Keresés

Részletes keresés

Beaverfieldmarketplace Creative Commons License 2019.05.09 0 0 211527

Ezekkel az icsekkel csak gond van. 

Szerintem jól döntött Dr Szima. 

Tényleg felesleges kockáztatni vele. 

Előzmény: cassano71 (211526)
cassano71 Creative Commons License 2019.05.09 0 0 211526

Én nem tudom hogy elengedték-e, azt tudom hogy nagyrészt saját szakállára, egyedül végezte a rehabilitációt Szerbiában és enyhén szólva nem sikerült túl jól, konkrétan pocsék állapotban van, talán ha 25-30%-os, így nem lehet pályára küldeni.

Hogy aztán a klub ezt látva úgy döntött, hogy hagyja és elengedi a helyett hogy megpróbálná felépíteni vagy hogy megvizsgálták és úgy találták nem is nagyon lehet felépíteni vagy mi van, na azt nem tudom.

Előzmény: Isaac Clarke (211523)
Creative Commons License 2019.05.09 0 0 211525

Mondjuk nem valami erős a mezőny....

De azért ne felejtsük el, hogy ő is elég nagy homály volt sokáig és igazából csak a sérülése előtt lendült bele, igaz akkor nagyon, kettessével lődözte a gólokat.

Ha egészséges, akkor mindenképpen hiba elengedni, amíg Takács - kezdőként, vagy csereként - szinte minden meccsen pályára léphet.

Előzmény: Attilio (211516)
hallaignác Creative Commons License 2019.05.09 0 0 211524

Velem mindenképpen, mert én vasárnap nem tudok meccsre menni.

Előzmény: Té (211521)
Isaac Clarke Creative Commons License 2019.05.09 0 0 211523

Ezt én így bemondásra bármiféle forrás nélkül nem hiszem el, nem baj? :)

Előzmény: debreceni69 (211513)
cassano71 Creative Commons License 2019.05.09 0 0 211522

Tényleg, eszembe sem jutott. 100% azért van. Barca - Lyon döntő, még reklámozzák is napok óta, meg hogy játszik a Lyonban Marozsán Dzsenifer.

Előzmény: Mapé (211520)
Creative Commons License 2019.05.09 0 0 211521

Meglehet, gondolom akkor meg UEFA előírás. Nagy kibaxás mindenesetre.

Előzmény: Mapé (211520)
Mapé Creative Commons License 2019.05.09 0 0 211520

Jövő szombaton női BL döntő az Üllői úton, mintha ez lenne az ok.

Előzmény: cassano71 (211519)
cassano71 Creative Commons License 2019.05.09 0 0 211519

Azt én sem értettem korábban mikor néztem. NBI és NBII egy napon, bár kevés ember van aki mindkettőre kimenne, de azért van pár ütközés, pl.Balmaz/Loki, meg a Vasas Bp-en.

Valami oka biztosan van.

Előzmény: hallaignác (211515)
losik Creative Commons License 2019.05.09 -1 0 211518

Végleg, vagy csak nyári szünetre?

Előzmény: debreceni69 (211513)
OnlyLoki Creative Commons License 2019.05.09 0 0 211517

Az is lehet, hogy nem tudott teljesen felépülni a sérüléséből...

Előzmény: Attilio (211516)
Attilio Creative Commons License 2019.05.09 0 0 211516

Egyetlen épkézláb csatárunk! Forrás ? :(

Előzmény: debreceni69 (211513)
hallaignác Creative Commons License 2019.05.09 0 0 211515

Annak mi lehet az oka, hogy az utolsó forduló vasárnap lesz?

LokiFan16 Creative Commons License 2019.05.08 -1 0 211514

Gratulalok! Lesz itt baj nyáron, sőt már van... 

