Keresés

Részletes keresés

Shingen Creative Commons License 2019.01.13 0 0 62750

Lützeni csata 1632

 

https://hu.wikipedia.org/wiki/L%C3%BCtzeni_csata_(1632)

 

https://www.youtube.com/watch?v=6bMX20ka7kQ

 

Videoban szereplő részek, az melyik filmből való lehet?

mert nem hiszem hogy hagyományőrzők csinálták?

 

Érdekes dolgokat lehet megfigyelni a videoból.

Lovasságnak nincs lándzsája csak hosszított csövű karabéllyal lőnek.

Bár biztos lehet a zárt pikásokat ritkítani ha rájuk lövöldöznek de így elég fura.

Meg a két fél pikásai amikor egymáshoz közel mennek aztán agyonszúrkálják egymást, hát fura ez a harcmodor ebben a korban.

Az biztos nem lettem volna pikás.... :)

Töck Jenő Creative Commons License 2019.01.13 0 0 62749

Ugyanaz a  kép kétszer volt nálam elmentve különböző név alatt. Jobb későn mint soha, utólag vettem észre.

Előzmény: Töck Jenő (62747)
Shingen Creative Commons License 2019.01.13 0 0 62748

Szerintetek II. Rákóczi Ferenc miért nem fogadta el a lengyel koronát?

 

Kétszer is fölajánlották neki a lengyel koronát és megválasztását az orosz cár is támogatta, ő mégsem fogadta el. 1711 és 1712-ben Lengyelországban maradt, – azt remélve, hogy a katonai helyzet még megváltozik – ahol a főurak kitüntetett figyelemben részesítették. Ez idő alatt inkognitóban, „Sáros grófjaként” Danckában lakott.

 

 

Töck Jenő Creative Commons License 2019.01.13 0 0 62747

Közelben dolgoztam (Hockenheim), sokszor voltam kollégákkal és kétszer családdal is. Akkoriban még kevésbé érdekeltek a várak.

Ez mind szkennelt kép, olyan is.

Eredetileg nem a vár volt a téma. Heidelberg levegőből, 1993.

Heidelberg a Neckarról.

Előzmény: Nagyon Várbarát (62746)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2019.01.13 0 0 62746

Vár, várkastély esetleg városfal. A lényeg, hogy jó régiek legyenek. Hiszen erről szól ez a Topik.

Előzmény: Töck Jenő (62745)
Töck Jenő Creative Commons License 2019.01.13 0 0 62745

Van. Heidelberg jó lesz?

Előzmény: Nagyon Várbarát (62744)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2019.01.13 0 0 62744

Semmi gond!  :-)

 

Akad még olyan váras fényképed, amit nem osztottál meg velünk?

Előzmény: Töck Jenő (62743)
Töck Jenő Creative Commons License 2019.01.13 0 0 62743

Biztosan igazad van, nem vitatkozom, hanem magyarázkodtam, hogy miért tévedtem.

Előzmény: Nagyon Várbarát (62742)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2019.01.13 0 0 62742

Tehát, mint írtam a várkastéllyá átalakított Bajmóc a legmodernebb technikai vívmányokkal büszkélkedhetett, mint például a vízvezeték.

 

                                 

 

Itt az első oldalon rá lehet keresni GABLER J. {János esetleg József?} nevére a Légszesz és vízvezetéki berendezők listáján.

 

https://library.hungaricana.hu/hu/view/FszekCimNevTarak_25_023/?pg=2075&layout=s

 

Gabler J. Budapest Aradi út 63.

Előzmény: Töck Jenő (62741)
Töck Jenő Creative Commons License 2019.01.13 0 0 62741

Elfogadom, de én nem tudok szlovákul, csak azt írtam amit ott hallani véltem. Egy cipőgyárosból inkább kinéztem volna az átalakítást.

Előzmény: Nagyon Várbarát (62739)
Töck Jenő Creative Commons License 2019.01.13 0 0 62740

Én csak a véleményre voltam kíváncsi, szerintem akit érdekelnek a várak azok hallottak Neuschwansteinről. Azt nem tudtam, hogy a helyén volt már egy vár. Azzal viszont vitatkoznék, hogy II. lajos nem volt hangyás. Többek között éjszaka csinált mindent amit más nappal, mindent a Lohengrin stílusnak rendelt alá, végül belefojtotta magát és az ápolóját a starnbergi tóba. És anyagi csődbe vitte Bajorországot. A 8 mázsás aranytrón már túl sok volt.

Előzmény: Nagyon Várbarát (62738)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2019.01.13 0 0 62739

Tehát akkor pontosítsunk:

 

Bajmóc középkori várát a tulajdonosa gróf Pálffy János építette át várkastéllyá, modernizálva.

 

1939-ben Bata cseh cipőgyáros vásárolta meg a bajmóci bortokot az épülettel együtt.

 

http://www.szlovakia-utazas.hu/muemlekek/zamok-bojnice/

Előzmény: Töck Jenő (62734)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2019.01.13 0 0 62738

Gyorsan utánanéztem, mert nem az én Kárpát-medencei "vadászterületemhez" tartozik ez a helyszín.

