Keresés

Részletes keresés

nagymóni Creative Commons License 2009.08.11 0 0 533
Biztos, hogy nem ismerik egymást. Ha igen, akkor az az előző életükből való ismeretség. Miután elmentek a vendégek, minden visszatért a rendes kerékvágásba.
Előzmény: oncogito (532)
oncogito Creative Commons License 2009.08.09 0 0 532
Vagy ismerik egymást régebbről ember és kutya, vagy nagyon tud valamit az ismerősöd.
Vannak olyanok, akik tényleg hatással vannak az állatokra.
Érdekes lehetett.

Utána, mikor elmentek, hogy viselkedett a kutty?
Előzmény: nagymóni (531)
nagymóni Creative Commons License 2009.08.08 0 0 531
Érdekes dolog történt nálunk a minap. Öreg barátaim meglátogattak, kint ültünk a kertben, a kutyák körbejárták a vendégeket, szagolgatták és nagyon illedelmesen viselkedtek. Az egyik vendégem, ha ránézett Ügyesre, az én bátor kiskutyám behúzott farokkal hőkölt hátra. Egy pillantástól. Na, erre varrjál gombot. Az a kutya, aki a kapunál minenkit a megevéssel fenyeget. Egyszerűen nem tudom hova tenni a dolgot. Még ha kezet emelt volna rá. Vagy lábat. De semmi. Ült nyugodtan és néha szólt a kutyához. Csöndben, kedvesen. De ha rá is nézett, akkor vége volt. Épp csak be nem csinált félelmében.
Előzmény: oncogito (530)
oncogito Creative Commons License 2009.08.08 0 0 530
Csak nem hagy alább a kánikula.
Szeretnénk nagyobb beruházásokat csinálni a lakásban, de egyszerűen nincs lelki erőm, mert az utánjárás kimerít. Azt hiszem, kicsit hűvösebb időre kell hagyni.
Pedig a bejárati ajtót nagyon kellene már cserélni (a jelenlegi ebkék leamortizálták) még a tél beállta előtt, mert a szigetelés tropa.
De azt hiszem, jövő hónapra hagyjuk, mert nem nagyon kapni olyat, amilyent szeretnénk.
Inkább kint hűsölünk az ebkékkel a Ligetben a tó mellett.
Ti hogy vagytok?
nagymóni Creative Commons License 2009.08.05 0 0 529
Az utóbbi időben csak egy komolyabb vihar volt errefelé. Az udvaron felállított sörsátor kivételével minden átvészelte. Egy-két paradicsom kissé viseltes lett, meg pár kukoricaszár és napraforgó feküdt le, egyébként nagy kár nem keletkezett. Itt is párás a levegő, de az éjszaka pompás volt nyitott ablaknál aludni, végre kaptunk levegőt. Kormika természetesen bent aludt a kislányom ágya mellett és csak reggel ment ki, amikor már elállt az eső. A fiúk meg a teraszon vészelték át a dörgést-villámlást. Így mindenki fenemód elégedett volt a sorsával.
Előzmény: oncogito (528)
oncogito Creative Commons License 2009.08.05 0 0 528
Szia!

Viharokat hogy vészeltétek át?
Nálatok is be van borulva?
Várom, hogy kicsit lehűljön a levegő, de inkább csak párás a meleg, amit Pajti nagy bundája (és az én kilóim) nehezen visel. ;-)
nagymóni Creative Commons License 2009.08.02 0 0 527
A föcstej valóban nagyon fontos. Viszont nem károsítom meg a piciket, csak besegítek nekik. Tehát csak a fölösleget nyúlom le. Tudod, ha éhesek lennének, akkor sírva futkosnának a mama után és nem dagadna a pocijuk. Mivel képesek két órát aludni, így biztos vagyok benne, hogy mindig jól vannak lakva.
Előzmény: oncogito (526)
oncogito Creative Commons License 2009.07.30 0 0 526
Értem, biztos te tudod jobban, csak olvastam több helyen a föcstej fontosságáról az újszülöttekkel kapcsolatban.

