Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2020.05.16 0 0 153

Kéretik megadni a "normális" ember szakszerű definícióját. Esetlen a szabvány számát is. MSZ-KGST...

Előzmény: Mungo (152)
Mungo Creative Commons License 2020.05.16 0 1 152

Nagyon sok L-me beteg teljesen közönségers és normális embernek látszik (a legtöbb hétköznapi szituációban) . Na de viszont bizonyos helyzetekben hirtelen előugrik az abnormális viselkedés .

Ez így igaz. van olyan is, aki csak akkor borul el ha a "mérnökeiről" van szó, bár egyéb esetekben is nem kicsit excentrikus...

Előzmény: Törölt nick (151)
Törölt nick Creative Commons License 2020.05.16 0 0 151

Még gyerek koromban láttam egy filmet, ahol S. Mátyás gróf a vándor-cirkuszosok szócsövét tette a fejére .

Egy szép napon arra jöttem rá, hogy a "bolondok" csak a regényekben és a filmekben hordanak papírcsákót. Vagy éppen trombitát - sapka helyett - a fejükön .

 

A valóságban az őrültek többsége nem rohangál papírcsákóval a fején .

 

 

Nagyon sok L-me beteg teljesen közönségers és normális embernek látszik (a legtöbb hétköznapi szituációban) . Na de viszont bizonyos helyzetekben hirtelen előugrik az abnormális viselkedés . Szépen végzik a normális hétköznapi tevékenységüket, lehet velük beszélgetni általános témákról . Jólnevelt társasági embernek tűnnek . Aztán egy bizonyos ponton jön a rögeszme, és akkor katt . Ha ez a bekattanás nem az általános hétköznapi tevékenység és társalgási témák körébe esik, hanem például valamilyen szakmai kérdés, azzal a pszichiáterek nem nagyon tudnak mit kezdeni . Talán még fel sem ismerik, mert ilyen esetekben az adott terület (például elektronika vagy építészet) szakértőjének _is_ kellene lenniük .

 

Ja meg van az a vicc, hogy a bolha a lábával hall . De erről talán majd később .

Előzmény: hiper fizikus (149)
Törölt nick Creative Commons License 2020.05.16 0 0 150

Logikusnak tűnik. Habár azt pontosan tem tudom, hogy mit ért "kiment biztosíték" alatt .

Mindenesetre a környezetemben van jónéhány "megkattant" ember. Némelyikről már kiderítettem, hogy mi okozta .

 

A zember zagyában persze nem tranzisztorok vannak. De ez a megőrülés dolog ahhoz hasonlít számomra, mint amikor egy nagy és összetett logikai áramkör nem kap megfelelő tápfeszültséget . Ami pedig azt okozza, hogy nem pont ugyanott komparálnak az egyes logikai kapuk, és ez inkonzisztens belső állapotot eredményez .

Előzmény: hiper fizikus (148)
hiper fizikus Creative Commons License 2020.05.16 0 0 149
Előzmény: hiper fizikus (148)
hiper fizikus Creative Commons License 2020.05.16 0 1 148

YouTube : Barnai Roberto - A skizofrénia (tudathasadás) fajtáiról, veszélyeiről

ez egy kitűnő, szuper videó, ha egy kicsit is érdekel, akkor nem hagyhatod ki

És mit szóltok hozzá ?

hiper fizikus Creative Commons License 2020.05.13 0 0 147
hiper fizikus Creative Commons License 2020.05.02 0 0 146

No és a főnököd fizet a fiókos programokér ? 

 

Én biztonsági másolatot úgy készítek HDD-re, hogy nem egyenkét veszem a fájlaimat, hanem nagzobb listába teszem egy mappába, és ezt az egész mappát másolom át a HDD-re . Egy kicsit tovább tart, de kényelmesebb .

Előzmény: Törölt nick (145)
Törölt nick Creative Commons License 2020.05.02 0 0 145

Egy hangos pukkanás.

Nem emlékszem pontosan, mert még félig alszok olyankor.

De az biztos, hogy a fejemben keletkezik, nem a környezetben.

Viszont azt hittem, hogy arra ébredek fel.

De itt azt mondják, hogy pont fordítva van. Felébredek és a feldolgozatlan információ ettől szétpukkan.

