Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2015.10.13 0 0 136348

Több minden is okozhat hasonlót, a vírusos, baktériumos fertőzés, vagy

rühatka is.

A rühatka könnyen kezelhető, gyógyítható a seb környékét sebolajjal kezelve (olaj is megteszi),

esetleg a már gyógyulófélben lévő hámosodott bőrt bio-kill, vagy hasonló permetszerrel lefújva.

Persze a bakteriális fertőzéseken ez nem segít, ahhoz antibiotikum etetése kell.

Házilag esetleg a fokhagymapor granulátum etetése , és kamillás borogatás,

illetve kamillatea itatása javasolt, de súlyosabb esetben mindenképp antibiotikum.

Esetleg kép róla?, mert így látatlanban ez elég bizonytalan...

Előzmény: cuki 2 (136346)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.13 0 0 136347

Megértem hogy elhoztad őket, hiszen én is autóztam 65 km-t oda, majd vissza pár darab tyúkért már néhány éve...
Ha a porzószer hatásos, eltüntek az szerintem jó jel. Ha tényleg bolha, akkor az viszonylag könnyen írtható.
Én az összes tyúkot beporoznám, (mert átkerülhettek rájuk is), majd egy-két hét múlva ezt megismételném ( a kikelő peték miatt). Majd várnék pár hetet, hónapot, hogy visszatérnek -e, vagy sikerült megszabadulni tőlük.
Ha mégsem, akkor hosszabb időn keresztül kell újra ismételni a beporzásokat. Vagy más vegyszer felé fordulni.

Előzmény: Réti-pipi-tér (136345)
cuki 2 Creative Commons License 2015.10.12 0 0 136346

Jó estét mindenkink. Lenne 1 kérdésem a csirkéimnek elkezdet megdagadni és sebesedni a fejük a fülük mellet,mi lehet a gond és mivel kezelhetném?

 

 

Réti-pipi-tér Creative Commons License 2015.10.12 0 0 136345

Köszönöm válaszod.

 

Igen, nincs kizárva, hogy bolha, mert mondom pont úgy szalad, meg nagyon hasonlít a macskán, kutyán lévő bolhára.

 

Nekem se macskám, se kutyám, így csak a 30 évvel ezelőtti emlékképeimben élnek a macskán rohangáló bolhák, ezért hasonlítottam hozzá.

 

A piretmixel porzott állatról másnapra teljesen eltűntek, több helyen is túrtam a tollát és sehol nem fedeztem fel egyet sem.

 

Most még az a kérdés, hogy megpusztultak az élősködők vagy egyszerűen csak leugráltak róla ?

Az utóbbi nem túlzottan tetszik.

Mennyi idő alatt hat a piretrin ?

 

Azóta jött az agymenés. A piretmix nem hiszem, hogy tisztán csak piretrinből van, szerintem mészpor a hordozó.

Ezt tovább gondolva mészhidrát a tyúkólban az alomra szórva egy fél zsáknyi.

 

>Én soha nem hoznék haza olyan tyúkot, ami szemmel láthatóan élősködőtől hemzseg, bármennyire jó

>vásár lenne is. De ha mégis, akkor válassz legközelebb valami komolyabb rovarölő szert, mert

 

hmmm, miután autóztam vagy 140km-t csak oda, szinte csak ezért, hát nem akartam dolga végezetlenül eljönni. Meg nem is ezeken az állatokon hanem egy másik kifutón lévő orpingtonon láttam, pedig azt is meg akartam venni.

 

 

Előzmény: Törölt nick (136340)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.12 0 0 136344

Nagyon szépek. És nagyon szép környezetben is élnek, zöld fű, meg egyéb tyúkálomhely.

Előzmény: Imre 01 (136342)
Imre 01 Creative Commons License 2015.10.11 0 0 136343

Küldök néhány mostanság készült fotót az idei növendék törpe wyandotte-jaimról. 5 féle színben vannak.

Üdv:Imre

Imre 01 Creative Commons License 2015.10.11 0 2 136342

Törölt nick Creative Commons License 2015.10.11 0 0 136341

A gázolajos ecsetelést az ólakra én is javasoltam sok fórumon , mert sokan jelezték hagy hatékony az élősködők ellen. (és olcsó is)

Főleg fa szerkezetes ólaknál vállhat be.