 

Azt írják, hogy a hegyen egy középkori várrom búslakodott, aminek a helyére húzták fel II. Lajos bajor király utasítására a pompázatos új várkastélyt. Tehát a sok száz éves EREDETI épület helyre egy ÚJat.

 

                

 

Ezzel a számomra véget is ért a történet, ugyanis nekem a régi, a valódi középkori históriával rendelkező épületek a kedvenceim, a kutatnivalóim és nem az utánzatok. Pont mint az érméknél: inkább megveszem a peremsérült, de sok száz éves múlttal rendelkező valódi régi pénzt, mint egy csillogó-villogó modern utánveretet. 

 

A legújabb kutatások szerint II. Lajos bajor király, az építtető nem volt őrült... csak vármániákus teszem én hozzá.

 

http://www.origo.hu/tudomany/tortenelem/20160826-ii-lajos-bajor-kiraly-orult-utolso-level.html

 

A reánk maradt épület sok-sok filmnek szolgált díszletül, például a Fantaghiro-mesesorozatnak.

 

https://www.youtube.com/watch?v=2PAW_qOUjEM

Előzmény: Töck Jenő (62733)
Töck Jenő Creative Commons License 2019.01.13 0 0 62737

Hát, ahogy elnézem az új valamivel lakájosabb lett. Megértem a tulajdonost, nem egy jégverem múzeumban akart lakni ahol rovarok és egerek is használták a lépcsőket (meg máshol is közlekedtek). A rovarok stb.

Előzmény: Nagyon Várbarát (62736)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2019.01.13 0 0 62736

A horvátországi Trakostyán várát szintén az akkori birtokosa a Draskovich főnemesi család építette át. Itt olvasható egy szép élménybeszámoló róla:

 

https://kirandulo.cafeblog.hu/2018/07/19/mesebeli-var-a-hatar-horvat-oldalan-trakostyan/

 

                                   

 

Véleményem szerint az Osztrák-Magyar Monarchia idejében a külföldet járó arisztokrácia egyes tagjai, bejárván a nyugati országok épségben megmaradt vagy éppen akkoriban a purista felfogás szerint újjáépített rezidenciáit, szerették volna a saját birtokukban lévő épületeket is így felújítani.

 

A pénzükért kényelmesen lakható valamit akartak.

 

Ez valóban így van. Az akkori időkben -- 1800-as évek második fele -- ez elfogadott volt. 

Előzmény: Töck Jenő (62723)
Töck Jenő Creative Commons License 2019.01.13 0 0 62735

20. storočie[upravi | upravi zdroj]

V roku 1939 zámok a k nemu patriace pozemky kúpila firma Baa. Na základe Benešových dekrétov po vojne pripadol jej majetok štátu [8].

O pä rokov neskôr, dňa 9. mája 1950 zámok vyhorel. Na náklady štátu sa odstránili následky požiaru a previedla sa celková obnova zámku. Súčasne sa rozhodlo, že tu bude zriadené múzeum, ktoré je súčasou Slovenského národného múzea. Zámok bol v roku 1970 vyhlásený za Národnú kultúrnu pamiatku. 42 rokov po smrti Jána Františka Pálfyho sa teda splnilo jeho prianie, aby sa zo zámku stalo múzeum prístupné verejnosti.[4]

Előzmény: Töck Jenő (62734)
Töck Jenő Creative Commons License 2019.01.13 0 0 62734

Akkor tévedtem a tettest illetően, mert a múlt század elején Bata cipőgyáros vette meg, legalább is így emlékszem arra amit mondtak.

Előzmény: Nagyon Várbarát (62732)
Töck Jenő Creative Commons License 2019.01.13 0 0 62733

Mi a vélemény Neuschwanstein-ről? (Újhattyúkő). Tudom, nem eredeti, be sincs fejezve, de azért kíváncsi lennék.

Nagyon Várbarát Creative Commons License 2019.01.13 0 0 62732

Bajmócnál egy cipőgyáros...

 

Milyen cipőgyáros? Ezt a teljesen hamis információt honnan vetted?

 

A bajmóci várat, mint családi örökségét gróf Pálffy János tulajdonos utasítására építették át az ő kényelmi szempontjainak igénybevételével. Például vízvezetéket szereltek fel a várban. A grófot a várbeli kriptában temették el, amikor 1908-ban meghalt. Hatalmas vörösmárvány szarkofágja megtekinthető, amikor belépőjegy ellenében körbevezetik a várlátogatót a Loire-völgyi francia várkastélyok mintájára átépített műemlékben.

 

 

1889 – 1908 között – Gróf Pálffy János tulajdonos utasítására Hubert József budapesti műépítész a francia kastélyok mintájára nagymértékű átalakításokat végzett Bajmóc várán. Az évtizedekig tartó munkálatok az akkoriban hatalmas összegnek számító 2 millió aranykoronát tettek ki. Ugyanez történt meg a másik Pálffy vár, Szomolány esetében is. Az építkezések a korszakra jellemző purista stílusban történtek meg.

