Keresés

Részletes keresés

János bácsi Creative Commons License 2020.11.09 -11 6 30589

Köszönöm a tippet!

Egyenlőre a fegyver eladása jegelve, ahogy itt írni szokták.

Leírtam, hogy nekem mennyibe került az utánjárás költségeit nem is számolva.

Azért kértem beárazást, hogy lássam érdemes-e bukás nélküli árban meghirdetni, vagy azóta már egész más értéket képvisel, akár pluszban, akár mínuszban.

Pusztán tájékozódni szerettem volna, nem pedig licitáltatni.

Sajnálom, hogy egyesek ilyen jó műsort csináltak belőle és, hogy belementem a cirkuszba.

Előzmény: parazstaposo (30588)
parazstaposo Creative Commons License 2020.11.09 0 14 30588

 Találj ki egy árat ami neked megfelelő és hirdesd meg képekkel. Ha nem viszik el annyiért, csökkentsd az árát vagy go vatera. A "beárazást kérek" itt a nepperek szövege és várják a privát liciteket. Ezért is támadhattak be szerintem.

Előzmény: János bácsi (30587)
János bácsi Creative Commons License 2020.11.09 -9 5 30587

Kicsit kifújva a gőzt, hadd válaszoljak erre!

Illetve hadd helyesbítsem ezt a teljesen valótlan állítást, amivel tovább szeretne tisztelt topiktárs mocskolódni.

 

Kaptam e-mailben egy innen bemásolt hirdetést, miszerint illető keres egy bizonyos fegyvert.

Teljesen udvariasan és úriemberhez méltóan válaszoltam neki.

Javasoltam neki, hogy keressen tovább, több felé is, előbb utóbb biztosan fog találni.

Leírtam, hogy még nem tudom mennyiért szeretném eladni, mert kértem egy fórumon beárazást, de válasz, helyett csak egy méltatlan műsor lett az egészből és ez miatt valószínűleg más fórumon fogom értékesíteni.

Majd elköszönésképpen az általános udvariasság szabályai szerint, sok sikert kívántam a további kereséshez és Üdv: János 

aláírással befejeztem a levelem. 

 

Ha mindezt megint megpróbálja meghazudtolni és ferdíteni, felszólítom arra, hogy engedélyezze a privát levelezésünk teljes tartalmának ide való bemásolását, hogy lássa mindenki, ki mit meg nem tesz egy kis népszerűség érdekében.

Előzmény: anongi (30574)
helyiember Creative Commons License 2020.11.09 0 8 30586

Szerintem sokaknak nem világos:

ez a gumilövedékes fegyver topic- ide nem kell árat írni senkinek

ééééés van a Gumilövedékes fegyver adás-vétel ide kell képet és árat írni.

szerintem tök egyszerű. 

anongi Creative Commons License 2020.11.08 -18 16 30574

Szeretnék venni egy gf 19m kétcsövű betétcsövest, ezt a szándékomat jeleztem bácsi János felé. Erre ő finoman szólva is nem úriemberhez méltóan válaszolt. Sem a fórumon sem magánban nem tettem neki árajánlatot, mivel az én elvem (megengedhetem magamnak) az, hogy az eladó határozza meg az árat, a vevő meg vagy elfogadja vagy nem. Komolyan érdekelt volna a puskája és még elfogadható felárat is fizettem volna érte (nem vagyok kicsinyes fillér b*sz* ember). De beírásai, gúnyolódásai és vagdalkozását követően úgy döntöttem, hogy még INGYEN sem kell tőle (és a hasonlóan viselkedő emberektől) semmi.

 

A fórumra 2004-ben regisztráltam, de szolgáltató váltások és többszörös (windows) rendszer összeomlást követően (meg a lyukas fejemnek, amiből kiesett a jelszó) egyenlőre nem tudom használni a több mint 16 éve regisztrált nickemet.

 

Kedves Dönci62 öcsém (már a koromnál fogva szólítalak meg ilyen joválisan) hosszú és nem kedves hozzászólásod alapján azt látom, hogy nagyon egy rúgóra jár a gondolkodásotok Jánossal - velem kötözködsz te is olyan dolgokért, amihez semmi közöm és esetleg csak a nem pozitív gondolkodásotoknak, a nem jóindulatú kivetülése. Amúgy az utolsó mondatoddal is csak azt bizonyítottad, hogy a szándékod velem szemben pusztán a kötekedés és a provokáció. Nem bántottam egyikőtöket sem, hagyjatok mindketten engemet is békén!

 

További szép napot kívánok! (Továbbiakban mind kettőtöket ignorállak.)

