Keresés

Részletes keresés

PetyaMűvek Creative Commons License 2004.05.27 0 0 48
Hali!
Mikorra tervezed ?
jun 1, 2 este ill. 5-én egész nap ráérek és örömmel felmészom a hegytetőre rádiózni !
Előzmény: J.Zoli (47)
J.Zoli Creative Commons License 2004.05.26 0 0 47
Szereztem egy Super12-est kitelepülés céljára.
Intézek egy kiköthető árbocot,kérdésem:van olyan elvetemült aki csatlakozna egy púpra történő kicuccoláshoz? Szabhegyről kocsiantennával már beszéltem Szeged és környékével, szerintem sokat dobna a dolgon egy nagyantenna...
J.Zoli Creative Commons License 2004.05.26 0 0 46
..JZoliék több magyar adást is fogtak CBn, de fogalmam sincs, melyik csatin. Majd leírja, remélem :)

Egyik régi haverral (még a 90es évek elejéről ismerem Cbről) akadtunk össze K17-en.

Jelentem : fent van a CB antenna a tetőn...mintegy 7 év után ismét felkerült:)

Hajrá

Előzmény: Z-M-an (39)
580-Gábor Creative Commons License 2004.05.26 0 0 45
Szia TRC-Gabi !

Panost nem olyan rég hallottam én is, de szerencsére
Vangelist nem hallani a fake aktivációival.
Jó DX-elést, remélem neked is hamar meg lesz a 120 divízió.
Ha felém jársz hívj meg kisrádión, mint Tatáról.
Üdv:
580-Gábor

Előzmény: trcgabi (44)
trcgabi Creative Commons License 2004.05.26 0 0 44
Helló Zoli!
Már régóta "kereslek",mert csomószor hallottam felőled külföldi ismerőseimtől.Legutójára talán egy Panos nevű emberke emlegetett Görögországból...Jómagam a 109TRC013 hívót használom,a bolgár T.R.C-nek vagyok a tagja.Jelenleg 86 diviziónál járok,újakra még várni kell,mert IRC ügyileg el vagyok akadva...
Üdv:Gábor
Előzmény: 109SD102 Zoli (42)
580-Gábor Creative Commons License 2004.05.25 0 0 43
Üdv Zoli !

A Dx-elés nálam egy ideig felfüggesztve, óra-szerű ketyegést hallok 3-500 MHz-ig mindenhol, valami berendezés csinálhatja, esőben, munkaszüneti időben nem zavar, iskola idő után be lesz határolva aztán remélem újra Dx-elhetek nyugodtan.
102 ET 102 Pista is üdvözöl Biatorbágyról.
Várom Qsl-ed!
Üdv:
109 HA 580 Gábor

Előzmény: 109SD102 Zoli (42)
109SD102 Zoli Creative Commons License 2004.05.24 0 0 42
Először is szeretnék mindenkit üdvözölni!
Zoli vagyok Hódmezővásárhelyről. Hívójelem: 109 SD 102. Silviusnak ezúton is köszönöm hogy szólt nekem erről a topic-ról! Korábban jómagam is foglalkoztam azzal, hogy kutassuk fel a magyar DX-ereket (már ha vannak egyáltalán), akik aktívak a 11 méteres sávban, de kb. 8-10-15 állomásnál több nem igen ismert, már a külföldi barátok visszajelzései alapján... Tehát végül is most ez határeset, hogy Mo. most "Most Wanted" -e, vagy nem... De lehet, hogy tényleg nem. Nagyon örülök, hogy megalakítottátok ezt a kis topicot, habár csak éppen beleolvastam még. 580 Gábornak ezúton üzenem, hogy a neki szánt boríték már vagy 3 hete ki van nyomtatva, de a QSL-t megírni még nem volt időm... :-) Remélem emlékszik még rám. Silvius mi meg 19 WD 050 Roberto-nak köszönhetünk mindent :-) Találkozás a M-ban. Ő elég gyakran aktív a Cluster-en. Mint sokan mások is.
Most ennyi; mindenkinek minden jót és kellemes időtöltést kívánok a rádiók mellet. És sok sikert.
Üdvözlettel:
109 Sugar Delta 102 - Zoli
"It's proud to be Sugar Delta"

