Keresés

Részletes keresés

memorix Creative Commons License 2008.12.23 0 0 972

Amúgy matematikailag lehet 111% is a kazán ha mondjuk az alap kazán 86% hasznosítja a hőt . Igy az jön ki, hogy:

 

100% energia bevitelnél 86 mondjuk egy turbos hatásfoka

100% energia mellett 86*111% = 95.46% mondjuk egy kondenzációs hatásfoka...a többi a veszteség...ezt egy kis marketing dumával megspékeljük és már is arról beszélhetünk ,hogy 111% kazánunk van...miközben 9% körüli az elméleti megtakarítás...

 

A kérdés mindig csak a viszonyítási alap...:)) A kalasszikus vicc jutt eszembe....mennyi ...30 ...mi 30... mi mennyi...:))

 

 

 

 

memorix Creative Commons License 2008.12.23 0 0 971

Kondenzációs kazánok működési elve:

 

http://www.vgfszaklap.hu/cikkek.php?id=412

 

 

katonalajos Creative Commons License 2008.12.23 0 0 970
Persze, hogy rossz, ha belekötnek az ember szavaiba, és nem az egész mondanivalójára figyelnek. Ez tiszta sor. Próbálom elkerülni, hogy így tegyek.
De az sem jó, hogy ezt elkerülendő, nem írsz le semmit rendesen, érthetően, szabatosan. Így szépen lassan átcsorogsz azoknak a táborába, akik belekötnek más szavaiba.
Előzmény: enginer (969)
enginer Creative Commons License 2008.12.23 0 0 969
Na ugye, hogy milyen nehéz leírni egy ilyet, azután meg lesheted, hogy minden szavadnak nekiugrik valami tudatlan, akinek lövése sincs az egészről? :( :(



Előzmény: katonalajos (967)
Who111 Creative Commons License 2008.12.23 0 0 968

Nálam a te leírásod vitte a pálmát.

Rövid, tömör, pontos.

Ennyi teljesen elég.

Előzmény: quint (962)
katonalajos Creative Commons License 2008.12.23 0 0 967
Akkor most ezennel átadom a töltőtollat. :-)
Előzmény: enginer (966)
enginer Creative Commons License 2008.12.23 0 0 966
Most tényleg nem azért!

Valamennyire van fogalmam, hogy mi játszódik le egy kazánban, de a Te írásodat 3x egymás után átolvasva sem világosodtam fel. :D

Tényleg nem lehetne ezt érthetőbben? :)
Előzmény: katonalajos (965)
katonalajos Creative Commons License 2008.12.23 0 0 965
Figyelem!

Nem tudom, hogy kondis kazánod van-e, de első körben kezdjük egy sima modulációssal (nem kondis). Ha a kazán full teljesítményen megy, akkor (mint már korábban írták) a füstgázokkal nagyon nagy mennyiségű hő távozik el ahelyett, hogy a fűtésrendszer vizét melegítené. Bár ez így nem elég érthető, újra. A kazántestben lévő csőkígyó valamekkora hőt tud elvezetni, azaz felvenni a felülete, ill. a benne lévő víztömeg miatt, továbbá számít a hőleadás, továbbá a hőleadás, azaz pl. radiátorok - nos ehhez tartozik egy optimális lángmagasság. Ja, ás mindkét oldalt (hőfelvétel, hőleadás) befolyásolja a szivattyú teljesítménye, esetleg ha van rá lehetőség állítása.
Szóval, ha azt vesszük, hogy jó nagyok a hőleadók, a szivattyú is tud tekerni, ha akar rendesen, a kazántest is jó nagy, akkor elég magas teljesítményen mehet a kazán, azaz jó nagy lángon. De ekkor is fennáll az a helyzet, hogy elég sok hő eltávozik a kéményen keresztül. Ha elkezdjük visszavenni a teljesítményt szép fokozatosan (és minden marad úgy, azaz a szivattyú is tolja rendesen), akkor hidegebb lesz az előremenő víz hőmérséklete, de az füstcsövön eltávozó veszteséghő is csökkenni fog. Már csak annyit kell tenni, hogy a szivattyúból is kicsit visszaveszünk, és OK.
Kondenzációs kazánnál annyival fontosabb az alacsony lángmagasság, hogy a visszatérő ág (ami a hőleadóktól visszajön) csőkígyóján megy keresztül a füstgáz, ahol a kondenzáció miatt további hőt nyerünk vissza a füstgázból, ami a radiátoroknál tud hasznosulni.
Előzmény: Palga79 (957)
enginer Creative Commons License 2008.12.23 0 0 964
Ezt csak igazolni tudom!

Soxor leírtam már (nyugodtan vissza lehet keresni!!), hogy ilyenkor mi és miért alakul úgy, ahogy és, akkor jött a (tudod ki!) és kapásból belekötött, okoskodott.

