Keresés

Részletes keresés

agicza Creative Commons License 2010.10.06 0 0 59
Előzmény: kisidi (49)
agicza Creative Commons License 2010.10.06 0 0 58
Jujjdejók! :-) Ha lesz szusszanásnyi időm, jobban belemélyedek. ;-P
Előzmény: RCTiv (56)
sz_attila Creative Commons License 2010.10.05 0 0 57
Szép, bár az idén nálunk főleg esernyőben lehetett volna benne üldögélni... Szóval nem a mi vidékünkre találták ki, az biztos.
Előzmény: RCTiv (56)
RCTiv Creative Commons License 2010.10.05 0 0 56
bedobok már egy linket, mert a topiknyitó imádja ezeket :)) vannak érdekes megoldások.

http://archinspire.com/architectures/garden-and-landscape/

például ez a "kültéri szoba" állat szerintem, mégha én azt a szobrot ki is hajítanám azonnal :)) http://archinspire.com/home-design/simple-beautiful-outdoor-room-design-ideas.htm
krisztababa Creative Commons License 2010.10.05 0 0 55
Őszi dekor koszorúk:

http://www.nlcafe.hu/otthon/20101001/5_csodaszep_oszi_viragkoszoru_-_keszitsd_el_oket/

Forrás: Nők Lapja Café
krisztababa Creative Commons License 2010.10.05 0 0 54
Mennyi időt jó kint szöszmötöléssel tölteni? Hát, amennyi jólesik! :) Ha sok, nehéz munka van, már úgy készülünk rá: kivisszük az üdítőt, ásványvizet, sört, bort - mikor mit és sokszor megpihenünk. Mindig mondtam a férjemnek, az már régen rossz, ha nyűgnek fogja fel a kertet. Ha nagyon belefáradunk, egyszerűen abbahagyjuk egy kis időre. Van, hogy nekem is elmegy a kedvem a kerttől, mert elfáradok, és nem a kert tehet róla. :))
Előzmény: agicza (40)
ZsuR Creative Commons License 2010.10.04 0 0 53
Nalam valtozo. Nem szoktam napi rendszeresseggel szoszmotolni kinnt, sok a masfajta munkam. Ha teszem, hetvegen teszem, akkor meg idotol es munkatol fugg. Ha sok es nehez a munka, akkor a Papussal, ha nem akkor magam. Ha sok, ha faraszt vagy unom, abbahagyom. Inkabb az elso szokott elofordulni. De hat nem vagyok perfectionist, a gyomok nem nagyon zavarnak...:))
Előzmény: agicza (40)
agicza Creative Commons License 2010.10.04 0 0 52
Most már megvan, köszi. :-) Csak leragadtam a valódi és a miniatürizált fáknál. ;-)
Előzmény: RCTiv (51)
RCTiv Creative Commons License 2010.10.04 0 0 51
persze, csak példának hoztam, de én nem kis erdőt szeretnék (pedig nagyon tetszik), mert az ezer év meg egy, hanem valami kis tájképet, aminek elvileg semmi köze a bonsaiokhoz.

egy mini zen kert készletet fogok is venni bohóckodni :))

ez a jókis dizájnblog megvan? pl. itt találtam egy jópofa bejegyzést anno ilyesmiről, picivilág :))


http://wrightwoodandclark.blogspot.com/2009/09/living-in-miniature-world.html
Előzmény: agicza (46)
agicza Creative Commons License 2010.10.04 0 0 50
Valami ilyesmi, csak fákkal, némileg kisebb léptékben, ahova még bele tudom képzelni magam... :-) Ismeri valaki Philip K. Dick Palmer Eldritch három stigmája c. nagyon pihent művét? Egy ilyen tökéletes helyszín lenne egy-egy fejezetének....
Előzmény: kisidi (49)
kisidi Creative Commons License 2010.10.04 0 0 49
és ez?
Előzmény: agicza (46)
kisidi Creative Commons License 2010.10.04 0 0 48
helyes:))
Előzmény: agicza (32)
agicza Creative Commons License 2010.10.04 0 0 47
:-)))
Előzmény: RCTiv (45)
agicza Creative Commons License 2010.10.04 0 0 46
Olyat énisénis... :-) Bár nekem ez a kép már súrolja a giccs határát, mint a bonsaiok alá ültetett emberkék.... A mini kőtál-tájak persze más elbírálás alá esnek:

bonsai landscape
Előzmény: RCTiv (43)
RCTiv Creative Commons License 2010.10.04 0 0 45
43?

:O))
Előzmény: agicza (44)
agicza Creative Commons License 2010.10.04 0 0 44
#38?
:-)
Előzmény: RCTiv (42)
RCTiv Creative Commons License 2010.10.04 0 0 43
jéé én magyar oldalt találtam, persze csöppet sem volt ilyen professzionális, na majd rákeresek egyszer, ha lesz kedvem :)

mini kőkertet belülre szeretnék, egy dohányzóasztal üvege alá, csak kéne egy-két mini növény, ami elvan bent egy üveglap alatt. meg mini kőlámpás, mushasi inspirált még anno.

