Keresés

Részletes keresés

jimmbesz Creative Commons License 2019.11.19 0 0 17234

Csak nem a Simkó féle életmód?

Előzmény: jimmbesz (17233)
jimmbesz Creative Commons License 2019.11.19 0 0 17233

És az mi volt megosztod?

Előzmény: ghepard (17232)
ghepard Creative Commons License 2019.11.19 0 1 17232

Én mondjuk nem szedtem semmit, pedig már 40 éve probléma van ezzel. Probléma azért van úgy is, ha nem mész orvoshoz, de mint látjátok már (és egyre többen belátják már) - hogy szinte feleslegesek az orvosi kezelések, amik legtöbbször bogyók felírásával merül ki. Nálam most továbbra is minden OK, nem akarom elkiabálni, de amibe belekezdtem szeptember eleje óta - az valami más szintre hozott ebben a tekintetben is. Ezzel a módszerrel segítettem akkor is, mikor volt az idén az az említett 2 súlyos sérülésem. Mikor szeptember második hetében már (röpke 5 hét után) 100%-os volt a bal vállam, akkor ugrott az agyamban, hogy mi lesz, ha ezt nemcsak akkor fogom alkalmazni, mikor valami sérülésem van/lesz.

Előzmény: Ricciardo (17230)
ghepard Creative Commons License 2019.11.19 0 0 17231

Talán eljön az az idő is, amikor az AB be lesz tiltva - már most talán többet árt, mint használ.

Előzmény: watson75 (17228)
Ricciardo Creative Commons License 2019.11.18 0 0 17230

Csatlakozom Watson Úrhoz, mi már öreg rókák vagyunk itt. Végigjártuk az utat gyógyszerekkel, rossz terápiákkal. Volt hogy a saját fejünk után mentünk. De magunkra voltunk utalva, nem tehettünk mást mert valakiben biznunk kellett. Azt hittük az orvosok tudnak segíteni. Tény hogy azóta valamivel jobb az állapotunk, de hogy amiatt mert átment krónikusba ami enyhébb tünetekkel jár, vagy valamelyik gyógyszer betalált nem tudom, de inkább tanulj a mi hibánkból, és te már ne szedd be az összes létező gyógyszert. Nekem is tanácsolták anno, én is mentem a fejem után, nem kellett volna. Szerintem ha szedünk valamit hanem, 100%ra ugyse lehet ebből meggyógyulni, ezért inkább a mai eszemmel nem szedtem volna semmit. 

Előzmény: jimmbesz (17226)
Fickooo Creative Commons License 2019.11.17 0 0 17229

Hali! Érdeklődnék, hogy izomlazítot folyamatosan v. csak kuraszerüen szokás szedni?! Ill. melyik tipus a javasolt? Köszi

watson75 Creative Commons License 2019.11.17 0 0 17228

ha olvasol akkor azt is vedd észre h MÁR NEM A HOSSZÚ AB KÚRA A MEGOLDÁS! MÁR Az urologusok is a,kismedencei fajdalom fele hajlanak. olvasd a forumot tobbet ér mint az orvos. Javaslom Riccardo hsz.eit v akár az enyémet.

 

Előzmény: jimmbesz (17226)
Avarsavala Creative Commons License 2019.11.16 0 1 17227

Hát, szerintem ezt a szakdogát itt bármelyik topiktárs kirázná a kisujjából. :)

 

Azon az egy mondaton akadtam fent, hogy a Gentos nevű homeopátiás szernek mellékhatásai vannak. Hogy a fenébe lehet egy hatástalan dolgonak mellékhatása? :)

Előzmény: pizo (17225)
jimmbesz Creative Commons License 2019.11.15 0 0 17226

Sziasztok!

Esetleg aki Budapesti vagy környékén él,hova érdemes elmenni egy normális helyre akár fizetős magán orvos vagy klinika.

Itt Nógrád megyében eléggé leegyszerűsítik a dolgot,annak idején vagy 5 éve szembesültem ezzel és a helyi kórház urológiai szakrendelésen levoxát írt fel az orvos egy kézi munka után vizsgálva.