Előzmény: nagymóni (525)
nagymóni Creative Commons License 2009.07.30 0 0 525
Nem előlük vettem el, csak a fölösleget. Anyukájuk sokkal többet termel, mint amennyit meg bírnak kajálni. Tudod, ha nagyon sokáig telve van a mama tőgye, a nagy nyomás miatt csökken a termelés. Ezt pedig nem szeretném. Inkább besegítek a kicsiknek. :)
Előzmény: oncogito (524)
oncogito Creative Commons License 2009.07.30 0 0 524
A föcstej pedig nagyon fontos az újszülötteknek az első napokban!
Előzmény: nagymóni (523)
nagymóni Creative Commons License 2009.07.30 0 0 523
Én se tudok betelni velük. Sokat nézegetem őket, ahogy szopnak, alszanak, próbálnak ugrálni, és egyre ügyesebbek. Szívesen elnézegetem úket - és ez minden állatal így van. Egyszerűen szeretem az állataimat. És azt hiszem, viszontszeretnek. Ma egy kicsit megfejtem a picik mamáját, mert nagyon tele volt a tőgye. Könnyebben szopnak a kicsik is, ha nem feszül a cici. A lefejt föcstejet megitattam Kormikával. Köszönte szépen.
Előzmény: oncogito (522)
oncogito Creative Commons License 2009.07.29 0 0 522
Ne szerénykedj, ha a kicsikkel nincs is még dolgod, a mamakecskével annál több.
De tüneményesek lehetnek a kicsik, én egész nap elnézném őket. :-)
Előzmény: nagymóni (521)
nagymóni Creative Commons License 2009.07.29 0 0 521
A kicsikkel még semmi dolgom, mindent tud a mamájuk. Nekem csak a mamát ellátni és takarítani kell. Anyukájuk ügyesen eteti, füröszti őket és vigyáz rájuk nagyon. Az előbb már próbáltak a picik ugrálni, hát az valami csúcs. Persze néha még elesenek, de azért egyre jobban megy a dolog. Már túl vagyok az ellés utáni takarításon is, kihordtam a vizes, véres szalmát, tisztaság van és öröm a házunk táján.
Előzmény: oncogito (520)
oncogito Creative Commons License 2009.07.29 0 0 520
Köszi a jókívánságot és a simit is átadom.

A kis gidák meg nagyon aranyosak! :-)))
Gondolom, van most velük elég dolgod.
De azért irigyellek, hogy annyi állatka vesz körül. Sok munka, de sok öröm is jár vele. :-)
Előzmény: nagymóni (519)
nagymóni Creative Commons License 2009.07.29 0 0 519
Hoppá! Majdnem elfelejtettem. Ma végre beszámolhatok a legújabb szaporulatról.

Ma délután látták meg a napvilágot, de még nem tudom, hogy milyen neműek. Viszont édesek.
Előzmény: nagymóni (518)
nagymóni Creative Commons License 2009.07.29 0 0 518
Sajnálom szegénykét. Remélem, rendbejön. Addig is sok-sok puha simit küldök neki.
Előzmény: oncogito (517)
oncogito Creative Commons License 2009.07.28 0 0 517
Szia!
Kérdés, meddig tart a hatása.

Egyébként Picurnál fellépet valami gerinc probléma. Nem tudni még pontosan, lehet hogy valami kopás, vagy mi adagoltuk túl a kálcium vitamintablettákkal.
Időnként felsikolt egy-egy mozdulatra, vagy érintésre.
Orvos vizsgálta, komolyabb dolgot nem látott. Két hete volt teljes kivizsgálása, vér és vizeletlabor, akkor makkegészségesnek mondták.
Most azt tanácsolta a doki, kapjon egy hétig Metacamot, kímélve legyen, ne futkározzon és ne ugráljon és ha nem javul, vagy ismétlődik a fájdalom, akkor teljes ortopédiai kivizsgálás kell.
Vettünk neki egy kis ágyat, mert eddig az általa kijelölt fotelba aludt, de oda nem bírt felmenni a fájdalomtól, meg aztán nagyon össze is kellett benne kucorognia.
Azonnal megszerette a kiságyát, birtokba vette és szinte egész napokat átalszik benne. De ez lehet a Metacam hatása is.
Reméljük valami múló dolog, de majd meglátjuk.
Egy képet berakok az új kiságyával:

