Keresés

Részletes keresés

C-3PO Creative Commons License 2003.10.15 0 0 398
Sziasztok!

A Practicarol mint szuromarkarol hallott mar valaki? Most rendeltem egy ilyen CP szurot, harmadannyiba kerult mint egy markasabb darab.

Teaway Creative Commons License 2003.10.11 0 0 397
http://www.cokin.fr/
http://www.geocities.com/cokinfiltersystem/digital.htm
Előzmény: tasco (395)
Jveres Creative Commons License 2003.10.08 0 0 396
Studioline. www.nika.hu
Előzmény: tasco (395)
tasco Creative Commons License 2003.10.08 0 0 395
Sziasztok!
A cokin szürőkröl szeretnék informáciot kapni.
Árak stb.
M.on. hol lehet kapni?
Topy Creative Commons License 2003.10.07 0 0 394
Szvsz, az szvsz, az szvsz :)

Topy

Előzmény: Topy (393)
Topy Creative Commons License 2003.10.07 0 0 393
Biztonsaggal: semmit.

Gyakorlatilag: ha tehetik, probaljak ki, hogy melyikkel megy a gepuk korrekten.

Szemelyes velemeny: kicsit santitonak erzem ezt a marketinges osszeeskuves elmeletet. Az egy dolog, hogy minden gyarto ott keres ahol tud, de az iparag szintu humbug egy masik teszta. Szvsz a nagyok nem egetik magukat hulyeseggel, megkeresik ezt a penzt rajtunk mashol, igy ha a gep doksija azt irja, hogy ilyen kell, akkor ilyen kell. Szvsz a gyartonak az az erdeke, hogy _jo_ kepeket csinalj, az a legjobb reklam...

Topy

PS: Mas kerdes, hogy ezek szerint specialis teruleteken jobb a linearis, mint a polar.

Előzmény: Bandi-T (392)
Bandi-T Creative Commons License 2003.10.07 0 0 392
Én viszont éppen ezért teljes mértékben azonosulni tudok a tieddel! :)

Vagyis akkor mit mondhatunk a cirkuláris polárszűrőkről a halandó fotóamatőröknek? :)

Előzmény: Topy (391)
Topy Creative Commons License 2003.10.07 0 0 391
"Szurok kozott" dokumentalja a jelenseget (ha figyelmesen olvassa az ember :). Arrol azonban nem ir semmit, hogy tapasztalhato-e ilyesmi alapesetben. O vegig a reklam/muszaki fotos szemevel nezi a szurot, es ez alapjan jelenti ki, hogy nem erdemes penzt kiadni erte, de szvsz a felhasznalok donto tobbsege nem ezeket a temakat lovi. A felveteseivel erdemes foglalkozni, de a vegkovetkeztetessel nem tudok azonosulni.

Topy

Előzmény: Bandi-T (390)
Bandi-T Creative Commons License 2003.10.07 0 0 390
És figyeld meg: milyen esetre írja az elszíneződést?

Nem tudom mire gondolt, mert F32-vel is siman megy az AF, ha van eleg feny.

Ugye? Vagyis szerinted sem minden helytálló, amit ír?

Előzmény: Topy (389)
Topy Creative Commons License 2003.10.07 0 0 389
Mi erdekes? Pl. az elszinezodes, amit leir. Meg az, hogy a mukodes leirasa nem egeszen fekszik arra amit mashol irnak. Ami, tekintettel e fellelheto keves infora, nem jelent semmit.

Topy

PS: Egy resz volt, amit nem ertettem:

"A reklámokból és a katalógusok ajánlásaiból azonban hiányzik az a kis megjegyzés, miszerint a belső autofókusz használata F8 fényrekesz értéknél szűkebb esetben nem működik, így a fényszegény objektív motorja a két végállás között csak mint egy „pattogó labda” próbálkozik az élességállítással."

Nem tudom mire gondolt, mert F32-vel is siman megy az AF, ha van eleg feny.

Előzmény: Bandi-T (388)
Bandi-T Creative Commons License 2003.10.07 0 0 388
Milyen szempontból érdekes?
Előzmény: Topy (384)
tasco Creative Commons License 2003.10.07 0 0 387
Üdv Toto!
Én most vettm a 740-hez polárt.Kell átalakitó.
Soligort kapsz kb 4-5000ft.Ezután 52mm szürő.
Teaway Creative Commons License 2003.09.30 0 0 386
Szerintem pont fordítva. Előbb tekerd rá az átalakítót (ha egyátalán kell rá), és utána a szűrőt és/vagy a lencsét.
Előzmény: Toto76 (385)
Toto76 Creative Commons License 2003.09.29 0 0 385
Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Egy Oly c730-asom van, és erre szeretnék (majd valamikor) venni polárszűrőt. Annyit már sikerült megtudnom, hogy kell egy előtét lencse, amit rátekerek az objektívre. Erre már rá tudom tenni a szűrőt vagy kell valami átakakító??

Topy Creative Commons License 2003.09.26 0 0 384
Rendszeresen visszatero tema cirkular polar szuroke. A Fotoart spam topic kapcsan elindulva leltem a kovetkezo cikket: http://www.fotoartmagazin.hu/analogfotosuli/14/fotosuli14.htm
Erdekes...