Nem nagyon használt a gyógyszer elmentem egy maszek dokihoz ő azt mondta rosszul lettem kezelve , elküldött sperma minta meg laborba de nem mutatható ki baktérium vagy gyulladás.

Azóta csak tengek fogaimat amik adhatttak volna rá okot megszüntetve.

Azóta olvasgatok és azt tapasztalom hogy hosszabb antibiotikum vagy más gyogyszer kúra kell akár több hónapos.

Igazából egy helyen se volt komplex mindenféle vizsgálat akár uh meg minden labor és kizáró ok illetve vese is nem e károsult ahogy olvasva nem igazán tesz jót a visszamaradt vizelet neki.

Emiatt szeretnék egy komplex kivizsgálásra elmenni ahol képesek erre.

Azt nem tudom sajnos olvasva tapasztalom hogy ezzel lehet csak együtt élni lehet illetve változtatni életmódot de megpróbálnám egy normális helyen hátha...

pizo Creative Commons License 2019.11.15 0 0 17225
t.zsolti Creative Commons License 2019.11.15 0 0 17224

érdemes megnézni, de nem közvetlenül kapcsolódik .

 

https://www.youtube.com/watch?v=xtPp3Kcqy4E

Avarsavala Creative Commons License 2019.11.14 0 0 17223

Biztos, hogy ez nem tényleges derékfájás? Gerinc MRI-d volt? Aztán a fájdalom miatti rossz tartásból eredően okozhat bármit lejjebb is.

Előzmény: Altrix29 (17208)
watson75 Creative Commons License 2019.11.13 0 1 17222

hát sztem meg nem! Én a kórokozó nélküli p.gyulladást inkább a derék/ülőidegek (ideértve a belső aranyeret is) gyulladásának kiterjedésének gondolom.

Volt tuip műtétem és xart se ért. Egy barom urológus dr. Majoros meg TURP-ot javasolt 41 évesen! Egy másik fórumtársnak 45 évesen javasolják szintén a SOTE-n a TURP-ot!

Volt hőterápiám-tönkreb..ta a p.mat!

Rohadtul gondolja meg mindenki, hogy kit és   mit enged belekotorni a p.ba!

néhány ideg átvágása simán okozhat impotenciát/inkontinenciát!

A fejfájást sem lobotómiával gyógyítják! (kivéve a legsúlyosabb idegzsábát, de az külön bizottság és hosszas előzetes vizsg. és ott is az arcideget írtják VÉGSŐ esetben)

Előzmény: tiborunk (17221)
tiborunk Creative Commons License 2019.11.13 0 0 17221

Csakhogy  mindkét esetben elzáródik a vizelet útja a szövetek felszaporodása duzzadása miatt!! Szerintem ha a gőz elpusztítja a szövetek egy részét (kés nélkül) és megindul a vizelet gyógyul a beteg, gyulladás esetén ha a fertözö góc kap a gőzből az is elpusztulhat a szövetek egy részével együtt ,

 

 

"Ritkán, szövődményes esetekben húgycsövön keresztül történő műtétes beavatkozás szükségessé válhat."

Részletek: https://www.webbeteg.hu/cikkek/prosztata/4387/kronikus-prosztatagyulladas

 

A Tüneteket a nőgyógyászat is ismeri, ott pl ha már minden fertőzési pont ki van zárva a végső megoldás (?) néhány ideg átvágása.

 

https://www.webbeteg.hu/cikkek/nogyogyaszat/4047/a-kronikus-kismedencei-fajdalom-szindroma

 

A kismedencei szervek betegségei között ott van a hólyagrák ami kifejlődhet a prosztatagyulladásból is, persze a gyulladt prosztata mellett a fájdalmak és fertőzések indulópontja lehet más szerv is pl aranyér stb ezeket a különböző cikkek nagyon jól leírják. 

 

A néha bizonytalan, máskor kifejezetten jól meghatározható fájdalmak váltakozása , változóan motiválja a beteget a megoldások keresésére.

