Keresés

Részletes keresés

zozomano Creative Commons License 2005.10.24 0 0 89

Köszi!

Előzmény: STEVE.5 (88)
STEVE.5 Creative Commons License 2005.10.21 0 0 88

Egyszerű kisméretű műszerész kalapács, a foka kihegyezve.

...aztán már csak kalapálni kell a megfelelő helyen.

Egy picit nyűgös akkor,  ha éles határvonal mentén kell ezt kivitelezni.

Én akkor egy kemény kartonlappal határolok.

Az MCM-em is így van "kiharkályozva".

Te már láthattad is.

Lefényképezem és belinkelem.

Előzmény: hunserv (86)
zozomano Creative Commons License 2005.10.21 0 0 87
Köszi! Én is: BŐVEBBEN?
Előzmény: STEVE.5 (85)
hunserv Creative Commons License 2005.10.20 0 0 86
bovebben?
Előzmény: STEVE.5 (85)
STEVE.5 Creative Commons License 2005.10.20 0 0 85

"Harkályozásnak" nevezik ezt a fajta érdesítést.

Házilah is kivitelezhető, még ha nem is pont ilyen szépen.

Egy megfelelően kialakított szerszám kell hozzá.

 

Előzmény: zozomano (84)
zozomano Creative Commons License 2005.10.19 0 0 84

Szia!

Azt szereném megtudni, hogy szerinted milyen módon lehet a képen látható csúszásgátló "rücsköket" kivitelezni?

Előzmény: norinco (82)
dos48 Creative Commons License 2005.09.29 0 0 83

 

                  Akkor te nagyon értesz a fához. Van egy ismerősöm, Csókásnak hívják, régebben az is orgonaépítő volt, de ő is már vagy tíz éve bárpultokat és más belsőépítészeti famunkákat csinál, nem volt elég megrendelés

                  Megcsinálnám én is a Norinco tusát, de az az igazság, hogy mióta rákaptam az elöltöltőzésre, más minden a háttérbe szorult. Ha most egy darabíg ráérsz majd ilyesmire is, kipróbálhatnád te is.

                  Még csak most néztem meg a honlapot, szép meló lehetett. Kár érte.

 

                                                                                                  Üdv: dos.

Előzmény: norinco (82)
norinco Creative Commons License 2005.09.29 0 0 82

szivesen

okt 3-tól lapátra tettek nekem is lesz időm bőven és akkor "megdolgozom" én is a norincom tusát, meg "farikcsálok" ébenből "kapaszkodót" a pocket gázdefire, hátha megszépül:-)

egyébként nézegetted a honlapot? ott voltam műhelyfőnök:-)

Előzmény: dos48 (81)
dos48 Creative Commons License 2005.09.28 0 0 81

 

              Kösz, van natur méhviaszom méhésztől, faggyúval keverve azt használom a golyók csomagolásának a kenésére is, amikor a csőbe nyomom őket. ( Tapaszolásnak híják ).  A hét végén meg is csinálom. Mégegyszer kösz.

 

Előzmény: norinco (79)
Szega Creative Commons License 2005.09.28 0 0 80
"...asszem lehet kapni viaszba szinezettet is, bár lehet, hogy csak a határ másik oldalán"

Lehet kapni, pl. Praktikerben (vagy IKEÁ-ban), legalább 8 féle faárnyalatban (tölgyből pl. van világos és sötét tónusú is). Ez nem méhviasz ugyan, hanem faviasz (Holzwachs), német gyártmányú. Nem kell olvasztgatni, mint a méhviaszt, felhasználásra kész állapotban van. Paszta-szerű anyag, ronggyal lehet felvinni a felületre, és bedörzsölni.
Úgy 1600 Ft körül van egy dobozzal, ami kb. 124 évre elegendő anyagot tartalmaz... :-)
Előzmény: norinco (79)
norinco Creative Commons License 2005.09.28 0 0 79

hali dos48, régén láttam, hogy élsz:-)... -jahh kérem aki hűtlen lesz:-))))

http://www.varadi-orgona.hu/html_hun/works_hun.htm itt keresd meg a keszthehyi karmelita képeit. a szekrény anyaga tölgy és méhviasszal kezelt. tapintása jónak mondható, selyemfényű és mégsem "síkos", ám a szine naturgusz, enyhén sötétíti meg a fát, bár én inkább úgy jellemezném, hogy élettel tőlti meg a tölgyfát:-).

csúszásmentesítésre szvsz jobb megoldás, ha má eccer ugyis lecsiszoltad, hogy vésővel /akár V alakúval is/ egy jól formatervezett "bordázást" készítesz /mint amilyen a huntereken is van/. aminek szvsz nem kell túl határozottnak lennie, azaz ne legyen túlzottan mély, mert csak a koszt fogja "begyűjteni":-) és utánna felületkezeled. asszem lehet kapni viaszba szinezettet is, bár lehet, hogy csak a határ másik oldalán:-)

 

Előzmény: dos48 (78)
dos48 Creative Commons License 2005.09.28 0 0 78

 

                Akkor mondd meg nekem, hogy ha a Remington forgó lakkozott famarkolatát (mert csúszik) lecsiszolom, és a nyers fát forró méhviasszal kenem, az jó lesz? Állítólag elég szép, és főleg jól fogható.

                                                                                              Kösz.

 

Előzmény: norinco (77)
norinco Creative Commons License 2005.09.28 0 0 77

figyi földi: nagyon jó minőségű viaszokat lehet kapni manapság. a felület is sokkal szebb leszen, és tartósabb is. bár ha má összecsutakoltad lenolajjal, akkor lakkozás elött nem árt még megcsiszolnod

bocs, hogy belepofázok, de a szakmám okán nem bírom megállni:-)

Előzmény: STEVE.5 (76)
STEVE.5 Creative Commons License 2005.09.28 0 0 76

"...A lenolajkence kettős-kötéseket tartalmaz, és lassan keményedik meg, a lassú oxidáció miatt...."