Előzmény: debreceni69 (211513)
debreceni69 Creative Commons License 2019.05.08 0 0 211513

Tabakovicsot elengedték...

pippolinó Creative Commons License 2019.05.08 0 1 211512

Nem vagyok híve az idősebb jtékosok igazolásának egy hozzánk hasonló rutintalan játéosok közé, pláne nem, ha nincs debreceni kötődése, de ha már nincs pénzünk drága külföldi gólvágót megfizetni, azért egy Böde(bár én elég darabosnak és viccesnek tartom még a kozágását is egy focistához képest) ha játszana 20 meccsen 80 percet, azért 10 gólt (pár góllpasszal) azért rúgna a Lokiban. Az viszont már nagyon elgondolkodtató és szomorú dolog, ha esetleg az anyagiak miatt esélyesebb neki egy Zalaegerszeg.

Innentől kezdve én befejeztem az okejtéseket.

pippolinó Creative Commons License 2019.05.08 0 0 211511

Hogyan lehetne a szurkolókat a lelátóra visszacsábítani?Nehéz kérdés, de én úgy látom, hogy a pénz öli meg az egész sportot.A sport már(csapatsportról beszélek)szinte csak pénzkérdés.Itthon is kicsiben megvannak az óriásinak mondható anyagi különbségek, amik teljesen eltorzítják nemcsak a meccsek és a bajnokság végkimenetelét, de szerintem a nézőknek sem vonzó, hogy pénzel meg lehet váltani az NB1-es tagságot, akár a semmilyen(NB1-es vagy NB2-es) múltra vissza nem tekintő kisvárosokban is.

De nem elég a hazai inkorrekt pénzügyi viszony, ha kikerül valaki a nemzetközi mezőnybe, akkor "nevesincs országok" nevesincs csapataival lehetünk úgy pariban, hogy rengeteg pénzt ölünk kétes minőségű idegenlégiósokba.A legfelső szint meg fényévnyi messzeségben van, mert ott meg már nem normális mennyiségű pénzt tolnak egy csapat összevásárlásába.

Érdekes gondolta lenne, ha semelyik országban nem alkalmazhatnának idegenlégióst a bajnokságokban.Akkor talán visszatérne a régi értékrend és erőviszony mind a klubcsapatok, mind a  válogatottaknál.És a honosítást is megszüntetném.

Amikor azt látja a szurkoló, hogy beadni nem tudnak, kapura lövések katasztrófálisak(kivéve egy két véletlen bombagólt), technikailag képzetlenek, lassúak a játékosaink és mindezekkel együtt teljesen esélytelenek nemzetközi szinten, a hazai langyot meg a játékvezetők kénye-kedve alakíthatja....

Előzmény: cassano71 (211510)
cassano71 Creative Commons License 2019.05.08 0 0 211510

Csak egyetérteni lehet, bár újat nem mondanak, nyilván én is, más is, nagyon sokan mondogatjuk ugyanezeket. 

Ez egy hosszú, sok éves  folyamat eredménye ami mostanra oda vezetett hogy a szurkolói kultúra, a szervezett szurkolás és ennek járulékos elemei, koreo, pyro, füstbomba stb. eltűnőben van nagyon sok bajnokságban.

Az egész valóban még a Heysel tragédiával kezdődött ahogy Sándor Misi is mondja, hogy ott és akkor valamit tenni kellett az nem is vitás, de mostanra sikerült teljesen átesni a ló túloldalára. Nem mindehol és nem mindig, de konkrtéan a Premier League-ban teljesen.

Van bőven személyes tapasztalatom is róla elmúlt évekből, az Emiratesben konkrétan tényleg színház feeling van, szurkolás szinte semmi, taps igen, néha kis éneklés ami hamar elhal. Semmiféle molino, zászlók, görögtűz, pyro, petárda stb. nem játszik.

A nézők közül nagyon sokan a meccs vége előtt 5-10 perccel képeske felállni és hazamenni, nem feltétlenül csak akkor ha a csapat vesztésre áll, akár egy Arsenal - Liverpoolról is ami mondjuk 1-1-re áll. Ez utóbbi jelenség nekem talán a legdöbbenetesebb, nem tudom elképzelni hogy egy Loki - Fradiról 5 perccel a vége előtt elmegyek hogy még üres villamoson tudjak hazamenni pl.

Ettől függetlenül nem mondom hogy rossz az egész, persze, sőt. Magas színvonalú a játék, csilivili minden, de azért mikor ott ül 60ezer ember lehetne ez sokkal jobb is.

