Keresés

Részletes keresés

gombóc63 Creative Commons License 2014.09.23 0 0 3805

Nekünk kellett átalakító, a Media Marktban vettem, Karibi térségbe valót.

Előzmény: mvsc (3803)
gombóc63 Creative Commons License 2014.09.23 0 0 3804

Kedves Judit!

 

Mi is Frankfurtban szálltunk át, volt rá 3 óránk, még nyelvtudás hiányában is nagyon egyszerű, minden ki van írva. Visszafele éjjel jöttünk, akkor volt egy kis sietség Frankfurtban, mert csak másfél óránk volt és még a vasútra is fel kellett szállni. De rendben elértük a csatlakozást. Bőrönddel sem volt semmi baj, megérkezett oda és vissza is. Nem kértünk check out-ot. Betettük a bőröndöt a megőrzőbe, tiszta, rendes a mosdó, átöltöztünk ott.

Turista kártyát megérkezéskor vettünk, gyorsan haladnak a dolgok a nádfedeles reptéren:-) 10 vagy 20 dollár....nem emlékszem.

Széf ingyenes.

Kávé, teafőző nincs a szobába.

Nem voltunk a többi étterembe, abszolút kielégítő a főétterem. Úgy tudom előző nap elég foglalni és nem kell jobban kiöltözni mint egyébként. Elég lazák, bár a szálló 5 csillagos és mi megadjuk a tiszteletet a vacsorához, de láttam férfiakat bermudába:-((

Wifit nem kértünk, nem tudok válaszolni.

Minden nap töltik a minibárt, a szokásos italokkal. Lenn a parton magad csapolod a sört, igazán finom. És természetesen az étkezésekkor is hozzák ha kérsz. Már a szobába nem ittunk, egész nap itt-ott elég volt:-)))

Spa-ba nem voltunk, ott valahogy nem hiányzott.

Cigiről se tudok nyilatkozni, nem élünk vele.

Ahogy más is írta már nagyon szegények ezek az emberek, hordárnak, takarítónak, buszvezetőnek adtunk. Ha esetleg sétáltok a parton jobbra van egy kis parti bazár, alkudjatok keményen!

Transferidő....bő fél óra.

 

Nagyon szívesen válaszoltam!

 

Előzmény: HSJudit (3799)
mvsc Creative Commons License 2014.09.23 0 0 3803

Akkor meg talalkozhatunk is mert mi 07-en jovunk haza. Mi Brusselbol megyunk ugyancsak atszallas nelkul .

Csak azt a franya "villany dugot " adaptert nem magyarazza meg senki.Kell-e? es ha igen honnan lehet megvenni es mennyi?

Gustavo ir ide a forumra? Mert volna egy kerdesem. Nekunk az iroda valaki masnal foglalta a transfert , ezert szeretnem megtudni

hogy bar a honlapjukon azt irja hogy internetet csak azoknak berelnek aki a transfert veluk rendezi, nekem megis kene .

Szeretnem tudni hogy oldhato ez meg?

Előzmény: 88kismedve (3800)
kupca Creative Commons License 2014.09.22 0 0 3802

sirLancy!


Köszönöm az infot! 

üdv. Kupca

Babett333 Creative Commons License 2014.09.22 0 0 3801

Sziasztok

 

Olyan kérdés lenne még, hogy a parasailing meg jet-skizés az Ifa-nál mennyibe kerül? Illetve az ilyen "motoros" sportok? :)

Gustavo írta h az IFAba nem éri meg dollárt pesora váltani... akkor a reptéren jobb? Vagy hol? :)

 

Köszi a válaszokat!

Babett

88kismedve Creative Commons License 2014.09.22 0 0 3800

Kedves mvsc,
mi oktober 3-án repülünk Münchenböl átszállás nélkül. 10 napot leszünk Dominikán és már alig birjuk kivárni:) nekem egy nagy álmom eljutni a szigetre és ez jövö hét pénteken teljesül :):)

Előzmény: mvsc (3798)
HSJudit Creative Commons License 2014.09.22 0 0 3799

Kedves Gombóc63 !

 

 

Mi Frankfurton keresztül repülünk. Túl sok időnk nincs az átszállásra,de felvesszük a nyúlcipőket.