De már (madártetűatka ellen) ritkán adok tanácsot, mert én már régen írtottam ki, és azóta megváltoztak a vegyszerek, meg sokkal szemben ellenállóvá is vált már.

Pedig a tanult szakmám vegyész, és vegyiparban dolgozom már több mint húsz éve.

Ezért is jó, ha több vegyszert használunk, vagy váltogatjuk őket. De a leghatékonyabb a több hatóanyag párhuzamosan használva.

A bolha szerintem egyébként a madártetü-atkához képest könnyen írtható, úgyhogy lehet "szerencséd" is van...

:-)

 

Előzmény: Réti-pipi-tér (136338)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.11 0 0 136340

Értem. Nos a képeid alapján arra jutottam, hogy bolháról van szó. Tyúkokon nem túl gyakori, de sokkal gyakrabban előfordul, mint gondolnánk.
Elég ha beütöd a google-ba, hogy bolha + tyúk , elég sok találatot és írást fog kidobni.
A bolha inkább kutyán, macskán gyakoribb, de olyan vidéki helyen, ahol sok állat van együtt tartva, nem ritkán válthat gazdaállatot. Főleg ha nagyon bolhás, elhanyagolt állapotú kutyus, macsek van a farmon/tanyán, és rajta a nem írtott, nagyon felszaporodó bolháknak már kevés lesz az élettér. ilyenkor sok új gazdaállatot keres, és arra szakosodhat amit talál, mindenesetre a tyúkokon tökéletesen megélnek.
Ezt valószínűsítem az írásodból is, miszerint vidékről, valahonnan hoztad őket.

Sajnos a kóbor elhanyagolt macskák is bevihetnek ilyet, akik esetleg éjszaka felkereshetik a tyúkudvart, maradékok után kutatva.

Ja igen, és a patkányok is terjeszthetik.

Két idézet valahonnan a netről:
"A bolhák élősdi népe általánosan ismeretes és a vérszívó rovarok közt .... Amint az emberi bolha könnyen átmegy kutyára, macskára, patkányokra és tyúkokra, ..."

"A bolha mennyi ideig marad életben táplálék nélkül?
Ez nagyban függ a hőmérséklettől. Nulla fok közelében a bolhák életciklusa olyan mértékben lelassul, hogy akár fél évig is életképes marad. Szobahőmérsékleten körülbelül 2-3 hónapig birja. A bolhairtás bizonyosan szükségtelen egy olyan lakásban, ahol fél évig nem laknak."


 Neostomosannal moss át mindet, az ólat is.
 Javasolják még a "spot-on"-t, a "Bio Kill"-t, és a
"Insecticide  2000 Spry"-t is. Nem tudom hány tyúkod van, de ha kevés, akkor a bolha elleni nyakörv vagy szalag, amit a macskák nyakára raknak, az is hatékony rásegítés lehet.

A tyúkokat mindenképp kell permetezni , fürdetni, vagy kezekni, de gyorsabb eredményt érhetsz el, ha az ólat is kipermetezed. És ezt hetente egyszer, két-három héten át hetente egyszer ismételned kell,

szerintem. Egyébként akár bármilyen erősebb rovarölő megteszi, de a permentin a melegvérűekre és az emberre alig ártalmas, nem is mérgező, míg a rovarokra nagyon.

Ezért jó a bio-kill, és a spot-on.

Hasonlóan kevésbé ártalmas az emberre a neostomosan is. Az ólra már rakhatsz erősebb mérget is.

 

Én soha nem hoznék haza olyan tyúkot, ami szemmel láthatóan élősködőtől hemzseg, bármennyire jó vásár lenne is. De ha mégis, akkor válassz legközelebb valami komolyabb rovarölő szert, mert

ezek a porzószerek már nem elég hatékonyak sokszor. Én pld. légyírtó sprayvel fújom be jó alaposan a jövendék tyúkokat, és legalább 2-3 hétig külön tartom a többitől őket.

