Keresés

Részletes keresés

Sland03 Creative Commons License 2007.08.24 0 0 10774
Hi!

Valaki tudna nekem olyan webshopot linkelni, ahonnan 1-2 (max. 3) munkanapon belül szállítani tudják a megrendelt termékeket? (lencse+ápolófolyadék esetemben)

Pls help, nagyon sürgős lenne. :)

Lens.hu jó lett volna, csak pont nyári szabadságon vannak. :(
colacoke Creative Commons License 2007.08.23 0 0 10773
voltam dokinal a legjobb h öse gyakran találkozott ien esettel,nemis igazan értette a dolgot,a fehérjeoldót tudta javasolni viszont a napi kontaktlencsét nem mert irdatlan drága aztmondta h talan amerikaba lenne érdemes olyat hordani napmint nap mo-on egyenlöre nem,a legjobb h még visszakell mennem egy részletes kivizsgalásra remélem akkor már lesz vmi konkrét dolog...
r1r2 Creative Commons License 2007.08.23 0 0 10772
sziasztok
most tudtam meg hogy az új lencsém a proclear lesz
eddig annyit tudok h havi cseréjű
várom a véleményeket, tapasztalatokat kinek hogy vált be mennyi ideig hordta naponta stb....
Előzmény: sammakko (10771)
sammakko Creative Commons License 2007.08.22 0 0 10771
Nekem a legelső pár próbalencsémmel volt hasonló. Ha a monitort néztem, homályosan láttam. Viszont tök fura volt (lehet, hogy csak nekem), hogy ha az egyik szemem letakartam, akkor külön - külön mindkét szememmel élesen láttam... Ezt elmondtam a dokinak. Aki annnyit mondott, hogy két különböző márkájú lencsét adott, és furcsállja a dolgot...majd adott egy harmadikat, ami bevált. Így aztán többet nem foglalkoztam a problémával....

Nem hiszem, hogy segít rajtad, de ez is egy tapasztalat... :)
Előzmény: gerinter (10770)
gerinter Creative Commons License 2007.08.22 0 0 10770
Az én lencsémet lehetetlen fordítva hordani, ugyanis pillanatok alatt kipislogom, mert szúr. De azért homályosságra nem rossz lehetőség... Ha Valaki tud más variációt rá, megköszönném:)
McLaca Creative Commons License 2007.08.21 0 0 10769

Nekem a berakás - kivétel okozta a legkevesebb gondot, a betanulás kb. 3 percig tartott az optikusnál, onnantól kezdve problémamentesen csináltam. Valahogy elsőre sikerült kiiktatni a pislogási reflexet (inkább görcsöt).

Viszont a tudatosulás, vagyis inkább a megszokás, az sokáig tartott. Értem ezt úgy, hogy nagyon sokáig nem tudtam elvonatkoztatni attól, hogy azért látok élesen, mert lencse van a szememen, és minduntalan eszembe jutott ez, szinte állandóan rá gondoltam. Aztán ez is szépen alábbhagyott, ma már elég természetesen kezelem a dolgot, csak speciális esetekben jut eszembe (pl. ha jókora port ver fel egy autó az úton).

 

Üdv!

yongo Creative Commons License 2007.08.20 0 0 10768

Még egy gondolat: homályos látás  attól is lehet, ha kifordítva teszed be, és nem tökéletesen illeszkedik. Ez nem vicc, van, hogy a gyári dobozban kifordítva van a lencse, de ami még gyakoribb, véletlen kifordítod, és észere sem veszed.

Ezt legegyszerűbben úgy tudod megnézni, hogy ujhegyedre veszed a lencsét, majd teljesen oldalról ránézel. Ha egy szabályos gömbszeletet látsz (mintha egy labdának levágnád az alját) , akkor jól áll. Ha egy picit "tányér alakú", azaz a két széle (csak minimálisan!) visszapöndörödik a tökéletes ívhez képest, akkor fordítva van. Érdemes egyszer óvatosan átfordítani, megnézni, majd vissza, hogy lásd a különbséget. Jártam már úgy, hogy csak estére lett gyanús, mert picit éreztem, hogy ott van (rendszerint nem tudatos már, hogy a szememen van egy darab fólia) és valóban, kifordítva volt!

