Keresés

Részletes keresés

Mirdad Creative Commons License 2007.06.28 0 0 1720

 

  Tapasztalatszerzés: jól írod!

 

 Sok szellemi hagyomány szerint a lélek azért záratott a testbe, hogy evilági "munkássága" során megkülönböztetőképességre tegyen szert. Hogy megismerje a "jót", "rosszat", elválassza a könnyűt a nehéztől, és ne elmerüljön a tapasztalatokban, mert akkor az nem "tapasztalat" lesz, nem belátást fog eredményezni, hanem csak mélyebb alászállást.

 

 "Válaszd el a Tüzet a Földtől, a könnyüt a nehéztől, tudással, szenvedéllyel."  mondja Hermész

Triszmegisztosz a Smaragd Táblában.  

 

  Igazából nem is "mi" szerezzük ezeket a komolyabb tapasztalatokat, hanem a lélek: sokszor gőzünk nincs róla, nem tudatos a számunkra, de belül érezzük valamiről, hogy ez "használt", vagy nem, hogy kaptunk valami teljesen megmagyarázhatatlan kincset, ami csendesen parázslik bennünk, noha szavakba  

nem tudjuk foglalni, s esetleg nem is akarjuk "megérteni"... A lelkünk "érti", ez a fontos. Csak ne csapjuk rögtön agyon az aggyal! :)  Ne akarjuk bedobozolni, viszonyítani, definiálni, elhelyezni a töri könyvben, stb. Felesleges. Az más szféra.    Üdv!

 

 

 

Előzmény: chlodvig (1710)
Mirdad Creative Commons License 2007.06.28 0 0 1719

  "az elengedés  nem arról szól hogy mások legyünk mint akik voltunk"

 

  Szia!

 

  Ha már elengedtél "valamidet", akkor hogy is lehetnél ugyanaz, mint aki voltál...? :)

A szellemi út, egy ÚT, az úton pedig haladni szokás (lehetőleg előre), amikor pedig haladsz, az változást feltételez. Üdv!

Előzmény: Sanat Kumara (1712)
chlodvig Creative Commons License 2007.06.28 0 0 1718
Aranyos vagy :)
Előzmény: Barátocska :) (1717)
Barátocska :) Creative Commons License 2007.06.28 0 0 1717
Nem "vette le" a párhuzamot :)))
Előzmény: chlodvig (1716)
chlodvig Creative Commons License 2007.06.28 0 0 1716
Nem vágtad miről beszélt Mirdad, mi? :))
Előzmény: Törölt nick (1714)
Sanat Kumara Creative Commons License 2007.06.28 0 0 1715

erről abahfát kellene kérdezned:)))vagy méginkább magadat:)

 

egyébként szerintem is mindig azok vagyunk akik,de többnyire nem azt mutatjuk amilyenek vagyunk

Előzmény: szuperferko (1713)
szuperferko Creative Commons License 2007.06.28 0 0 1713

Dehiszen mindig azok vagyunk akik vagyunk. Nem?:)

 

Előzmény: Sanat Kumara (1712)
Sanat Kumara Creative Commons License 2007.06.28 0 0 1712

szerintem az elengedés  nem arról szól hogy mások legyünk mint akik voltunk,inkább arról,hogy merjünk azok lenni akik vagyunk...

 

 

 

Előzmény: chlodvig (1710)
Sanat Kumara Creative Commons License 2007.06.28 0 0 1711

mit jelent az,hogy megégetted magad?

 

Előzmény: Mirdad (1709)
chlodvig Creative Commons License 2007.06.28 0 0 1710

Tapasztalatszerzes, igen. De mi van, ha beleragadunk a sok "tapasztalatba": esetleg függöseg lesz. Annyian irnak az elengedesröl: csak eppen sajatmagukon nem probaljak ki a receptet. Pedig az lenne a fontos: hogy mas legyek mint ami voltam.....---

Mirdad Creative Commons License 2007.06.28 0 0 1709

 

  "gondolom rengeteg tapasztalattal rendelkeztek alkohol terén:)"

 

  Kiskoromban szerettem játszai a tűzzel, többször megégette magam...

