Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2008.02.19 0 0 902
Jól emlékszel.
Teljes szervíz után-garanciával 48ezerért kínálta a mester.
Előzmény: pacs_425 (899)
fekvőrendőr Creative Commons License 2008.02.18 0 0 901

Bizony ez a 3017-es werkes régi Strela. Nekem mindig is ez az egyszerű fehérszámlapos tetszett, a rengeteg színes skálával, ződ-piros mutatóval szerelt változatnál ez sokkal szebb. A tökéletes a ciril betűs, első moszkvai óragyár feliratos lett volna, de ez is nagyon tetszik.

Általában nem tetszenek a stopperes karórák, de ez más, talán még a Moonwatch az ami miatt elcsábulnák, de az itt OFF.

Már alig várom, hogy megjöjjön és kézbefogjam. Kellene hozzá egy szotoár, mert csak úgy lehet beállítani, hogy a koronát folyamatosan kihúzzuk.

Ha valakinek lenne, kéem jelentkezzen!

 

troppauer Creative Commons License 2008.02.18 0 0 900
köszönöm az infot
Előzmény: pacs_425 (899)
pacs_425 Creative Commons License 2008.02.18 0 0 899
"Apropo, Havadtői úrnak megvan még ez a strelája? Mennyiért válna meg tőle, ha ez publikus?"

Most bezártak felújítás miatt egy hónapra.
Én a zárás előtti napon voltam ott, akkor még a kirakatban volt.

Ha jól emléxem 48eFt.-ért, de biztos nem vagyok benne.

--
pacs_425
Előzmény: troppauer (898)
troppauer Creative Commons License 2008.02.18 0 0 898
...Ez a tipus valahogy jobban tetszik nekem, de néha úgy gondolom hogy összekombinálnám a kettőt.

pl. én egy kicsit "másodpercmutató-mániás" vagyok, nagyon szeretem a hosszú, nyúlánk másodpercmutatókat. A Fekvőrendőr által linkelt strela mutatója pont ilyen!

De az meg valahogy azon a világos számlapon mutat jól. Szóval örlődöm:)


Gyanítom hogy az lenne megfelelő megoldás számomra, ha mindkettő az enyém lenne!


Apropo, Havadtői úrnak megvan még ez a strelája? Mennyiért válna meg tőle, ha ez publikus?

Előzmény: Törölt nick (897)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.18 0 0 897
Havadtői mesternél láttam egy feketét.
Régit, ilyesmit csak Strela felirattal.
Előzmény: troppauer (896)
troppauer Creative Commons License 2008.02.18 0 0 896
Gratulálok, és nagyon szép a strela. Én is régóta vágyom erre a tipusra, csak nem tudom eldönteni, hogy a fekete számlapos verzió (egy bizonyos..).. vagy ez tetszik-e.



Még egyszer gratula:)
Előzmény: fekvőrendőr (892)
IL-2 Creative Commons License 2008.02.18 0 0 895
Üdvözve légy az Orosz óra és a Harminctizenhetesek táborában.

Előzmény: fekvőrendőr (892)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.18 0 0 894
Jól látom, hogy ez még az "eredeti" szerkezettel készült változat?
Előzmény: fekvőrendőr (892)
Zsolt069 Creative Commons License 2008.02.18 0 0 893
Szia!

Üdvözlünk az orosz óragyűjtők táborában!
Jó, és szép órákat kívánok neked!
Előzmény: fekvőrendőr (892)
fekvőrendőr Creative Commons License 2008.02.18 0 0 892

Sziasztok!

 

Csak bejelentkezek, mint újdonsült orosz óra gyüjtő! (Kettő db. már ugye gyüjteménynek számít?)

 

A Vosztok Kommandirszkie mellé megvettem ma ezt a Strelát, már hosszú ideje fájt rá a fogam.