Ezalatt még 2-szer ismételem a légyirtós kezelést, hogy az életciklusból adódó később kikelő peték is elpusztuljanak, mert a petéket a legtöbb rovarölő nem pusztítja el,

csak a már kifejlett rovarokat, ezért a kezelések ismétlése szükséges.

Nem túl bio módszer, de a tyúknak semmi baja nem lesz tőle, és sokkal jobb, mint ha utána élősködőírtást kellene az egész nagy állományon csinálnom.

Persze a legbiztosabb az, ha inkább csak tenyésztojás jön a házhoz...

 

Íme néhány bolha-kép a netről, szerintem hasonlít a te általad felrakott képhez. Persze te egy kicsit meghengergetted az újaiddal, úgyhogy lehet nem teljesen.

De túl sok variáció az élősködökre már amúgy sem marad, mert elég sokat kizártál már.

Úgy tudom ezeknek is van néhány alfaja, akik apró dolgokban kicsit különbözhetnek egymástól.

 

 

 

Nos én nem láttam az élősködőt saját szememmel, a kép amit felraktál is kissé elmosódott. Te dönsd el, hogy valóban erről lehet -e szó.

Többet nem igen tudok segíteni ebben, hacsak nem raksz fel újabb, tisztább, jobb képeket a kártevőről.

Előzmény: Réti-pipi-tér (136337)
H.Lajos Creative Commons License 2015.10.10 0 0 136339

Üvözöm!

 

Olvastam a neten, foglalkozott bielefelder törpékkel, foglalkozik még a fajtával?

 

Tisztelettel: Horváth Lajos

Előzmény: subigalamb (54383)
Réti-pipi-tér Creative Commons License 2015.10.10 0 0 136338

Ja nálam is volt ez a tyúktetűatka még vagy 2 éve.

Természetesen valahonnan, valakitől vásárolt állatokkal hoztam be.

A téglaépítésű ólban találtak fészkeket maguknak. Akkor még a tojóládák is be voltak építve fából az ólba.

Na akkor rájöttem és megtanultam, hogy minden fa készítésű cucc az 5* szállodának felel meg tyúktetűatka szempontból. Így az összes fa cuccot kihajítottam és feltüzeltem, s csak pár darab ülőrúd maradt az ólban.

A telepeket és a réseket gázperzselővel kitisztítottam, a falakat szinte tömény hypóval lemostam.

Aztán valaki írta az egyik tyúkos fórumban hogy, gázolaj.

Háááá, nitrohígítóval szoktam lemosni motoralkatrészeket, meg festéket oldani és az utána maradó olajos, festékes hígítós cuccot mindig összeöntöm egy flakonba, na ezzel átkentem még a lábazatot is.

Az atkák szinte teljesen eltűntek.

 

De szerintem a végső megoldást a természet hozta el nekem.

 

A tyúkól tövében megtelepdtek a hangyák és ezek az ól belsejébe is bejártak, na ezután teljesen eltűntek az tyúktetűatkák. Azóta sincs velük problémám. Szerintem a hangyáknak príma élelmiszer forrást jelentettek ezek az élősködők és gyakorlatilag felfalták az összeset.

 

Azóta felújítottam a tyúkólat meg a környékét és a hangyák eltűntek de szerencsére a tyúktetvek sem kerültek elő.

 

Az előző írásomban fotózott tyúkon lakó élősködőt pl. Dunaszentgyörgyről hordtam be egy wayand családon. Már ott láttam, hogy tele vannak ilyenekkkel, s amikor hazaértem beporoztam mindet, és vártam velük egy napot. Úgylátszik ez kevés volt....

 

Előzmény: Törölt nick (136336)
Réti-pipi-tér Creative Commons License 2015.10.10 0 0 136337

Nagyon jó az összefoglaló, és végre valaki megcsinálta, de azt a piros kis bíbor atka képet amelyik a  wikipediáról van, a fakérgen a mohadarabokkal vedd le onnan mert semmi köze sincs a tyúktetűatkához.

 

Az összefoglalóban nem találtam meg amiről eddig írtam.