Szerencsére vannak ellenpéldák, a Bundesliga pl. nagyon jól prosperál minden szempontból, ilyen szempontból, azaz "szurkolásilag" is, nézzük meg pl. Frankfurtban milyen hangulat van most az EL meccseiken vagy a Dortmund bármelyik hazai meccsén a Bundesban.

Személyes élményem egy tavalyi osztályozó a Bundes3-ért, két regionalligás csapat, 26ezer néző, és minden volt tényleg a pyrótól kezdve a rohamrendőrség bevonulásán át a büfében olyan kolbászig, hogy visszamégy enni még egyet. A meccs végül félbeszakadt a vége előtt nem sokkal mert égett a fél lelátó, jó ez szélsőséges példa most persze, de direkt mondom ezt azért hogy ilyen is van még ma is. Vagy tudnék török bajnokikat is említeni a három isztambuli nagycsapat között.

Na eddig ez OFF tudom, most jönne az hogy akkor mit csináljunk, hogy nálunk is visszajöjjön valamennyire ez, hát nemtom komolyan. Nagyon nehéz, ugye a szurkolói kártyával kezdődött, akkor nagyon sokan kikoptak és ez általában úgy van hogy aki egyszer hanyagolja a meccsre járást azt borzasztó nehéz visszahozni, nyilván minél több idő telik el annál távolabb kerül a Lokitól lélekben, annál nehezebb lesz már reaktiválni.

Azt látom hogy a nézőszám stagnál, ugyanazok az arcok vannak ott, ugyanaz a kb. 3000 ember, de ők mindig, nekik ez szerelem, ott vannak ha esik ha fúj, meg akkor is ha gyönyörű 25 fokos futballidő van.

Viszont más, újak, nem nagyon jönnek, kivétel mikor a Fradi jön.

Előzmény: ez meg az (211484)
skiss Creative Commons License 2019.05.08 0 0 211509
Előzmény: Palote326 (211508)
Palote326 Creative Commons License 2019.05.08 0 0 211508

Dombi Tibi: https://hvg.hu/elet/20190508_Most_erettsegizik_a_volt_valogatott_Dombi_Tibor_is

 

Őszinte, hiteles, nem beszél mellé... ahogy szokta. :)

skiss Creative Commons License 2019.05.07 0 0 211507
skiss Creative Commons License 2019.05.07 0 0 211506

Melyik az a szaktopik?

 

A fradinál azért most is összejött egy teltház.

A múltkor belinkeltem a Zsolna példáját, szerintem a Lokinak ez lehet az útja.

Én nem is csatárt hoznék, hanem az utánpótlásba vagy 3-4 bajor edzőt. Annyi német van már itt Debrecenben.

Előzmény: Droli2 (211504)
Droli2 Creative Commons License 2019.05.07 0 0 211505

De ez inkább csak gondolatébresztő. Lehet, egy-egy meccsen meg kellene próbálni, és megnézni hatásait.

Előzmény: Droli2 (211504)
Droli2 Creative Commons License 2019.05.07 0 0 211504

Én nem hiszek abban, hogy itt jó foci esetén lenne tízezer néző. Ez még a mostani fiatal, szerethető, dobogós  csapatunk esetében sem jön össze (huhh, ilyen mondat után meg kell majd látogatni a szaktopikot :-). Ott a Videoton, igen jó csapat, hány néző van? A Fradi is kiemelkedik, csúcson vannak, magyar szinten igen jó játékosok, bajnokcsapat, ország legnézpszerűbb klubja, és most azon a nézőszámon mennek, mint mi az Oláh Gabin pár éve. A szórakoztatás ma már szinte ingyen van, bárki meg tud nézni bármilyen meccset a tévében, neten, de jó példa a falunap is, ahol ingyen koncertek szórakoztatják a népet, persze a zenekart kifizetik, de más forrásból. Amúgy is jóval otthonülőbb az új generáció, számítógép, okostelefon, őket nehezen fogod kicsábítani kétezer forintos belépővel meg magyar focival. Itt a debreceni foci versenyzik a Debrecenben elérhető összes szórakozási formával. 