Előzmény: Töck Jenő (62723)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2019.01.13 0 0 62731

Magam elé képzelem az 1658-as eseményt, amikor a gyulafehérvári székesegyházba berontó török meglátja Hunyadi János szarkofágjának oldalán lévő kőfaragásokat.

 

Magyar lovasok török foglyokat hajtanak.

 

Na ezen aztán a törökünk alaposan felhúzta magát, fegyverével {buzogányával?} szép sorban leverte a magyar vitézek fejét, persze nem nyúlva a törökökéhez.

 

Ilyen formában látható most is a Hunyadi-szarkofág:

 

Előzmény: Töck Jenő (62721)
Töck Jenő Creative Commons License 2019.01.13 0 0 62730

Nem a régiekkel van bajom, hanem az újakkal. Szeretik más f...val verni a csalánt.

Előzmény: jazd (62728)
jazd Creative Commons License 2019.01.13 0 0 62729

https://www.youtube.com/watch?v=Kl96XljXIgk 

 

Guédelonnál is tudnak középkori eszközökkel gyönyörűt alkotni! :-)

Előzmény: jazd (62728)
jazd Creative Commons License 2019.01.13 0 0 62728

Természetesen nem Neked szólt! Pedig ebben semmi lenézés nincs. A gót katedrálisokat sem építőmérnökök tervezték,hanem jóféle pallér mesterek. Ráadásul nekik nem voltak 3D tervező programjaik és más mai csúcstechnikás kütyüjeik,mégis maradandót alkottak. De milyeneket!

Előzmény: Töck Jenő (62727)
Töck Jenő Creative Commons License 2019.01.13 0 0 62727

Én nem vagyok építész, gondolom nem nekem szól. Zárójelben, az építőmérnökök nem szeretik ha leépítészezik őket.

Előzmény: jazd (62725)
jazd Creative Commons License 2019.01.13 0 0 62726

Ha lesz valami Visegrádnál és Salamon toronynál, elhiheted,hogy el fogják rontani.

Pár éve csak beszélnek a Salamon torony felújításáról,de már akkor benyögték, hogy nem lehet megszabadítani a több emeletnyi vasbeton szörnytől. Ugyan miért nem? Talán nincs kedve az illetékes szakembereknek agyalni a megoldásokon? Ez sokszor probléma! FBAD topik társ már nem egyszer leírta itt,hogy amikor hozzá kezdtek Regéc kitakarításához, bizony a "szakma" képviselői így reagáltak: minek kell ehhez hozzányúlni? LUSTASÁG, ÖNZÉS,SZAKMAI FÉLTÉKENYSÉG!! Nagy tisztelet a kevés kivételnek!

Mit tennék a Salamon toronnyal? A kiromlásból kibontanám a betont,de még a stílus idegen kocka köveket is. Téglacsíkkal elválasztva mehetne fel a tört köves falazat. Elszórtan mehetne bele tégla is,jelezve ez már nem eredeti falazat. A belső tereket is újjá építeném a lenyomatok és a Schulek féle felmérés alapján. Fent meg gótikus magas tető! Ennyi! Lehet ezen évtizedekig agyalni,de minek!?

Előzmény: Nagyon Várbarát (62719)
jazd Creative Commons License 2019.01.13 0 0 62725

Én ezzel teljes mértékben egyet értek,ha egy új épületet terveznek! Akár még új stílust is teremthet egy tehetséges építész. Más viszont egy műemlék épület,aminél törekedni kell az eredeti kinézetére.

Előzmény: Töck Jenő (62724)
Töck Jenő Creative Commons License 2019.01.13 0 0 62724

"Véleményem szerint Schulek több ponton is nagyot hibázott a Salamon toronynál "

Schulek ugyan asszonynak szegről-végről rokona volt (természetesen nem ismerték egymást), de nekem az a véleményem, hogy az építészek meg vannak győződve róla, hogy egy építmény amihez hozzányúlnak a terveik alapján az ő egyéniségüket és tehetségüket kell, hogy messziről hirdesse.

Előzmény: jazd (62717)
Töck Jenő Creative Commons License 2019.01.13 0 0 62723

"A történelmi Magyarország területéről ilyen átépítésben részesültek Bajmóc, Szomolány és Trakostyán várai."

 

Az itt leírtak nem föltétlenül egyeznek a saját véleményemmel. Személy szerint azt hiszem, hogy a fenti épületek új tulajdonosai - Bajmócnál egy cipőgyáros - nem lelkesedtek a régi formájú várakért. Ők sok pénzért megvették az építményt és a pénzükért kényelmesen lakható valamit akartak. Ilyen lett.

Előzmény: Nagyon Várbarát (62720)
Töck Jenő Creative Commons License 2019.01.13 0 0 62722

Az első rész a második.

Előzmény: Töck Jenő (62721)
Töck Jenő Creative Commons License 2019.01.13 0 0 62721

Kicsit megkésve Gyulafehérvárról Hunfalvy János Magyarország és Erdély eredeti képekben c. 1864-es könyvéből vett részletek.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!