Most már ismerem milyen, miért kellene belenyúlnom ismét a lángba...?

A tapasztalat megvolt. Elég is volt.

Előzmény: Sanat Kumara (1707)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.28 0 0 1708
S mi van a bor filozófiájával, meg Hamvassal, meg az efféle dolgokkal? Dionüszosz kultuszával?
Előzmény: Törölt nick (1706)
Sanat Kumara Creative Commons License 2007.06.28 0 0 1707

gondolom rengeteg tapasztalattal rendelkeztek alkohol terén:)

 

Előzmény: Törölt nick (1706)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.27 0 0 1706

Sajnálom nem fogalmaztam jól. Jól mondtad, csupán nem érzékelteti önmagában eléggé a dolog fájdalmas valóságát.

Üdv. G.

Előzmény: Mirdad (1703)
Sanat Kumara Creative Commons License 2007.06.27 0 0 1705

hát én lehet hogy szerencsés vagyok,de rám egészen jó hatással van az alkohol:)))

azt hiszem a legtöbben akik a drogokról illetve az alkoholról nyilatkoznak sosem próbálták ki mi az,esetleg láttak más embereket akik a rabjaik voltak ennek...

aztán,én azt tapasztalom,hogy a környezetemben akikkel iszom,megnyílnak az alkoholtól és kedvesek lesznek,szóval abszolút jó hatással van rájuk

 

én igazából nem tudom hogyan és miért terjedt el a bevett hit,hogy az alkohol rossz,bár a legtöbb könyvben én is ezt olvastam

 

szerintem sok embernél egy két pohárka alkohol nagyon is jó hatással lehet,ha segít kicsit feloldani az amúgy kemény egót

azzal persze egyet értek hogy enélkül is mennie kéne

de én nem ítélkeznék olyan hirtelen egy-valószínűleg az ember létezésétől fogva létező-dologról

másrészt talán ti is azokról beszéltek akik már alkoholfüggők vagy nem?

az már megint más kérdés

 

 

Előzmény: Törölt nick (1702)
babi :-) Creative Commons License 2007.06.27 0 0 1704

Ez a 'bealtatózva szeretkezni' nagyon érdekesnek tünik... :-)

de CSAK AKKOR tud hitelesen szólni róla (meg mindenrôl) az ember, ha kipróbálta.

 

Nagyon régen nekem volt egy ilyen experiencem, és azt mondhatom, hogy iszonyu volt... úgy tünt (miközben... :-)... hogy próbálok lenni, miközben már egyre jobban nem vagyok... az erô meg vészesen csökken, mígnem kihullik 'a talaj a láb alól', a megfogható az érzékelés dialektikusan uralt határai közül ...

 

vacak érzés, mondhatom  ... !

Előzmény: Törölt nick (1702)
Mirdad Creative Commons License 2007.06.27 0 0 1703

 

  "Anyagba köt..."

 Ha valami lehúz - márpedig az alkohol, nikotin (is) azt teszi - nyilván "tudatsötétülés" lesz az eredménye. Márpedig a sötétség nem világosság...:)

 

  Ahogyan írod is a "tárva-nyitva hagyott ajtóról": a kábult, legyengült tudat megnyílik mindenféle negatív erőknek, amik aztán mégjobban eluralkodnak rajta.

És lesz az egészből egy ördögi kör: már nem lehet tudni ki is iszik egyáltalán,

és ki az, akit itatnak...   Üdv!

Előzmény: Törölt nick (1702)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.27 0 0 1702

Az anyagba köt nem elég pontos meghatározás. Olyan dolog, mint elmenni otthonról és tárva-nyitva hagyni a bejárati ajtót. Bízva abban, hogy senki sem akar majd bemenni rajta. Olyan dolog, mint bealtatózva szeretkezni, hogy az embernek nincs beleszólása abba, hogy mi történjen vele és mi ne.

