Keresés

Részletes keresés

Netuddki_m Creative Commons License 2015.07.29 0 0 98373

Cillessen > Romero

Előzmény: For-dzsi (98371)
Netuddki_m Creative Commons License 2015.07.29 0 0 98372

Mondjuk ez is közel van hozzánk, de a Bóbitához tartozunk..

Előzmény: For-dzsi (98368)
For-dzsi Creative Commons License 2015.07.29 0 0 98371

Romero és Cillessen közt van szignifikáns különbség?

Előzmény: nistelrooij (98351)
dinsdale_ Creative Commons License 2015.07.29 0 0 98370

:(

Sajnos a tehetségét elpazarolja a klub, vagy inkább Lajos. Lindegaard helyében kértem volna már a kölcsönadást. Függetlenül bármilyen szimpátiától.

Előzmény: nistelrooij (98367)
giornalista Creative Commons License 2015.07.29 0 0 98369

ez a 28 millió font egy nagyon vicces ajánlat érte, ha igaz.

 

(mármint Di Mariáért).

 

én még mindig abban bízok, hogy marad, és tarolunk vele jövőre, de ha megy, akkor meg fizesse már ki őt rendesen a faszszopó PSG, mit gondolnak, komolyan...

 

bízom Woodwardban, hogy nem lesz hülye, De Geát sem adta oda két gombóc fagyiért a reklámnak.

Előzmény: nistelrooij (98367)
For-dzsi Creative Commons License 2015.07.29 0 0 98368

Hétszínvirág.

Előzmény: Netuddki_m (98363)
nistelrooij Creative Commons License 2015.07.29 0 0 98367

Közben a csapat landolt Chicagoban, ami képeket láttam én nem fedeztem fel Marist egyiken se. Lindegaard viszont még mindig mosolygós, hihetetlen mennyire szereti a klubot így mellőzve is. Furcsa lehet neki ránézni a mobiljára, hogy Valdes kiesett Lajos kegyeiből, talán lesz esélye? Aztán jött Romero, most meg már Cillessen is képben. Le a kalappal a dán előtt, simán hisztizhetne a sajtóban pedig.

Raddens Creative Commons License 2015.07.29 0 0 98366

Kane + egy ötfontos, és talán elgondolkodunk

Előzmény: dinsdale_ (98359)
Raddens Creative Commons License 2015.07.29 0 0 98365

Persze, ez rövid távon simán arcvesztés nélkül hozható (ha tényleg nem játszik), de meglepne, ha menedzselhető lenne mondjuk augusztus közepéig, ha Dávid odáig hintázik

Előzmény: nistelrooij (98362)
nistelrooij Creative Commons License 2015.07.29 0 0 98364

Még mit nem. Youngot nem adom. Írok is mindjárt Ednek röhögje ki őket. Levy tetszett volna Naniért érdeklődni.

Előzmény: dinsdale_ (98359)
Netuddki_m Creative Commons License 2015.07.29 0 0 98363

Gecó, akkor lehet, hogy ismerjük egymást...Hová jár(t) oviba a gyerek? Bóbita?

Előzmény: For-dzsi (98360)
nistelrooij Creative Commons License 2015.07.29 0 0 98362

Hivatalosan a vádlijával vannak gondok, így az Ajax arcvesztés nélkül tudja mondani miért nem játszik. Ha nem játszik. (a fogadóról nem tudtam eddig, most láttam gio linkelte)

Előzmény: Raddens (98358)
For-dzsi Creative Commons License 2015.07.29 0 0 98361

Részemről oké.

Előzmény: nistelrooij (98355)
For-dzsi Creative Commons License 2015.07.29 0 0 98360

Hmm, ha jól lőttem be, én is 1 km-en belül vagyok. :-) 

Előzmény: Netuddki_m (98349)
dinsdale_ Creative Commons License 2015.07.29 0 0 98359

Az hagyján, de a Mirror (tudom bulvárlap) bedobta, hogy Youngot vinné a Spurs 110-es fizut ajánlva.Hogy mennyiért, arról nincs infó.

Előzmény: nistelrooij (98351)
Raddens Creative Commons License 2015.07.29 0 0 98358

Fogunk annyit fizetni Cillessenért, hogy az Ajax folyamatosan kockáztassa a saját BL-szereplését? Mindenesetre Ed profizmusának és tanulási görbéjének újabb bizonyítéka, ha eddig a szintig le vagyunk fedezve, de engem meglepne, hogy ha egy Ajax szintű klub belemenne egy ilyenbe. Kicsit erős beismerése lenne annak, hogy ők tulajdonképpen elsősorban a topligák beszállítói, amit szurkolóként nehezen viselnék a gazdasági racionalitás elismerése mellett is.