(Silvius egyébként a Naplóban meg a Fókuszban is benne voltunk a Trabival)

silvius Creative Commons License 2004.05.24 0 0 41
Éjszakai terjedés?
Hát tavaly nyáron jól emlékszem, kitartott a réteg késő este, sőt éjfél utánig is. Nem akartam elhinni. Nagyon halk adások jöttek, de mentek a QSO-k rendesen és a 27.555 is aktív volt. Én egy dél-olasz ürgével beszéltem nagyon sokat hajnali egy ! körül. Legalább 20 percig poénkodtunk egymásnak. Ő azt mondta, ritkán van ilyesmi, de azért nem lehetetlen. Érdemes éjjel is odafigyelni. Össze kellene hoznunk egy DX-Campet a nyáron. Szólok már a vásárhelyi DX-er barátomnak (Zoli), hogy jöjjön a topicba! Ővele egy holland QSO segítségével ismerkedtem meg, dumáltam egy hollanddal, aki meghallotta Zoli QRM-jét:-) és közvetített nekünk, mert én Zolit, se ő engem nem hallott. Ő egy ifjú úr, de nagyon sok divízióval beszélt már.
Előzmény: J.Zoli (24)
silvius Creative Commons License 2004.05.24 0 0 40
Sziasztok, új vagyok a topicban, a DX-ben is, de azért van vagy 20 divizióm, bár mostanában nem nagyon van időm a 11 méterre. 109HA182 kóddal DX-elek, ha alapítanátok egy magyar klubbot, nagyon szívesen belépnék. Külföldibe nem szándékozom. Remélem egyre többen kezdenek aktívkodni 11 méteren.
Előzmény: trcgabi (23)
Z-M-an Creative Commons License 2004.05.23 0 0 39
JZoliék több magyar adást is fogtak CBn, de fogalmam sincs, melyik csatin. Majd leírja, remélem :)
Előzmény: fulelek (38)
fulelek Creative Commons License 2004.05.23 0 0 38
Szevasz Z-M-an!
Kicsi a világ! Miután elköszöntünk PMR-en, még kb. 10 percig próbálkoztam, de semmi. Összekötöttem a CB-t a mágnestalpas antennával és többször végigpásztáztam a 40 csatit. Hát, megijedtem, azt hittem visszajöttek Szergejék, mert folyamatosan csak orosz szöveg jött, de mintha a szomszédból beszéltek volna. Jó kis szelektív adójuk volt, mert volt olyan, hogy 3-4 csatin is ugyanaz a szöveg hallatszott:-))
Kisérletezgettem, hátha hallok magyar szót is, de sajna minden csatin /még a 9-en is amit úgy hallottam, hogy segélykérésre szokták használni/ orosz duma,így hamar ráuntam, összepakoltam és nyomesz haza.
Papusch Creative Commons License 2004.05.23 0 0 37
Tessen mán egy frekit mondani, ahol lehetveletek jókat dumcsizni.
Z-M-an Creative Commons License 2004.05.23 0 0 36
Hahó Fülelek!
Ha ezt tudtam volna... JZoliék 4 óra tájban igen komoly CB bázist építettek a Hármashatárhegyre, jó lett volna azon is beszélgetni, ha már a PMR ilyen frankón összejött :)
Előzmény: fulelek (35)
fulelek Creative Commons License 2004.05.22 0 0 35
Szevasztok!
Holnap megyek fel Kabhegy-re PMR-ezni Z-M-an-nal, erre müködni kezd megélénkül ez a fórum, felkeltve az érdeklödésemet más irányba is...
A helyzet az, hogy két éve porosodik egy ALAN 95 PLUS rádióm és egy ML 145 jelü autós antennám, melyet ismerösömtöl kaptam. /Az étterméböl taxit akart rendelni a vendégeinek a készülékkel, de a kutya sem hallotta, a taxisok még nem ezt a frekit használták - akkor sem:-) ./
Párszor belehallgattam az éterbe, de csak orosz kamionosokat hallottam, senki mást.
Hát, most cipelhetem a csúcsra ezt is, mert felkeltettétek az érdeklödésemet, hátha összejön egy kapcsolat!
Ha valaki a CB-s etikettröl, meg bármilyen a CB-s rádiózásról hasznos infókat tudna küldeni, megköszönöm. Teljesen zöldfülü vagyok a témában. Talán nincs is értelme vinni magammal a rádiót, mert úgysem hallok ezzel a készülékkel semmit? Hát köszi, és nézzétek el a tudatlanságomat:-(
J.Zoli Creative Commons License 2004.05.22 0 0 34
Pár napos eredmény: Ópusztaszer, Ozora.
Z-M-an Creative Commons License 2004.05.17 0 0 33
Köszönet, világos! :)
Előzmény: J.Zoli (32)
J.Zoli Creative Commons License 2004.05.17 0 0 32
Tekerccsel röviditett negyedesek általában a kocsi CB antennák. Méreteik általában 50cm-től 220cm-között mozognak. Ebben van mágnestalpas kivitel is, Neked szerintem erre lenne szülséged.Egy ilyen antennával voltunk fent a pár hozzászólással emlitett helyen.Ja, a Telekom centerben kaphatók ilyen antennák.
Előzmény: Z-M-an (31)
Z-M-an Creative Commons License 2004.05.16 0 0 31
Zöldfülű elméleti kérdés: létezik-e CB-hez valamiféle "törthullámhosszú" antenna max. 1-1,5m hosszban?
Gondolom ez lényegesen gyengébb, mint a kb. 3 méteres, de nincs hely nagyobbnak, egy erkély korlátjára kellene felrakni. Esetleg valamilyen yagi? Ez mennyit "vesz le" az engedélyezett 4W-ból?