Előzmény: Donci62 (30567)
Majet68 Creative Commons License 2020.11.08 -2 0 30571

Üdvözlöm. Érdekelne a Godfather.19M

06307030955 kérem telefonáljon.

Előzmény: János bácsi (30532)
9x19 Creative Commons License 2020.11.07 0 0 30565

Üdv. Eladóvá vált típusváltás miatt egy Zoraki R1GG Gumilövedékes gázriasztó revolver. Csak kipróbálva volt. Ár:65000 Ft érdeklődni:vargatamas830@gmail.com
Teljesen új pár hetes vásárlás !

motorki Creative Commons License 2020.11.07 0 1 30557

Glob-z érvényes kártyával eladó.

Ára: 80.000ft

 

Érdeklődés emailben ( a nickre kattintva ).

Kormanyka Creative Commons License 2020.11.07 0 0 30554

Üdvözlöm!

Engem érdekelne a bock! Kaphatnék róla pár képet a következő e-mail címre?

frecag@freemail.hu

Illetve a többit ott megbeszélnénk!

Előzmény: János bácsi (30551)
János bácsi Creative Commons License 2020.11.07 -10 7 30551

Köszönöm a jóindulatú hozzászólást, segíteni akarást!

Nem a mit vegyéllel van probléma, mert az valószínűleg a Keserű Onesta 20M lenne némi kivárás után (amikor már minden visszajelzés pozitív a működéssel kapcsolatban, nem csak azt olvasni, hogy mikor, miért nem működik és mit kell rajta buherálni) és nem is lennék tovább hajlandó ezzel a vonallal foglalkozni sem a család, sem más kérésére, ráhatására.

Belefogtam pár éve az engedélymentes fegyverek hobbiba, amit akkor senkit nem érdekelt, most meg mindenki abba akar belepofázni, hogy melyik fegyver miért nem jó nekem!

Már lassan bánom, hogy szóvátettem a gondom és nem regisztráltam valami licitálós oldalra.

Szerettem volna információt kérni arra (hisz naivan azt gondoltam, hogy ez a legfelkentebb oldal ilyen ostoba kérdésekre), hogy mennyiért érdemes meghirdetni egy 149900,- Forintért vásárolt fegyvert, ami különleges a maga nemében, mert nincs vágva a csöve, így eredeti hosszúságú (amiből ha jól tudom nagyon kevés készült), a csővégben ott a menet a szűkítőnek és ráadásul szereztem hozzá 4 db gyári choke-t (szűkítőt) a hozzájuk való gyári kulcssal.

Kaptam rá érdemleges választ??????

Egy nagy büdös lópikulát!

Csak okoskodást, mit miért, miért nem, különben is, de ha már, stb.

Sajnos nem vagyok egy efféle herce-hurcát jól tűrő típus, így ha berágok, oda-adom az első jött-mentnek egy kalap lószarért, vagy beleb@szon a trágyagödörbe, oszt ott rohadjon meg az általa generált problémákkal együtt.

Bocsánat a kifakadásért, bár jóelőre figyelmeztetett Donci62 (a mai napig és továbbra is nagyra becsülöm őt a kitartásáért és a példamutatásáért a hobbiban vagy a munkában, amikor az első járványbalhékor szinte alvás és pihenés nélkül végigvezényelte az élelmiszerszállító, nagyképű kamionsofőr bandát, ha kellet maga is 2-3 fuvart megcsinálva a vezénylésen kívül, hetekig, félhulla állapotban) mikor regisztráltam ide, hogy csak akkor tegyem, ha fontos számomra ez az egész annyira, hogy csatába tudjak szállni, vagy el tudjam viselni amikor ilyenek érnek.

Előzmény: montecarlo1 (30550)
montecarlo1 Creative Commons License 2020.11.07 0 5 30550

Szívesen segítenék, látom tényleg vívódsz. Próbálom kitalálni, mire is lehet szükséged.

 

Marokfegyverek

 

- 12-15 mm: Írtad, hogy van az arzenálodban egy Keserű Revenge (15 mm) és egy ALFA G020 (12 mm). Akkor ilyen

(gumi)kaliberűeket felesleges ajánlanom.

