Keresés

Részletes keresés

Imrikfalva Creative Commons License 2019.04.24 0 0 211243

Milyen jól állunk a szeren...

Bár az Oláhgabyn sírva fakadtunk volna ilyen adatnak.

Ebcsont42 Creative Commons License 2019.04.24 0 0 211242

Ferenczi balhátvédként még NB1-es szinten is kevés, viszont balszélsőként már lényegesen hasznosabb. Védelmünk akkor lesz igazán a csapat hasznára, ha az NB1 átlaga felett teljesít. Az eddigi 8 vereségünkből 5-ször kaptunk ki 1 góllal, és 1 db olyan döntetlenünk volt, ahol nem rúgtunk gólt. Ebből következik, hogy egy stabilabb védelem mellet legalább 10 ponttal lennénk beljebb. Mindettől függetlenül az ideális igazolás az egy balhátvéd és egy gólerős csatár lenne. De azon se szomorkodnék, ha Varga megtáltosodna és szereznénk egy jó balhátvédet.

Előzmény: JuveFan1897 (211239)
cassano71 Creative Commons License 2019.04.24 0 0 211241

Egyetértek, kizárt szinte hogy mi balhátvéd posztra jelen helyzetben mikor van egy Ferenczi meg egy Barna Szabi igazolni fogunk.

Ezt most lehet nyilván vitatni, hogy ők ilyenek vagy olyanok, meg tudom hogy Jordi Alba jobb lenne, de nézzük már tényleg reálisan. Most aki nagy minőségi javulást hozna a poszton az lehet 100m Ft, de éppen lehet hogy inkább 150 vagy 200. Reális egy ilyen igazolás jelen közegben meg a Loki mostani helyzetében? Nem az.

Előzmény: JuveFan1897 (211239)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.24 0 0 211240

Valószínű, hogy a Vidi lesz a kupagyőztes. De elkiabálni sem akarom. Mindenesetre már sok mindent láttam focipályán, úgyhogy biztosra nem lehet venni! :o

Előzmény: Zolika. (211236)
JuveFan1897 Creative Commons License 2019.04.24 0 2 211239

Nézzük a realitásokat: nincs pénz, nem fogunk pénzért igazolni. Sőt, örüljünk ha egyáltalán igazolunk. Nézzük a tényeket: Ferenczi egy elfogadható játékos NB I-es szinten. A csatáraink nem azok. Állítsunk fel prioritásokat: a védelmünk a magyar átlaghoz képest rendben van. Jobbhátvéd poszton Kusnyír előtt szép jövő áll, középen a Szatmári-Kinyik-Pávkovics hármas évekig megoldhatja a problémákat. 

 

Tehát ha csak 1-2 embert akarunk igazolni, akkor melyikre van nagyobb szükség? Egy balhátvédre, vagy egy jó csatárra?

Előzmény: Ebcsont42 (211238)
Ebcsont42 Creative Commons License 2019.04.24 0 0 211238

Végülis nem az a lényeg, hogy nem áll fel, hanem az, hogy milyen szépen lóg! :)

Előzmény: JuveFan1897 (211235)
Creative Commons License 2019.04.24 0 0 211237

Hát kíváncsi leszek....

Előzmény: Zolika. (211236)
Zolika. Creative Commons License 2019.04.24 0 0 211236

Igen, ha Vidi nyeri a kupát, akkor szinte biztos az EL-selejtező.

 

Ha a Honvéd nyer és mi negyedikek vagyunk, akkor nincs nemzetközi kupa.

Előzmény: Té (211232)
JuveFan1897 Creative Commons License 2019.04.24 0 2 211235

Ötödik legkevesebb gólt kaptuk a bajnokságban, a Vidi is beszedett 31-et, a Honvéd 29-et, csak a Fradi és az Újpest magaslik ki ebben a tekintetben (21-21). A többiek meg jellemezően 40 fölött tartanak. Én inkább amiatt bosszankodok, hogy mennyi meccset megnyerhettünk volna, ha vannak jó csatáraink.

