Keresés

Részletes keresés

Dulifuli Creative Commons License 2005.02.01 0 0 558
Talán veréb...
Komolyan, szerintem nem kizárt, lehetnek akár mezei verebek is. De egy kép sokat segítene.
Előzmény: HegeG (557)
HegeG Creative Commons License 2005.01.31 0 0 557
Nem tudja valaki, mi ez a temérdek madár (száz felett) itt az Erzsébet körút (Bp) magasságában? (Mifajták?)
Főképp barnák, de hasukon világosak és csöpp fehér is van rajtuk. Cinkénél nagyobbak, galambnál kisebbek.
Sehonnai Bitang Ember Creative Commons License 2004.12.11 0 0 556

Ugye, Te is kiraktad már a madáreleséget az etetőbe?

 

Köszi a csipik nevében is! :-)

Pyromaster Creative Commons License 2004.01.22 0 0 555
üdv mindenkinek.
1 kis segítség kéne. szeretnék madártartással s idomításssal foglalkozni de nem értek hozzá. mint kezdő kérdezném hogyan tudnék egyáltalán madárhoz jutni? Én speciell a dolmányos varjúra gondoltam. léci írjatok véleményt de lehetőled Emailt mert nem vagyok gyakran netközelben.
KÖSZI
rebetli Creative Commons License 2004.01.12 0 0 554
Sziasztok!
Kellene egy kis segítség:
1. Hol lehet megvenni, honnan lehet letölteni a Madártani Tájékoztató régebbi számait (MME kiadvány)?
2. Honnan lehet letölteni madárhangokat?
Köszönöm a segítségeteket.
vwaircult Creative Commons License 2003.05.06 0 0 553
Sziasztok!
Sajnos a barátnőmnek elpusztult a papagája, ezért a novemberben vásárolt ÁLLVÁNYOS kalitkája feleslegessé vált!
Mérete: szélesség: 80 cm, magasság: 60 cm, mélység: 50 cm
Görgős barna lábazata van, benne etetők (6 db) hinta, itató, elefelezhető fallal!
Tel.: 06309080224

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Előzmény: vwaircult (546)
roxer Creative Commons License 2003.05.06 0 0 552
Igyekszem repkedni előtte ő is próbálkozik eddig a rekord kb.fél méter magasság és 2méter hossz!(Nem nekem hanem a madárnak)Annyira szelíd,hogy ráül az újjamra mint egy papagáj.Csak nehogy úgy hozzámszokjon,hogy aztán el se akarjon menni!
Dulifuli Creative Commons License 2003.05.06 0 0 551
Örülök, hogy megnyugodtál, sok sikert a felneveléshez, és szorgalmasan verdessél előtte a szárnyaiddal, hogy lássa, hogyan kell repülni! :-))

Egyébként ebbe a topicba elég sok segítőkész ember jár, de nem mindenki túl gyakran, így érdemes kérdezni, csak nem mindig jön nagyon gyorsan válasz.
Mindenesetre Sehonnai Bitang Ember megérdemli a köszönetet, amiért létrehozta ezt a topicot (több másik mellett), és persze az olyan szakértő hozzászólók is köszönetet érdemelnek, mint például canary1 barátunk, aki nem túl gyakran, de annál lelkesebben írogat.

Előzmény: roxer (550)
roxer Creative Commons License 2003.05.05 0 0 550
Köszi a segítséget felhívtam őket és szerintük is kb. egy hét múlva tud majd repülni.Mostmár nyugodtabb vagyok hiszen ha már egyszer pártfogásomba vettem szeretném akkor elengedni ha már önállóan is életképes.Egyenlőre a földön csak próbálkozik inkább a csőrét tátogatja!Bár minden nap egyre ügyesebb lesz!
Dulifuli Creative Commons License 2003.05.05 0 0 549
Az MME honlapján szó szerint ezt írják:

"Találtam egy madarat. Mi legyen vele?
Tavasszal és nyáron gyakori ez a kérdés. Főként lakott településeken élők a parkokban, kertekben sok madárfiókát találnak. Hazaviszik, mert úgy gondolják, hogy el fog pusztulni.
Nos, a madárfiókák nem árvák! A rigófélék (vörösbegy, fekete rigó) szokása például, hogy a fiókák még a röpképességük előtt kiugrálnak a fészekből. A szülők aztán egyenként megkeresik és a földön, bokrok között etetik őket.
Amennyiben találunk egy ilyen madárfiókát, ne nyúljunk hozzá. Egy kicsit a közelben lehet maradni, hogy megjelenik-e a szülőmadár.
Sajnos, elég sok a sérült madár a környezetünkben. Sajnos, az egyesületünk nincs felkészülve a sérült, beteg madarak fogadására. Energiáinkat a terepi madárvédelemre fordítjuk."