Előzmény: nagymóni (516)
nagymóni Creative Commons License 2009.07.28 0 0 516
Képzeljétek, talán megoldódott Ügyes áskálódási projektje. Apus meghintette egy kis őrölt borssal. Azóta nemigen próbálkozott.
nagymóni Creative Commons License 2009.07.25 0 0 515
Sok jótanáccsal nem tudok szolgálni, de ha vigaszra vágysz, olvasd vissza a hsz-eket, amiben Ügyessel kapcsolatos gondjaimról írtam. Még mindig új és újabb rosszaságokat követ el. Az egyetlen amit tehetek ezek ellen: úgy szeretem, hogy mindig mindent megbocsátok neki. A kiásást - mármint azt, hogy a kutya kiássa magát a kertből - esetleg meg lehetne szüntetni azzal, hogy a kerítés alá beástok valami hálót. Persze ez baromi nagy meló, meg nem is olcsó, de a cél és az eszköz viszonyát biztosan ismered. Nálunk - mivel a kutya fölül járt ki - fél méterrel meg lett emelve a kerítés teteje, úgy, hogy az emelés befelé dől. Mint az állatkerti ketreceknél. Qrva ronda, de bevált. A séta nálunk se jön össze, mert a család legerősebb tagjai sem bírnak Ügyivel, ha kikerül az utcára. Hát nem megyünk. Az ásás nálunk is probléma, betemetjük, ordibálunk. Ügyes lapít, majd farkát csóvizva bocsánatért könyörög. OK. Ha megkapja a bűne bocsánatát, máris felhatalmazva érzi magát, hogy újra kiássa azt a lukat, amit fél órája betemettünk. Szerintem azt gondolja, hogy valamit oda dugtunk. Eltökélte, hogy ő majd jól megkeresi.
Előzmény: sosperec (513)
oncogito Creative Commons License 2009.07.24 0 0 514
Még valamit ivartalanítás ügyben.
Egyáltalán nem biztos, hogy nem lesz "macso".
Ugyanis a másik kuttyunk is ki lett herélve és azóta is egyfolytában hajszolja a csajokat, verekszik a kanokkal és fürge, mint a nyúl.
És mokány, harcias, kakaskodó.
Szóval ha a szukát nem félti, a kant még annyira sem kellene.
Szerintem beszéld rá, mert mindenki jobban fog járni.

Majd teszek fel videót Picurról, hogy milyen kis harcias, csak a fiamtól kell hozzá egy kis technikai segítség.
Előzmény: sosperec (513)
sosperec Creative Commons License 2009.07.24 0 0 513

Gyönyörű kutyus.

Igen hallottam, hogy nyugisabbak lesznek kasztrálás után. A férjemnek az egyik parája az, hogy eltunyul. Szerintem nem. Mindegy. Először a szukát kell megműttetni. Ő a szökősebb. A kan annyira nem ás. Inkább keres egy lukat és sétál egyet.. Én meg féltem őket.. :p

 

A póráz két végént meg szoktam nézni, ha sikerül. Szeretem nagyon. Próbálok onnan is ellesni dolgokat. :D

 

Köszönöm a tanácsokat. Örülök, hogy valaki végre normálisan áll a problémámhoz.. :) Ha van fejlemény írok róla. Köszönöm. :D

Előzmény: oncogito (512)
oncogito Creative Commons License 2009.07.24 0 0 512
Mutasd meg a férjednek a herélt kan kutyámat.
Hidd el, hogy igen kemény örző-védő, semmi baj a kutyaságával, viszont nyugodt, békés és ok nélkül soha nem támad. Viszont ha kell, habozás nélkül megvéd.
Pajti egy évvel az ivartalanítás után:

oncogito Creative Commons License 2009.07.24 0 0 511
Az ivartalanítás nagyon fontos lenne.
Igen, általában a férfiak berzenkednek a kan kutya miatt -- de a szukával nincs gondja.
Pedig kérdezd meg, milyen lenne, ha férfi létére soha nem lehetne párja?
Ha meg elmegy csajozni, abból kiskutyák lesznek, akiket vagy megölnek, vagy bizonytalan sorsuk lesz. Egy kutyát kihoztok a menhelyről és az évente csinálhat akár több tucatot is, akik sanyaru sorsra juthatnak.
Azon kívül a kan menne a világba a szuka miatt. Csak szenvedés az élete, ha nem lesz ivartalanítva. A műtét is sokkal olcsóbb és egyszerűbb, sokkal kevésbé viseli meg, mint a szukát. Nem beszélve arról, hogy a gyakori hererák is megelőzhető.
Nem ebben kell emberiesíteni a kutyát, az nem olyan mint a férfi, nem akar macsó lenni.

Az erdő meg azért is veszélyes, mert ha vadászterület van rajta, akkor vadász nyikk nélkül kilövi, még ha mellette álltok is.