 

- 19.3 mm: Onesta 20M

  •  A fekete verzió tökéletesen működik, csak az első 20 darab polírozottban kellett elsütőbillentyűt cserélni
  • Egy fórumozó mérése alapján 19.3 mm-es 70 shore keménységű Kaucsukprofi gumilövedékkel és GECO riasztótölténnyel 145 J-t tud, 20.3 mm-es gumival még egy kicsivel több lenne. Keserűék szerint Sellier&Bellot-val még többet tudna, az előbb említett fórumozónak a Geco volt erősebb. Bőven elegendően erős így is szerintem
  • CNC, alu tok és dob, rozsdamentes elsütőszerkezet
  • Thomaster-féle letisztult design, öröm ránézni
  • Ezt el tudnám képzelni a céljaidra, mert könnyű vele manőverezni, nagy erejű, igényes anyagokból és megmunkálással készült

 

Puskák

- Onesta Revolverpuska (19.3 mm)

  • a "sima" Onestán alapul, tehát nem a CNC-s, acél elsütőszerkezetes, mint az Onesta 20M
  • bevált konstrukció, megbízható
  • fa ágyazás
  • nagyon jó ár
  • ezt is el tudnám képzelni neked, nagygumis, most éppen kapható is

- Atlas 4Matic

  • megbízható
  • minőségi anyagok és kidolgozás
  • lehet belőle rövid csövű, tusás változatot is rendelni, amivel vállba lehet támasztani, a cső mégsem akad fenn a lakásban/házban
  • külsőkakasos, könnyen tűzkésszé tehető
  • jó ár

 

Godfatherered ugye van, az Atlas Zalán drága és inkább az is játékszer, az Omerta-T-ről már beszéltünk.
Nekem már most nem jutott eszembe.

Előzmény: János bácsi (30549)
János bácsi Creative Commons License 2020.11.07 -5 5 30549

Akkor ebben egyetértünk!

Vettem volna én jobb minőségűt is, ha hozzájutottam volna, de mint látod, még ez is fölösleges.

Az Alfa G20 az biztosan marad, az a kategóriájában egyenlőre lekörözi a mezőnyt számomra.

A Revenge szintén.

Most még esetleg ez helyett, ha érdemben elkel, talán lesz egy újabb markolat fegyver gumis a legújabb Keserű fejlesztésekből, ha már kinövik a gyerekbetegségeiket.

Az sem gond, ha megmarad, mert azért lássuk be nem egy utolsó darab dísznek sem, ráadásul azért használható is és nem nagyon lesz már ilyen.

Azért kezdtem el a hozzászólásomat, hátha kaphatok valami fix és jó tanácsot, de ahogy már korábban is figyelmeztettek, itt inkább a piszkálódás, a kötözködés, meg a pofátlan lehúzás a jellemző, mint a segítőkészség.

Sajnos a Baikal lapátból nem tudtam szerezni.

Azt biztosan megtartanám akármit zsörtölődik is a környezetem.

Előzmény: montecarlo1 (30546)
montecarlo1 Creative Commons License 2020.11.07 0 0 30548

Ez igaz, az enyém le van vágva rövidre, az járt a fejemben. Luparát mindenkinek :)

Előzmény: nedolaci (30534)
János bácsi Creative Commons License 2020.11.07 -6 5 30547

A következő széria is abból fog készülni, ráadásul gyengébb minőségű fegyverekből és drágábban!

Akkor mit ne is feszegessek?

Ja, és ha ezek a fegyverek megfelelnek elég sokáig a már többezer felhasználó szerint, számos lövésre az éles 12-es lőszerrel, akár slug-al is, az ahhoz képest fingreszelő akár marhapatront is elég jól fogják bírni, ami még mindig csak töredéke az eredetire méretezett lőszer energiájához.

Tudod, te azért elég járatos vagy a légfegyverk ügyében és ha egy 32 J-ra tervezett fegyvert 7,5 J-ra vagy gyengébbre alakítanak, nem a teljesítmény miatt fog kiugrani a fegyver gyenge pontja.

Előzmény: nedolaci (30544)
montecarlo1 Creative Commons License 2020.11.07 -1 3 30546

Félreértetted, én arra gondoltam, hogy ha esetleg a pénzre lenne szükséged, akkor egy Omerta-T is megfelelhet.

 

Nekem NAGYON fontos az esztétika és a minőség, bottal se piszálnám az Omerta-T-t, ezt nem is titkolom.

Előzmény: János bácsi (30533)
Pit1911 Creative Commons License 2020.11.07 0 1 30545

Szia. Esetleg csere érdekel valamire? 