 

 

Viszont van egy probléma. Nemtom hova írjam, úgyhogy most ide fogom írni...

 

Az iskolai matematika példákat általában azonnal ellenőrzik, pontozzák.

Na most az életben ez másképp megy.

Mondjuk kapsz a főnöködtől egy megoldandó logikai feladatot. Például egy algoritmust kell készítened, ami megoldja.

Megcsinálod, átadod a főnöknek. Az meg beteszi a fiókjába.

Aztán hónapok múlva követeli tőled, hogy add oda.

Na de melyiket? Közben számos másik problémával foglalkoztál már.

Valahogy adminisztrálni kellene az elvégzett részfeladatokat.

És visszakereshető módon eltenni valami fájlba.

 

Valószínűleg ez az egyik olyan probléma, ami miatt ébredéskor néha pukkanást vélek hallani.

Előzmény: hiper fizikus (144)
hiper fizikus Creative Commons License 2020.05.02 0 0 144

És milyen, írd le ?

Előzmény: Törölt nick (143)
Törölt nick Creative Commons License 2020.05.02 0 0 143

Mostanában én is szoktam "hallani" néha egy nagy durranást, amire felébredek.

Előzmény: hiper fizikus (142)
hiper fizikus Creative Commons License 2020.05.01 0 0 142
hiper fizikus Creative Commons License 2020.04.27 0 0 141
hiper fizikus Creative Commons License 2020.04.26 0 0 140

Én is, csak én tudatosan nem teszek különbséget a mondatos gondolkodás meg a hallott mondatok között . Egyébbként tinnituszom van, és útálom ...

 

A nyelvtanulásnak fokozatai vannak . Az egyik legfelső foka az, hogy : magyar mondat -> kép a mondatról -> idegennyelvi leírás a képről .

Előzmény: jogértelmező (139)
jogértelmező Creative Commons License 2020.04.26 0 0 139

Hangot nem hallok, de mondatokban gondolkodom, és képekben is.

 

Ami zavarni szokott ritkán, ha rég megunt dallam kavarog a fejemben. Ezt dallamtapadásnak hívják.

 

Aki külföldre kerül, mikortól kezd az ottani nyelven gondolkodni?

Előzmény: hiper fizikus (138)
hiper fizikus Creative Commons License 2020.04.24 0 0 138

YouTube : Mi az a hang a fejedben, ami beszél hozzád?

 

Hát ti hogyan vagytok vele ?

hiper fizikus Creative Commons License 2020.03.02 0 0 137

idézet az angol NETről, Quora :

 

Melyek a veszélyes pszichológiai trükkök? Himanshu Jha , UG Biológia és Fizika, Prasadi Akadémia, Lalitpur (2019)Válaszol Sat · Upvoted által Bhuwan Chadha , folytatja MA pszichológia IGNOU.Eredetileg megválaszolt kérdések: Melyek a legveszélyesebb pszichológiai trükkök?

 

Ne próbálja ezt, ha gyenge szívű. Ijesztő tartalom előtt áll:

Elolvastam, hogy ha egy percig tisztán néz a tükörbe, szépen koncentrál, és körülbelül két perc múlva próbálja meg mosolyogni, elmosolyodni vagy arckifejezéseket készíteni. És úgy fogja érezni, hogy a tükörben lévő személy valami mást csinál, mint te. És akkor kipróbálhatja azt éjjel vagy nappal ... egész éjjel sokkal ijesztőbb lesz.

Egyszer megtettem, és kiborultam.

 

megjegyzésem: nyilván pár perc helyet vehetünk sokk percet is .

 

Írjátok meg ide az élményeiteket vele .

hiper fizikus Creative Commons License 2020.02.25 0 0 136
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.15 0 1 135
  • A tömegek, akár az alvajárók... Bár a Logosz ez. Örökre képtelenek felfogni az emberek, előbb, is mint hallották volna, s azután is hogy már meghallották. Mert bár minden e szerint a Logosz szerint lesz, mégis olyanok mintha nem vennének tudomást róla. Mikor megismerkedni kezdenek oly szavakkal és oly tényekkel, amilyeneken én végigvezetem őket fölfejtve mindent természete szerint és megmagyarázva amint van.
  • A többi ember azonban észre sem veszi. Amit ébren tesz ugyanúgy, amint elfelejti, amit alva.
  • Nem kell alvók módjára tenni és beszélni.
  • Az embereknek rossz tanújuk a fülük és a szemük, ha barbár lelkük van.
  • Indulat ellen harcolni nehéz, mert amit akar, a lélek árán veszi meg.
  • A kábák, ha hallottak is valamit, olyanok, mint a süketek. A közmondás szerint: jelen is távol vannak.
  • A sokféle tudás nem tanít meg arra, hogy az embernek esze legyen.