 

- a túrista kártyát esetleg már a gépen be lehet szerezni,vagy csak leszálláskor a reptéren? Az ára még mindig 10$?

- széfet a recepción lehet bérelni ?

-szobában kávé és teafőző van ??

- voltatok a többi étteremben is,mennyivel előbb kell helyet foglalni,öltözet ?? kell egy kicsit elegánsabb ??

-wifi (persze nem feltétlenül szükséges ) csak a hallban van ,vagy lehet kérni a szobára is ?

-minibár ?mivel töltik és hányszor ?? (talán ez az egyik legfontosabb :-) a párom szereti a sört és nem csak a bárpult mellett :-) :-)

-voltatok a spa-ban ? nekünk nem tengerre néző, hanem spa csomagos szobánk van,lehet,hogy nem lesz rá szükség,de imádjuk a saunat ezért a választás.

- sajnos bagósok vagyunk, beszerezhető a szállodán belül a cigi vagy többet kell vinnem ?

-borravaló ? ez mindig kulcsfontosságú kérdés ?? :-)

- mennyi a transfer idő a szállodáig,mi Punta Canan szállunk le

 

Nem tudom, hogy Ti mikor indultatok vissza ?, mi esti géppel jövünk haza. Az iroda szerint lehet check out-ot kérni. Ti igénybe vettétek ?

 

 

hirtelen ennyi, ha eszembe jut még valami,akkor jelentkezem.

 

Előre is köszönöm

 

Judit

Előzmény: gombóc63 (3795)
mvsc Creative Commons License 2014.09.22 0 0 3798

88 kismedve mikor mentek ? Mert mi is okt. elejen leszunk abban a hotelben.

Előzmény: 88kismedve (3790)
maszlikx Creative Commons License 2014.09.22 0 0 3797

Kedves Fórumozók,

 

a feleségemmel csütörtök (09.25) reggel indulunk Bécsből (Düsseldorfon át) Punta Cana-ra. Mi a Be Live Grand Punta Cana-ban leszünk, valaki utazik még ebben az időpontban közületek ide?

 

Néhány kérdés, ami felmerült bennünk, hátha a tapasztalt utazók tudnak rá válaszolni, amit előre is nagyon köszönünk.

- A szálláson (az országban :-)) van 220V, illetve európai csatlakozót használnak? Ha nincs érdemes vinni magunkkal átalakítót, vagy a szállodásk rendelkeznek ilyenekkel?

- A megérkezéskor kiváltandó turistakártyát készpénzben lehet csak kiegyenlíteni? Illetve a kilépéskor is kell fizetni?

- A rövid leírások alapján a Saona-i és Samana-i kirándulások elég hasonlóak (természet, fürdés, búvárkodás), csak az ár elég eltérő. Melyiket javasoljátok, vagy érdemes mindkettőt meglátogatni?

- Csak előre, korábban lefoglalt kirándulásokon tudunk résztvenni, vagy lehetséges, hogy este kitaláljuk, hogy másnap elmennék valahova és csak akkor "nevezünk be".

 

Most ennyi ami eszembe jutott, de lehet hogy még lesz kérdésem :).

 

Köszönöm!

Dávid

88kismedve Creative Commons License 2014.09.22 0 0 3796

Kedves sriLancy, nagyon koszonom valaszod. Megfogadjuk a tanacsodat es inkabb $-t viszunk ki.

a turistakartyat meg delutan megnezem,nem tudom hogy az en kartyammal ki tudom-e fizetni. Remelhetoleg igen es akkor nem kell attol tartani h a transzferbusz nem var meg minket a sorbanallas miatt:) 

Koszonom a valaszod megegyszer:)

Előzmény: sirLancy (3792)
gombóc63 Creative Commons License 2014.09.22 0 0 3795

Nahát:-)))) én is suttyomban szerveztem és nagyon-nagyon jól sült el:-)))

Gustavoval már itthon felvettük a kapcsolatot és lefoglaltuk a kirándulást. Igyekezz, mi már novemberben intézkedtünk, de biztos vagyok benne, hogy segít, készséges, kedves ember.

Előzmény: HSJudit (3791)
Cicanyuszifül Creative Commons License 2014.09.22 0 0 3794

Szia!

 

 

Szerencsésen megérkeztünk és szívesen válaszolok a kérdéseidre!