Köszönet!

J.Zoli Creative Commons License 2004.05.11 0 0 30
TRCGabi!

Amior hétvégén fent voltunk a Széchenyi hegyen a TV torony alatt (amikor Veled is beszéltünk) , rengeteg emberrel sikerült az ÖK, egész nagy távolságokra is ! Pl:

SZEGVÁR
CSONGRÁD
KISKUNFÉLEGYHÁZA
ALAP
SZENTES
HORT
JÁSZFÉNYSZARU ÁSOTTHALOM
PÁLMONOSTORA
SZEGED
BÉLAPÁTFALVA
EGER
EGERCSEHI
PÉCS

Itt egy Pr. Jackson egy 170-es Sirio mágnestalpas antennán dolgozott.

Lesz még ilyen, de komolyabb antennákat viszünk fel!

dragunov Creative Commons License 2004.05.09 0 0 29
Hát akkor itt is: Köszi! :)
Előzmény: 580-Gábor (27)
580-Gábor Creative Commons License 2004.05.08 0 0 28
Fake aktiváció, ne küldj lapot !!!

231 SD/0 !!!

Előzmény: trcgabi (23)
580-Gábor Creative Commons License 2004.05.08 0 0 27
Dragunov!
A Jackson 05,13 csütörtökre kész az általad kért beállításokkal !
Előzmény: dragunov (13)
580-Gábor Creative Commons License 2004.05.06 0 0 26
Szia 013-Gabi!

Friss aktivációk !!!

53 TS/0 El Salvador -ból 05,01-07,01-ig
QSM: MR Alfonso Po: 13239 Cp: 41080
Sevilla Spain

77 TRC/DX Ghana -ból 05,08-ig !
QSM: Mr Ron Po: 635 CP: AL2-3WX
St Albans Herts GB

Hétvégi Tatai utad előtt péntek este 20,00-kor hívj fel!!!