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2008.02.18 0 0 891
Az lehet a Városház utca, mert ott bal oldalon (Kossuth L. utca felől) tudok egy kis óraszervízt.
Előzmény: troppauer (890)
troppauer Creative Commons License 2008.02.18 0 0 890
...A Petőfi S.-ban ha jól emlékszem valami orexek vannak, biztos nem ott voltam. A városház-utcában viszont lehetett, de ott viszont ritkán járok és nem emlékszem annyira az utcaképre.
Ez a bolt a bal oldalon volt.
Előzmény: Törölt nick (888)
pacs_425 Creative Commons License 2008.02.18 0 0 889
Igen mindkettőt :)
De most megkaparintottam őket, mert a kölök azzal volt elfoglalva, hogy a farsangi jelmez ne maradjon itthon.
Ma nem vitte az óvodába az órákat, úgyhogy most jól megnézem őket :)

--
pacs_425
Előzmény: hugoneni (838)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.18 0 0 888
Töröm nagyon a fejem, talán a Városház utcában jártál?
Vagy a Petőfi S. utcában?

Samúgy jól emlékszel, a svájci topikban is szerepelt már ez a szépség. :-)
Előzmény: troppauer (881)
Zsolt069 Creative Commons License 2008.02.17 0 0 887
Van egy fordító amit mindenki használhat.
Igaz egy kicsit érdekesen fordít, de azért több mint a semmi.

A "parancsnoknak" mindig készen kell állnia!
Példás rend és fegyelem az órák között, és az óragyűjtők megfelelő tájékoztatása - informálása és persze nem utolsó sorban összefogása.

A számot szerintem eltúloztad - negatívba...
Több volt az mint 1 milla...
Előzmény: hugoneni (885)
Zsolt069 Creative Commons License 2008.02.17 0 0 886
Láttam.
Köszi!!!
Ha valami van írj!
Előzmény: adri09 (884)
hugoneni Creative Commons License 2008.02.17 0 0 885
Szevasz!
Köszi a fordítást és a ráfordított időt.
Az asztal megint el van foglalva:
A Tv felőli részen egy 2l-es üveg és szóda,a többi rész tele karórával.
Úgy érzem,hogy nekem,mint topiknyitónak és az első,nem hivatalos találkozó
szervezőjének nem szabad az orosz óráknak össze-vissza lenni.
Most azzal foglalkoztam,hogy az orosz órákat külön dobozba tettem és majdnem minden karórát(svájci,orosz,német) felszíjaztam.
Üd.:Gabi
Ui.:Szerinted pénteken,mikor itt voltatok mekkora összértékű óra volt az asztalon?
(Szerintem kb.1milla)
Előzmény: Zsolt069 (883)
adri09 Creative Commons License 2008.02.17 0 0 884
köszönöm!

a gorbacsov is lezárult!
Előzmény: Zsolt069 (883)
Zsolt069 Creative Commons License 2008.02.17 0 0 883
http://www.webforditas.hu/index.php
Előzmény: adri09 (882)
adri09 Creative Commons License 2008.02.17 0 0 882
nekem is kell ez a fordító progi!

kösz
Előzmény: Zsolt069 (880)
troppauer Creative Commons License 2008.02.17 0 0 881
- gyönyörű ez a vosztok.. Ha jól emlékszem, a svájci órák topikban is bemutattad egyszer.

Kicsit kitérek egy sztorira: Egyszer kb. egy éve a Kossuth Lajos u. egyik mellékutcájában elmentem egy órásüzlet előtt, ahova a kirakaton keresztül bepillantva szimpatikus volt a "hangulat".
Bementem, és a pult mögött álló középkorú hölgynek elmondtam, hogy van egy régi órám (egy kirivszkije, de ezt nem mondtam) - ami nem működik megbízhatóan. Mondja a hölgy, hozzam csak be. Nagyon szimpi és kedves volt.

Egykét nappal később be is vittem ezt az órát. A Nőce odaadta a hátrébb dolgozó szakállas úrnak, aki megnézte, kinyitotta, majd a pulthoz előrejőve a következő párbeszéd zajlott le közötte és közöttem:


Ő: (lefitymálóan) - Hát ahhoz képest, hogy ez a szovjet ipar remeke, csoda hogy egyáltalán működik.

ÉN: (zavarban) -A kinti kiírás alapján gondoltam, hogy önök javítanak ilyen öreg órákat..

Ő: Nem érdemes erre költeni, vegyen egy újat.


Hozzá kell tegyem, kábé leb@szta a pultra az órámat, kedvem lett volna a képébe mászni.