 

(Amúgy vicces, hogy mindenki be is fejezni a közpolitikázást, de közben azért lenne még egy megjegyzése. Én se bírtam ki pl ezt :) A fogadóba meg mégse megyünk át valamiért)

Előzmény: nistelrooij (98351)
giornalista Creative Commons License 2015.07.29 0 1 98357

bár ugye én kezdtem az egészet a jó kis amszterdami beszámolómmal (Cilessen kapcsán, persze), de ennek tényleg nem itt lenne a helye, hanem itt: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9162839 (Fogadó a Vörös Ördöghöz).

 

vigyük már át ide ezt a témát, mert tök érdekes ezeket olvasni, évek óta beszélgetünk, de jellemzően ugyanarról, ki védjen, ki ne játsszon, most előkerült ez a téma, és jó lenne minél többetek véleményét, és minél többeteket ezáltal jobban megismerni.

 

tényleg épp az ilyenek miatt csináltuk anno az off topikot, amikor még rendszeresen összejárt a törzsgárda.

Netuddki_m Creative Commons License 2015.07.29 0 0 98356

Sokat dolgoztam multinál, ne kezdjük el sajnálni őket...

 

Részemről is befejeztem...

 

GGMU!

Előzmény: nistelrooij (98350)
nistelrooij Creative Commons License 2015.07.29 0 0 98355

Jó jó én vagyok, csak már ejtsük a témát.

Előzmény: For-dzsi (98353)
nistelrooij Creative Commons License 2015.07.29 0 0 98354
For-dzsi Creative Commons License 2015.07.29 0 0 98353

Már ne haragudj, de kettőnk közzül te vagy a demagógabb. :-))

Előzmény: nistelrooij (98346)
Netuddki_m Creative Commons License 2015.07.29 0 0 98352

Én tényleg a személyes élményeim alapján mondom,  nekem a politika sem most, sem korábban érdemben nem szólt bele a magánéletembe, a mindennapjaimba..Hangulatkeltésnek érzem amit csinálsz...

 

Az Usa-t hagyjuk, fiatalnak néztem ki, és igazolnom kellett a koromat a sörihez. Az USA volt a legszarabb hely ahol dolgoztam, kibaszott üresszívűek, felületesek és úgy általában a világlátásuk, műveltségük messze van egy magyar egyetemet végzett emberétől..Angliában is dolgoztam, az a második legszarabb...Még Németország úgy ahogy...

Előzmény: Cantona.E (98343)
nistelrooij Creative Commons License 2015.07.29 0 0 98351

Kezdeném azzal, hogy a Telegraph szerint a Cillessen téma is még ON.

 

http://www.telegraph.co.uk/sport/football/teams/manchester-united/11769563/Man-Utd-transfer-news-David-de-Gea-replacement-Jasper-Cillessen-may-miss-Ajax-tie-and-avoid-being-cup-tied.html

 

Érdekes, érdekes. Úgymond félre van téve nekünk, ha De Gea mégis távozna.

nistelrooij Creative Commons License 2015.07.29 0 0 98350

A külföldi multinak be kell kalkulálni, hogy itt havonta változtatják a szabályokat, feltételeket, ha a vezér gondol egyet hipp-hopp államosít egész ágazatokat, rekord ÁFA mellé különadók stb. És a nagy külföldi multi szidás közben számoljuk ki nélkülük hogy állnánk.

 

Viszont megegyezhetnénk már mindenkivel, ma már tényleg befejezzük ezt a témát és vissza a focihoz?

Előzmény: Netuddki_m (98334)
Netuddki_m Creative Commons License 2015.07.29 0 0 98349

Na, akkor olyan 500 méterre vagy tőlem...

Előzmény: Csumpitáz_Béla (98341)
Mirrmurr Creative Commons License 2015.07.29 0 0 98348

(A keleti vagy lenéznek esetre meg van 2-3 másik akik azt mondják emberileg és anyagilag is megbecsülik őket. És jól érzik magukat. Kiszámítható környezet, világos szabályok.

Igen, erről eszembe jut az a vicces/fals jelenség, mikor a Panyolban öt éve, ebből négy évet feketén dolgozó ismerősöm FB-ra posztolgatja a g*cimocskosbevándorlós hamis videókat, meg kirohanásokat ír. Pfff.)