ez ugyan nem ugyanaz de mennyire vagány már:









ui.: kerti szöszmötölésben 2 órára vagyok hitelesítve.
Előzmény: agicza (38)
RCTiv Creative Commons License 2010.10.04 0 0 42
észérvekkel mindig nekem van igazam, hiszen nem vagyok nő :D azt a weboldalt én is olvasgattam, aranyos kezdeményezés, és láthatóan nem üzletszerzési céllal készült. sajnos én sem találtam meg.
Előzmény: agicza (29)
agicza Creative Commons License 2010.10.04 0 0 41
Na, abból élmény lett volna az elhajigált csikkeket kivakarni... Megyek is képeket keresni, mielőtt tovább írnám. ;-P
Előzmény: RCTiv (39)
agicza Creative Commons License 2010.10.04 0 0 40
Azt hittem, a takarítóeszközök lesz a slusszpoén... :-)))) Egyébként csatlakozom: fél órányi odakint szöszmötölés csodákat tesz, napi 8 elfásít... Próbáltam mindkettőt, tapasztalat...

Kinél mennyi a napi átlag, amit még jólesik szöszmötöléssel tölteni?
Előzmény: ZsuR (37)
RCTiv Creative Commons License 2010.10.04 0 0 39
nevetni fogsz tervezték a körútra, aztán sok számolgatás után a műfüvet találták legjobbnak a célra, hál istennek nem lett belőle semmi :))
Előzmény: kisidi (25)
agicza Creative Commons License 2010.10.04 0 0 38
Ez az: http://www.landshare.net/

Szerintetek kis hazánkban mennyire működőképes lenne ez a rendszer?
ZsuR Creative Commons License 2010.10.04 0 0 37
"És ha a múló idő és a megtett út (Micimackó és a Tao) egyenesen arányos, akkor megleled az Útban a Boldogságot.... " peldajara:

Nalam ez a kerteszkedes alatt ram rakodott mocsokkal jon be... minel tobb a mocsok - annal jobban megtalatam a BOLDOGSAGOT :)).
Előzmény: agicza (36)
agicza Creative Commons License 2010.10.04 0 0 36
" A kerteszkedeshez ido kell. Ha csak a fakat nezed! 10-20 ev kell "

És ha a múló idő és a megtett út (Micimackó és a Tao) egyenesen arányos, akkor megleled az Útban a Boldogságot....

(hű, ez most nagyon zen lett, balra el, megyek meditálni, de előtte, a hétvégi képanyaghoz kapcsolva: TIV! Ha egy dobozban szeretnél süllyesztett tájat, mondjuk, nem napraforgókkal, miért nem próbálsz meg egy m2-nyi kőkert light-ot, némi kövirózsával?)
ZsuR Creative Commons License 2010.10.04 0 0 35
Mi is guerrilla gardening?

Ahogy itt latom, itt "harvest" is van - ami meg nem azt jelenti, hogy ultetnek valahova valamit - es magara hagyjak... itt ugy nez ki, gondjat is viselik - es igy mar tanitas.

ZsuR Creative Commons License 2010.10.04 0 0 34
kerteszkedesde->kerteszkedesre
Előzmény: agicza (32)
ZsuR Creative Commons License 2010.10.04 0 0 33
De hat ez nem is ugyanaz a pelda - no meg egyet is ertek, nem kedvelem semmiben sem a gerilla modszert. De... megertem, latom mit akarnak. Sokfele ember - sokfele elkepzeles, hogy hogyan lehet A-rol B-re jutni.
Előzmény: agicza (32)
agicza Creative Commons License 2010.10.04 0 0 32
"Nem kerteszkedesde tanitas a celja - jobban a meghokkentes, a felrazas "passziv agressziv" modon."

Erről az a zavaró kép ugrott be, hogy ha mondjuk, Kisidivel próbálnánk megkedveltetni a rovarvilágot, nem szükségszerűen egy méhkaptárt mutogatnék neki és A1-es méretben egy Agastache-ültetvényen zengő potrohos csapatot ajánlgatnék neki közelebbi megismerés céljából a friss, nedves homokon pihenő, teljesen ártalmatlan kék kis pillangócskák helyett....
Előzmény: ZsuR (30)
agicza Creative Commons License 2010.10.04 0 0 31
Áááá, nem szakmai ártalom, dehogy.... ;-P

Más. Kerti fotózásról, képkezelésről jutott eszembe, talán még nem volt itt ez az oldal, profi kerti képek, szabad stílusban, a három fülnyi "winners" lista kb. fél estés nézelődést jelent, szóval csak óvatosan, sztem csodálatosak!

http://www.igpoty.com/competition03/winners.asp
Előzmény: sz_attila (26)
ZsuR Creative Commons License 2010.10.04 0 0 30
"De ez a gerilla-dolog inkább bosszant."

Azt hiszem ez az egyik celja. Nem kerteszkedesde tanitas a celja - jobban a meghokkentes, a felrazas "passziv agressziv" modon.
Jobb lenne, ha valami szervezett modon tortenne az elhagyott helyek, randa varos reszletek csinositasa, karbantartasa - de arra valahogy nem vevo a kozonseg.

Elvont megkozelites... amig elered, hogy a gyerekeidnek szep kornyezete legyen, te is gyonyorkodsz benne. A kerteszkedeshez ido kell. Ha csak a fakat nezed! 10-20 ev kell, mire egy liget liget lesz. Annyi ido alatt felno egy gyerek. Ha te ulteted, neked is szep az ultetes pillanatatol.
Előzmény: agicza (28)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!