No, ennek az úrnak kellene megmutatni ezt a precisiont.
Előzmény: Törölt nick (870)
Zsolt069 Creative Commons License 2008.02.17 0 0 880
A fordítás...

így sikerült, de a lényeg szerintem érthető



100 év és 10 órák
Cikk orosz magazinból az óráim 2. számú 2004 márciusa

Órákat, amik az első repülés 100 éves évfordulójának voltak szentelve, amit 1903. december 17-én végrehajtott a Wright Brothers, termelt Avia majdnem minden gyártója-vigyáz - de csak fiatal orosz vállalat, amit Volmax arra késztetett, hogy ünnepli ezt a különleges dátumot, ami hagyományosan az orosszal termelésbe közeledik, nagyfokú – 10 óra korlátozott gyűjteménye azonnal.
Levegőben levő született repülés teljesítményei és különösen tér győztes vagy érték ez - elítélt Volmax.
Volmax vállalat mint sok másik orosz óravállalat megjelent, ahogy a mondás megy a birodalom hamuin - 1. Moszkva alapján nézd Factoryt. Volmaxet a legelső lépéseiről fogták a kemény piaci verseny egy bűnében. Ennek meg kellett állapítania, hogy a növekedés tendenciáit és a váratlan és kockázatos utat választották:
Koncentrátumba a gyártáson a gyűjtemény vigyáz.
Általában bugyogj csak elfogadott óramárkák világgal a széles híres nevek és erős hírnév merik tenni azt: senki nem fogja gyűjteni az órákat, amiket nem termelt név, gyártó.
Így annyira fontos volt elérni, hogy az első lépjen. Szerencsére ez kivételesen hatásosnak tűnt és convictive. Minden fölött az évfordulósorozat-órák különböznek egymástól nem csak kezekkel és számlapokkal - ők alkotó módon másak, mint egymás.
Maga az ötlet teremni vagy nem? - Nem kérdezték a vállalatban. A legforróbb beszélgetés a tervezők között különösen merült fel a jövőbeli modellek neveit illetően - az, amit a repülők nevei és az, milyen repülés a járműveknek kell lenniük, halhatatlanná tettek? Kétségből voltak csak a Wright Brothers és Jury Gagarin személyiségek.
Kronologikusan a kiadás második modellje végül arra késztették, hogy híres orosz Aviának van szentelve-építő Igor Sikorskii, aki az USA-ba emigrált az utolsó századi kezdetben, ahol létrehozta az egyedülálló repülőgépeit és helikoptereit. WWII alatt az Immortal vadászrepülőrepülőgép IL-2 halálként nyerte a dicsőségét repülőgép, de a légi fensőbbséget meghódították és különösen Lavochkin repülőgépek által tartották. És végül híres ász Ivan Kozhedub nyerte a több mint 62 győzelmét miközben kormányozta LA-5
A Shturmanskie után - a Gagarin órák megjelentek STRELA Thus, a Volmax Company döntött emlékeztetni a Worldnek, az ez nem volt Omega óra, amik először mentek be a szabad területbe. Alexey Leonov szovjet űrhajós volt az első ember hogy jöjjön be az űrvákuumba, kikopni a kezén, amit STRELA néz, 1. MWF által termett. A született űrhajó másik teljesítményei között, amiket megjelöltek különlegesen elnevezett órák, vannak az első repülései és az utolsó szovjet ingajáratok Buran és természetesen urrently működő International Space Station(M-303).
Két modell befejezte a sorozatot: Az első a legjobb kortárs repülőgépek közül az egyiknek volt szentelve – Su-27, amíg a második klasszikus repülési időmérőt képvisel, nézd Shturmanskie-t, aminek szovjet pilótáknak adtak el, de jellemzően felszerelt .
3133 van a tüzes szív! Az 1. MWF mozgás módosításai 3133, ami exportváltozata elnevezték gyártók orosz Chronograph, be volt szerelve az Aviation évfordulóórák 100 éve közül mindegyikbe . Itt vannak a fő műszaki paraméterei:
Diameter 31mm, magasság, amit 7,35mm, 23 megkövez, hatalomautonómia, amit 42 óra a megállás-órával elzárt, (36 óra megállás-órával fordult). Oldal használt, központi chrono-second kéz, 30-a percek naptárt kelteznek, és szembeszállnak vele.
tt létezz az orosz időmérő több módosítása – 3105(without megállás-óra-funkció), 17 kő, oldalmásodpercmutató, Also 31681(chronograph 24-gyel rendelkező további kicsi számlappal-órák jel). A svájci órák, amik el voltak látva a hasonló típus mozgásaival, 10-szer kerültek magasabb mint született, egyenletes szokásos sorozatos bonyodalomban.Az az, hogy Volmax órákat miért adnak el külföldieknek eléggé jól különösen gyakorlati vigyázott a némettel. Németország mellett a vállalati elosztók Nagy-Britanniában levő működés, Portugália, Japan, Lengyelországok, balti államok, néhány darabot ráadásul az amerikai piacon találhatnak. Ezek azok az egyetlen orosz órák, amik versengő képességet birtokolnak a világpiacon, majdnem.
A Collection Sparks Wright Brothers - egyedülálló modell, akit retro-stílusban termeltek, az XX századkezdet, megismételhetetlen tervbe fellebbez, eredeti megszilárduló rendszer becsomagol a 4 csavarral rendelkező különleges szíjon és nem elfogadott kanyargó korona - the12th órapozíción. A csuklónak és zsebóráknak ez a hibridje felmerül az első repülőkről szóló memóriák, ki kormányozta a repülőgépeiket miközben zsebórákat hordott a hosszú szíjakon. Két fordulatszám mérőskála (sebességszámítás a 100 és 1000m távolságon), befeketített Breguet
zománcszámlap – nincs szükség mondásra – ezek nem mindennapos órák - ők igaz gyűjtő órák. Sikorskiit megvalósították egy 1970-es klasszikus műszerírótömbstílusban és 2 van Sparks: egyedülálló törtetőszerkezet (tavaszokat helyeznek kint) és különösen ritka navigációs skála. Épített amerikai pilóta által - atlanti-óceán első hódítója - Charles Lindbergh