Mivel mi követjük általában a vezető eljárások kidolgozásában a fejlettebb motiváltabb központokat előbb utóbb biztos lesznek közlések a módszer hatásáról p.gy. - esetén is.

Előzmény: watson75 (17215)
ghepard Creative Commons License 2019.11.12 0 0 17220

Én is nagyon sokat szenvedtem a derkammal, de amióta gerelyezek és sokat tornáztatom a derkamat légzéssel, azóta rendben van. Gyakorlatilag mintha lélegeztetném a derkamat - belégzéskor az izmok lazák a rekeszizmon kívül, azt rendesen megfeszítem és a levegővel még lejjeb megy és feszeseb lesz. Mivel belülről a derékhoz is támaszkodik - belülről jól, tartja a derkat és a külseje így több vérhez jut. Kilégzéskor a rekeszizom elernyed és közben megfeszítem a többi izmot (fenék, comb, kezek, hát stb stb) - ezek meg kívülről fogják rendesen tartani a derkat és most meg belülről kap sokkal több vért. Ezektől a ciklusoktól úgymond feléled a derék és elmúlnak idővel a fájdalmak is. Ha csinálja az ember továbbra is, akkor vissza se jönnek.

Előzmény: Altrix29 (17208)
ghepard Creative Commons License 2019.11.12 0 0 17219

De akinek az van, az küzd a gyulladással is. A lappangó, szinte sose teljesen kiürült vizelet jó táptalaj lehet a piciknek és gyulladást okoznak.

Előzmény: watson75 (17215)
Ricciardo Creative Commons License 2019.11.08 0 0 17218

Helló. Neked volt valamilyen műtéted urológiai téren? Ha igen, milyenek? 

Előzmény: gyetvay (17212)
jimmbesz Creative Commons License 2019.11.08 0 0 17217

Ezt tiborunknak akartam írni..sry

Előzmény: jimmbesz (17216)
jimmbesz Creative Commons License 2019.11.08 0 0 17216

Itthon nem foglalkoznak még vele tudtommal sajna...

Előzmény: watson75 (17215)
watson75 Creative Commons License 2019.11.08 0 0 17215

faxa

 csak az a helyzet h az itt lévők nagy reszenek NEM A BPH A BAJA

Előzmény: tiborunk (17214)
tiborunk Creative Commons License 2019.11.08 0 0 17214

Sziasztok!

Találtam egy érdekes kezelési módot röviden:    Mi a Rezum?

A Rezum egy új, minimálisan invazív kezelés, amelyet nemrégiben hagytak jóvá a BPH kezelésére.

 Ez magában foglalja a gőz beinjektálását a gátló prosztatába a húgycső belsejéből

(a húgyhólyagot ürítő cső a hólyagból).

A gőz a prosztata zsugorodását okozza, ez jelentősen csökkenti az obstrukciót és javítja a húgyúti tüneteket. 

Rövid általános érzéstelenítőn végezzük, és kb. 30 percig tart.

 

https://www.slucare.edu/urology/enlarged-prostate.php

 

GOOGLE fordítás:

 

Befolyásolja ez a BPH kezelés a szexuális funkciómat?

A Rezūm terápia egyik legnagyobb előnye, hogy gyakorlatilag nincs esélye impotencia kialakulására. Gyakorlatilag azt mondom, hogy a BPH bármely beavatkozása impotenciát okozhat a terület megzavarásának jellege miatt. De a Rezūmmal semmilyen módon nem távolítunk el semmilyen szövetet és nem nyitjuk meg a beteget. Tehát kevés lehetőség van a nemi funkcióval kapcsolatos problémák előfordulására.

Körülbelül 5% esély van a retrográd ejakulációra a Rezūm terápiával, amikor a sperma a húgyhólyagba kerül, ahelyett, hogy orgazmus közben kilépne a péniszen. A BPH kezelésére irányuló műtétekkel körülbelül 80% -85% ez az esély, hogy a retrográd ejakuláció mellékhatás lesz.