Lencséje válogatja, hogy mennyire feltűnő, valamit nem tudsz hordani fordítva,mert azonnnal észreveszed,  valmelyik pedig ilyen "alattomos".

 

Sok sikert, minden jót!

Előzmény: syntr0x (10765)
yongo Creative Commons License 2007.08.20 0 0 10767

14 éve (3 hét kihagyással) lencsét viselek.

Behelyezés módja nálam:

 

jobb szem: jobb mutatóujjon a lencse, bal kéz fej felett (tehát a jobb szemöldököm irányából "közelítve") átnyúl, felső szemhéj két-három újjal megfog, felemel. jobbkéz gyűrűs és középső ujj lehúzza az alső szemhéjat, lencse be.

 

bal szem: ugyanez, csak itt a bal kézzel nem"felülről" nyúlok a felső szemhéjhoz, hanem oldalról.

 

Még valami: mindig szemből közelítettem a lencsével, nem trükköztem a fehér-részre-teszem,-helyére-pislogom módszerrel. Az első pár hónap nehéz.

Most már - ha hiszitek, ha nem - amikor pihent vagyok (értsd: nem kis résen pislogok kifele a fejemből) minden szemhéjfeszegetés nélkül, egy mutatóujjal betszem a lencsét. Ennyi év után a pislogási reflexet (szerencsére csak ha akarom) totálisan ki lehet iktatni.

 

Eleinte voltak isebb balesetek: elúszott, összegyűrtem, kipislogtam, stb. Belejön az ember.

Hordtam éves lencsét, havi lencsét, napi lencsét. Aludtam mis mindegyikben egy-egy éjszakát (utazéás, buli, stb) de szerintem nem érdemes aludni benne, sokal jobb minden éjjel kivenni.

 

Jelenleg havi lencsét hordok, illetve nyaralásra-utazásra napit, hogy ne kelljen tisztogatni.

Előzmény: syntr0x (10765)
kyra42 Creative Commons License 2007.08.19 0 0 10766
Én teljesen ugyanúgy rakom mindkettőre, csak tükrözve.
Jobb szemre: jobb mutatóujjon a lencse, bal kézzel felső szemhéj megfog-tart, jobb középső+gyűrűs ujjal alsó szemhéj lehúz, lencse berak.
Bal szemre: bal mutatóujjon a lencse, jobb kézé a felsőszemhéj, bal kéz többi ujjáé meg az alsó szemhéj. :)
És jobbkezes vagyok. :) És eleinte 8-10 perc/szem volt a szintidőm, ami 1-2 hét alatt sokat javult. Kitartás. :)

A homályosodást nem tudom, mi. Talán csúszkált?
Előzmény: syntr0x (10765)
syntr0x Creative Commons License 2007.08.19 0 0 10765
Sziasztok!
Pár napig nem tartózkodtam itthon, a lencsét nem vittem magammal, addig szokattam a szemem az erősebb dioptriájú, új szemüvegemhez, h ezek után a lencsével se legyenek gondok - hát azért még kell hozzá kis idő mire teljesen hozzászokok...
azért a lencsét se felejtettem el, jelen pillanantban is bent van (már 2 órája dobtam fel, lassan ideje lesz kivenni...), csakhogy van 1 kis gond: a jobb szememmel most tökéletesen látok, a ballal viszont olykor homályosan (most először raktam be a lencsét a bal szemembe), ez mitől lehet?
Amúgy elég nehezen tudtam rátenni a bal szememre a kicsikét, vacakoltam vele vagy 20 percet, mi ennek a technikája? nekem végül bal kézzel sikerült, ugyanúgy csináltam mint a másik szememnél jobb kézzel (mutatóujjon volt a lencse, húztam közbe a szemhéjaimat), ez tulajdonképpen a tükörképe - a jobb kezemmel nagyon kitakartam magamnak, nem láttam a szemgolyóm, szóval úgy nekem nem ment (ha valakinek nem esett volna le, jobbkezes vagyok...)
az érdekelne, h Ti ugyanazzal a módszerrel teszitek-e fel mind2 szemetekre a lencséket, vagy ha nem, akkor milyen mozdulatsorral oldjátok meg?
r1r2 Creative Commons License 2007.08.19 0 0 10764
köszi a képet de az a helyzet hogyha a lencséimen ilyen "mértékű" lenne a különbség akkor nem lenne gondom vele csakhogy ennyire nem feltűnő nálam:)
de azért próbálkozom
Előzmény: membrandj (10763)
membrandj Creative Commons License 2007.08.19 0 0 10763
A jobb oldali a rendes, a bal oldali a kifordított!
Előzmény: membrandj (10762)
membrandj Creative Commons License 2007.08.19 0 0 10762
Hali! Itt 1 kép ami segíthet!lencse
r1r2 Creative Commons License 2007.08.19 0 0 10761
köszi a tippet megpróbálom jobban skubizni a lencsét ezentúl:D
Előzmény: McLaca (10760)
McLaca Creative Commons License 2007.08.18 0 0 10760