(Hérakleitosz)

 

 

Előzmény: jogértelmező (133)
hiper fizikus Creative Commons License 2019.11.03 0 0 134

Valamenyi együtt van jelen, de egyénenként különböző arányban vannak jelen, sőt szituációnként is .

Előzmény: jogértelmező (133)
jogértelmező Creative Commons License 2019.11.03 0 0 133

A makacs ellenvélemény dührohamot szokott kiváltani. Mi van emögött? Tanult viselkedés, vagy  valami ösztön? Netán hatalmi vágy, vagy csupán hiúság?

hiper fizikus Creative Commons License 2019.11.01 0 0 132

A délutánomat avval csaptam el, hogy a "lélekről" és variacióiról keresgéltem a magyar és a külföldi interneten . Elképesztő, hogy menyit tudnak róla locsogni-fecsegni, és mind semmit sem ér .

hiper fizikus Creative Commons License 2019.11.01 0 0 131

Nem gondolod, hogy a visszafejlődés is jelen van ?

Előzmény: jogértelmező (130)
jogértelmező Creative Commons License 2019.11.01 0 0 130

Az ember azt is félredobja, ami már unalmas, meg ami már nem trendi ...

Előzmény: hiper fizikus (125)
hiper fizikus Creative Commons License 2019.11.01 0 0 129

„A szellem egyetlen mozdulatában benne van az élet összes törvénye.

Egyetlen csepp vízben benne van a végtelen óceán rejtélye.”

(Hermész Triszmegisztosz)

 

Ismeritek ?

hiper fizikus Creative Commons License 2019.10.26 0 0 125

Ez érdekelhet benneteket: A lélek mítoszokban és vallásokban .

jogértelmező Creative Commons License 2019.08.29 0 1 127

Na jó, de az embernek valakik megtanítják, hogy vigyázzon az eszközeire, különben ellopják.

Előzmény: hiper fizikus (125)
Hónix Creative Commons License 2019.08.28 0 1 126

"az ember a majomtól származik"

 

Mindenki a saját családjából indul ki.

Előzmény: hiper fizikus (125)
hiper fizikus Creative Commons License 2019.08.28 0 0 125

Ugye az ember a majomtól származik, legközelebbi emberszabású rokona a csimbánz és a bonobó . Tehát az ember pszichikája is rokonságban áll e két magát "főemlősnek képzelő" majoméval .

 

Az etológusok megfigyelték ezeknél a majmoknál azt, hogy a technikai eszközökre kíváncsiak, magukhozveszik, kipróbálják aztán félredobják . Mindenről tudományos tanulmányokat írnak, kivéve arról, hogy aztán félredobják . Ennek két magyarázata lehetséges:

1. a majmok valamilyen aspaktuspól okosabbak mint mi, és nekik nem tűnik elég fejletnek a cucaink, és ezért dobják félre

2. a majmok butábbak mint mi, és nem értik a cucainkat, ezért dobják félre

 

Szerintem a 2. lehet az igaz, de erre még nincs minden aspektust figyelembe vevő kutatás . De én arra akarok kilyukadni, hogy az emberek közt is vannak butábbak, szerencsétlenebbek, akik pl. a matematikai enciklopédiát kíváncsiak, magukhozveszik, kipróbálják aztán félredobják . Figyeljétek meg ebből a szempontből a főemlősök és a buta emberek viselkedésének párhuzamát . 

 

Mit szóltok hozzá ? 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2019.03.22 0 0 124

"amikor az alany(ok) saját szavakat esetleg nyelvi forduatokat használ(nak)"

 

nálunk a mérnökök gyakran tévednek a tanult szakterületükön kívülre, például az informatikába. és azt hiszik, hogy konyhanyelven és általuk kitalált kvázi fogalmakkal eredményt lehet elérni.

Előzmény: hiper fizikus (121)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!