Keresés

Részletes keresés

tryxus Creative Commons License 2005.03.11 0 0 570
nah újra a link:
tryxus Creative Commons License 2005.03.11 0 0 569
Ha gondotok van vmilyen madár felismerésénél, itt biztosan tudnak segíteni!! Nomeg minden nap kerülnek fel új képek... ;)

<a href="http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9088064" target="_blank"></a>


Ps.: Ez nem átcsábítás akart lenni, pusztán segítség...

Üdv nektek

Ja és néhány kép (SK, SIGMA 70-300 APO II):


csíz
fenyőpinty
fenyőrigó
fenyőrigó
háziveréb
meggyvágó
süvöltő
széncinege
tengelic szemek
tengelic
zöldikék csatáznak
nemethrizsa Creative Commons License 2005.02.23 0 0 568

Üdv néktek.

Segítek pontott tenni a fotóitokra: Zöldike, tojó. A másik pedig tényleg csuszka

Dulifuli Creative Commons License 2005.02.14 0 0 567
Ez csuszka, az tuti. A másikat én is zöldikének vélem, de nem esküdnék meg rá.
Előzmény: Törölt nick (565)
Törölt nick Creative Commons License 2005.02.12 0 0 566
MÉg náhány kép ugyenerröl a madárról.

 

 

zöldike? esetleg kerti geze?

 

 

Előzmény: Törölt nick (564)
Törölt nick Creative Commons License 2005.02.12 0 0 565

van itt még egy madárka. elösször azt hittem, hogy egy széncinke, majd ahogy néztem a következö kockákat láttom, hogy ennek rozsdabarna a begye. mi lehet ez szerintetek?

 

ja persze azt nem mondtam, hogy a kis drága fejjel lefele lóg a fán:) :

Törölt nick Creative Commons License 2005.02.11 0 0 564

Íme a következö kocka. Bér számomra elég nehéz ennél jobb képet csinálni, 300 telóval, 10 m-röl, 6mp-el. :))) Bár a fotós fejlesztéseim között ez lesz a következö fejlesztési lépcsö (75-400 L IS, és 2xteleconverter) De nincs erre most 1/2 millám :)))

 

Majd még nézek a korábbi képek között is, mert tudom hogy fényképeztem már ilyet, csak nem tudom melyik nap, és még nem volt idöm, rendszerezni a képeket. :))

Előzmény: dpes (563)
dpes Creative Commons License 2005.02.11 0 0 563

helló

az előző kép amelyik jobban látszik az biztos meggyvágó.

 

a sisegő füzikék vonuló madarak.

próbálj közelebbi fotókat csinálni.

 

 

van egy könyv az a címe: EURÓPA MADARAI

szerinten az egyik legjobb határozó.

Előzmény: Törölt nick (562)
Törölt nick Creative Commons License 2005.02.11 0 0 562
És íme a következö páros. Elösször azt hittem, hogy zöldike (carduelis chloris), de már nem vagyok benne biztos. Lehet még, csíz(carduelis spinus) és sisegö füzike(Phylloscopus sibilatrix) is. Nektek mi a véleményetek?
Törölt nick Creative Commons License 2005.02.11 0 0 561

Sziasztok MadarÁSZok!

 

Most lettem szerelmes a madarakba, éjjel-nappal, amikor csak idöm engedi az ablakban vagyok, nyakamban a géppel, és lövök, lövök, lövök, .... Városi "gyerekként" eddig kimaradt ez a csoda az életemböl, és most fedezem fel, milyen jó dolog is a természet szeretete.

 

Van néhány képem (naponta kb 100 db), és próbálom öket felismerni. Eddig a Természetkalauz sorozat Szárazföldi madarak címü könyvét használtam most viszont van néhány, amit nem találtam, vagy legalábbis nem vagyok biztos benne.

 

Íme az elsö. felépítését ítélve a meggyrágóhoz hasonlít, de a jegyei alapján nem az. gondoltam a verébre is, de annál meg nagyobb.