Egyrészt érzed, hogy jól van-e a szemeden, másrészt dehogynincs különbség a formája között! :)

Ha az ujjadra teszed, és közelről megnézed, ha rendesen áll, akkor a szélei felfelé állnak, ha viszont ki van fordulva, akkor a szélei kifelé perdülnek, amolyan tányérféle alakja van. Igaz, minimális az eltérés, de jól észre lehet venni.

 

Apropó, nem tudja valaki, hol lehet ilyet kapni? :D

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Teljes méretben itt látható:

 

http://www.wired.com/wired/archive/14.07/images/found.jpg

(Természetesen kamu! :)

 

Üdv!

r1r2 Creative Commons License 2007.08.18 0 0 10759
sziasztok
az lenne a kérdésem hogy most épp egy próbalencsét hordok aminek sajnos nem tudom a nevét, de a lencsén nem jelzi semmi hogy mikor van kifordítva illetve jól... az előző lencsémen a számok segítettek:)
ja és mindkét állásban sem tudok alapvető alakbeli különbséget felfedezni köztük:(
valami tipp vagy csak az érzésre hagyatkozzak:?
McLaca Creative Commons License 2007.08.18 0 0 10758

Nem kell, vagyis én (és sokan mások) nem szoktam. Egyes szakik szerint bele kell számítani, mert a felbontástól öregszik a lencse, de a szemen, félig szárazon, melegben lényegesen gyorsabban teszi ezt, mint az ápolóban, ahol csak alig-alig.

 

Üdv!

sarah.. Creative Commons License 2007.08.17 0 0 10757
Szerintem nem számít bele. Ugyanúgy a hordási idő számít mint az összes többinél. Gondolj bele azért elég durva lenne, ha hordanád 2 napig aztán egy hétig nem és már csak pár napot vehetnéd fel utána. Szerintem minden lencsénél a hordási idő a lényeg.
Előzmény: Missteria (10756)
Missteria Creative Commons License 2007.08.16 0 0 10756
Syasztok!

Nekem is lenne egy kérdésem!én JJ lencsét használok!Annyi lenne a kérdésem h ennél a 2 hetes lencsénél(Acuve Oasys) is a hordási idő számít?Ha pl 5 napot ázik a folyadékban azt nem kell beleszámítani a 2 hétbe?Vagy ez csak az 1 hónapos lencsékre vonatkozik?
hökkk Creative Commons License 2007.08.16 0 0 10755
Köszi a gyors válaszokat! Az ápolócseppentgetés jó ötlet, átszokom...
kyra42 Creative Commons License 2007.08.16 0 0 10754
Most elbizonytalanodtam. :) Legközelebb felveszem, hogy rakom be a lencsét. Mert a lencsét nem bámulom, hogy milyen szögben áll, csak egyszerűen rárakom a szememre oldalt. Tükör sincs, mert az is csak zavarna.
A lencsét a tartójából meg a középső ujjammal veszem ki, aztán másik kézzel pakolom megfelelő oldalával a száraz mutatóujjamra. :)
Előzmény: McLaca (10753)
McLaca Creative Commons License 2007.08.16 0 0 10753

Nekem bejött a módi, tényleg annyi a lényege, hogy minimálisan fordítottam el, így kb. az 1/3-a ért a szaruhártyámhoz, ami könnyedén odatapadt, majd befordítva a szaruhártyával "merőlegesre", azonnal rá is cuppant. Ha nem így csináltam, akkor sokszor a lencse "megült" az ujjamon, tehát a középső része benyomódott alulról, emiatt a szélei lejjebb kerültek, vagy közel egy szintbe a középső, benyomódott púppal, így az a "púp" ért először a szaruhártyámhoz, a lencse szélei meg ott lógtak a levegőben, és nem akartak "cuppanni". :)

Szárazzá nem tudom tenni a lencsét tartó ujjat, mert azzal nyúlok be a tárolóba a lencséért, amiben meg ugye ápoló van (úgy veszem ki a lencsét, hogy benyomon az ujjam a tokba, és rátapad a lencse, utána a másik kezem hüvelyk- és mutatóujjával széleinél megfogva megfordítom).