A Csendes-óceán Urológiájában több mint 400 beteget kezeltünk Rezūm-terápiával, és kiváló eredményeink voltak, komoly komplikációk nélkül.
Néz: Dr. Sethi megvitatja a Rezum előnyeit.
Mennyi ideig tart a megnövekedett prosztata Rezūm-kezelése?

Egy nemrégiben elvégzett ötéves tanulmány szerint a Rezūm-kezeléssel kezelt férfiak csak 4–5% -ának volt szüksége további kiegészítő kezelésre. És 95% volt stabil gyógyszer vagy bármi más nélkül.

Rezūm sikere összehasonlítható egy nagy prosztata műtét elvégzésével, de a mellékhatások nélkül. A Rezūm terápia a betegek 85–95% -ánál sikeres. Ez alternatívája azoknak a betegeknek is, akik életük hátralévő részében gyógyszereket szednének.

 

Mondhatja valaki (akár én is) a megnagyobbodás az nem ugyanaz mit a gyulladás , de mégis mekkora a különbség?

 

"A prosztatagyulladás

Akut esetben a tünetek hirtelen, gyorsan alakulnak ki, a vizelés fájdalmat okoz, égető érzéssel társul és a vizelet teljes kiürítése is gondot okozhat. A lázat, hidegrázást és medencetáji fájdalmat is eredményező gyulladásos állapot bizonyos, a szervezetben normál körülmények közt is jelenlévő baktériumoknak a prosztatában és az alsó húgyúti szervekben való elszaporodása következtében alakul ki és gyakran együtt jár teljes húgyúti rendszer gyulladásával.A gyulladást okozó baktériumok nagymértékben a véráramba is bekerülhetnek.

krónikus prosztatagyulladás tünetei azonban lassan, fokozatosan jelentkeznek, elhúzódóan, akár hónapok alatt alakulnak ki. Ebben az esetben is meghatározó a deréktáji, alhasi, a keresztcsontra és a combokra is kiterjedő fájdalom, és bár a betegség kezdetekor ez sokszor kisebb mértékű, mint az akut prosztatagyulladásra jellemző fájdalom, azonban az idő múlásával ez általában erősödik és állandósul a kellemetlen érzés. A krónikus esetekben jellemző, hogy a megbetegedést okozó baktériumok a prosztata mirigyállományán belül elszórtan találhatók, és itt illetve az alsó húgyutakban hozzák létre a gyulladásos állapotot, amely rendszerit időről időre visszatér és a tünetek pedig újból jelentkeznek.

 

A prosztatagyulladás mindkét típusa esetében meghatározóak a vizeletürítési problémák, ugyanis a gyulladt, megnagyobbodott prosztata mechanikai gátlást gyakorol a húgyvezetékre összenyomva azt, így a vizelés akadályozottá és fájdalmassá válik, és ehhez gyakran kellemetlen égető érzés is társul, és sokszor nem is sikerül a hólyag teljes kiürítése sem.

 

A prosztata jóindulatú megnagyobbodása (BPH: Benignus prostata hiperplasia)

A jóindulatú prosztata megnagyobbodás – amint az elnevezése is utal rá -, nem rosszindulatú betegség. Az idősebb férfiak egyik leggyakoribb problémája, amely az 50 év feletti férfiak közel felénél kialakul és gyakorisága az életkor előrehaladtával együtt járó hormonális változásoknak – elsősorban a megváltozott tesztoszteron szintnek köszönhetően – egyre nő. A panaszokat prosztata mirigyállományának szövetszaporulata, tömegének többszörösére történő növekedése okozza.

BPH a kezdeti szakaszában nem feltétlen okoz kellemetlenséget, esetleg a gyakrabban jelentkező vizelési inger, az elakadozó, gyengébb sugárban kiürülő vizelet utal az elváltozásra. Kezeletlen esetekben a vizelet elakadása,nem teljes mértékű kiürülése illetve akár nem akaratlagos vizeletürítés túl azon, hogy rontja a beteg életminőségét, a hólyagban pangó vizeletben elszaporodó baktériumok húgyúti gyulladásokat is okozhatnak. A betegség körülbelül 30-40 százalékban jár panaszokkal, súlyosabb esetekben azonban beteg teljesen képtelen a vizeletürítésre, hólyagfala megvastagszik,a húgyvezeték és a vese üregrendszere kitágul, így károsodik. A húgyhólyag izomzata ilyenkor szintén elvékonyodik, hegesedik, tágulatok jelennek meg rajta, működése súlyosan károsodhat. A vizeletnyomás kifejti hatását a vesékre is, és veseműködési zavarokat is okozhat.