Üdv. G.

Sanat Kumara Creative Commons License 2007.06.27 0 0 1701

tudod a helyzet az, már úgy vagyok vele,hogy elég sok mindent mondanak

ez így meg úgy meg amaz,de én szeretném a saját szememmel "látni"

úgy hogy most alkohol túrán vagyok aztán meglátjuk mi lesz...

 

Előzmény: Mirdad (1700)
Mirdad Creative Commons License 2007.06.26 0 0 1700

 

  .. csak mert úgy az "igazi"... alkohol nélkül. Szellemi úton jársz, az alkohol (nikotin, stb.)  pedig pont hogy az anyagba köt mégjobban. Tehát nemhogy szabadabb leszel Tőle, (minden ellenkező hireszteléssel ellentétben) hanem rab, mégjobban.

  Kár lenne érted...:)  

 

Előzmény: Sanat Kumara (1699)
Sanat Kumara Creative Commons License 2007.06.26 0 0 1699

nevetés-sírás igazából:)

 

azt hiszem kicsit többet ittam a kelleténél,és vmi előtört belőlem...

józanul nem történt még ilyen:)

 

Előzmény: Mirdad (1698)
Mirdad Creative Commons License 2007.06.26 0 0 1698

 

  Szia Sanat!

 

  Ez a felszabadult nevetés, amiről írtál, érdekes momentum. Alkohol nélkül is "megy"?  Mert úgy az igazi az "elengedem magam"... :)  Üdv!

Előzmény: Sanat Kumara (1694)
babi :-) Creative Commons License 2007.06.23 0 0 1697

Kedves Abahfa! A segédkérdéseid ugy érzem segitettek. Most reggelre fölébredve ugy érzem irnom kell Neked...

 

'Ki az, aki buta?' - az a rész buta, ami még érzésekben fejezi ki magát, azok foglya, mert még nem ébredett fel önmaga felismerésére és ó-szövetségi ciklusában hánykolódik. És bár a fel nem ébredettet áthatja az 'önmagára eszmélt' (mert már elôtte volt), mégis érzékelhetôen még mindig ott van egy féléber szövetrész... az irja le a butaságot...   


'Milyen választ vár, és kitől?' - a buta rész vár választ. De mivel tudhat önmaga alvásállapotáról, így elháritja a válaszokat, vagy csak tisztelettel megköszöni...; de tulajdonképpen önmaga felébredett csöndességét faggatja...

  
'Hol vannak a kérdések, és hol a válaszok? Melyik van előbb a kérdés, vagy a válasz? - a totális kész válaszok tengerében hánykolódunk, mi magunk is egy-egy válasz vagyunk. A kérdéseket az agy hozta létre, s amit az ad, annyit is ér...

 

'Miből gondolod, hogy nem tudod a választ a kérdésre?' - ha most le tudnám irni, hogy ki vagyok én, akkor erre is nevetve válaszolnék. Most csak annyit tudok mondani, hogy aki nem tudja a választ, az a fel nem ébredett részem. Amit ugyan áthat a magára ébredett, de mégis csak ott van. Ugy gondolom, hogy ha tokeletes volna a felébredettségem, akkor nem írnék már az Index Forumába, nem mennék most reggel dolgozni, egyáltalán nem is lehetnék a dialektika körülményei között. Mindíg bedörömböl ide mélyre, hogy 'hús és vér nem örökölheti ... ' így inkább böcsülettel meghajtom mozdulatlanul a fejemet és azt mondom: 'Legyen meg a Te akaratod!'...

 

'Abahfa azt tanácsolja maradjunk az eredeti kérdésnél: Ki vagyok én?' - erre egyedül Te tudod a választ. Én csak saját magamról vallhatok saját csillagzatom alatt. S azt is csak akkor, és igaz becsülettel, amikor a Forrással egybekapcsolódva, végre elfelejtkezhetem magamról... ahogyan az volt...