 

 

 

 

Ottó vagyok Creative Commons License 2005.02.04 0 0 560
Helló! Találtam egy Finnország egyik területének madarait bemutató oldlalt az interneten egy csomó helyben fölvett videóval, amelyeknek hamisítatlan madarász-feelingjük van. A link: http://edu.taivalkoski.fi/tk-koulut/lukio/linnusto/
dpes Creative Commons License 2005.02.01 0 0 559

helló

talán valami rigóféle társaság

Szőlőrigók, Fenyőrigók, Léprigók....

Előzmény: HegeG (557)
Dulifuli Creative Commons License 2005.02.01 0 0 558
Talán veréb...
Komolyan, szerintem nem kizárt, lehetnek akár mezei verebek is. De egy kép sokat segítene.
Előzmény: HegeG (557)
HegeG Creative Commons License 2005.01.31 0 0 557
Nem tudja valaki, mi ez a temérdek madár (száz felett) itt az Erzsébet körút (Bp) magasságában? (Mifajták?)
Főképp barnák, de hasukon világosak és csöpp fehér is van rajtuk. Cinkénél nagyobbak, galambnál kisebbek.
Sehonnai Bitang Ember Creative Commons License 2004.12.11 0 0 556

Ugye, Te is kiraktad már a madáreleséget az etetőbe?

 

Köszi a csipik nevében is! :-)

Pyromaster Creative Commons License 2004.01.22 0 0 555
üdv mindenkinek.
1 kis segítség kéne. szeretnék madártartással s idomításssal foglalkozni de nem értek hozzá. mint kezdő kérdezném hogyan tudnék egyáltalán madárhoz jutni? Én speciell a dolmányos varjúra gondoltam. léci írjatok véleményt de lehetőled Emailt mert nem vagyok gyakran netközelben.
KÖSZI
rebetli Creative Commons License 2004.01.12 0 0 554
Sziasztok!
Kellene egy kis segítség:
1. Hol lehet megvenni, honnan lehet letölteni a Madártani Tájékoztató régebbi számait (MME kiadvány)?
2. Honnan lehet letölteni madárhangokat?
Köszönöm a segítségeteket.
vwaircult Creative Commons License 2003.05.06 0 0 553
Sziasztok!
Sajnos a barátnőmnek elpusztult a papagája, ezért a novemberben vásárolt ÁLLVÁNYOS kalitkája feleslegessé vált!
Mérete: szélesség: 80 cm, magasság: 60 cm, mélység: 50 cm
Görgős barna lábazata van, benne etetők (6 db) hinta, itató, elefelezhető fallal!
Tel.: 06309080224

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Előzmény: vwaircult (546)
roxer Creative Commons License 2003.05.06 0 0 552
Igyekszem repkedni előtte ő is próbálkozik eddig a rekord kb.fél méter magasság és 2méter hossz!(Nem nekem hanem a madárnak)Annyira szelíd,hogy ráül az újjamra mint egy papagáj.Csak nehogy úgy hozzámszokjon,hogy aztán el se akarjon menni!
Dulifuli Creative Commons License 2003.05.06 0 0 551
Örülök, hogy megnyugodtál, sok sikert a felneveléshez, és szorgalmasan verdessél előtte a szárnyaiddal, hogy lássa, hogyan kell repülni! :-))

Egyébként ebbe a topicba elég sok segítőkész ember jár, de nem mindenki túl gyakran, így érdemes kérdezni, csak nem mindig jön nagyon gyorsan válasz.
Mindenesetre Sehonnai Bitang Ember megérdemli a köszönetet, amiért létrehozta ezt a topicot (több másik mellett), és persze az olyan szakértő hozzászólók is köszönetet érdemelnek, mint például canary1 barátunk, aki nem túl gyakran, de annál lelkesebben írogat.

Előzmény: roxer (550)
roxer Creative Commons License 2003.05.05 0 0 550
Köszi a segítséget felhívtam őket és szerintük is kb. egy hét múlva tud majd repülni.Mostmár nyugodtabb vagyok hiszen ha már egyszer pártfogásomba vettem szeretném akkor elengedni ha már önállóan is életképes.Egyenlőre a földön csak próbálkozik inkább a csőrét tátogatja!Bár minden nap egyre ügyesebb lesz!
Dulifuli Creative Commons License 2003.05.05 0 0 549
Az MME honlapján szó szerint ezt írják:

"Találtam egy madarat. Mi legyen vele?
Tavasszal és nyáron gyakori ez a kérdés. Főként lakott településeken élők a parkokban, kertekben sok madárfiókát találnak. Hazaviszik, mert úgy gondolják, hogy el fog pusztulni.
Nos, a madárfiókák nem árvák! A rigófélék (vörösbegy, fekete rigó) szokása például, hogy a fiókák még a röpképességük előtt kiugrálnak a fészekből. A szülők aztán egyenként megkeresik és a földön, bokrok között etetik őket.
Amennyiben találunk egy ilyen madárfiókát, ne nyúljunk hozzá. Egy kicsit a közelben lehet maradni, hogy megjelenik-e a szülőmadár.
Sajnos, elég sok a sérült madár a környezetünkben. Sajnos, az egyesületünk nincs felkészülve a sérült, beteg madarak fogadására. Energiáinkat a terepi madárvédelemre fordítjuk."

A magam részéről egyetértek a fentiekkel annyiban, hogy nem árt egy darabig figyelni, hogy megjelennek-e a szülők, és ha nem, csak akkor érdemes magunkhoz venni a fiókát. Egyébként nagyon gyorsan nőnek, szerintem egy-két hét múlva már tud repülni, és akkor már akár el is engedheted.
Ha további segítséget szeretnél az MME-től, hívd ezt a számot: 06-40-200-401. Talán tudnak segíteni valamiben.

Előzmény: roxer (548)
roxer Creative Commons License 2003.05.04 0 0 548
Sziasztok!Remélem valaki tud segíteni találtam egy kis fekete rigót és nem tudom mit kezdjek fele.Már nagyobbacska eszik,iszik ugrál ,de repülni nem tud és nem akartam a földön hagyni macska eledelnek!Szerintetek mikor fog tudni repülni és ellátni magát?Légyszi segítsetek mert nagyon sajnálom!
Dulifuli Creative Commons License 2003.04.16 0 0 547
Épp arra gondoltam, hogy ha nem ajánl fel senki valami helyet a beteg galambnak, akkor kéne neki egy nagyobb kalitka, de én inkább kérni szerettem volna valakitől (remélhetőleg csak rövid időre), nem ilyen sokat költeni rá.
Előzmény: vwaircult (546)
vwaircult Creative Commons License 2003.04.16 0 0 546
Sziasztok!
Sajnos a barátnőmnek elpusztult a papagája, ezért a novemberben vásárolt ÁLLVÁNYOS kalitkája feleslegessé vált!
Mérete: szélesség: 80 cm, magasság: 60 cm, mélység: 50 cm
Görgős barna lábazata van, benne etetők (6 db) hinta, itató, elefelezhető fallal!
Irányára: 33.000Ft (újonnan 50.000 volt!!)
Tel.: 06309080224
Dulifuli Creative Commons License 2003.04.14 0 0 545
Tegnap találtunk egy beteg galambot. Sajnos, elveszítette az egyik szemét. Ma elvittük állatorvoshoz, aki szerint fel fog épülni. Csak azt nem tudom, hogy hol tartsuk. A lakásban nem akarom, az udvaron meg nincs biztonságban a kutya és a szomszéd macskák miatt.
Tudna valaki segíteni abban, hogy mit kezdjünk vele? És azt meg tudja valaki mondani, hogy egy szemmel képes lesz-e repülni?
Firedog Creative Commons License 2003.04.02 0 0 544
Hello!
Akit érint, annak ajánlom figyelmébe az általam nyitott topicot:
Madarak - egzóták
vwaircult Creative Commons License 2003.03.16 0 0 543
Sziasztok!
Sajnos a barátnőmnek elpusztult a papagája, ezért a nov.-ben vásárolt ÁLLVÁNYOS kalitkája feleslegessé vált!
Mérete: szélesség: 80 cm, magasság: 60 cm, mélység: 50 cm
Görgős barna lábazata van, benne etetők (6 db) hinta, itató, elefelezhető fallal!
Irányára: 40.000Ft
Tel.: 06309080224
Veritka Creative Commons License 2003.03.14 0 0 542
Megy ez a levegőben is!!!))))
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
Előzmény: Veritka (541)
Veritka Creative Commons License 2003.03.14 0 0 541
Francim az ülőbot ördöge!!!)))
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!