírások is legalább 15 - 25 oldalasak,   6 - 9 sorban nem lehet leírni.

Előzmény: Masgas (3932)
Masgas Creative Commons License 2021.11.27 0 1 3932

Kedves C

 

Kaparásnál egy praktikus dolog ha az áztatóvízbe raksz mosogatószert avval jobban nedvesít és a feldolgozást korongecsettetel végezném mivel jobban bemasszírozod a régi festékbe .

Mélyalapozásnál figyelni kell hogy a falfix ne legyen túl sűrű mert akkor kifényesedik a fal és gátolja a glett tapadását.

Gletteléshez én a hagyományos por alapú gletteket ajánlanám. Nem köt az olyan gyorsan normál hőmérsékleten kb van fél háromnegyed órád bedolgozni. szerintem először keverj kb 3marékkal és ha megjön a rutin akkor lehet többet is.

Nagyon fonos keverések között a spaklit glettvasat vedret tisztára mosni vízzel, mivel a régi döglött glett csak karmolja az új glettelést és gyorsítja  a glett kötését.

Glettanyag kiválasztásánál én jobban ajánlanám a gipszalapút ha csak nem túl párás nedves a hely.

Kétszeri glettelés után igen csiszolás , ez lehet falcsiszológéppel vagy kézzel ég és föld a külőnbség időőtartamban és minőségben.

A csiszolással érdemes várni a glettelés után egy két napot a száradás függvényében. Akár ha gépet bérelsz szerintem egy lakáshoz megéri. Itt érdemes nagyon figyelni a csiszoló tárcsa finomságára, tapsztalatom szerint

gipszkarton glettelve 100-120 as

vakolt fal gelttelve150 es

beton fal glettelve 180 as

ekkora lakáshoz szerintem 3 db tárcsa elég

Csiszoláskor a max fordulat szán fele alatt lehet a legjobb eredményt elérni, mivel magasabb fordulaton hamar belekap.

A gépet nem nyomva csak odatartva amennyit a porszívó rászív. legyező mozdulatokkal vagy ovális mozgással egy pillanatra sem megállva.

Portalanításhoz elég partvissal le partvisolni a falat persze a sarkokból is ki kell kefélni a port.

A festésnél fontos hogy az első rétegnél meghígítsd az anyagot amennyire a festék utasítása engedi mivel a glett erősen fog szívni és nem tudod egyenletesen eldolgozni, a második réteg már nem szív annyira.

Diszperziós vagy meszes festék?

Jó kérdés, mi a cél?

Ha hosszú távra tervezel én a diszperziósat ajánlanám, mivel a későbbiekben átfestésnél csak gurítani kell.

Sok sikert

Masgas

Előzmény: _c_ (3931)
_c_ Creative Commons License 2021.11.12 0 0 3931

Én is hasonló cipőben járok.

Egy ~50 éves lakás felújításának én is nekiálltam. Egyelőre a falakat kaparom. Két nap alatt a harmada megvan. Bevizezem a felületet, normális kaparót használok pengével (rendszeresen cserélem), de elég nehezen jön le.
A plafon szerintem meszes festékkel volt volt festve ezt egy mozdulattal letolom. Az oldalfalakkal küzdök. Azok mintásak szerintem enyves lehet. (Bár ha az ujjamat végighúzom rajta akkor fog).

 

Egy megerősítést szeretnék kapni, hogy amit olvastam és elterveztem az OK:

 

Szóval:

1. Kaparás után valamilyen mélyalapozó felkenése.

2. Glettelés 2 rétegben. Olyan glettet vennék ami készre van keverve, és nem kell lóhalálába felkenni, sokáig felhordható. Ezt néztem ki: Baumit FinishExpert

Itt egy kicsit elbizonytalanodtam, mert nem tudom eldönteni, hogy bármilyen összetételű glett jó lesz-e a falra. Mélyalapozás után mindegy milyen glettet választók? Nem fog lejönni?

3, csiszolás, portalanítás, mélyalapozás.

4, Festés. Még agyalok, hogy diszperzit legyen vagy valamilyen "légáteresztő". (Fehér lesz minden).

 

Infókat, jótanácsokat előre is köszönöm.

Előzmény: Ofenbau (3923)
occseb Creative Commons License 2021.10.28 0 0 3930

Sziasztok!

 

Garázs/műhely aljzat festéséhez az alábbi 2K epoxy festéket vettem:

https://www.bauhaus.hu/swingcolor-garazsfestek-kavicsszurke-5-8kg.html

 

Azt írja a leírás hogy vizesbázisú lakkokoz való hengerrel kell kenni. Ez a szivacshenger vagy a velúr?

 

Köszi!

gravir007 Creative Commons License 2021.10.25 0 0 3929

A metabo festék, lakk marógépét használta valaki?

A videók alapján nagyon jó, de a valóság sokszor más szokott lenni mit a uyub....