Előzmény: abahfa (1690)
babi :-) Creative Commons License 2007.06.23 0 0 1696

Abahfa, én akkor most veszek egy nagy levegôt, és leirom ahogy érzem, gondolom. Es hozzá félelem nélkül... eleinte féltem irni Neked, de olyan emberséget érzek belôled, hogy ez most erôt adott nekem... (bár mikozben irok, ugy érzem, hogy szinte fölösleges, mégis irok... pontosan nem tudom miért, talán magamnak... :-)

 

Távol álljon tôlem, hogy magamat degradáljam, hanem jelenlegi állapotomban ha nem tudom valamire a választ, akkor azt böcsülettel bevallom. (Ez mellett persze érzem, hogy van bennem valami, ami mindenre mindig is tudta/tudja a választ. De abban is biztos vagyok, hogy csak részben élek jelenleg ebbôl a 'valamibôl'. Igyekszem ezt a 'mindent tudó' részt nyitogatni, felôle tudatosulni, de mikor bedörög a lelkembe, hogy 'test és vér nem örökölheti...', akkor fejet kell hajtanom és eszem ágában sincs méricskélni, megitélni magamat...

 

Ha egy hattyú azt játsza, hogy haldoklik és iszogatja mások erejét, akkor szomoru vagyok. Mindig szomoru látni a gyengeség megnyilvánulását. (Ez mellett természetesen ószövetségi állapotunkban isszuk egymás erejét, mi mást is tehetnénk, hiszen igy vagyunk megszerkesztve... S ugyan kinek nincs ó-szövetségi állapota...?)

Senkinek nem kell szembe nézni önön semmiségével, mert a semmi is valami :-) A semmi szinonim a valami-vel. Minden semmi egy szegletköve a valaminek... Szerintem.

 

'Te már most is AZ vagy, és semmi korlát nem írhat le, még az "én buta vagyok" sem.' - több honapja mikor itt voltál, valami hasonlót irtál le akkor is. És én pontosan ebbe kapaszkodtam. Most is! Az az AZ akkor is létezik, amikor ugy tünik hogy minden elpusztult. Mert mindig is volt és mindig is lesz. Hogy a fejemmel mit gondolok, a szivemmel mit érzek, nem számit. Az Egy-gyel azonnemü az elpusztithatatlan szegletkô, melynek egyetlen feladata az önmagáról való tudatosulás.


Folytatom az önkutatást, és köszönöm tisztelettel, hogy megerôsitel ebbéli irányultságomban. Nagy öröm azt nekem megéreznem, hogy Abahfa nickname alatt van itt egy lény, aki kedves, támogató odafigyelésbôl irja ide a szavait...

A 'Segéd kérdésekre hetvegen probalom magamat osszeszedni...

 

de koszonom mindenkeppen :-)

Előzmény: abahfa (1690)
babi :-) Creative Commons License 2007.06.23 0 0 1695

Galgallim Igen, Nem Semmi :-)

 

:-)

 

 

Előzmény: Mirdad (1689)
Sanat Kumara Creative Commons License 2007.06.23 0 0 1694

Hol volt a gyönyörűség az alkoholban vagy benned?

 

bennem,az alkohol csak előhozta,képes voltam "elengedni magam"

 

 

Mi a fájdalom és mi a gyönyörűség?

 

ez olyan gyönyörűséges fájdalom volt

 

Miért látunk valamit gyönyörűnek?

 

csodaszép,vibráló és élő volt minden

miért?

mert csodaszép,vibráló és élő voltam én?

 

de ki vagyok én?

