Az Ön által felkeresett topic fegyverek, ill. annak látszó eszközök
forgalmazásával kapcsolatos adatokat is tartalmazhat.
Felhívjuk figyelmét, hogy csak akkor lépjen be, ha Ön fegyverek forgalmazásával
vagy felhasználásával hivatásszerűen foglalkozik, és a honlap látogatása nem
eredményezi valamely Önre vonatkozó jogszabály vagy egyéb szabályozás
rendelkezéseinek megsértését.
Az Port.hu Kft. a fórum számára kizárólag tárhelyet szolgáltat, a honlapon
megjelenő információk vonatkozásában szerkesztői felelősséget nem vállal.
Amennyiben megítélése szerint a honlapon jogellenes tartalom jelenik meg, úgy
azt kérjük, jelezze az Port.hu Kft. mint tárhelyszolgáltató felé.
Nyitotta:Howard, de nem a kacsa, 2005.05.27 17:28 |
Hozzászólások: 45826 | Hozzászólók: 2072
Különféle légfegyverek javításáról, tunningolásáról, kipróbálásáról, ötletekről szóló topik. (Itt az erős puskákat, avagy a duplarugós stb. törvényellenes fegyvereket nem kedvelik !!)
Amúgy elég lenne az is, ha csak félkész állapotig készitenéd el ,a csiszolást és a lakkozást már meg tudnám én is oldani,s legalább az érzés is teljes lenne,hogy az én kezem munkája is benne van.
Nem tudom a pontos használatát, csak kész faviaszt használtam. A 65-ös hozzászólás környékén van tapasztalatcsere ezzel kapcsolatban, ott valószínűleg találsz választ.
Nagyon egyszerű, csak ezeket használtam hozzá: vésők, kalapács, ráspolyok, dekopirfűrész, szalagcsiszoló, felsőmaró, fúrógép, gyalu (modellező), flex csiszolókoronggal. Nem mindenki használ ennyi gépet, de ezekkel sokkal könnyebb (nem vagyok asztalos, csak barkácsoló kárpitos).
Előszőr a fém szerkezetet rárajzolom egy csomagolópapírra, megrajzolom a tusa formáját, nagyon fontos a jó méretezés, majd ezt átmásolom a fára. Ott is meg kell rajzolni a fém szerkezet helyét. Dekopír fűrésszel körbevágom, mindenhol egy kicsivel nagyobbra hagyom. Következő lépésként bemarom a szerkezet helyét, majd vésővel megfelelő mélységűre faragom a vájatot (a maró nem ér le addig), az előágyban is. Közben természetesen többször belepróbálom a vasat. Ha ez megvan, akkor flexszel megformázom a tusát és a markolatot (ne tudd meg, hogy milyen porfelhőt csinál), majd a reszelővel és a kis gyaluval nagyjából véglegesítem a formáját. Ezután jön az előágy kívülről, ha alulra nem kell szereléksín (felsőmaró), akkor csak gyalulok és csiszolok a szalagcsiszolóval. Ha ez mind megvan, akkor már csak csiszolgatni kell egy pár órát (citling csak a bükknél hagy szép sima felületet), és jöhet a felületkezelés. A csiszoláshoz szalagcsiszó vásznat használok, igaz sokkal drábább, mint a csiszolópapír, de ezerszer tartósabb, és nem tömődik el. Ez a munka a csiszolással együtt kb 13-15 munkaóra, plusz a pácolás, faviasz vagy lakkozás.