 

Most reggel volt megint egy csirke amelyik ki sem akart jönni az ólból csak úgy gubbasztott magában, aztán felemeltem, s szinte csak toll, bőr és csont, aztán megtúrtam a tollait és a hitelesített szemmértékem szerint :) legalább 50 db élősködő lehet rajta, de lehet még több.

 

Aztán sikerült egy ilyet elkapnom. Kicsit meggyúrmáztam és még nem múlt ki teljesen, de eléggé szaladgálóképtelen állapotba került, így kitettem egy papír lapra, s ott fotóztam. Utólag jutott eszembe, hogy mellé tehettem volna egy milliméter skálát is..., de ekkor már, hogy még véletlenül se tudjon elszaladni, rákenődött papírra :) A mérete ennek a példánynak sacc/kb. 2-2.5 mm hosszú lehet a kis faroktollak nélkül.

A képek :

Ja amit tegnap beporoztam, nem találtam a tyúkólban, gondolom kiszaladt a reggeli zaba osztáshoz.

Előzmény: Törölt nick (136336)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.10 0 0 136336

A tollas a hátam fórumra néhány hete (hónapja?) felrakott rövid összefoglaló:

 

A tetű kérdés nem ilyen egyszerű.
Vannak tolltetvek, és van madártetűatka.
A tolltetveket észreveheted a tyúkon a tollak alapos átvizsgálásával (akár kopasztáskor, akár csak úgy).
Ellenük hatásos lehet a porzószer, vagy a tyúkokra permetezhető kíméletes szerek egyike. Ezek a tetvekkel fertőzött tollak sokszor csak a kloáka körül,vagy a szárnytövek környékén találhatóak meg, máshol nem mindig. Tolltetűnél ilyesmiket kellene látnod:

 

 

A madártetűatka teljesen más állat, és azt bizony hiába keresed a tyúkokon. Ez az állat kerüli a fényt, nappal az épület repedéseiben, (tojóláda alatt, az ülőrudak réseiben, falra szerelt dolgok és a fal közötti század-miliméteres résekben) bújkálnak. Aki nem találkozott velük, igen gyakran nem ismeri fel őket (ha rossz a szemed, az sem segít a helyzeten.)
Ezek az atkák vért szívnak éjjel, és írtóra legyengítik a tyúkokat, ami miatt már önmagában is fogékonyak lesznek a betegségekre. De ezen felül a vér szívása közben ők maguk is terjesztenek betegségeket.
Néhány hónap alatt annyira el tudnak szaporodni, hogy pár tyúk a vérszegénységben pusztul el, látszólag minden előzetes tünet nélkül, makk egészségesen.
Ilyenkor a gazda csak azt veszi észre, hogy hullani kezdenek a tyúkjai, ilyen-olyan betegségek tünnek fel , eddig nem látott betegségekben kezdenek elhullani,alábbhagy a tojásszám, és néhány tyúk látszólag minden előzetes tünet nélkül, makk egészségesen.
Ha ez az elhullás oka, az antibiotikum is csak időlegesen segít, mert a vérszegénység miatt kiváltódó szervi vérellátatlanságon nem segít, csak a fertőzéseket fogja kicsit visszafogni.
Egy idő után persze észre fogod venni, mert ha írtóra sokan vannak (ilyenkor már garantált néhány tyúk pusztulása) akkor néha már nappal is láthatóak az ólban, illetve ha arrébb tolod a tojóládát, ülőrudat, 1-2 ráugorhat a kezedre.... Ilyen esetben már óriási a baj, azonnali írtás kell, az ilyen ólak a tyúkoknak szinte életveszélyesek.
Több százas-ezres példányszámú telepekben élnek, messzebbről sokszor csak egy kis koszfoltnak látszódnak.Csak egész közelről nézve látható hogy az nem is egy kis koszfolt, hanem egy több ezres nyüzsgő madártetűtelep.
Madártetűatka esetén ilyesmit kellene látnod az ól eldugott részein:

 

1 2 3 4 5

 

6 7

 

Egyébként így néz ki egy példány, de így soha nem fogad látni őket, legföljebb csak nagyítóval:

 

 

