Keresés

Részletes keresés

PetyaMűvek Creative Commons License 2004.06.10 0 0 67
Szia !

Ahogy nézegetem a PMR levlistát már a Balcsi környékén is rádiózgatik egy lelkes csipetcsapat ! :-)
De valószínűleg tényleg inkább a cb-re van inkább szükséged oda. A kertben tudsz majd kísérletezni mindenféle antennákkal.

Előzmény: Danchy bácsi (66)
Danchy bácsi Creative Commons License 2004.06.09 0 0 66
Szevasz Petya!

A helyzet az, hogy a PMR meg sem fordult a fejemben, mert Siófok mellett lakok(15km-re), és itt jobban menő a CB (taxisok a városban, és persze a 7esen repesztő kamionosok) de rajtuk kívül gőzöm nincs, mennyire népszerű. A másik: pont a hely miatt lenne jó, ha pöckölni lehetne a rádiót (nagyobb antenna). Ezen a környéken PMR-rel nincs értelme próbálkozni. Mellesleg a padlástér korlátlan méretű antenna beépítését teszi lehetővé :-)
Hát, ez a helyzet. Azért köszi az ötletet. (azért szívesen veszem, ha ehhez a hozzászólásomhoz is szólsz vmit...:-)

Előzmény: PetyaMűvek (65)
PetyaMűvek Creative Commons License 2004.06.09 0 0 65
Szia Danchy bácsi !

Egy "indiszkrét" kérdés :-)
Merre felé lax ?
Ha Pesten akkor szerintem első nekifutásra vegyél egy kis kézi PMR rádiót. Olcsóbb mint a CB, meglepően nagy létszámú, lelkes csapatka jött már össze, majdnem mindenfelé találsz beszélgetőpartnert. Ez elfér a zsebben, nem kell antennát építeni/venni hozzá, állandóan van mit hallgatni ( nem mindig öröm :-)
Rengeteg ismerősre tehetsz szert, megtanulhatod a rádiós etikettet, szokásokat stb
Hátrány: elég rapszódikus a hatótávolság :-) Van, hogy csak 2-3 utcát beszélsz át, van, hogy 150km -ert.

Előzmény: Danchy bácsi (64)
Danchy bácsi Creative Commons License 2004.06.08 0 0 64
Hello!

J.Zoli, nagyon köszi, hogy informáltál erről a topikról. És köszi minden rádiótopikosnak az infokat! Egyébként üdw. mindenkinek. Én is szeretnék belevágni ebbe a rádiózás témába, és a rádióamatőr topikban megtudtam egy csomó dolgot, és végülis a CBre jutottam. Ha nyáron zsebpénzem lesz, tervezek venni egy CBt. Szeretném megkérdezni, hogyan működik ez az egész. 4watt kb milyen messze visz el? Nyílt terepen is felállít6o a padlástéri antenna? És úgy ált.ban milyen rádiózási társalgási szokásaitok vannak?
A rádióamatőr topikban leírtam, milyen rádiót szeretnék venni. Mi a véleményetek róla? Előre is köszi a válaszokat mindenkinek!
üdw.: Danchy bácsi

R0fike Creative Commons License 2004.06.08 0 0 63
Szia silvius!

Egy QSL-lap lehet egy képeslap, vagy nyomtatsz valami grafikát, vagy egy fotó magadról, a kedvenc háziállatodról.....

A lényeg, hogy elküld a partnerednek, a kapcsolatotok adataival, ami ugye bizonyítja, hogy tényleg sikerült a távot áthidalnotok.

A címedet pedig hasonszőrüektöl nem kell féltened.

Ötleteket esetleg találsz itt: www.mrasz.hu (ha még nem ismerős a dolog)

Előzmény: silvius (59)
PetyaMűvek Creative Commons License 2004.06.08 0 0 62
J.Zoli:
Jövő 7 közepén ( 17-én ) ismét csak ráérek egy éjszakai dx-elésre.
Mitet szólsz?
Az SMS megérkezett ?
Előzmény: J.Zoli (61)
J.Zoli Creative Commons License 2004.06.03 0 0 61
Kb 2 hét múlva lesz aktuális.Addig a 4 méteres árboccal is kéne 1 próbát tartani.Szombattal az a gond hogy este meló van.Állitólag hétköznap estefelé (max éjfélig) érdemesebb próbálni mint 7végén.
Előzmény: PetyaMűvek (60)
PetyaMűvek Creative Commons License 2004.06.03 0 0 60
J.Zoli:
Hogy áll a teleszkóp project ?
Szombaton megyünk hegymászni ?
silvius Creative Commons License 2004.06.02 0 0 59
Sziasztok,
hatásotokra összeraktam újra a cuccot, bedurrantottam és tegnap 11 óra körül csináltam is két QSO-t, egy 36-os prefixet használó úrral, aki angliában volt (?!? op name: Martin), valamint egy Luxemburgi csókával, aki nagyon akart QSL lapot kapni tőlem. Mondtam neki ne akarjon, mert nem vagyok semmilyen klubnak a tagja, nincs ilyen kártyám, akkor is elbetűzte a címét.