Előzmény: nistelrooij (98345)
Netuddki_m Creative Commons License 2015.07.29 0 0 98347

Nálam ugyanez a réteg...Tényleg érdekes akkor, más embereket ismerünk.  :-))

Előzmény: Cantona.E (98340)
nistelrooij Creative Commons License 2015.07.29 0 0 98346

Kezdem magam kocsmában érezni demagóg módon vitakozhatunk zárásig, csak még egy sör. :)
Magyar orvosok közt nem fordul elő négyen mondanak nyolcfélét? Keresni kell másikat. És a szokások meg szokások, viszonyítás kérdése. Egy holland nő szerintem beleőrülne ha 3 évig gyesen ülne otthon. Helyette korán beadják bölcsibe, félállásban bababarát helyek, kevesebb a feszkó és felnőnek rendben. Izlandon meg kint hagyják a levegőn a babakocsit, amíg az anyukák kávéznak, pletykálnak. Ott az a szokás. 72 éves amerikai kicsit fittebb mint egy magyar és igen ők nagyon nyomják a work és kapitalizmus témát, az nekem is furcsa se szabadság, se állami eü stb. Igen nálunk főznek az oviban, suliban aztán 12 évesen azt mondtam anyunak tök felesleges fizetni azért amit a menzán adnak, inkább viszek otthonról normális ételt.
A hülye skandinávok meg angolul adják az amerikai filmeket a tévében és 16 éves korukra folyékonyan beszélnek. Lehet "hülyék" mert nem tudják 500 éve 100 éven át milyen csaták voltak mikor és hol, de tanulnak pénzügyeket, valószínűleg verseket se tudnak sokat, cserébe tanulnak előadásmódot, hogy később elő és el tudják magukat adni, nem szivatják és stresszelik agyon ha nem megy neki a matek és a fizika, hanem az erősségeire építenek és önbizalommal kerülnek ki a suliból. (a bullying persze szar ott is)

Előzmény: For-dzsi (98323)
nistelrooij Creative Commons License 2015.07.29 0 0 98345

Hát nem akartam folytatni ma ezt, de nálunk ez így zajlott:

Kedves Anne, leszállsz a gépről, a taxishiénákon határozott arccal menj át, metrót ne keresd mert nincs, 200E busz visz a Kökihez, de ez se igazi reptéri busz közben megáll itt-ott szóval heringparti lesz érdekes arcokkal. Kökinél új jegy kell, mert nem úgy van mint normális helyeken egyet pittyentesz és adott ideig bárhova és bármire érvényes. Ne csodálkozz ha látsz sok depis, szorongó arcot, azért van mert 300 euróból élnek és orcsányon kívül alig van témájuk. Cserébe este elmegyünk jó helyekre, mert vannak jó helyek, és sok jófej ember is.

 

A munkáról annyit hülyeség mindenhol van, csak ott kapsz érte annyit ami kompenzálja. És előrejutni nem csak felfele nyalással, lefele taposással lehet.
A keleti vagy lenéznek esetre meg van 2-3 másik akik azt mondják emberileg és anyagilag is megbecsülik őket. És jól érzik magukat. Kiszámítható környezet, világos szabályok.

Előzmény: dinsdale_ (98325)
Raddens Creative Commons License 2015.07.29 0 0 98344

Nyilván erről elő kellene bányászni valami statisztikát, de emlékeim szerint két fő "típus" van - az egyik akikről te írsz, és tényleg nehéz a budapesti értelmiséginek belátnia a motivációit, a másik pedig aki diplomásként megy ki kvázi még többet keresni (esetleg még tanulni). Mondjuk az se mindegy, hogy egy német kisvárosba mész idegennek, vagy mondjuk Londonba/Berlinbe, ahol azért azzal, hogy munkáért költöztél ide, az emberek nagy részének nem leszel gonosz kis ufó.

 

Egyébként az én barátaim közül van aki szenved, van aki szereti (20-30-asok vegyesen), szóval lehet generációnként eltérő, szerintem inkább ahhoz kötődik, hogy mennyire kerülsz olyan közegbe, ahol tudsz és akarsz szociális hálót kialakítani (ami persze összefügghet a koroddal).

 

(A bér- és az árszínvonal meg nyilván összefügg, és nem akarok nagyon közgazdászkodni, csak kérni hogy ne menjünk már le a kormánykommunikáció szintjére például a multikat illetően)

 

Tudja valaki, hol van Di Maria?

Előzmény: Mirrmurr (98339)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!