Ha pedig már látnád őket a tyúkokon nappal, (ami szinte kizárt), akkor már akkora az invázió, hogy az állományod fele biztosan elpusztult. Akkor -ilyen ritka extrém esetekben-ilyesmit láthatsz:

 

 

Ellenük védekezni nem egyszerű, a porzószer hatástalan ellenük.
Ki kell tisztítani az ólat a fekáliától, szét kell szedni mindent, le kell szerelni az ülőrudakat, falra aggatott bizbaszokat, ki kell hordani az ólból mindent. (Így feltárjuk a búvóhelyeiket.) És ez után permetezünk rovarölő permetszerrel mindenhova, különös tekintettel a résekre, repedésekre. A kiírtásuk sikerének a kulcsa az összes telep feltárása és lepermetezése. Ha egy kimarad, a küzdelem hiábavaló, pár hét után kezdődik előröl az egész.

Még ha sikerül is mindent feltárni, a permetezéseket hetente egyszer kell kell 4-5 héten át hetente egyszer ismételni, mert a vegyszerek többnyire csak a felnőtt atkákra hatnak, a petékre nem!!!!!

Én már régen védekeztem ellenük, de a 39133-es hozzászólásban van ajánlás, ami állítólag elég hatékony ellenük.
Illetve Samy javasolt régebben valami vegyszert, amit a takarmánysilók fertőtlenítésére használnak, de ennek nem jut eszembe a neve.

 

Előzmény: Réti-pipi-tér (136325)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.10 0 0 136335

Köszi az ajánlást. Örülök hogy jónak találtad.

Előzmény: kemorgo (136329)
kemorgo Creative Commons License 2015.10.09 0 0 136334

 

Tollas a hátam

Ojjé, ezt is megfejtettem :D

Előzmény: kemorgo (136333)
kemorgo Creative Commons License 2015.10.09 0 0 136333

Ismételten csak hálálkodni tudok, hogy ezeket nem ismerem.

Gyere át a tollasba, ott többen vannak, és okosabbak, tapasztaltabbak, mint én, hátha ott lesz valaki, aki tud neked jó tanácsot adni.

 

Előzmény: Réti-pipi-tér (136332)
Réti-pipi-tér Creative Commons License 2015.10.09 0 0 136332

Próbáltam fotót csinálni, de mire megtalálom őket, meg mire a fotógép ráfókuszál, meg lecsattint addigra elszaladnak...

 

Így aztán csak ilyen képet tudtam a sokadik próbálkozás után készíteni, amin alig észrevehetőek ezek a kis biszbaszok... :

 

A kép nem adja vissza a valódi látványt. Ezért is próbáltam a karikákkal körberajzolni a lakókat.

Én is csak most a képről vélem felismerni, hogy az alakjuk nagyon hasonlít a növényeken lakó tetvekhez. Így szerintem ez lehet a tetű.  Nagyon gyorsan tudnak szaladni, kb. úgy mint a bolha a macskán vagy a kutyán...

Hátha már látott valaki ilyet vagy hozzáértő és felismeri, hogy ez pontosan micsoda.

 

Most beporoztam az állatot piretmixel, majd holnapra meglátjuk, hogy él-e még.

 

A legnagyobb problémám az, hogy ez az egyenként beporzom őket annyira nem működik, mert nem néhány állatról lehet szó.

Ezt az egyet azért emeltem már ki mert nehézkesen mozog, picit lóg a szárnya, de többen is vakaródznak.

 

Előzmény: kemorgo (136331)
kemorgo Creative Commons License 2015.10.09 0 0 136331

No, most vajon sikerül-e beilleszteni a linket?

http://forum.index.hu/Article/jumpTree?a=135846698&t=9199275

Előzmény: kemorgo (136329)
kemorgo Creative Commons License 2015.10.09 0 0 136330

voltak képek is :(

Előzmény: kemorgo (136329)
kemorgo Creative Commons License 2015.10.09 0 0 136329

Amikor én küzdöttem a madártetűtaktával, akkor Thorr kolléga a Tollasba berakott egy nagyon jó összefoglalót, engedelmével kimásolom az idevonatkozó részét, mindjárt kitúrom a hozzászólás számát is, de addig is ezek vannak neked?