Topy

Topy Creative Commons License 2003.09.26 0 0 383
A http://www.hama.hu -n megtalalod a budapesti (
http://www.hama.hu/partnerek/budapest.html )forgalmazok listajat, aztan mar csak turelmes telefonalasra van szukseg.

Topy

Előzmény: Teaway (380)
Teaway Creative Commons License 2003.09.26 0 0 382
Semmi baj, majd ír vki más.
Előzmény: iscsu (381)
iscsu Creative Commons License 2003.09.25 0 0 381
Nem tudok pesti boltot, nem sűrűn vagyok arrafelé...
Előzmény: Teaway (380)
Teaway Creative Commons License 2003.09.25 0 0 380
Hiszek neked, de ne akard, hogy megnézzem a debreceni HAMA-forgalmazók listáját...

Egyébként Bp-i boltot is mondhatsz, ha tudsz.

Előzmény: iscsu (379)
iscsu Creative Commons License 2003.09.22 0 0 379
Debrecen, Malompark. :c)
Előzmény: Teaway (378)
Teaway Creative Commons License 2003.09.22 0 0 378
Fogalmam sincs :(
Te hol vetted a HAMA-t?
Előzmény: iscsu (377)
iscsu Creative Commons License 2003.09.20 0 0 377
Kérlek, nyugtass meg, hogy az 52/52 többe került 1750 forintnál (UV ára)...:c]

A kiskalapácsot nekem nem volt szívem eljátszani. Így is nagy show volt, a vásárlók fele hülyének nézett a gombostű + frissen vett UV filter kombinációval... :c)))

Előzmény: Teaway (375)
Teaway Creative Commons License 2003.09.20 0 0 376
"Ha úgy döntesz, hogy az üvegre nincs szükséged, akkor azt is eljátszhatod a boltban, hogy viszel egy kiskalapácsot, megveszed, kibontod, kiütöd az üveget, megköszönöd, és távozol"

Ezt mondta az eladó is:)

Előzmény: iscsu (373)
Teaway Creative Commons License 2003.09.20 0 0 375
Ez érdekes, mert ahol néztem, ott pl. 52/52 dögivel volt :(
Előzmény: iscsu (373)
iscsu Creative Commons License 2003.09.20 0 0 373
Üdv!
Én ezt egy UV szétkapásával oldottam meg (nekem 52/52 kellett, és tényleg nem lehet találni).
Vettem egy Hama UV-t. Abban (gondolom nem csak abban) egy gyűrűszerűség tartja az üveget a helyén, amit gombostűvel kb. fél perc kipiszkálni.

OFF
Ha úgy döntesz, hogy az üvegre nincs szükséged, akkor azt is eljátszhatod a boltban, hogy viszel egy kiskalapácsot, megveszed, kibontod, kiütöd az üveget, megköszönöd, és távozol... :c))))
ON

-iscsu

Előzmény: Teaway (372)
Teaway Creative Commons License 2003.09.19 0 0 372
37/37-es adaptergyűrűt keresek (tudajdonképpen egy toldót), de sehol nem találok. Láttatok ti már vhol?
Teaway Creative Commons License 2003.09.19 0 0 371
"Tehát:
- méret 37mm
Amit szeretnék:
- széles látószögű lencse (0,7 vagy 0,6 vagy 0,5)
- valamilyen szűrő-védőlencse (talán polár?)
- esetleg 2x tele lencse"

0,5x és 2x készlet 15e Ft körül van ebben a méretben.

Előzmény: MZ-6 (355)
jakacs Creative Commons License 2003.09.16 0 0 370
B+W árlistáról nem tudok, a Hoyaban viszont az AC akromát lencsét jelöl, ami a több lencsetagot tartalmaz a színhibák kiküszöbölésére, javítására.

A "FOR DIGITAL"-lal pedig csak akkor érdemes foglalkoznod, ha a géped sz?r?menete nem a megszokott méretek közül való, hanem pl. 30mm-es, 37 mm-es. Mivel ezekben a méretekben ?k nem gyártanak, ezekhez kapható adapter. Kb. ennyi a lényege.

Előzmény: Törölt nick (369)
Bandi-T Creative Commons License 2003.09.15 0 0 368
Sziasztok,

A digitális fényképezőgépem (Olympus C-2100UZ) optikája nem szűri ki az infravörös tartományt (távirányítóval a gépbe lőve a távirányító lencséje igen világos, kékes színű) és az a gyanúm, ezt néha beleszól a készített képeim színvilágába.

Szűrővel szeretném orvosolni ezt a gyengeséget.

Tudtok ajánlani infravörös tartományt elnyelő szűrőt mondjuk alap Hoya minőségben?

Előre is köszönöm.

Sziasztok!

playacar Creative Commons License 2003.08.23 0 0 367
Sziasztok!

Hama típusú UV filter 390 (O-Haze) 58 mm htmc és Pentax smc uv filter 58 mm eladó !! Sosem használt, egy hónapja vásárolt cuccok akkor 15.000.- forintért. Most 10.000.-ért eladók. (Ajándék hama sky szűróvel):-))

p.c.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!