Ez lehetett a gond.

A pác előtt tömítettem, de még hetek múlva is ragadt...

Akkor marad a "matt" lakk.

Előzmény: Ricsimo (75)
Ricsimo Creative Commons License 2005.09.27 0 0 75

Steve Szia!

 

A következőket kell végigondolni.

A lenolajkence kettős-kötéseket tartalmaz, és lassan keményedik meg, a lassú oxidáció miatt.

Nagyon jól tömíti a fát, de az első réteget, csak jól felhígítva szabad felvinni, mert önmagában nagyon viszkózus.

Használatát főképp az indokolná, ha valamilyem pigmentet tartalmazó festéket akarmál rávinni utána, de ez itt számításba sem jöhet.

Amennyiben utána lakkozni akarod a száradást ki kell várnod.

Én a részemről nem kinlódnék vele, hiszen nagyon jó lakkokat lehet kapni.

Pl. kétkomponensű poliuretán lakkokat,

Ezeknél is érdemes az első réteget jobban hígítani.

Matt lakkot javasolok, talán egyetértesz vele.

Régebben a hadiiparban a tusokat viasszal kezelték, igy ezek jobban birták az igénybevételt, ütést stb.

Előzmény: STEVE.5 (69)
Chronoss Creative Commons License 2005.08.24 0 0 74
:) Egen, rosszul emlékeztem, télleg nem publikus, tehát: nyul@caracom.hu
Előzmény: STEVE.5 (73)
STEVE.5 Creative Commons License 2005.08.24 0 0 73

Ha sikeresen összehozzuk a .22-esben ezt a nehéz - e_mail publikus/nem publikus dolgot, utána csacsoghatnánk a farészek elkészítéséről is:-)

Nekem is bejön a téma:-)

Előzmény: Chronoss (72)
Chronoss Creative Commons License 2005.08.24 0 0 72
Általában bótit
Előzmény: STEVE.5 (71)
STEVE.5 Creative Commons License 2005.08.23 0 0 71
Bolti aerosolos lakkot használsz, vagy saját "fujód" van?
Előzmény: Chronoss (70)
Chronoss Creative Commons License 2005.08.17 0 0 70
Állítólag nem rossz, de még sosem mertem kipróbálni. Az első réteg lakk nekem jól szokott tömíteni, a második meg már szép egyenletes.
Előzmény: STEVE.5 (69)
STEVE.5 Creative Commons License 2005.08.17 0 0 69
A diópác után nem kívánkozik (mattlakk előtt) egy lenolajos kezelés, pólustömítésnek?
Előzmény: Chronoss (68)
Chronoss Creative Commons License 2005.08.17 0 0 68
Viaszt kapsz a Praktiker-ben, vagy nagyobb festékboltokban. A matt lakk is szép és nem annyira sérülékeny, mint a magasfényű. Én legtöbbször egy kis diópácal kezdem és csak utána lakkozok, vagy viaszolok.
Előzmény: ponggi (67)
ponggi Creative Commons License 2005.08.12 0 0 67

Szeretném a légfegyverem fa részeit felújítani...

A tusról a régi bevonatot lehúztam/citlingeltem pengével, finoman felcsiszoltam és kaptam egy szép fafelületet. A FÉG-nél javasolták a méhviaszos bevonást?! Erről még nem hallottam.

Ez jó? Hol kell hozzá méhviaszt venni, és hogy kell felvinni a felületre? simán rádörzsölni?

Vagy válasszam inkább a lakkot. Emlékeim szerint a matt, vagy selyemfényűt célszerű...

Howard, de nem a kacsa Creative Commons License 2005.07.20 0 0 66

Hi!

gpm 02 szelepszárról tud valaki rajzot küldeni?

STEVE.5 Creative Commons License 2005.06.22 0 0 65

Azért van megoldás, ha nagyon rá vagy a dologra izgulva.

A neten láttam képet két darab egymással szembefordított  dupla ívvel meghajlított laposvas, középen két rögzítőcsavarral.

Az alsó íves rész a mérete a dugattyúház külső méretével egyezik meg, a felső ívrész a távcső átmérőjével.

Oszt ennyi.

Csak meg kell gyártani.:-) 

Előzmény: zoltan-14 (63)
Howard, de nem a kacsa Creative Commons License 2005.06.21 0 0 64

Hi!

nem éri meg. 1958-1975-ig gyártották. tehát minimum 30 éves a jószág és távcső sín sincs rajta

Előzmény: zoltan-14 (63)
zoltan-14 Creative Commons License 2005.06.20 0 0 63
Sziasztok! Szeretnék a Slavi 620-ra távcsövet tetetni,lehet rá tenni, tud ebben valaki segíteni?Köszi... Zoltán
STEVE.5 Creative Commons License 2005.06.17 0 0 62

Nem mindegyik fegyvernél előnyös a "háztartási".

Még ha az átalakítóval használható is.

Olvass vissza!

Előzmény: norinco (61)
norinco Creative Commons License 2005.06.17 0 0 61
csináltak nekem egy átalakító kütyüt, ami a http://fegyver.org oldalon van. de még nem próbáltam
Előzmény: STEVE.5 (60)
STEVE.5 Creative Commons License 2005.06.17 0 0 60

Passz!

A LOV-hoz nem kellett, ezért ilyen gondom nem volt.

Az IZS 38- ba meg nem használok semmilyet sem.-:)

Előzmény: norinco (59)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!