 

hökkk: amikor benyúlsz a lencséért az ápolóba, megnedvesedik az ujjad, szóval a szösz nagy része ott marad (nem szöszölős törölközőbe töröld a kezed!), de ha cseppentesz egy csepp ápolót oda, ahol nyalod :), az ugyanazt a hatást éri el.

Ha szeretnél még sokáig lencsézni (netalán sokáig látni), hagyj fel a nyálazással!

 

Üdv!

Előzmény: kyra42 (10745)
_MrB_ Creative Commons License 2007.08.15 0 0 10752
Talált. Keress másik szokást, pl kézmosás után levegőn szárítod a kezed, vagy konyhai papírtörlővel. Az nem szöszöl.
Előzmény: hökkk (10751)
hökkk Creative Commons License 2007.08.15 0 0 10751
Sziasztok!
Lenne egy bugyuta kérdésem: az utóbbi időben az a szokásom alakult ki, hogy kézmosás után, lencsebetevés előtt benyálazom az ujjaim (amikkel megfogom a lencsét), hogy ne maradjanak rajtuk szöszök. Rosszul teszem (mert a nyál tele van bacikkal?)?
sarah.. Creative Commons License 2007.08.15 0 0 10750
Hát elvileg 6 hónap után kell kidobni felbontás után. Ez rajta van a tájékoztatón is, nézd meg. Én mindig újat veszek ha egy ideig nem hordom (bár egy fél évnél hosszabb szünetet tartok). Én az újat használnám. Elég finnyás vagyok az ilyen dolgokra.
Előzmény: Törölt nick (10749)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.15 0 0 10749
Sziasztok!

4 hónap szünet után ismét visszaállok a lencsések táborába.
Az ok a pára :-)

Proclear lencsét próbálok, kívácsi vagyok, hogy milyen lesz.

A kérdésem: van még egy Renu Multiplus lötyim leparkoltatva majdnem tele. Cirka 5 hónapja lett fölbontva, de nem vennék rá mérget.
Elhasználhatom még? Simán a szekrényben volt tárolva, nem tettem hűtőbe.
Vettem most SoloCare Aqua-t, de megmondom őszintén, hogy sajnálom kidobni a másik tele flakont...

Szerintetek?

Köszi!
Morcsi Creative Commons License 2007.08.15 0 0 10748
PMMA. Nekem is olyan volt.
Előzmény: Missteria (10747)
Missteria Creative Commons License 2007.08.15 0 0 10747
Syasztok!

"Egyik barátnőmnek tök jó, mert neki kemény lencséje van és nem kell folyadék( csak valami tisztitó, de azzal tényleg csak tisztítani kell) és neki csak sima csapvízbe kell beletenni...nins gondja, hogy elfogy a folyadék"

Szerintetek melyik fajta lencsére illik a leírás?Én még ilyet nem hallottam h egy lencsét csapvizben kell mosni:S:S
r1r2 Creative Commons License 2007.08.15 0 0 10746
sziasztok
az lenne a kérdésem hogy most épp egy próbalencsét hordok aminek sajnos nem tudom a nevét, de a lencsén nem jelzi semmi hogy mikor van kifordítva illetve jól... az előző lencsémen a számok segítettek:)
ja és mindkét állásban sem tudok alapvető alakbeli különbséget felfedezni köztük:(
valami tipp vagy csak az érzésre hagyatkozzak:?
kyra42 Creative Commons License 2007.08.15 0 0 10745
Ha relatíve száraz a lencsét tartó ujjad, akkor könnyebb.
Ez az "éllel" berakás tényleg működik? Ha lassan csinálod, nem fordul ki a lencse és terül el az ujjadon?
Előzmény: McLaca (10744)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!