Előzmény: Don200 (30459)
nedolaci Creative Commons License 2020.11.07 -8 1 30544

Tekintve,hogy az új betétcsöves puskák többnyire török élesből születnek,amik leg inkább ALUból készülnek,a tűzfalon egy fityfaxnyi vasremezzel.....hát....én nem feszegetném ezt a témát.;-(

Előzmény: János bácsi (30543)
János bácsi Creative Commons License 2020.11.07 -6 5 30543

Azért azt ne feledd a párhuzamok felállítása mellett, hogy a tömködős fegyverek általában a már leselejtezett, élesként műszaki vizsga-képtelen fegyverekből lettek buherálva.

Rozsdásan, kopottan, tusa és egyéb súlyos éleshez nem megfelelő sérülésekkel, kopásokkal.

Így az új átalakításokhoz képest aránytalan, az azokhoz megközelítő, sőt azokat túlhaladó ár-meghatározásuk.

Arról nem is beszélve, hogy egy elöltömködős, meg egy betétcsöves sem így, sem úgy nem egy kategória.

Számomra sosem lett volna, nem is lesz egy leharcoltból visszamentett, buherált egyenértékű, mint egy újból átalakított, főleg, ha a teljesen új, betétcsöves szisztéma alapján készült.

Ha "jobb ma egy sovány túzok, mint holnap egy kövér veréb" te miért nem a rozsdás, lenyekkent sovány túzokot keresed a kövér veréb helyett a sovány áráért?

Utóbbi csak amolyan ..... kérdés volt, nem kell komolyan venni.

Én nem vagyok egy állandó vatera, jófogás, vadászapró, stb. topikmajmoló, de az utóbbi időben láttam már jónéhány hirdetést olyanról, amit te keresel.

Hogy-hogy nem akadtál még rá egyikre sem?

Előzmény: anongi (30542)
anongi Creative Commons License 2020.11.07 -8 2 30542

Nem, én tudom, hogy mennyit ér meg maximum nekem egy vásárolni szándékozott bármely portéka úgy általában. De egyrészről nem tudhatom, hogy az eladó milyen felszereltséggel és tartozékokkal kívánja eladni az áruját, másrészről - mint vén szamárnak - az az álláspontom, hogy nem a vevőnek, hanem az eladónak kell meghatároznia az árat.

(Ne hidd, hogy a tömködősek nem képviselnek az áruknak megfelelő műszaki tartalmat - persze mindig vannak túlárazott darabok -, csak egyszerűen nehézkesebb a használatuk. Nekem is van átalakított sörétesem, amit nem adnék oda semelyik goodfaterért sem. Ezek a tömködős fegyverek nem voltak annyit használva, élesként, hogy tönkre tudjanak menni egy átlag vadász minimálisan használta a fegyverét, így gumilövedékesként valamennyi príma darab lesz.)

 

 

 

A tanácsodat köszönöm, amitől függetlenül továbbra is fenntartom egy darab kettő csövű (bock, vagy lapát) kizárólag Keserű Godfather 19M betétcsöves (hátultöltős) gumilövedékes puska vételére tett ajánlatomat...  

 

(...mert jobb ma egy sovány túzok, mint holnap egy kövér veréb... :-))

Előzmény: János bácsi (30540)
-Pentastar- Creative Commons License 2020.11.07 0 0 30541

Szia! Köszi a tippet! Én dohányzom, de erre még nem is gondoltam! :) Meglesem majd ezeket az öngyújtó rugókat!

Előzmény: Sztarij Granicsar (30528)
János bácsi Creative Commons License 2020.11.07 -3 5 30540

Ezek szerint te nem tudod, mennyiért akarsz venni, én meg nem tudom mennyiért lehetne eladni (ezért kértem tanácsot és nem árajánlatot)!

Valószínűleg egyikünknek sem fontos annyira a dolog, hogy azonnal állást foglaljon ez ügyben.

Várd ki a következő valamilyen szériát, én meg kivárom, amig nem kapok racionális és elfogadható, a típushoz, felszereltségéhez és kialakításához megfelelő tippet, ami után úgy gondolom, hogy érdemes azon az árszinten meghirdetni.

Jelenleg tényleg tanácstalan vagyok, főleg látva, hogy közel 20 ezerrel drágábban hirdetnek leharcoltból átalakított elöltömködősöket.

Előzmény: anongi (30539)
anongi Creative Commons License 2020.11.07 -9 1 30539

Igen neked is és bárki másnak, aki esetleg eladáson töri a fejét, mert én meg pont a vásárláson töröm. :-)

Előzmény: János bácsi (30537)
anongi Creative Commons License 2020.11.07 0 0 30538

A puska elrettentőbb szerintem, mint egy pisztoly. De valóban, a pisztoly (revolver) könnyebben kezelhető jószág. (Nem feltétlen kell használni is a puskát, az adott szituációban.)