Előzmény: Ebcsont42 (211234)
Ebcsont42 Creative Commons License 2019.04.24 0 0 211234

29 meccsen 32 kapott gól, szerintem ezen volna mit javítani. Ha még azt is figyelembe vesszük, hogy hányszor buktunk győzelmet vagy döntetlent egy-egy kapott gól miatt, akkor egyértelmű a védelem megerősítése és esetleg a középpályára még valaki.

Előzmény: JuveFan1897 (211228)
pippolinó Creative Commons License 2019.04.24 0 0 211233

A vereség miatt csalódott vagyok kicsit, de ez a realitás.Sajnos most nem éreztem a fiúkban az átütőerőt, eddig a vidi ellen minimum pariban voltunk általában, sőt..Most hiányzott a bátorság, a gyorsaság és a pontrúgások sem működtek.Persze a vidit is ritkán látni ennyire védekező szerepben, hogy a támadásiankat 25-30 méterre helyezkedve 10 emberrel védekezik le még csak véletlenül sem hagyva egy kis területet.Ha meg belehibáztak akkor nem tudtunk élni vele.Valaki itt bírálta Bandit, hogy a vidi ellen nem jó a taktikája, sajnos itt a taktika már nem játszik, egy szintig el lehet tüntetni a jobb játékosállományt és nem mondom, ha ez a társaság így marad jövőre és hozunk legalább egy góllövőt, akkor nem lesz esélyünk bárki ellen.Most úgy néz ki, hogy a 4. helynél rosszabb nem lesz, ez pedig valóban erőn felüli.1 hét múlva nagyjából eldől hányadik helyen végezhetünk.

Creative Commons License 2019.04.24 0 0 211232

A 4. hely nem? Videoton kupagyőzelem esetén?

Előzmény: ctvi (211229)
Creative Commons License 2019.04.24 0 0 211231

Ennyire azért nem vagy hülye, csak nem akarod érteni.

Ha rossz megoldást választunk, nem találjuk el a kaput, (ha csak kicsivel is), elpattan tőlünk a labda, az ellenfélnek passzolunk, az nem pech, az rossz megoldás. Ennyi.

Előzmény: losik (211227)
Creative Commons License 2019.04.24 0 0 211230

Az valóban pech volt.

 

Előzmény: Törölt nick (211226)
ctvi Creative Commons License 2019.04.24 0 0 211229

Most már a 3.hely elérése a bajnoksàgban jelent UEFA indulást. Más megoldás nincs, ode kell érni.!!!!  

JuveFan1897 Creative Commons License 2019.04.24 0 0 211228

A védelem rendben van, csatárok kellenek ide. Jó lenne kettő, de már egy minőségi is sokat segítene.

Előzmény: Ebcsont42 (211225)
losik Creative Commons License 2019.04.24 0 0 211227

Végül is, ha mész az utcán és valamelyik erkélyről a fejedre esik egy cserép virág, az sem pech. Miért mentél arra..

Előzmény: Té (211224)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.24 0 0 211226

Az a pech, hogy a VIDI-vel sorsoltak össze minket.

De hát ilyen az élet...

Előzmény: Té (211224)
Ebcsont42 Creative Commons License 2019.04.24 0 0 211225

Szerintem felfoghatatlanul sokat javítana a helyzeten, ha legalább a védelmet megerősítené a klub egy közepes képességű, valódi balbunkóval..

Előzmény: cassano71 (211221)
Creative Commons License 2019.04.24 0 0 211224

Nem oda akarta rúgni, csak eltévesztette a célt kb. 15 centivel. Lehet erre azt mondani, hogy pech, csak épp nem az.

Pech, hogy Kinyiktől nem 15 centivel rövidebben pattant el a labda, (amikor esetleg még oda tudott volna lépni)? Nem pech.

Előzmény: losik (211223)
losik Creative Commons License 2019.04.24 0 2 211223

De legalább az első meccsen Varga lövése nem a pech miatt lett kapufa, hanem mert oda akarta rúgni. Csak még mielőtt becsapnánk maguknkat.

Előzmény: Té (211222)
Creative Commons License 2019.04.24 0 0 211222

Hiába, mi már csak ilyen peches csapat vagyunk. Az első meccsen pechünkre a csatárunk került gólhelyzetbe, most pechünkre a legtechnikásabb játékosunk rögzített játékhelyzetből az ellenfélnek passzolt, a védőnk pechünkre nem kivágta a labdát a csatár elől, hanem át akarta venni, pechünkre elpattant tőle rendesen, pechünkre elfelejtettünk felugrani fejelni, a kapusunk pechünkre vetődve akarta védeni a lába mellé érkező fejest, stb....