Azon gondolkodom legyártok egy-két QSL lapot, de nem egészen értem a dolog mikéntjét. Azt hiszem a dolog bonyolultabb annál, minthogy az egyik elmondja a címét, a másik küld egy lapot, az egyik meg visszaigazol szintén egy QSL-kártyával.

Illetve mi legyen a QSL lapon?
Milyen címet illik bemondani?
Ki mondja be a címét?
Mindkettőnek illik?

Ha tudtok válaszoljatok, minden érdekel QSL morál ügyben.

Előzmény: PetyaMűvek (58)
PetyaMűvek Creative Commons License 2004.06.02 0 0 58
Nem is kevéssel. Ha jól emléxem 6 vagy 10dB a különbség az eltérő polarizáció miatt. ( 2-3 S foknyi ! )
Viszont, ha dx-re használjuk akkor elvileg ( ismereteim szerint ) tökmindegy mert a többszörös ionoszféra visszaverődések miatt változik a polarizációja a jelnek.
Amúgy otthon nincs lehetőség normális antennára ( még ez a 2,75-ös boomerang is kérdéses hogy fér el az erkélyen..
Kint a birtokon szeretnék majd sokat rádiózni. Ahogy tapasztalom elég jó rádiósan.
Előzmény: J.Zoli (57)
J.Zoli Creative Commons License 2004.06.02 0 0 57
Petya
Az jó.Valami jobb hatásfokú antennával simán átCBzed a várost.Azt jó tudni (dipólodra reagálva) hogy a városi CBsek nagy része (99%) vertikalis polarizációval nyomulnak.Ha te vizszintesen raksz egy dipólt, gyengébben leszel hallható.
Előzmény: PetyaMűvek (56)
PetyaMűvek Creative Commons License 2004.06.02 0 0 56
J.Zoli:

Köszi az infót.. ! Akkor semmi extra nem kell hozzá ezek szerint.
Hamarosan jön az ft-817 -esem, avval ( 5W ) és egy félhullámú dipólussal akarok belevágni, az Ürömi rezidenciáról.

Előzmény: J.Zoli (55)
J.Zoli Creative Commons License 2004.06.01 0 0 55
Szia Petya

Antenna: Attól függ, milyen lehetöségeid vannak.5/8-adost biztos lehet kapni kint a Burabun,vagy ha az túl nagy (mert 6.2m körül van) akkor egy City Start érdemes, ez félhullámú.Vagy ha még ennyi helyed sincs, akkor ballagj be az Elnök u-ba, és vegyél egy Bumerángot.Ez egy negyedes balkonantenna, jó rögzitési lehetőséggel.A 2m75-öst vedd, mert van kissebben is, de az rosszabb. Ez kb 6700Ft

CB, Power? A legtöbb készülék (Stalker,Grant Jackson, SuperStar) SSB-ben beszédre 5-35W-ot pumpál ki magából.

CB DX: Ha van terjedés, pár watt is elég, ha nincs , akkor erőlködhetsz több100 wattal, akkor sem dumálsz át kontinenseket.

üdv Yoli

Előzmény: PetyaMűvek (54)
PetyaMűvek Creative Commons License 2004.06.01 0 0 54
Üdv!

A cb rádiózásban soha sem voltam igazán elmélyülve, így lehet, hogy lámer a kérdés:
milyen teljesítménnyel és főleg milyen antennával érdemes egy ilyen mókába belefogni ?

Előzmény: 109SD102 Zoli (53)
109SD102 Zoli Creative Commons License 2004.06.01 0 0 53
Helló trcgabi és többiek.
Panos és társai Görögországból, azaz az AS Group tagajai csak a hihetetlen nagy QRM képző képességükről híresek. Akármit is hallottatok tőlük, biztos hogy vmi marhaság. Pl. a 27.555-ön szokták kiabálni az éppen aktuális activation-ről, hogy az biztos egy fake... stb. Én már kaptam egy görög QSL managertől egy olyan egyénileg nyomtatott dollár bankjegyet, amin Vangelis-nek a képe van; ezzel is jellemezve, hogy ezek csak ún. Dollár-collector-ok...
Én is üdvözlöm a biatorbágyi Pistát. Ő róla már én is hallottam, pontosabban csak olvastam az Interneten.
Ja, egyébként az AS-s Panos nem összekeverendő a SD-s Panos-sal (!), mert ezek gyakran más nevében rádióznak.
Kitelepülést mi is tervezünk a nyáron, itt országon belül. Ezenkívül 233-as prefix-szel Romániából fogunk rádiózni a nyáron egy olasz rádióssal, aki újra eljön hozzánk. Lehet hogy kimegyünk még Macedóniába is, de nem biztos még. Márpedig annak volna a legnagyobb sikere... (332 div.)