Értem, szóval a szakember sajnos nem jöhet szóba, akkor megpróbálok valamit írásban.
A berántást biztos, hogy nem jól csináljátok, mert ha úgy teszitek, ahogy kell, négy-öt berántás után azonnal tudja merre meddig, nehogy pórázt szakítana el. És még nagy erőt sem kell kifejteni hozzá.
Ismétlem, ne hátrafelé rántsd, hanem oldalra. A nyaka igen erős a kutyának, előrefele kocsit is elhúz, de oldalra nem bírja magát tartani.
Meg aztán az is jól beválik ,ha húz egyik irányba, akkor forduljatok sarkon és induljatok el a másik irányba. Ez nem tetszik neki, előbb-utóbb rájön, hogy miért történik.
Nem tudom, tudjátok-e nézni pl. a póráz két végént? Ott is igen sok jótanács van.
Ha nem, vagy nem tudjátok fogni, akkor adok egy linket, ahol néhány videon nézhettek ilyesmit: Ide klikk

Előzmény: sosperec (510)
sosperec Creative Commons License 2009.07.24 0 0 510

Szia!

 

Köszi a választ. Az első kanyar azért nem jön be, mert sem kocsink nincs, sem kutyasuli a közelben. 2 faluval arrébb van egy, vonattal kell menni, a gyerekeket, meg nem tudom addíg nagyon hova rakni. De gondoltam rá én is. Beszéltem egy lánnyal aki házhoz jön, de olyan horibilis összeget kért egy alkalomért, hogy azt sajna nem tudom kiperkálni. :(

 

A rántást is kipróbáltuk. Egy hétig csináltuk. Egnedem, visszarántom, engedem, visszarántom. Na ezt próbáltuk fojtó nyakörvel is, meg simával is. Nem kis erő szorult beléjük. 5 pórázt szakítottak el, köztük bőrpórázt is. A könyököm is elég sz@rul bírta, Egy hét után feladtam, pedig napi 3x mentünk sétálni. Szerintem nem azért tanul lassabban, mert mafla, hanem mert elég közel lakunk az erdőhöz, és itt rengeteg a róka, őz, kóbor állat stb. Menne. Én engedném, ha 100%-ra tudnám, hogy visszajön, ha hívom. Amúgy visszajönnek, azzal nincs gond, csak nem akkor mikor kéne, hanem mikor kisétálta magát. :-/

 

Fél-, illetve 3/4 éve vannak nálunk. Ivartalanítva nincsenek. Ezt mondjuk nem értettem, de a váci menhelyről így adják ki a kutyusokat. A férjem hallani sem akar arról, hogy a kan kutyát ivartalanítsuk, mert mondván milyen már az? :b A szuka ivartalanítására meg gyűjtünk. Nem olcsó na. Még az idén meg lesz csináltatva. Húsvétkor tüzelt.

 

Igen a spricni. Na az bejön, mert utálja a vizet.. Nem szereti a szuka ( mert inkább ő az ásós ) ha vizes a bundája, és ha vizes a föld, vagy a fű a lába alatt. Tipikus kényes csajszi.. :D

 

Igyexem annyit foglalkozni velük amennyit lehet. A gyerekeket szeretik, borzasztó gyerekbarát kutyák. Szerencsére. Csak önálló személyiségek szabad akarattal és egy nagy kalap önfejűséggel megáldva. :D

 

Mivel a kutyasuli egy jó időre kivitelezhetetlen, így minél több helyről gyűjtöm a jótanácsokat és rendszeresen nézem a spektrumon a póráz két végén c. sorozatot. Egyébként ott láttam ezt a szájszíjat is használat előtt és után. Engem ott meggyőzött, gondoltam kipróbálom, de előtte megkérdezek valakit hátha volt már dolga ilyennel.

 

A kutyusok, egyébként hallgatnak a nevükre ( a kertben.. séta közben valahogy ez nem jellemző.. ), az ül vezényszóra leülnek. Minden jó dolognál amit csinálnak megdícsérem őket. Rosszaság esetén felemelem a hangom, de nem verem őket. Persze volt 1-2x hogy kaptak egy-egy pofont, de azt is akkor mikor hozzánk kerültek és ha csontot adtam nekik a kezemből akkor kitépték, de elég volt 3-4 pofozkodós alkalom, és mostmár a gyerekek kezéből is finoman veszik ki a finomságot. :)

Kajálás közben nem agresszívak, bárki belenyúlhat a táljukba akit ismernek. Nem döntenek fel senkit. Max a kan még ugrál, de idővel majd leszokik róla mint a másik. Egyéb probléma nincs velük, csak mondom ez a séta zavar nagyon. Ezt szeretném megoldani, lehetőleg humánusan. :)

Előzmény: oncogito (509)
oncogito Creative Commons License 2009.07.24 0 0 509
Szia!