 

 

A tetű kérdés nem ilyen egyszerű.
Vannak tolltetvek, és van madártetűatka.
A tolltetveket észreveheted a tyúkon a tollak alapos átvizsgálásával (akár kopasztáskor, akár csak úgy).
Ellenük hatásos lehet a porzószer, vagy a tyúkokra permetezhető kíméletes szerek egyike. Ezek a tetvekkel fertőzött tollak sokszor csak a kloáka körül,vagy a szárnytövek környékjén találhatóak meg, máshol nem mindig. Tolltetűnél lyesmiket kellene látnod:

    

Előzmény: Réti-pipi-tér (136327)
kemorgo Creative Commons License 2015.10.09 0 0 136328

Köszönöm a jószívű felajánlást, épp elég volt nekem az első, örülök, hogyha sikerült megszabadulni tőle :D

 

Ha már adakozás, megkérdezném a kedves topiklakókat, hogy nem-e lenne eladó pár idei jérce, vagy fiatal tyúk nálatok? Eger környékén érte tudnék menni.

Mint tudjátok, az idén nagyon megszívtam a madártetűatka és egyéb nyavalyák miatt. Most van két tavalyi tyúkom, amiből egyik épp vedlik és a 16 idei csirkéből maradt egy valamirevaló, amelyik már elkezdett tojni, és még egy nyavalyás, amit csak a jó szívem tart életben, de tyúk tán sose lesz belőle...

Szóval három darab tyúkom van összesen, meg Marci kakas, igen karcsú így nekimenni a télnek.

Tudok adni helyette világos német nagyezüst apától és nagytestű keverék anyától származó kiváló héthetes füleseket, vagy akár pénzt is.

 

Köszönöm, hogy meghallgattátok a nyomorom :D

Előzmény: Réti-pipi-tér (136327)
Réti-pipi-tér Creative Commons License 2015.10.09 0 0 136327

>A másodikhoz még nem volt hála istennek szerencsém :D

 

Kérsz belőle ? :)))

Előzmény: kemorgo (136326)
kemorgo Creative Commons License 2015.10.09 0 0 136326

Az első a madártetűatka.

A másodikhoz még nem volt hála istennek szerencsém :D

Előzmény: Réti-pipi-tér (136325)
Réti-pipi-tér Creative Commons License 2015.10.09 0 0 136325

Hali,

 

Írásom az újra meg újra visszatérő téma, a tyúktetűatkaélősködőbolha stb...

 

Szeretnék már egyszer s mindenkorra világosan látni a témában.

 

Minek mi a neve ? Tapasztalatom szerint mindenki mindent mindenfélének elnevez.

Sokan azt sem tudják, hogy éppen milyen elösködővel van dolguk, de mivel a legtöbb helyen a tyúktetű atkáról olvasnak automatikusan mindeki arról beszél.

 

Szóval

 

Van egy olyan fajta ami az egész tyúkól falát belepi este, összevissza mászkálnak a falon az apró kis szürke mászkák. kb . 1mm nagyságúak. A résekbe, repedésekbe, stb. elbújnak és egymás hegyén hátán zsúfolódott telepekben gyűlnek össze, s ha jól megszívták magukat, nem apró kis szürkék hanem apró kis pirosak. S ha láng perzselővel írtod őket akkor olyan kellemesen sercegő hangot hallasz ahogy megégnek és szétpukkadnak s a bennük lévő nedv elpárolog :)

Ennek mi a hivatalos neve ?

 

Aztán van egy másik fajta ami a tyúkokon lakik, kb. olyan mint a macska vagy kutya bolha, kis apró 1-2 mm hosszúkás aranysárgás színű. Ahogy a túrod a tyúk tollakat főleg a szűrny alatt és meglátod akkor ezek a kis élősködők is fényt kapnak és nagyon gyorsan odébb szaladnak menekülnek a tyúk bőrén, hogy ne tudd őket elkapni.

Ennek mi a hivatalos neve ?