Contribution: van aki tényleg csak 1 IRC coupont fogad el, de nagyon megfelel 1$ is, szinte minden esetben (Kivéve 313TA/DX-Serge jelenleg). Kár hogy Mo. nincs benne a nemzetközi Posták szövetségében, ahol használatos az IRC... Ezért is ilyen nehéz szerezni.

A múlt héten egyik este olyan terjedés volt, hogy hajnali 2-kor még rádióztunk a .620-on. Görög, német, francia meg olasz rádiósok voltak a frekin, és mindenki hallot mindenkit! Márpedig ez ritka :-) 02:10-kor mintha elvágták volna ->minden megszűnt.

Előzmény: trcgabi (44)
Ádám73 Creative Commons License 2004.05.31 0 0 52
CB rádio....anyám....bekapcsoltam.....
J.Zoli Creative Commons License 2004.05.27 0 0 51
580Gábor

..Külföldi magyarok frekvenciája: 27,490USB

Jut eszembe nem 26.490? Régen 26.505 volt, miért mentek lejjebb? (Ennek a 26.505nek is külön története van, hogy keletkezett)

Előzmény: 580-Gábor (49)
J.Zoli Creative Commons License 2004.05.27 0 0 50
Köszi Gábor, tudtam,használtam régen is.

Petya!
Valamikor mostanság kellene mozdulni,bár lehet hogy elcsúszik addig a dátumig amit irtál.Árboc már megvan (4m-es csak), kikötés , minden OK. RG213-ból készitek egy pár méteres darabot, oszt kész.

Előzmény: 580-Gábor (49)
580-Gábor Creative Commons License 2004.05.27 0 0 49
Általános nemzetközi hívófrekvenciák:
27,555USB, 26,285USB
Külföldi magyarok frekvenciája: 27,490USB
Előzmény: J.Zoli (46)
PetyaMűvek Creative Commons License 2004.05.27 0 0 48
Hali!
Mikorra tervezed ?
jun 1, 2 este ill. 5-én egész nap ráérek és örömmel felmészom a hegytetőre rádiózni !
Előzmény: J.Zoli (47)
J.Zoli Creative Commons License 2004.05.26 0 0 47
Szereztem egy Super12-est kitelepülés céljára.
Intézek egy kiköthető árbocot,kérdésem:van olyan elvetemült aki csatlakozna egy púpra történő kicuccoláshoz? Szabhegyről kocsiantennával már beszéltem Szeged és környékével, szerintem sokat dobna a dolgon egy nagyantenna...
J.Zoli Creative Commons License 2004.05.26 0 0 46
..JZoliék több magyar adást is fogtak CBn, de fogalmam sincs, melyik csatin. Majd leírja, remélem :)

Egyik régi haverral (még a 90es évek elejéről ismerem Cbről) akadtunk össze K17-en.

Jelentem : fent van a CB antenna a tetőn...mintegy 7 év után ismét felkerült:)

Hajrá

Előzmény: Z-M-an (39)
580-Gábor Creative Commons License 2004.05.26 0 0 45
Szia TRC-Gabi !

Panost nem olyan rég hallottam én is, de szerencsére
Vangelist nem hallani a fake aktivációival.
Jó DX-elést, remélem neked is hamar meg lesz a 120 divízió.
Ha felém jársz hívj meg kisrádión, mint Tatáról.
Üdv:
580-Gábor

Előzmény: trcgabi (44)
trcgabi Creative Commons License 2004.05.26 0 0 44
Helló Zoli!
Már régóta "kereslek",mert csomószor hallottam felőled külföldi ismerőseimtől.Legutójára talán egy Panos nevű emberke emlegetett Görögországból...Jómagam a 109TRC013 hívót használom,a bolgár T.R.C-nek vagyok a tagja.Jelenleg 86 diviziónál járok,újakra még várni kell,mert IRC ügyileg el vagyok akadva...
Üdv:Gábor
Előzmény: 109SD102 Zoli (42)
580-Gábor Creative Commons License 2004.05.25 0 0 43
Üdv Zoli !