Mert ugye megígértem a beszámolót :)

Előzmény: pharao399 (3729)
sirLancy Creative Commons License 2014.09.22 0 0 3793

Szia!

 

Fogmosashoz is a palackos vizet ajanlanam es gyomorrontas eseten a magyar gyogyszerek nem jok es varni sem szabad. A szallodai shopban lehet kapni helyi gyogyzsert ami azonnal helyrerak.

Itt minden infot megtalalsz seemore.do/hun

Előzmény: kupca (3782)
sirLancy Creative Commons License 2014.09.22 0 0 3792

Szia!

 

1. ne vigyel ki eurot kb egy az egyben valtjak a dollarral, csak dollart erdemes kivinni szinte mindent lehet vele fizetni

2. turista kartyat ajanlom, h vedd meg elore puntacanatransfer.hu oldal lap aljan van a hivatkozasi link a dominikai miniszterium hivatalos turista kartya vasarlasi helyenek. ezzel rengeteg idot sporolsz meg erkezesnel mert kulon sor van akiknek megvan (ki kell nyomtatni amit vasarlas utan kapsz)

3. ifa villas bavaroban nem eri meg penzt valtani nem tul jol valtjak

4. eso elofordul reggel de ha elall pillanatokon belul ujra nagyon meleg lesz

Előzmény: 88kismedve (3790)
HSJudit Creative Commons License 2014.09.21 0 0 3791

Kedves Gomboc63!

 

Köszönöm a sorokat-:)

Érdekes véletlen -:) én is a párom 50. Szülinapját szervezem ide "suttyomban". -:)

lesznek még kérdéseim  !!

Én spa szobat foglaltam , bizom benne hogy nagyon jo lesz.

Gusztavoval mar itthonrol foglaltatok vagy csak kint??

Előzmény: gombóc63 (3789)
88kismedve Creative Commons License 2014.09.21 0 0 3790

Sziasztok! Meg csak most talaltam ra a forumra,es latva mennyi oldalon keresztul folyik a cseveges,gondolom eleg aktivak vagytok :) olyan kerdesem lenne, hogy az utlevel eleg a beutazashoz azon a kek turistakartyan kivul,amit a repteren kell megvenni? Mi Nemetorszagbol repulunk es az irodaban azt mondtak, h ha EU-s orszagbil megyunk,elegnek kell lennie.

a masik kerdesem: tudunk a repuloteren (Dominika) eurot valtani?melyiket erdemesebb: dollarba vagy pesob esetleg ha valaki az ifa villas bavaroban jart mar,tudna esetleg irni, hogy a hotelben is  be lehet-e valtani az eurot? 

 

Egyebkent ott oktober elejen milyen az ido? Ugye nem esik sokat az eso? :)

 

Nagyon koszi a valaszokat!! Jo forumozast!!!

gombóc63 Creative Commons License 2014.09.21 0 0 3789

Kedves Judit!

 

A férjem kerek évfordulójára szerveztem az utat, a szálloda remek választás volt, életünkben először utaztunk ilyen messzire. Már a megérkezés is örömmel töltött el, a recepció nagyon impozáns. Kedvesek, barátságosak, mosolygósak a szállodai alkalmazottak. A kert gyönyörű, ápolt, színeit egyetlen fénykép se adja vissza. Nekünk semmi bajunk nem volt a szobával, pedig finnyás vagyok.  Az egyetlen, amit bánok, hogy tengerre néző szobát foglaltam.....tény, arra nézett, de az előttünk levő épület miatt semmit nem láttunk belőle. Felesleges pénzkidobás volt. A férjem szülinapján kaptunk egy üveg pezsgőt és egy gyümölcs tálat a szobába. Kedves gesztus volt.

Az ételekkel maximálisan elégedettek voltunk, óriási a kínálat, itt ettünk először langusztát, homárt, délben a parton is nagy volt a választék. Egyszer egy elképesztően nagy kondérban sütötték a garnélarákokat. A part tiszta, nekem januárban kicsit hideg volt a víz.