A magam részéről egyetértek a fentiekkel annyiban, hogy nem árt egy darabig figyelni, hogy megjelennek-e a szülők, és ha nem, csak akkor érdemes magunkhoz venni a fiókát. Egyébként nagyon gyorsan nőnek, szerintem egy-két hét múlva már tud repülni, és akkor már akár el is engedheted.
Ha további segítséget szeretnél az MME-től, hívd ezt a számot: 06-40-200-401. Talán tudnak segíteni valamiben.

Előzmény: roxer (548)
roxer Creative Commons License 2003.05.04 0 0 548
Sziasztok!Remélem valaki tud segíteni találtam egy kis fekete rigót és nem tudom mit kezdjek fele.Már nagyobbacska eszik,iszik ugrál ,de repülni nem tud és nem akartam a földön hagyni macska eledelnek!Szerintetek mikor fog tudni repülni és ellátni magát?Légyszi segítsetek mert nagyon sajnálom!
Dulifuli Creative Commons License 2003.04.16 0 0 547
Épp arra gondoltam, hogy ha nem ajánl fel senki valami helyet a beteg galambnak, akkor kéne neki egy nagyobb kalitka, de én inkább kérni szerettem volna valakitől (remélhetőleg csak rövid időre), nem ilyen sokat költeni rá.
Előzmény: vwaircult (546)
vwaircult Creative Commons License 2003.04.16 0 0 546
Sziasztok!
Sajnos a barátnőmnek elpusztult a papagája, ezért a novemberben vásárolt ÁLLVÁNYOS kalitkája feleslegessé vált!
Mérete: szélesség: 80 cm, magasság: 60 cm, mélység: 50 cm
Görgős barna lábazata van, benne etetők (6 db) hinta, itató, elefelezhető fallal!
Irányára: 33.000Ft (újonnan 50.000 volt!!)
Tel.: 06309080224
Dulifuli Creative Commons License 2003.04.14 0 0 545
Tegnap találtunk egy beteg galambot. Sajnos, elveszítette az egyik szemét. Ma elvittük állatorvoshoz, aki szerint fel fog épülni. Csak azt nem tudom, hogy hol tartsuk. A lakásban nem akarom, az udvaron meg nincs biztonságban a kutya és a szomszéd macskák miatt.
Tudna valaki segíteni abban, hogy mit kezdjünk vele? És azt meg tudja valaki mondani, hogy egy szemmel képes lesz-e repülni?
Firedog Creative Commons License 2003.04.02 0 0 544
Hello!
Akit érint, annak ajánlom figyelmébe az általam nyitott topicot:
Madarak - egzóták
vwaircult Creative Commons License 2003.03.16 0 0 543
Sziasztok!
Sajnos a barátnőmnek elpusztult a papagája, ezért a nov.-ben vásárolt ÁLLVÁNYOS kalitkája feleslegessé vált!
Mérete: szélesség: 80 cm, magasság: 60 cm, mélység: 50 cm
Görgős barna lábazata van, benne etetők (6 db) hinta, itató, elefelezhető fallal!
Irányára: 40.000Ft
Tel.: 06309080224
Veritka Creative Commons License 2003.03.14 0 0 542
Megy ez a levegőben is!!!))))
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
Előzmény: Veritka (541)
Veritka Creative Commons License 2003.03.14 0 0 541
Francim az ülőbot ördöge!!!)))
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
Sehonnai Bitang Ember Creative Commons License 2003.03.02 0 0 540
Ki tudja ki ő: galamb nagyságú, jórészt szürke, a begye fekete, a szárnya vége kék és fekete?Szarkaszerű a mozgása, csőre rövid, néha galambhoz hasonlóan búg, máskor papagályra emlékeztető "torokhangon" csipog.
A cinkékkel osztozott a madáreleségen.
Ördögpirula Creative Commons License 2003.03.01 0 0 539
cyber.greg Creative Commons License 2003.02.25 0 0 538
Hééé ember, én tudok segíteni, mi pont olyan állatgyógyszert gyártunk, ami szerintem jó lenne a problémára.
Dobj egy mélt, ha gondolod!
Előzmény: Shrine (537)
Shrine Creative Commons License 2003.02.25 0 0 537
jelentem, nem sokat javult a papagáj állapota. nem nagyon reagált a gyógyszerre amit kaptunk, bár némileg csillapodott tőle a hasmenése. a csőrikéjét fazonravágták a dokik, kicsit tul volt nőve..karmaiból is reszeltek.
Kaptunk másik gyógyszert, antibiotikum, erősebb hatású, msot megint 3-4 nap kínzás, +nem iszik, szóval fencskendőből kell itatnom. nagyon útálja.
Ma vettem neki fütröskölest, bár elég bizalmatlanul néz rá, még em kóstolta meg. Szerintetek nemis fogja?
Doki aszonta nembiztos hogy megmarad. Pedig kezdem nagyon megkedvelni. Valami szép nevet kéne neki találni..
szoritsatok érte, elkél a szurkolás :)
sparrowhawk Creative Commons License 2003.02.24 0 0 536
Bár nem vagyok papagájos, csak tartó és ha már van szaporítom. Szerintem egy megfelelő méretű odúval jobban tudnád motiválni a papagájodat költésre. Kevés papagáj faj van, amelyik fészket hord és épít, inkább csak a faodú alján kapargászik, rágcsál némi fatörmeléket. Ebben kapar gödröt. Mivel zárttéri tartásnál a madártartó biztosítja az odút a madarainak, így ez aljára némi forgácsot kell rakni, melybe fészekcsészét hasal és kapar a tojó.