Még 1X nem követem el ezt a hibát, hogy megint kitiltsatok 1 hétre a haveroddal. :D
Előzmény: katonalajos (963)
katonalajos Creative Commons License 2008.12.23 0 0 963
Itt nem divat a megmagyarázás!!! Ha valaki leírná neked, akkor rögvest akadna rá egy-két kedves ember, hogy belekössön. Aki belekötne, az meg nem írja le, mert neki az a szerepe, hogy belekössön mindenbe. Érted? :-)
Előzmény: quint (962)
quint Creative Commons License 2008.12.23 0 0 962
Nagyobb teljesítmény mellett magasabb a füstgáz hőmérséklete, így több a veszteség. Kondenzációs esetében ehhéz még először csökken a kondenzáció aránya, majd meg is szűnik...
Előzmény: Palga79 (961)
Palga79 Creative Commons License 2008.12.23 0 0 961
Én ezt értem :) de magyarázza már el valaki hogy hogy is van ez? Miért gazdaságosabb a kevesebb energia befektetés hosszabb ideig, mint a több rövidebb ideig? :)) Józan paraszti eszemmel ez fel nem fogható!
Előzmény: enginer (960)
enginer Creative Commons License 2008.12.23 0 0 960
Még 1x:

Görcsölnének a modulációs kazánokkal, ha a "nagyobb teljesítmény rövid ideig" egyenlő lenne a "kisebb teljesítmény hosszabb ideig"?

Nem hiszem, hogy ennyit fektetnének az egyre jobban moduláló kazánokba, ha mind1 lenne. :D
Előzmény: Palga79 (959)
Palga79 Creative Commons License 2008.12.23 0 0 959
Biztosan nem.
De nagyobb teljesítmény rövid ideig nem egyenlő kisebb teljesítmény hosszabb ideig?
Előzmény: enginer (958)
enginer Creative Commons License 2008.12.23 0 0 958
Csak abba gondolj bele, ha az állandó max. teljesitményen üzemelő kazánok lennének a gazdaságosabbak, akkor szerinted görcsölnének a gyártók az egyre jobban moduláló készülékek kifejlesztésével?
Szerintem nem. :D
Előzmény: Palga79 (957)
Palga79 Creative Commons License 2008.12.23 0 0 957
Sziasztok!

Valaki holmályosítson fel miért is jó az időjáráskövető szabályzás? Én -lehet hogy rosszul- arra gondolok hogy ha az időjáráskövető szenzor lejjebb állítja a teljesítményt, vagyis a vízhőfokot akkor az miért jó nekem? Így tovább megy a kazán mivel alacsonyabb hőmérsékletű vízzel kell elérni ugyanazt a belső hőmérsékletet. Ha nem megy az időjáráskövetés akkor állandó a teljesítmény, és ha a külső hőmérséklet magasabb akkor a kívánt belső hőmérsékletet is előbb el lehet érni, és a kazán kikapcsol. Nem tudom érthető e amit írtam.....
Palga79 Creative Commons License 2008.12.23 0 0 956
Hello!

Én a 25-ös kóddal tudok belépni a szervízmenübe az INKA 24K-s kazánon. (Amikor a "00" villog akkor lehet a jobb oldali gombbal felfelé léptetni a számokat) De nem tudom hogy ez egy alapértelmezett, vagy már a szerelő által módosított kód-e.

Talán tudtam segíteni.
Előzmény: Gyurma60 (925)
Who111 Creative Commons License 2008.12.23 0 0 955

Gondolom úgy, ahogy az összes többit.

Vagy kidolgozza magától, vagy van egy légtelenítő csavar a csőkígyón a kazánban.

Idáig jó volt?

Ha igen, akkor meg kell keresni az okát a levegősödésnek, mert újra le fog.

Előzmény: Törölt nick (954)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.23 0 0 954

Sziasztok.

 

Westwn Fi240 es kazánt hogy lehet  légteleníteni. Melegvíz része folyamatosan levegős marad a hőcserélőnél.

 

Kösz

monyesz Creative Commons License 2008.12.21 0 0 953
Mondjuk ha használja a kondenzációs kazánt, meg hőszigetelt a háza, és nem 24 fokra vagy magassabbra fűt. Ebben a társasházban nem ugyanúgy üzemeltetik a rendszert, ahogy Janijani.
Te így állítottad volna be ?
Előzmény: enginer (951)
enginer Creative Commons License 2008.12.21 0 0 952
Nem válaszoltam?
Mikor is kérdezted? :D

Már én sem emlékeztem, de külön neked megmértem és 332cm.
Előzmény: janijani (945)
enginer Creative Commons License 2008.12.21 0 0 951
Azért mondtamm janijani rendszerét, mert neki is kondenzációs készüléke van és 100m2-re napi 4m3 gázt használ.
Az itt említett 63"m3"-es lakások 7,3m3-es fogyasztása szerintem sok.
Előzmény: monyesz (948)
monyesz Creative Commons License 2008.12.21 -1 0 950
"Ja és persze van külső hőmérséglet érzékelő csak azt nem és minden szobában a túlméretezett öntöttvas radiátorok vannak felszerelve."
Ez nem egy értelmes magyar mondat ! :)
"MInden lakás 63m3-es.63*15=945m3"
Mármint 63m2, nem ? :)