A Dx-elés nálam egy ideig felfüggesztve, óra-szerű ketyegést hallok 3-500 MHz-ig mindenhol, valami berendezés csinálhatja, esőben, munkaszüneti időben nem zavar, iskola idő után be lesz határolva aztán remélem újra Dx-elhetek nyugodtan.
102 ET 102 Pista is üdvözöl Biatorbágyról.
Várom Qsl-ed!
Üdv:
109 HA 580 Gábor

Előzmény: 109SD102 Zoli (42)
109SD102 Zoli Creative Commons License 2004.05.24 0 0 42
Először is szeretnék mindenkit üdvözölni!
Zoli vagyok Hódmezővásárhelyről. Hívójelem: 109 SD 102. Silviusnak ezúton is köszönöm hogy szólt nekem erről a topic-ról! Korábban jómagam is foglalkoztam azzal, hogy kutassuk fel a magyar DX-ereket (már ha vannak egyáltalán), akik aktívak a 11 méteres sávban, de kb. 8-10-15 állomásnál több nem igen ismert, már a külföldi barátok visszajelzései alapján... Tehát végül is most ez határeset, hogy Mo. most "Most Wanted" -e, vagy nem... De lehet, hogy tényleg nem. Nagyon örülök, hogy megalakítottátok ezt a kis topicot, habár csak éppen beleolvastam még. 580 Gábornak ezúton üzenem, hogy a neki szánt boríték már vagy 3 hete ki van nyomtatva, de a QSL-t megírni még nem volt időm... :-) Remélem emlékszik még rám. Silvius mi meg 19 WD 050 Roberto-nak köszönhetünk mindent :-) Találkozás a M-ban. Ő elég gyakran aktív a Cluster-en. Mint sokan mások is.
Most ennyi; mindenkinek minden jót és kellemes időtöltést kívánok a rádiók mellet. És sok sikert.
Üdvözlettel:
109 Sugar Delta 102 - Zoli
"It's proud to be Sugar Delta"

(Silvius egyébként a Naplóban meg a Fókuszban is benne voltunk a Trabival)

silvius Creative Commons License 2004.05.24 0 0 41
Éjszakai terjedés?
Hát tavaly nyáron jól emlékszem, kitartott a réteg késő este, sőt éjfél utánig is. Nem akartam elhinni. Nagyon halk adások jöttek, de mentek a QSO-k rendesen és a 27.555 is aktív volt. Én egy dél-olasz ürgével beszéltem nagyon sokat hajnali egy ! körül. Legalább 20 percig poénkodtunk egymásnak. Ő azt mondta, ritkán van ilyesmi, de azért nem lehetetlen. Érdemes éjjel is odafigyelni. Össze kellene hoznunk egy DX-Campet a nyáron. Szólok már a vásárhelyi DX-er barátomnak (Zoli), hogy jöjjön a topicba! Ővele egy holland QSO segítségével ismerkedtem meg, dumáltam egy hollanddal, aki meghallotta Zoli QRM-jét:-) és közvetített nekünk, mert én Zolit, se ő engem nem hallott. Ő egy ifjú úr, de nagyon sok divízióval beszélt már.
Előzmény: J.Zoli (24)
silvius Creative Commons License 2004.05.24 0 0 40
Sziasztok, új vagyok a topicban, a DX-ben is, de azért van vagy 20 divizióm, bár mostanában nem nagyon van időm a 11 méterre. 109HA182 kóddal DX-elek, ha alapítanátok egy magyar klubbot, nagyon szívesen belépnék. Külföldibe nem szándékozom. Remélem egyre többen kezdenek aktívkodni 11 méteren.
Előzmény: trcgabi (23)
Z-M-an Creative Commons License 2004.05.23 0 0 39
JZoliék több magyar adást is fogtak CBn, de fogalmam sincs, melyik csatin. Majd leírja, remélem :)
Előzmény: fulelek (38)
fulelek Creative Commons License 2004.05.23 0 0 38
Szevasz Z-M-an!
Kicsi a világ! Miután elköszöntünk PMR-en, még kb. 10 percig próbálkoztam, de semmi. Összekötöttem a CB-t a mágnestalpas antennával és többször végigpásztáztam a 40 csatit. Hát, megijedtem, azt hittem visszajöttek Szergejék, mert folyamatosan csak orosz szöveg jött, de mintha a szomszédból beszéltek volna. Jó kis szelektív adójuk volt, mert volt olyan, hogy 3-4 csatin is ugyanaz a szöveg hallatszott:-))
Kisérletezgettem, hátha hallok magyar szót is, de sajna minden csatin /még a 9-en is amit úgy hallottam, hogy segélykérésre szokták használni/ orosz duma,így hamar ráuntam, összepakoltam és nyomesz haza.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!