 

minden én vagyok és semmi sem

 

azt hiszem nem kéne azonosulni

 

 

 

 

 


 

 


Előzmény: abahfa (1692)
chlodvig Creative Commons License 2007.06.22 0 0 1693
Ejjj ez komoly!   De ki vagyok en? :)
Előzmény: abahfa (1692)
abahfa Creative Commons License 2007.06.22 0 0 1692


"Kövesd vissza az "én-gondolat"-ot a Forrásáig!"

még úgy is szemléltetik,hogy van egy tartály amiből egy csatornán keresztül a gondolatok előemelkednek,menj visszafelé ezen a csatornán
és akkor rábukkansz a Forrásra

 

na ez az amiből egyelőre semmi nem sikerült:)

 

 


Azt nem mondták, hogy a forrásba az én gondolat nem juthat el?
Forrás+én=én.
Forrás+én+test=az én testem.
Forrás+én+test+anyag=az én anyagi testem.
Forrás+én+test+anyag+nő=az én női testem.
Forrás+én+test+anyag+nő+hosszú haj=az én hosszú női hajam.

< < < < < < <
Gyerekes és suta példa, de most kövessük a forrásáig.
Mi az, ami a forrásáig tudja követni?
Az úton minden lemorzsolódik, csak az én áll a forrás előtt.
De mi kell ahhoz, hogy a Forrás tiszta maradjon?
Igen, Forrásnak maradni.
Látható, hogy mindig is AZ voltál, csak a korlátok rakódtak rád, melyek persze nem különböznek tőled,
de valójában nem azokkal vagy azonos.
Azok változó és múlandó gondolatok, fogalmak a lét tengerében.
(Azaz önmagunkban, mert, hogy kezdet és vég, kint és bent ő és én, háború és béke, forrás és tenger azonos.)
Ami állandó az az alap (kár megnevezni, mert semmi nem nevezheti meg) vagy forrás vagy önvaló, vagy önazonosság.
A vallásos lelkületüek Istennek is nevezik.
Szóval mi az, ami nem sikerült?
Önmagadnak lenni?
Nem lenne helyesebb azt mondani: már megint sikerült valami múlandó gondolathoz hozzá ragadni.
Engedd el, semmi súlyosabb nem történhet, mint hogy ismét tiszta önmagad "leszel".

 

 

viszont megint történt érdekes velem,ugyanis részegen hazafelé nem tudom miért de elkezdtem zokogni jó mélyről,abba sem tudtam hagyni
és olyan de olyan gyönyörűnek láttam mindent,hogy aztán meg azért zokogtam tovább:)

 

 

Hol volt a gyönyörűség az alkoholban vagy benned?
Mi a fájdalom és mi a gyönyörűség?
Miért látunk valamit gyönyörűnek?
Ki a tapasztaló?
Ki vagyok én?

Előzmény: Sanat Kumara (1680)
abahfa Creative Commons License 2007.06.22 0 0 1691
Nem, abahfa, abahfa.
Sanat Kumara, Sanat Kumara.
De ki vagyok én?
Előzmény: Sanat Kumara (1679)
abahfa Creative Commons License 2007.06.22 0 0 1690

"Buta vagyok, nem tudom a választ a kérdésedre."


Ez degradáció, értelmetlen öncsonkítás.
Vagy egy energia szerző játék, melynek során az egó eljátssza a hattyú halálát,
majd boldogan issza magába a vigasztaló megerősítő szavakat,
csak azért, mert nem mer szembe nézni önnön semmiségével.

Te már most is AZ vagy, és semmi korlát nem írhat le,
még az "én buta vagyok" sem.


Abahfa azt javasolja folytasd tovább az önkutatást.

Segéd kérdések:
Ki az, aki buta?
Milyen választ vár, és kitől?
Hol vannak a kérdések,
és hol a válaszok?
Melyik van előbb a kérdés, vagy a válasz?
Miből gondolod, hogy nem tudod a választ a kérdésre?

 

A hermészi idézeteid szépek, de mindenki azt ért meg belőle, amit akar és amit tud.
Biztosan nem az volt a szándékod, hogy mások gondolatairól értekezzünk, újabb és újabb értelmeket meglátva vagy belemagyarázva.
Abahfa azt tanácsolja maradjunk az eredeti kérdésnél:

Ki vagyok én?

Előzmény: babi :-) (1669)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!