Előzmény: nedolaci (30534)
János bácsi Creative Commons License 2020.11.07 -5 5 30537

Ha ezt nekem szántad, már pedig nekem úgy tűnik, hogy engem szólítottál meg:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=156415288&t=9084863

Előzmény: anongi (30535)
Sztarij Granicsar Creative Commons License 2020.11.07 -1 5 30536

Ebből a szempontból tényleg sokkal hasznosabb a nagygumis Keserű revolverek valamelyike, mert sokkal gyorsabban tűzkészek, elfér akár az éjjeli szekrényen akcióra készen, nem kell hely a "forgolódáshoz" és ösztönösebben kezelhető bármely fegyvert kevésbé csókolgató felhasználó számára.

Ezek a sörétesből átalakítottak inkább a mókafaktor, a péniszpótlék, illetve a gyűjtői szenvedély kielégítésére jobbak, észszerűbbek.

Előzmény: nedolaci (30534)
anongi Creative Commons License 2020.11.07 -1 0 30535

 

Keserű Godfather 19M  gumilövedékes hosszú puskát keresek (reális áron) tartozékaival. Ha valakinek van eladó darabja (és tudja is , hogy mennyiért akarja eladni) kérem jelezze felém !

 

Köszönöm!

 

anongi@euromail.hu

Előzmény: János bácsi (30533)
nedolaci Creative Commons License 2020.11.07 -8 4 30534

Én spec.Nem igazán érzem olyan remeknek otthonvédelemre,mint amennyire jópofa,jó fílingű játékszernek fegyóbuzik számára(mint pl.én is ;-D)

A hosszával lakás szerte csak gond,baj,bánat van vele.Egy panel előszobába pl.befordulni sem lehetne vele.;-DD

Nekem két régi orosz kesernye vas lóg a falamon,de azt hiszem,ha tényleg szükség lenne rá,inkább pisztolyt ragadnék.

(Persze csak gondolom,mert szerencsére,még sosem voltam abban a bizonyos vészhelyzetben.)

Lehet,hogy tényleg lefagyva bámulnám a puskáimat.;-(

Előzmény: montecarlo1 (30531)
János bácsi Creative Commons License 2020.11.07 -3 5 30533

De valóban, majd' háromszoros az ára egy Omerta-T-hez képest, ami a kb. tudja ezt, a pontosságot kivéve "

 

A te IZS-ed teljesítményét is tudja egy Omerta-T, amihez képes majd négyszerese az IZS ára, még sem azt vetted!

Hogy is van ez?

Előzmény: montecarlo1 (30531)
János bácsi Creative Commons License 2020.11.07 -3 6 30532

Köszönöm az információt.

Én úgy hallottam, hogy azok már a gyengébb minőségűek lesznek, ráadásul a kidobós változatban, ami nem túl nyerő, ha a zsíros betétcsövet a homokos, földes talajról kell összeszedni a következő töltéshez.

Ráadásul az előző változatban sem volt túl sok choke-olható, inkább már a vágottcsövűek voltak.

Azt meg már a múltból is sokan ismerik, hogy mit jelent ha a cég beígér valamit a megjelenés és kialakítási minősége szempontjából.

150 ezerért inkább a szekrény alján rozsdásodjon meg a choke-okkal és a hozzájuk való szerszámmal együtt, mint, hogy elherdáljam.

Én 149900,-ért vettem, majd beszereztem plusz a 4 db szűkítőt a szerszámukkal együtt.

És ebből a típusból, ebből a minőségből, ebből a csőhosszból, stb. nem lesz több!!

Azért köszönöm a hozzászólásodat és hogy időt és energiát fordítottál a kérdésem megválaszolására.

Végre valaki aki úgy tűnik képben is van és legalább megpróbál információt közölni.

Előzmény: asus43 (30530)
montecarlo1 Creative Commons License 2020.11.07 -5 3 30531

"Használhatóbb otthonvédelemmel látnám el az árából a családot, nem csak a szekrény alján foglalná a helyet a dobozában."

Az én véleményem szerint otthonvédelemre jól használható, mert

- gyorsan újra lehet tölteni

- pontos

- vállba támasztható puska lévén, így sokkal könnyebb a célzás


"Nem kenyérre kell az ára"

Ha nem hiányzik sürgősen az ára sem a családi költségvetésből, én megtartanám.

De valóban, majd' háromszoros az ára egy Omerta-T-hez képest, ami a kb. tudja ezt, a pontosságot kivéve

Előzmény: János bácsi (30529)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!