Nem sok értelmét látom ennek az eufemizmusnak, magunkat csapjuk be vele.

Előzmény: cassano71 (211217)
cassano71 Creative Commons License 2019.04.24 -1 0 211221

Itt a fiatalabbakra gondoltam akik egyébként sokat fejlődtek eddig is, Kinyik pl. kifejezetten jó meccseket hoz, de Csősz is mióta párszor bekerült kezdőbe. Aki stagnál sajnos az Varga Kevin, tőle nagyon kellene egy-két jobb teljesítmény.

Persze hogy vannak gondok, a góllövés az egyik fő ilyen probléma, de ez a 22-es csapdája jelenleg. Ugye nem nagyon akarunk/tudunk versenyezni a többi NBI-es klubbal igazolásokért kifizetett összegek tekintetében, ehhez képest ha valami igazán drága a piacon az a minőségi góllövő csatár. Értsd olyan formátumú játékos előre aki minőségi ugrást hozhat. Na most ez innentől esélytelen mert nemhogy a Fradi vagy a Vidi fogja hamarabb elvinni, de egy Mezőkövesd vagy Kisvárda is.

Tőzsér nekem felemás, vannak jó meccsei és kevésbé jók. A tegnapi a két hiba miatt valószínűleg talán a legrosszabb meccse volt a szezonban, de nem törnék pálcát felette, voltak meccseink ahol sokat segített, az öltözőben is vezéralak, meg nem nagyon van alternatívája. Illetve...én mondogatom vagy fél éve, hogy Csőszt megnézném az ő pozíciójában.

Ok hogy Csősz védekező középpályás alapból, de látszik hogy sokat tudna hozzátenni előre játékban is, rövidpasszos játékban sokkal képzettebb mint mondjuk egy Haris vagy Jovanovic, kapura is nagyon jól lő ( tegnap kár hogy egyik sem ment be a két lövéséből pedig közel járt hozzá ).

Jó, nyilván most ebben a pillanatban nem tart ott Csősz még, hogy ő mozgassa meg irányítsa a csapatot holnaptól, sőt, az is lehet hogy hülyeséget beszélek és soha nem is lesz alkalmas rá, de azért megpróbálkoznék vele mondjuk nyári edzőmeccseken.

Azért nem mondom hogy igazoljunk majd a Tőzsér helyére is mert tudjátok, hogy úgysem fogunk olyan minőséget igazolni oda (sem) aki pótolná ezért házon belül kell azt is megoldani. 

Előzmény: Ebcsont42 (211219)
OnlyLoki Creative Commons License 2019.04.24 0 0 211220

Én úgy láttam, hogy az első félidő kiegyenlített játékot hozott, míg a második félidőben a gólig egyértelműen mi voltunk jobbak. Hogy a nagy akarásnak, vagy valami másnak volt köszönhető Tőzsér hibája nem tudom, de az megpecsételte a sorsunkat. Azt azért hozzátenném, hogy az első félidőben megvoltak ezek a hibák, az elpasszolt labdák, csak azokból még nem kaptunk gólt, mert Kusnyír, Pávkovics és Kinyik vissza tudtak zárni. A gólig nagyot meccseltünk a Vidivel, élvezetes, jó meccs volt, a srácok beleadtak apait, anyait!

 

Ami a kritikát illeti!

  1. Sokat elárul az, hogy az utóbbi pár évben egyszer sem tudtunk győzni a Vidi ellen, ez nálam valahol felveti Bandi bá' képességeinek a határát is. Nem tudtunk ennyi idő alatt olyan taktikát kidolgozni, amellyel sikerrel verhettük volna őket, ezen el kellene a stábnak gondolkodni, melyik meccsen, miért nem működtek a dolgok.
  2. Az is sokat elárul, hogy a 19 éves (!) Zsóri 60 percet bír egy meccsen, és görcsöt kap. Ez feltételezi az erőnléti edzések hiányosságait.
  3. És a szokásos: kell egy jó csatár! Vagy kettő!