 

Ráadásul pont arra akartam utalni, hogy a jegybevétel valószínűleg elenyésző lehet a költségvetésünkben. Meg kellene vizsgálni, hogy mindenfajta kapcsolt szolgáltatással mennyit lehet fedezni ebből, de felvetettem azt is, hogy azért Varga Kevinnek sem mindegy, hogy 3000 néző eléőtt játszik, vagy tízezer előtt. Utóbbinál lelkesebb, jobb a játéka - és feljebb megy az értéke, lehet pont azzal a háromszázezer euróval, amennyi a teljes évi jegybevétel.

 

Mondhatjuk persze, hogy akinek nem ér meg kétezer forintot a Loki, ne is járjon meccsre - jelzem, nem is jár.  Pont ez a baj.

Előzmény: hallaignác (211490)
hallaignác Creative Commons License 2019.05.07 -1 1 211503

Jó. Verjen be két sört, egy nagy perecet, meg egy csomag szotyit. Fizet érte a büfében kétezer forintot. A beszerzési ár hatszáz forint, az adó kétszáz, munkabér, bérleti, díj, egyéb költségek száz forint. Marad mondjuk 1200 forint. Ebből adózik, meg bizbaz, marad nyolcszáz a tulajnak. Hol van itt a Loki?

Lófasz, meg esti fény. Ami ingyen van, annak nincs becsülete. Aki meg ajándékba akar szórakozni, menjen búcsúba, meg falunapra, hátha meghívják egy ingyen sörre.  A stadion üzemeltetésnek is vannak költségei. (a búcsúnak is, csak azt nem mindenki vesz észre)

Előzmény: Törölt nick (211501)
Creative Commons License 2019.05.07 0 0 211502

Én sem hiszek benne, ami ingyen van, annak nincs értéke.

Előzmény: Törölt nick (211501)
Törölt nick Creative Commons License 2019.05.07 0 1 211501

...szerintem meg pont kifizeti:

megeszi,megissza...

 

úgy érezheti,hogy magára költötte

 

ajándékba meg még meccset is nézhet,szurkolhat,szórakozhat

 

 

ki lehetne próbálni

Előzmény: hallaignác (211490)
Creative Commons License 2019.05.07 0 0 211500

Takács egy középszerű NB II-es játékos, biztos, hogy olyan rettentően drága lenne egy nála jobbat igazolni? Mondjuk egy 18-19 évest, aki most még esetleg nem jobb - sokkal rosszabb nem lehet - de van benne fejlődési potenciál?

Előzmény: cassano71 (211498)
Beaverfieldmarketplace Creative Commons License 2019.05.07 0 0 211499

Arra azért nem vennék mérget, hogy nagyjából ugyanezekkel a játékosokkal megyünk neki a következő évnek. 

Pont azért mert 11 + 2 lejáró szerződésű van, plusz a piacképesek.

Lesz itt változás szerintem nyáron, nem kevés. 

Inkább az a kérdés milyen irányba megy majd ez. 

 

Előzmény: cassano71 (211498)
cassano71 Creative Commons License 2019.05.07 0 0 211498

Nagyjából egyetértek ezzel az egésszel. Pénzért nem nagyon fogunk igazolni, olyat meg főleg nem aki sokba kerül. Na most, góllövő csatár aki ténylegese erősítés és azonnal mondjuk Takács helyére állítható az sokba, sőt qrva sokba kerül a piacon, kvázi nekünk megfizethetetlen mert mások is vadásznak rá és nemhogy a Vidi mega Fradi de a Kövesd vagy a Várda is jobb ajánlatot fog letenni elé.

Ergo azokkal fogunk nagyrészt nekimenni a kövi szezonnak akik most itt vannak. A fiatalok közül többen is piacképesek, Kusnyír, Kinyik, Varga, nem tudom ki megy közülük, Kusnyír tudtommal képben van a Vidinél és az MTK-nál is, a Vidinél Petrjak esetében is láttuk hogy pénz nem akadály, tehát ha mondjuk befut egy komoly ajánlat valamelyik srácért Szima el fogja adni, megkockáztatom talán igaza is van jelen közegben. 

Előzmény: Beaverfieldmarketplace (211496)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!