És megint 4 különböző számlapterv ellenére a teljes keringés 1000pcs. A gyűjtő modellek különbözőek, de szándékosan fenntartott katonai stílusok. De a Volmax designburo különös szolgáltatását és sikerét koncentrálják az ötletre, hogy minden óra szállítja Spiritet, a legújabb történelem bizonyos része.


Képek szerzői jog alatt subwave által 3-2004 (mikor poljot comot béreltünk ki mi még mindig) a kicsi díszterem elérte, hogy ne tisztuljon ki, ahol a VM órák közül mindegyiket termelik , bár - feljegyzés annyira minden modell a képeken öregebb POLJOTs, Albatros, stb.



Előzmény: hugoneni (869)
raszuh Creative Commons License 2008.02.17 0 0 879
Köszi, ment a válasz.
Előzmény: adri09 (878)
adri09 Creative Commons License 2008.02.17 0 0 878
Szia, email ment
Előzmény: raszuh (814)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.17 0 0 877
OlZol, Timedesign, P.Kiss, APT. ;-)
Előzmény: hugoneni (876)
hugoneni Creative Commons License 2008.02.17 0 0 876
Timedesing?
Előzmény: Törölt nick (871)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.17 0 0 875
Azt meghiszem!
Felújított tok, kékített csavarok és mutatók, üveghátlap!
Előzmény: D-zoli (872)
D-zoli Creative Commons License 2008.02.17 0 0 874

Üdv Gabi!

 

Nagyon jó lehetett a találkozó!

A képek magukért beszélnek. Remélem lesz második is, mert akkor szívesen elmennék én is gyönyörködni egyet.

A telefonom ügyében holnap megyek tárgyalni. Valószínűleg az első javításnál átvertek a szervizesek. Megint egy vagyont akarnak elkérni, de most nem kapják meg! Valószínűleg március elején veszek egy újat, mert ebből már elegem van.

 

Üdv: Zoli

Előzmény: hugoneni (873)
hugoneni Creative Commons License 2008.02.17 0 0 873
Szevasz!
Mit szólsz a nálam tartott találkozóhoz?
Mikor lesz telefonod?
Üdv.:Gabi
Előzmény: D-zoli (872)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!