Előremenőt vissza kellene venni egy 10-15 fokkal. Meg szerintem aki beszerelte a kazánt, annak segíteni kellene egy ilyen rendszer korrekt beüzemelésében. Ezek szerint nem tudjátok mik a lehetőségek a kazánnál.
A túlfűtésre ott vannak a termofejek, be kell állítani őket és kész !
Hőszigetelés ráférne a házra, akkor a kondenzációs kazán is jobban érezné magát.
Előzmény: SZIKXI (946)
Who111 Creative Commons License 2008.12.21 0 0 949

"UI:szerintetek hogy lehetne élérni hogy a lakók ne tudjanak túlfűteni????"

 

Szerintem mindenki úgy fűt ahogy akar! Ezt ne akard szabályozni!

Mérjed mennyivel fűt túl, és számlázz neki magasabb összeget!

Pl. minden lakásban egy távadós hőmérőt beépíteni.

Ha 21 foknál magasabb hőmérséklet van, akkor fokonként 5%-al megemelni a

díját arra az időre, amíg a magasabb hőfok fennáll.

Akinek meg kevesebb, annak kevesebbet számlázni.

Persze kell egy mérésadatgyűjtő PC meg egy progi hozzá, mert kézzel nehézkes.

 

Igaz, hogy így nem hőmennyiségre fizetnek, mert ugye a középső lakásokat fűtik a

szomszédos lakások, de miért is szúrjunk ki a többi lakóval azért, mert nekik

szélső lakást sikerült venni. Mindenkinek joga van egy bizonyos hőfokhoz.

Szerintem.

Ha meg fázik, akkor vehesse feljebb, de annak a tudatában, hogy ára van.

Előzmény: SZIKXI (946)
monyesz Creative Commons License 2008.12.21 0 0 948
Nem érdekel janijani rendszere (téged foglalkoztat ahogy látom), a sajátodat magad hoztad szóba, de persze hagyjuk...
Előzmény: enginer (944)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.21 0 0 947
Ablakcsere, külső hőszigetelés, radiátor csere hosszabbra, modernebbre.
Előzmény: SZIKXI (946)
SZIKXI Creative Commons License 2008.12.21 0 0 946

Köszi a válaszokat tényleg nem írtam le minden jellemzőt ezért bocsi most megpróbálom.

B30 téglából van az épület 3emeletes lapostetős 1985ös épitésű.

Nyitott folyosós és a nyillászárók a bejárati ajtókon kívűl még az eredeti dupla uvegezésű fa ablakok.MInden lakás 63m3-es.63*15=945m3

A régi kazánok olyan 100m3 fogyasztottak 0C' körül.De akkor jelzem nem volt hőérzékelős radiátor szelep felszerelve és akkor sokkat tűlfűtöttük a lakást. 

Volt olyan nekem a nagyszobában elvolt egésznap zárva a radiátor és úgy volt

25-26c'.Most ha beállítom a szelepet 3-asra akkor van 23-24fok.Az a baj hogy  kipróbáltam hogy kinyitottam teljesen a szelepet a középső szobában és +6c'külső hőmérséglet melett 56C' előremenővel 1 óra alatt már elérte a 28C' fokot.

Ja és persze van külső hőmérséglet érzékelő csak azt nem és minden szobában a túlméretezett öntöttvas radiátorok vannak felszerelve.Na hirtelen ennyi de ha tudtok segíteni és van kérdés  amit még tudni kellene akkor  megírom.

Okkoságokat előre is köszi.

 

UI:szerintetek hogy lehetne élérni hogy a lakók ne tudjanak túlfűteni????

Előre menő vízfokot kellene addig csökkenteni míg nem lessz 22C'fok minden lakásban.Mert van lehet olyan aki kinyitja a szelepeket totál és akkor nem szabályoz folyamatosan engedi a melegvizet a radiátorra.JA és mi nem tudunk a kazánon a meredekségen kívül min állítani mert még elég magas nekünk ez a hiper szuper kazán.

Asztaladercsi

Előzmény: enginer (939)
janijani Creative Commons License 2008.12.21 0 0 945

Nem bírsz magaddal? :D :D :D :D

Ma is 4 m3 gázzal fűtöttem.

Nálunk a belmagasság 2,8m. Nem válaszoltál nálad mennyi?

Előzmény: enginer (944)
enginer Creative Commons License 2008.12.20 0 0 944
Az enyémet most hagyjuk!

Addig elemezd janijani rendszerét. és abba kössél bele.
Előzmény: monyesz (943)
monyesz Creative Commons License 2008.12.20 0 0 943
Igaz, az úgy mondható soknak.
De ugye semmit nem tudunk az épület hőveszteségéről, a tiedről azt állítottad hogy alacsony.
Előzmény: enginer (940)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!