Az első kanyarban én kutyasulit javasolnék.
Leírva nehéz elmondani, hogy sétánál mit tegyetek, szakember jobban meg tudja mutatni.
Elsőre annyit mondanék, hogy ne huzakodjatok velük sétánál. Előbb laza pórázra engedni, aztán egy erős berántás oldalra. Annak a legerősebb kutya sem tud ellenállni.
Ezt többször meg kell ismételni, amíg meg nem szokja.

Azért néhány kérdés fontos lenne.
Mennyi ideje vannak nálatok az ebek?
Ivartalanítva vannak?

A juhász kutyák egyébként nagyon munkaigényesek. Ha nincs velük sokat foglalkozva, ha nincs dolguk, akkor találnak maguknak - adott esetben az ásást.
De elvileg le lehet szoktatni erről is. Ha látjátok, mindig erélyesen rászólni, esetleg egy kis spricnivel nyomatékot adni a szónak.

A szájhám nem mindig válik be, bár erről sok tapasztalatom nincs.

Egyébként sok türelem kell. Ha rendszeresen foglalkoztok velük, akkor is kell legalább fél év, mire a háziszabályokat megértik és megszokják.

A kérdésekre ha válaszolsz, többet tudunk mondani.
Előzmény: sosperec (508)
sosperec Creative Commons License 2009.07.24 0 0 508

Sziasztok!

 

Kutyakiképzési tanácsra lenne szükségem. Illetve.. Mindegy mondom a problémámat. Van egy 3 éves menhelyes belgajuhász szuka kutyusom, és egy szintén menhelyes 1 éves keverék kanom. Közepes testű mindkettő. Mivel nem foglalkoztak velük, ásnak, és elmenni sétálni velük katasztrófa. Mivel 2 pici gyerekem van meg kéne tanulniuk szépen sétálni. Fojtónyakörv, sima nyakörv kipróbálva kipipálva. Nem működik. Csórikáim annyira húznak, hogy hörögnek "séta" közben. Láttam és találtam a neten egy humánus megoldást a szájszíj képében. A kérdésem a következő. Mi a külömbség a 3 ezer ft-os halti szájszíj és az 1100 ft-os halti szájszíj között??? És az ásásról hogyan szoktassam le őket. Kertesben lakunk és a vonat a kertünk aljában robog. Egy kutyusunk odalett pont az ásás és a vonat miatt. :( Nem szeretném, ha ez még egyszer megismétlődne. A válaszokat előre is köszönöm.

Rita

oncogito Creative Commons License 2009.07.23 0 0 507
Azért nincs velem bajod, mert normális állattartó vagy.
De bizony én is megváltozom, ha valami felelőtlenséggel akadok össze. :-)

Egyébként én nem is kapom fel a vizet, azt hiszem talán rám sértődtek meg néhányan errefelé.

Hogy bírjátok a hőséget?
Előzmény: nagymóni (506)
nagymóni Creative Commons License 2009.07.23 0 0 506
Szerintem nincs a stílusoddal semmi baj. Elmondod a véleményed. Én meghallgatom és válaszolok. Hol itt a probléma? Engem is "megvádoltak" már azzal, hogy a fingot reszelem. És? Ezen nem kapom fel a vizet.
Előzmény: oncogito (505)
oncogito Creative Commons License 2009.07.22 0 0 505
Ez jó kérdés.
Fogalmam sincs. Pedig biztos hogy vannak olyan gazdik, akik felnőtt, vagy éppen kölyök kutyákat fogadtak örökben és nem méregdrága pénzen vettek.

Bár, azt tudom, ezen a fórumon én nem vagyok valami népszerű a keresetlen fogalmazásom miatt. :-(
Talán ha a többi topkot gyakrabban látogatnám, ide is jobban jönnének. De inkább kerülöm a konfrontációt, mert sok minden kiakaszt kutya témában. Gyerek és állat dolgában én meglehetősen sarkos vagyok és ezt sokan nem viselik.

Előzmény: nagymóni (504)
nagymóni Creative Commons License 2009.07.22 0 0 504
Nem tudod, hogy hova tűnt a többi gazdi? Nekem úgy tűnik, hogy a topik a mi magánlevelezésünkké vált, ami mellesleg nyilvános. De lehet, hogy rajtunk kívül senki nem olvassa. Mi történik itt?
Előzmény: oncogito (503)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!