Az esti programról nem tudok sokat mondani, az a bizonyos nyelvtudás hiánya....-((

Hirtelen ennyi jutott eszembe. Ha van még kérdésed szívesen válaszolok. Bevallom irigyellek, sokat utaztunk már, de ez az egyetlen szálloda és hely, ahova visszamennénk:-)))

 

Előzmény: HSJudit (3788)
HSJudit Creative Commons License 2014.09.21 0 0 3788

Kedves Gombóc63 !

 

Irnál egy kicsit bővebben az Iberostar Bavaro-rol??

Mi három hét mùlva oda utazunk ! A páromnak a szülinapját ott fogjuk ünnepelni.

 

Köszönöm  Judit

Előzmény: gombóc63 (3781)
Cicanyuszifül Creative Commons License 2014.09.21 0 0 3787

Szia Szamóca!

 

Szúnyog ellen szerintem vihetsz mind a kettőt, jobb ha van és inkább ne kelljen.

 

Sajnos nem vittünk semmi olyat a kézipoggyászba, ami hasznos lett volna, viszont ismerősök azt mondták érdemes úgy pakolni, hogy mindegyik bőröndben legyen mind a kettőtöknek ruhája.

Nekünk vennünk kellett egy két dolgot mert a férjemnek semmi cucca nem volt :( de a légitársaság és a biztosìtó is fizet kártérítést.

Egyébként minél jobban tudsz angolul vagy spanyolul annál jobb (főleg ha eltűnik a bőrönd és jegyzőkönyvet vesznek fel, meg a hotelben intézkedni kell, amire remélem nem kerül sor).

Mi vittünk egy kis angol kéziszótárt, ha van valami olyan amit végképp nem értünk vagy tudunk, akkor azért valahogy el tudjuk mondani meg tudjuk érteni (egyébként jól jött).

 

A kézipoggyász és a rendes nagy bőrönd méreteit az adott légitársaság honlapján megtalálod! Mi pl. az Ibériával repültünk és ott 23kg lehetett a poggyász, de a legtöbb helyen 20kg lehet.

 

Gyomorrontást nem kaptunk, pedig mi a csapvìzzel mostunk fogat.

Természetesen gyógyszer az volt nálunk.

Mi egy győri utazási irodában fizettük be az utat, de az FTI útja volt.

 

Jó készülődést!

Előzmény: Szamoca2014 (3779)
mvsc Creative Commons License 2014.09.21 0 0 3786

Atalakitot hol lehet vasarolni? es kb. mennyi?

gombóc63 Creative Commons License 2014.09.21 0 0 3785

Igen, jártunk, tavaly január végén. Hogy hotel függő-e a szúnyog nem tudom, egyetlen eggyel sem találkoztunk.

Sajnos nálunk baj van a nyelvtudást illetően, angolul beszélnek, amennyit kommunikálnom kellett velük az rendben volt.

Ergo megértettem az én béka feneke alatt levő tudásommal is.

Előzmény: Szamoca2014 (3784)
Szamoca2014 Creative Commons License 2014.09.21 0 0 3784

Kedves Gombóc63!

Köszönöm a hozzászólást! Ti mikor jártatok Dominikán? A szúnyog miatt kérdezem, mert írtad, hogy Nálatok nem volt! Ez évszak függő vagy ez inkább attól függ, hogy a hotel mennyire komolyan irtja?

Köszi a tippet a vásárlást illetően is :)

Még annyit, hogy mi a tapasztalat a nyelvhasználatot illetően?

Üdv: Szamóca

 

Előzmény: gombóc63 (3781)
Linhardt88 Creative Commons License 2014.09.19 0 0 3783

Kedves T.Timi86!

Koszi ez jol hangzik, keresni fogjuk!

Előzmény: t.timi86 (3778)
kupca Creative Commons License 2014.09.19 0 0 3782

Sziasztok!

Igen azt még elfelejtettem megkérdezni, hogy a szállodában a víz használatára mennyire kell ügyelni (fogmosás?). Vagy ugyanaz, mint Egyiptomban, palackozott víz használata. Szívesen vennék bármilyen információt, mert először utazunk Domnikára! 

Kérlek Benneteket amennyiben tudtok segítsetek, mindent szívesen veszek, előre is nagyon  köszönöm.

 

gombóc63 Creative Commons License 2014.09.19 0 0 3781

Azt rosszul tudod, hogy a kézipoggyász mérete nincs meghatározva. Bár a reptéren ki van írva, de senki nem méregeti centire.