Téli nap Creative Commons License 2021.10.03 0 0 3928

  Kaparás, de előtte alapos feláztatás !

Előzmény: Nyergelj Szergej (3927)
Nyergelj Szergej Creative Commons License 2021.10.03 0 0 3927

Sziasztok!Előttem nemrég volt szó az enyves festék eltávolításáról,én is hasonló problémával kapcsolatban kérnék segítséget .Adott egy régi kb 50-60-as évekbeli lakás,a falakon alul több réteg enyves,rákenve felülre a diszperzit,ezt kellene eltávolítanom,hogy glettelni tudjak.A kérdés,hogy a csiszoló zsiráf alkalmas lehet erre a feladatra,vagy csak a kaparás a megoldás?Ha kaparás,akkor milyen spakli,vagy kaparó kell hozzá,valami speciális erre a célra való?Köszönöm,ha válaszoltok,üdv mindenkinek.

csaba0769 Creative Commons License 2021.10.02 0 0 3926

Sziasztok !

 

Sajnos még nem találtam segítséget a problémánkra.

2. emeleti panel lakásban lakunk. Színes festett falaink vannak. Egy időben fehér porszerű anyag jelent meg a falon. Néha olyan formában mintha oda lenne kenve. Nem olyan szétszórtan mint a penész. Az egyik szobában kipróbáltuk, hogy lemossuk. Ez egy ideig rendben volt, majd újra megjelent. Aztán lekentük mély alapozóval. Ez egy fél évig tartott most újra megjelent. Kézzel ledörzsölhető. Nem tudjuk mitől van és mi lehet az ellenszere. Talán van akinél előfordult vagy találkozott ilyen problémával ?

szuszetti Creative Commons License 2021.09.15 0 0 3925

Neked ismert festékkel festett és (nyilván) nem foltosodó-foltosodott falra kerülne ugyanaz a termék, ezért szerintem nem szükséges a használata, anélkül is jó eredmény érhető el.

Előzmény: Törölt nick (3921)
Dunit2 Creative Commons License 2021.09.15 0 0 3924

 

 

" kontár, szakembernek kicsit sem mondható senkiháziak miatt folyamatosan szopó ágon vagyok egy ház felújításánál. "

 

 

  Egy valamire való festő  harmadmagával dolgozik.

 Egy mester és kettő segéd. Vagy  egy segéd és egy inas.

 

 " folyamatosan szopó ágon vagyok egy ház felújításánál.  " 

 

 

  Egyéb szívatás ?  Pl. a villany szerelők  ? A vizesek ?

 

 És a még  32 féle művelet.

 

 

 Anno régen   nagyon régen egy külső... na nem felújításnál  csak egy   vápa összefolyónál a bádog  kilyukadt   nagyjából az alsó szektorban.. folyt a víz már vagy  kettő éve -áztatta a falat / én párhónapja vettem birtokba a kéglit /. Hogy  ne ázzon tovább felfogadtam egy bádogost, megcsinálta  és helyre állította a palát. Na ez útobbi nem sikeredett neki.   de  nem akart visszajönni. Majd egy másik bádogos munkára felkértem, Kijött elvégezte .

 

 Amikor fizetnem kellett,  felhívtam a figyelmét addig nincs zsozso amíg az előzőt el nem végzi. Megrökönyödött, de immel  - ámmal elvégezte.  Kb   plusz   3/4 óra.

 

 Mondjuk azért tanúnak kell lenni, nálam az egyik piás fivér volt erre felfogadva. Mondtam : Karcsi  kávézol, cigizel  és fülelsz.

Előzmény: alligator3 (3922)
Ofenbau Creative Commons License 2021.09.14 0 0 3923

 Nagy valószínűséggel csak a tapéta segít.

Abból is a vastag tapéta.

 

 

 Mondjuk ha megbíz valakit az ember azért tájékozódik róla.

 Anno  10 éve amikor vettünk egy használt lakást annak falain is enyves festék volt.

 A megbízható  és ügyes festő  kettő napig csak a falat vakarta. lejött a falról  200 azaz kettőszáz liter laza kaparék.

 

 Ks fekete zsákokba gyűjtötte  és  én vittem teríteni a közeli kukákba.

 

 Egy használ gurulós bőröndben. Talán  6 x vagy  7 x fordultam.

 

 

  52 nm a lakás, a falfelület  pontosan 200 nm.

 

 A kaparék tömören  ennyi,   lazán még több. A festő szerint volt rajta legalább  3 -4 réteg.

 Tehát  lekaparta, glettelte , csiszolta és festette. 

 

 A lakás  még a  Ferenc-József idejében épült.  15 évenkénti festéssel   is ennél több festéknek kellett rajta lenni.... nyilván azért 50 -60 éve csak kaparták.

 

 Amúgy az enyves festés már a régmúlt. Nálam 44 éve volt az utolsó. Azóta a diszperziós megy !!

Előzmény: alligator3 (3922)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!