 

Köszönöm

Törölt nick Creative Commons License 2015.10.09 0 0 136324

köszi hogy ezt megosztottad, mint lehetséges gyógyító fogást fel is írom a jegyzetfüzetembe.

Előzmény: #Nik (136323)
#Nik Creative Commons License 2015.10.08 0 0 136323

Elnézést, ha nem témába vágó dolgot írok, de szeretnék megosztani valamit, ami többeknek fontos lehet. A tyúkoknál esetlegesen fellépő Marek-betegség hivatalosan nem gyógyítható, de külföldi blogokon lehet olvasni egy kezelésről, amely több madár esetében is gyógyulást hozott. Az orbáncfű (Hypericum perforatum, angolul St. John's Wort) erős antivirális és antibakteriális hatásű gyógynövény. A Marek-betegséget okozó vírus ellen is hatásos lehet. Nem tudom, hogy valójában mennyire hatékony a módszer, de a külföldi hozzászóló szerint több madarat is teljesen meggyógyított vele. Ha valaki házikedvencként tart tyúkot, annak fontos lehet ez az infó, hogy megtegyen mindent a madara életéért.

 

Az eredeti írás az alábbi linken olvasható:

 

http://www.backyardchickens.com/t/135247/st-johns-wort

 

Alkalmazása magyarra fordítva azok kedvéért, akik nem beszélnek angolul:

- Bioboltokban, gyógynövényboltokban kapható orbáncfű tabletta

- 1 evőkanál DESZTILLÁLT vízben feloldunk egy tablettát (fontos, hogy desztillált legyen, mert a csapvízben lévő ionok deaktiválják a hatóanyagot)

- Fontos, hogy üveg, vagy műanyag edényben keverjük össze, mert a fém reagál a desztillált vízzel, és a hatóanyaggal. / ha ez így van, akkor valószínűleg a kanál is műanyag kell legyen../

- Csepegtess 5-10 csepp (kistestű fajtánál) vagy 10-15 csepp (nagy testű fajtánál) oldatot a madár nyelvére. Győződj meg róla, hogy a madarad összecsukta a csőrét, mert az oldatnak érintkeznie kell a szájpadlással is ahhoz, hogy hatásos legyen.

- Ismételd meg a kezelést 12 óránként, mindig frissen elkészített oldattal.

- A gyógyulás 1 nap alatt is bekövetkezhet, de akár hónapokat is igénybe vehet.

 

Minél korábban kezdjük a kezelést, annál hatékonyabb. Ha túl későn kezdjük, az orbáncfű lehet, hogy nem fog használni, vagy csak nagyon lassan. Ha túladagoltad az oldatot, ne aggódj, a madarad mutathat extrém tüneteket, de 24 órán belül drasztikus javulás következik majd be. Az orbáncfű hatásos a fájdalom ellen is. Csak olyan madarat kezeljünk, akin már tünetek is jelentkeztek.

Törölt nick Creative Commons License 2015.10.07 0 0 136322

hú, és még én hittem magamról, hogy mostanában zsúfolt a naptáram..

Előzmény: MGP PETI-PAPA (136320)
MGP PETI-PAPA Creative Commons License 2015.10.06 0 0 136321

Egy - egy kis szekrény minden emlék ,
Bennük öröm - fiókok , bánat - edények .
Dobozba zárom , magammal viszem,
Lapra szerelem az egész életem         Boldás Ildikó verse a költözésről, ha jól emlékszem. :-))

MGP PETI-PAPA Creative Commons License 2015.10.05 0 0 136320

,-)) Jelentem költözködöm. Igazolt a mulasztás, így.  :-))

u.i. Kútásással egybekötött kerítés-építés, cserépkályha rakásal fűszerezve. Közben seb.váltó csapágyazás, pihentetőnek. És akkor a komoly dolgokat szerényen elhalgattam.  ,-)) Szív. üdv.

Vigaszképpen a kettőhuszas kékhordó sózókörtét megkavartam, egy tisztára mosott csákány nyelével, gondolva a hűvösebb napokra, holnapokra.  :-))

Előzmény: ez-Ben (136317)
atrego Creative Commons License 2015.10.05 0 0 136319

értem.

Előzmény: j ó z s i (136318)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!