Ha már hozzászóltam én is elmondom, hogy szúnyoggal és egyéb csúnyasággal  nem találkoztunk, gyomorproblémánk nem volt, a szállónkban ( Iberostar Bavaro) kellett átalakító. Érdemes Gustavoval elmenni a fővárosba, ott látható az igazi élet, és elvitt olyan boltba, ahol töredékéért kaptunk ajándékot, mint amit a szállodában kínáltak.

Előzmény: Ildi007 (3780)
Ildi007 Creative Commons License 2014.09.19 0 0 3780

Szia Szamóca! Párizs átszállás: első önálló utunk volt, nem beszélünk nyelveket (minimális konyhanyelv  6 nyelven) 4 óránk volt az átszállásra de 35 perc alatt sikerült. Minden kivan táblázva és ha oda dugod a jegyedet a kapuknál már mutatják hogy merre menjél. A számokat kell figyelni. Nem fognak buszra engedni ha rossz kapunál vagy. A 9 óra nagyon húzós . Ha ott vagy elfelejted. Csap vizet nem szabad inni!!!! Mi mindent ettünk és semmi gond nem volt. (ez azért nem Egyiptom bár ott sem volt soha bajunk pedig 4.szer voltunk) Ékszereket nem néztem viszont vittem egy csomó régi fukxot , fülbevaló, karkötő és a takarító személyzet imádta. Nagyon-nagyon szegények és mindennek örülnek.(volt olyan hogy fakultatívon a szendómat adtam a füvet gereblyézőnek és ő tovább adta egy idősebnek.) Szóval vannak árnyoldalak is. A kézi poggyász nincs meghatározva hogy mekkora legye. Nyilván nagy 2o kg hülyeség. Üdv! Ildi

Szamoca2014 Creative Commons License 2014.09.19 0 0 3779

Kedves Cicanyuszifül!

 

Köszönöm, hogy ennyi információval kisegítettél! 

Szúnyog: akkor spray-t és szobai riasztót is érdemes vinni.

A csomag elvesztésével nagyon megijesztettél......3 nap csúszás azért nem semmi, ezek szerint előrelátóan alapdolgokat vittetek a kézipoggyászban? 

A kézipoggyász súlybeli és méretbeli korlátait honnan lehet megtudni? Mert ezek után én is felkészülnék egy többnapos poggyász nélkülözésre!

Gyomorrontás Veletek sem esett meg? Én még ettől tartok :(

 

Egyébként Ti  melyik irodánál fizettetek be? Ők segítettek a poggyász felkutatásában?

 

Végül de nem utolsó sorban további nagyon-nagyon kellemes nyaralást kívánok Nektek és még 1x köszönet a segítő válaszokért!!!!!

 

Üdv: Szamóca

 

Előzmény: Cicanyuszifül (3777)
t.timi86 Creative Commons License 2014.09.19 0 0 3778

 

Kedves Linhardt88!

 

Itt van Jack <jackcaribic@icloud.com> elérhetősége. Mindenre válaszol, intézkedik, tájékoztat.

Mi is szeretnénk szörfözni (tanulni), azt is intézi nekünk és sokkal olcsóbban.

 

Üdv: Timi

Előzmény: Linhardt88 (3770)
Cicanyuszifül Creative Commons License 2014.09.18 0 0 3777

Folyt. ...

 

Szerintem minden hotelben vannak ajándékboltok, vagy nem tudom mire gondolsz.

Mint már írtam itt a mi hotelünkhöz tartozik egy kis bevásárló központ, de szinte csak márkás boltok vannak és nagyon drágák.

A kirándulásokon is van lehetőség vásárlásra és tapasztalatom szerint ott érdemesebb vásárolni, mert sokkal olcsóbb minden mint, a hotelben.

 

Mi is átszállással jöttünk és el is keveredett a csomagunk.

3 napot késett.

Persze szerintem ez nem gyakori!

 

Előzmény: Szamoca2014 (3771)
mvsc Creative Commons License 2014.09.18 0 0 3776

Sziasztok! Azt szeretnem tudni hogy az Ifa Villas Bavaro - ban milyen a villanyaram 220 vagy 110, azaz kell vagy nem atalakito? Koszi!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!