 

 

 

 

zazzo Creative Commons License 2019.11.07 -4 0 17213
gyetvay Creative Commons License 2019.11.07 0 0 17212

Nekem egyetlen fájdalom csillapító nem használ....mindent kipróbáltam, amit lehet. A nagy Pánovics mondta sokadszorra, h a bellobant prosztata fájdalom nem csillapítható. Legalább őszinte volt. 2 napja székeltem nagyon keményet. Éreztem, h a proszi váladék a húgycsöbe kerül...megvadultam 1 napig a fájdalomtól.....kvázi egy prosztata masszázs. ( 30 éve tartó gyulladás, 5 éve tűrhetetlen. Fájdalmas magömlés. 3 éve totál impotencia....

Előzmény: Altrix29 (17208)
watson75 Creative Commons License 2019.11.03 0 0 17211

jobbulast

Előzmény: Altrix29 (17210)
Altrix29 Creative Commons License 2019.11.02 0 0 17210

Kedves Watson75! Köszönöm szépen a gyors választ. Hát az említett gyógyszerekből egyik sincs itthon, de akkor hétfőn venni fogok magamnak belőlük, hátha segítenek. Bár jó lenne, ha addig elmúlna ez a fájdalom, de egyelőre nincs rá sok esély. Igen kellemetlen ez most. Ennyire nem szoktam megbénulni ettől.

Előzmény: watson75 (17209)
watson75 Creative Commons License 2019.11.02 0 1 17209

algo nem jo!

apranax v cataflam

voltaren krém.

SZERINTEM

Előzmény: Altrix29 (17208)
Altrix29 Creative Commons License 2019.11.02 0 0 17208

Szervusztok kedves fórumtársak!

Szeretném megkérdezni, hogy hirtelen fellépő fájdalom esetén mit szoktatok tenni?

Ma reggel óta úgy fáj a "derekam", hogy lépni alig bírok a jobb lábammal, és szinte kész gyötrelem volt lehajolnom megkötni a cipőfűzőmet. Nagyon ritkán nyúlok gyógyszerhez, de most negyed órája bevettem egy Algopyrint, hogy délutánra meg tudjak mozdulni. A fájdalom szinte folyamatos, nem csak időszaki. Ülve, állva, fekve, mindig érzem. Biztos vagyok benne, hogy ezt megint a prosztatám okozza, de ennyire még soha nem fájt. :( Fájdalomcsillapítón kívül mit javasolnátok? Jó lenne, ha hétfőn el tudnék menni munkába, mert ez így nem járja 30 évesen.

Előre is köszönöm szépen a segítségeket és a válaszokat!

Szép szombat délutánt mindenkinek!

Üdvözlettel:

Altrix29

ghepard Creative Commons License 2019.10.30 0 0 17207

Az már jó, sok évig nálam is így volt. Sokan vannak, akinél 2 naponta jön, vagy teljesen szabálytatlanul. De alig 2 hónapja többször is naponta megvan bizonyos adag - s gyorsan (2-3 mp alatt) ki is jön. Olvastam is már régebben, hogy ez még jobb mint a naponta egyszeri - csak nem tudtam sehogy se elérni. Most meg csak úgy attól az említett légzés meg mozgásfélétől bejött. Ez meg tisztábban tartja a vastagbél végbél előtti részét, ami a prosztit is kényelmesebb helyzetbe hozza gondolom. Az így oda tódult (meg sok minden máshova is) többlet vér jobb működésre bírja a prosztit, beleket, hólyagot. A húgyhólyag hogy üresen nem gömbféle, hanem olyan tiszta lapos - és ahogy telik, úgy gömbölyödik. De nem úgy, mintha lassan fel lenne fújva, hanem lassan átalkulnak a sejtek - lapossá és megnyúlttá válnak. Ha nem képesek ezt véghezvinni az egyre sokasodó folyadék mellett - akkor idő előtt jeleznek, hogy mintha tele a tasak. Az ember alig bír kimenni (sokszor óránként is, vannak akik itt ott még gyakrabban is), de csak néha még 1 deci vagy 2 deci se tud kijönni. Azt gondolom, hogy az említett légzés meg mozgás miatti többletvér ott is megtette a hatását - jobban tud alkalmazkodni a fokozatos telítődéshez. Ez most egész meglepő számomra - sokszor 6 óra után se érzem, amit már számtalanszor éreztem 1 óra után is (volt jópárszor, hogy hamarabb is)....