Canári1!

Olvastad már a Washingtoni egyezmény kijött (2002 XII.20.) végrehajtási utasítását?
A 2002/159. Magyar Közlönyben megtalálod. Vagy másszál fel a neten a Magyar Közlöny Webjére, ott ezen a számon megtalálod, vagy a hatályos jogszabályoknál a 271/2002 (XII.20.) Korm. rendeletnél. Vannak érdekességek és előírások. Valamint a bejelentési kötelezettség alól kivett fajok listája is.
Pl. az I függelékes strucc (gondolom van a minisztérium egyes embereinek érdekeltsége a dologba:)), a Tűzcsíz, stb.
De egy sor papagáj faj is lekerült, már nem csak a három faj (nimfa, hullámos, kis sándor) van a listán, hanem a rozellától a verébpapagájon keresztül, a katalint és a lilafejűt is kivették többek között.
Bár mi az uniós találkozásokat várjuk, a tenyésztett vadmadarak szabad forgalma miatt:)
szí spar

Előzmény: cyber.greg (535)
cyber.greg Creative Commons License 2003.02.24 0 0 535
Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy ha a papagájnak adok egy csomó szalmaszálat, akkor feléled-e benne a fészekrakási ösztön? Már ha van neki ilyen.

Ammandina Creative Commons License 2003.02.18 0 0 534
Hinnétek, hogy mind a kettő hím?

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Dulifuli Creative Commons License 2003.02.18 0 0 533
Hja, hát ha jó a link, akkor megesik, hogy a kép is megjelenik... :-))
Előzmény: Veritka (531)
Shrine Creative Commons License 2003.02.17 0 0 532
albínó, mennyire láttam, piros a szeme. tojó... :/
de majd mglátom, lehet, hogy maradhat. csak nem akarom egyedül tartani, mer nincs időm az állatsereglet+suli+felvételik melett hogy egész nap vele legyek, szal valószínű, hogy amint felépül, kap maga mellé egy hímet :)
voltunk tegnap este a dokinál, szegény nagyon parázott.. de gondolom ez érthető. kaptunk gyogyit, 3-4 napig most nálunk van biztosan, amig tart a kzelés, aztán majd meglátjuk..
Előzmény: Ammandina (530)
Veritka Creative Commons License 2003.02.17 0 0 531
Akkor most lássatok csodát!!!)))))
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
Előzmény: Dulifuli (522)
Ammandina Creative Commons License 2003.02.17 0 0 530
Szegényke, még szerencse, hogy rátaláltál. Albínó, vagy fehér? Tojó, vagy hím? Ha hím, akko lehet, hogy tudok neki szerezni helyet, az egyik rokonunknak van egy magányos tojó hullámos papagája
Előzmény: Shrine (529)
Shrine Creative Commons License 2003.02.17 0 0 529
tölem kérded?? (c:
hát "kalitka" mer szegény mgfordulni nemtudott benne. ki volt rakva a betonpárkányra a bokrok mögött. kajája/vize semmije nemvolt.
amugy egész jófej ez a kis dög, lehet hogy mégis kikönyörgöm ösöktöl hogy anyuuuuu ucceretnék egy papagályt, had maraggyon... (c:
Előzmény: Ammandina (528)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!