Én látok ebben a csapatban potenciált, tavalyhoz képest is érzem a fejlődést, de tényleg hiányoznak az igazolások a kritikus posztokra.

 

Ebcsont42 Creative Commons License 2019.04.24 0 1 211219

"Azért ez a Loki egy formálódó csapat sok fiatal játékossal akik még nem mindig hoznak jó döntéseket ( most mellékes, hogy ma éppen az egyik legrutinosabb hibázott bele )."

 

Én inkább azt mondanám, hogy ebben a társaságban ennyi van. Nem hiszem, hogy Takácson, Tőzséren vagy Ferenczin bármi is formálódna még. Itt csapat szinten vannak hiányosságok. Nem megoldott a gól lövés, nem megoldott a balbunkó és a középpálya se bír el egy idősödő, motiválatlan Tőzsért.

Előzmény: cassano71 (211217)
cassano71 Creative Commons License 2019.04.23 0 0 211218

rutinosabb játékosaink vannak = rutinosabb játékosaik vannak :-)

Előzmény: cassano71 (211217)
cassano71 Creative Commons License 2019.04.23 -1 1 211217

Van ilyen, ma sajnos ő hibázott bele csúnyán kétszer is, a szabadrúgást nagyon elhamarkodottan, figyelmetlenül végezte el, a szögletnél is neki kellett volna kifejelni a labdát. Ráadásul dupla pech volt az első gólnál, mert Tőzsér elpasszolt szabadrúgása után Kinyik még nagyon jó érzékkel belelépett a bepasszba, csak balszerencsére az meg pont Futácshoz pattant vissza, hát ilyen a foci.

Azt nagyjából tudtuk, hogy ha kapunk gólt akkor vége mert hármat lőni a Vidinek azért bravúr.

Én a 0-3 ellenére egyáltalán nem látom borúsan a helyzetet most. A vereség az persze vereség, de ez a Vidi semmivel nem játszott nálunk jobban sem az első meccsen sem most. Mégis simán továbbmentek mert rutinosabb játékosaink vannak mi meg hátul az első gól után ma kicsit szétestünk, lélekben feladtuk.

Azért ez a Loki egy formálódó csapat sok fiatal játékossal akik még nem mindig hoznak jó döntéseket ( most mellékes, hogy ma éppen az egyik legrutinosabb hibázott bele ). 

Itt most lehetne mondani, hogy ha 0-0-nál Csősz nem akar olyan fineszesen a rövidbe passzolni hanem mondjuk bezúdítja a léc alá vagy ha Tőzsér jobban céloz akkor mi vezetünk 1-0-ra és ki tudja mi van, de ugye nincs ha.

Én azt mondom amit Bandi bá is nyilatkozott, a csapat mindent megtett, sokáig komoly esélye volt továbbjutni, de annyira nem jó még ez a csapat hogy egy Vidi ellen hiba nélkül lehozza a meccset. 

Az Újpest ellen nagyon fontos meccs jön szombaton, addig főleg a fejekben kell helyretenni ezt a kupameccset.

Előzmény: Sheverush (211207)
Isaac Clarke Creative Commons License 2019.04.23 0 0 211216

Meszaros kozelebb a vegelgyenguleshez mint a focista korhoz de azert nyugodtan almodozzon bajnokcsapatrol. :)

Előzmény: Pfau Marcika (211214)
Mapé Creative Commons License 2019.04.23 0 0 211215

Tőzsér hibája döntött. Remek helyzetekből voltak szabadrúgásaink és még a kaput sem találjuk el. Én komolyan hittem a továbbjutásunkban.

 

Tőzsér, Kosicky, Takács remélhetőleg nyártól már nem lesznek itt.

Pfau Marcika Creative Commons License 2019.04.23 0 0 211214

Papírforma eredmény született ! Vidi sokkal jobb csapat mint a loki jelenleg. Fradi és a Vidi annyira kiemelkedik a magyar nb1 ből mint a Bayern és BVB a Bundesligából. Loki ban vannak rutinos játékosok(Mészáros,Tözsér,Bódi) Illetve tehetséges játékosok ( Varga, Zsóri,Haris) pár éven belül ismét a Debrecen a bajnoki címért fog küzdeni

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!