Előzmény: Fickooo (17206)
Fickooo Creative Commons License 2019.10.29 0 0 17206

Napi 1 x székelek. Viszont nem mondanám, hogy olyan mint a beton, ennek ellenére mégis sokszor jön váladék. Persze nem tudom mennyivel erőlködök jobban mint egy átlag ember, ugyanis én szeretem kb rögtön letudni a dolgokat..sosem töltök 1p -nél többet nagy dolog" miatt...

Előzmény: ghepard (17205)
ghepard Creative Commons License 2019.10.29 0 0 17205

S hányszor székelsz naponta? S nehezen megy? Én például mostanában (olyan másfél hónapja) 3-4-szer is naponta, s nem löttyöt, hanem rendeset, s normálisakat eszek, igaz kevésszer. Ezt a jó, azt lehet mondani, hogy nagyon jó bélmozgással tudtam elérni - főként annak légzésfélének, amit az utóbbi hsz-ban írtam. Sokat még úgy is kivitelezem, hogy a teljes kifújás után dolgoztatom az izmaimat (lehetőleg mindet egyszerre). Ez meg azt is eredményezte, hogy hirtelen sokkal komfortosabb lett a vizeletürítés - a 3-5 óra közötti helyett hirtelen 6-7 óra lett, egy éjjel meg volt 8 és fél óra is vizeltürítés nélkül. Pedig ugyanannyit, ha nem egy kicsivel több folyadékot iszok mostanában. Na ez már nem is emlékszem, hogy mikor volt utoljára. Most töröm a fejem, hogy hogyhogy összejött. Eddig azt gondolom: a test egy zárt dolog, van ugye szájnyílás, orrlyukak, meg vébbélnyílás - ahol távozhat a nyomás (kicsi a füleken is). De a vér nem tud csak úgy kimenni. Ha most kifújjuk a levegőt és aztán kezdünk melózni (megfeszíteni az összes izmot, amit csak lehet és tudunk) - akkor a vér kitódul a megfeszített izmok (a test kb 40% izom) miatt és sok helyre elmegy nagyobb mértékben -ahova enélkül nem tud. Például a simaizmokba, amiket nem tudunk irányítani tudatosan (megfeszíteni) - ilyen a proszti, meg sok minden más is - a belek is, ezért is jobban kezdtek azok működni. Most erre gondolok, nem akarom elkiabálni, de most hirtelen ez lett. 

 

Például van egyetlen ilyen ciklus is: kifújás után nagyon lassú belégzés kb 50-55 másodpercig, ezután nagyon lassú kilégzés, kb 30 mp után kezdem fokozatosan megfeszíteni az izmaimat és nagyon pici kilengésekkel vibráltatni egész a teljes kifújásig, ami még eltarthat újabb 25-30 másodpercig - mikor már nem megy ki levegő, akkor még mindig lehet feszíteni az izmokat és mozgatni pici kilengézekkel (nem is látható) a testet. Na és csak ezekután kezdem beszívni a levegőt. Már egy ilyen ciklus után érzi az ember, mintha szaunában lett volna. Nem tudom, hogy mi lesz, de most ez van - egy kicsit meg is vagyok lepődve, hogy már másfél hónapja tart.

Előzmény: Fickooo (17202)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!