Előzmény: trcgabi (23)
J.Zoli Creative Commons License 2004.04.28 0 0 25
Azóta sem találkoztam éjjeli és északi terjedéssel...
Ha jól emlékszem szoktál járni Nagyvenyim,vagy Mezőfalva környékén.Egyszer összehozhatnánk egy személyes QSO-t
Jó ötlet.
Szoktam arra járni. Szólok ha ismét megyek.
CB sávon gondoltad a QSOt , mert akkor viszek azt is.
Ja, és nekem is vertikal 5/8-ados antennával volt minden DX. (Spectrum 1600 tip. olasz csoda , meg kellett erősiteni az alját, mert elhajlott szélben :) )
Előzmény: trcgabi (23)
J.Zoli Creative Commons License 2004.04.28 0 0 24
Szia Gabi
DY42 volt a saját kitalált hivóm,nem léptem be semmilyen klubba.Nem számoltam hány ÖK volt, sem azt hogy hány ország. Leginkább minél távolabbi állomásra-országra mentem rá, lett belöle pár.Legtávolabbiak között szerepelt Ausztrália, Uj-Zéland, Új Kaledónia, Indonézia. Máig megvannak a cuccok amiket küldtek. Kitűzők, matricák, papirpénzek stb. Aztán a többi, de közelebbiek: (Európát bele sem irom) USA, Argentina, Brazilia, Holland Antillák, Kanári szig...Sokáig rá voltam kattanva Japánra, de sajna nem sikerült. Ez olyan mint a horgászat, csak mi a terjedésre várunk... :)Emlékszem még az legelső CBmmel (egy kristályos AM-es) történt meg az első (akaratlan) DX. Haverokkal dumáltunk éjjel, és nagy meglepetésemre angol hang szólt bele, mintha mobilban lett volna, úgy ment a térerő fel-le. Egy FINN! volt, stabil állomás, egy őszi éjjel (kb 11 körül). Talán itt kapott el a láz :)
Előzmény: trcgabi (23)
trcgabi Creative Commons License 2004.04.28 0 0 23
J.Zoli//Látom régebben Te is foglalkoztál a CB-DX rejtelmeivel.Ha nem titok mi volt a hívod,és hány "diviziót" gyűjtöttél be?Jómagam a 109TRC013 hívót használom,jelenleg 86 prefixnél járok.A legtávolabbi összeköttetésem Új-Zéland volt(41.div),mindezt vertikál antennával(No Yagi!).Ha jól emlékszem szoktál járni Nagyvenyim,vagy Mezőfalva környékén.Egyszer összehozhatnánk egy személyes QSO-t.
Üdv:TRCGabi
J.Zoli Creative Commons License 2004.04.28 0 0 22
120 ország..szép munka. Mióta nyomod CBn?
Azért valami távolit irsz?
Nekem ia van pár, de most Te jössz !
Előzmény: 580-Gábor (21)
580-Gábor Creative Commons License 2004.04.27 0 0 21
Szia Zoli!

Itt nem a távolság számít- legalább is nekem-hanem hogy milyen ritka az állomás,
ezért főleg Dx-expedíciókra, hajókra vadászom!
Egyébként 120 országgal volt eddig összeköttetésem.
Belföldi DX:
Stabillal:
Tatabánya-Hódmezővásárhely/Op.Zoli, 109IR010/
Tatabánya-Zalaegerszeg/Op. Árpi,CB-szervíz/
Mobillal:
Tatabánya-Vasvár
Tatabánya-Soproni határátkelő
Tatabánya-Dunaújváros

De 2008-ig úgy is napfolt-minimum lesz, rossz lesz az ionoszféra-aktivitás, úgy hogy külföldit ritkábban lehet hallani, mint 2000-ben és majd 2011-ben, de a belföldi terjedés jó lesz !

Előzmény: J.Zoli (19)
580-Gábor Creative Commons License 2004.04.27 0 0 20
Szia 013-Gábor!

Jó ötlet, bár úgyis jönnek a QSL-ekkel a toborzó lapok is!
226 AT 101 Sigfrido direkt lapot küldött Malawi-ból, bezzeg 140 URA 003 sarkvidéki expedíciójáról nem keaptam lapot, pedig 6 magyar QSL-t és 2$- t
mellékeltem mellé.
Egyébként nem nagyon leszek 11m-en, mert óraketyegés-szerű zavarásom van 2-50 MHz-ig S3-mal!
Remélem behatárolhatjuk a bűnöst és akkor újra aktív leszek -vmi cég lehet, mert esőben megszűnik a QRM,
valószínűleg akkor nem dolgoznak-.
Addig is marad a 70cm és a 2m...

Üdv:
580-Gábor

Előzmény: trcgabi (18)
J.Zoli Creative Commons License 2004.04.25 0 0 19
Szia Gábor

Mennyit változott a világ. 1-2 dolcsit kérnek a piszkok? Régebben (kb 13 éve) örültek ha magyar akadt a horgukra. Emlékszem hogy általános hivás esetén hány állomás "repült" rám. Örültek ha beszéltek magyarral, nemhogy lóvét kérjenek érte... Megleptél picit.
Mik voltak neked a legtávolabbi ÖK-id? Nekem csomó levelem van, még postafiókot béreltem a Deák téren, mikor még gázos volt bemondani a lakáscimet...

Előzmény: 580-Gábor (17)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!