Keresés

Részletes keresés

BUSZNYI Creative Commons License 2014.12.28 0 0 22711

Nekem a középső kerítéses tetszik igazán.

Előzmény: azmárOdébbia (22707)
Rollei Creative Commons License 2014.12.28 0 0 22710

Az utsó, az utas, az jóféle hangulatú. :-)

 

Előzmény: azmárOdébbia (22707)
kaigia Creative Commons License 2014.12.28 0 0 22709

Előhívási gondok..

Sziasztok,

Nagy a baj és tanácstalan vagyok.. A 120as (FF) rollfilm hívás után a film anyagában "színes" maradt.. tehát nem víztiszta-szerű, hanem pirosas, kékes, sárgás (film típusától függően..) Emiatt a negatívok "mattosak", a szkenner képtelen rendesen megvilágítani. A képek rendben vannak nagyjából, tehát maga az előhívás nincs alá vagy fölé lőve, látszólag jól sikerült, de a scanner állati sötétnek látja a filmet, nagyon kis spektrumot érzékel csak, emiatt a képekből igen erős utólagos korrekciók árán ugyan ki lehet csalogatni a képeket, de hát a minősége.. irtó pocsék.. olyan mint ha a normál spektrum ötödét scannelném csak.

Olyan mint ha nem lenne "kimosva" a film.. Pedig használtam vizet és fixírt is. Mikor az első tekercset megláttam, még növeltem is a fixálási időt de nem sokat segített.
Találkozott már valaki ilyennel? Esetleg rendbe lehet ezeket hozni utólag valamilyen fürdővel? Nekem úgy tűnik valamit még ki kellene oldani a filmből aminek vagy híváskor vagy fixáláskor kellett volna kioldódnia.
Ilford ID11-et használtam híváshoz, a fixírre most hirtelen nem emlékszem de majd megnézem.


Előre is köszönöm a segítséget, hozzászólásokat! Kellemes Ünnepeket!

P

fecskea1 Creative Commons License 2014.12.24 0 0 22708

Áldott, békés, boldog karácsonyi ünnepeket kívánok mindenkinek.

azmárOdébbia Creative Commons License 2014.12.24 0 0 22707

Áldott karácsonyt mindenkinek!

Jöjjenek a téli, havas, FILMES fotók!

 

  

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.11.23 0 0 22706

Végig néztem őket. A következő tekercsnél keress érdekesebb perspektívákat, ha érdekel egy vélemény.

Előzmény: siófoki35 (22705)
siófoki35 Creative Commons License 2014.11.21 0 0 22705

nyári, vasúti témájú sorozatom. Zenit E-vel készült Fomapan-100 filmre, és fotolaborban lett előhívatva, házilag szkennelve.

 

pacs_425 Creative Commons License 2014.11.11 0 0 22704
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.11 0 0 22703

Szia! Azt meg lehet kérdezni, hogy a Kodak ff. filmek mit vétettek, vagy esetleg abból már sok van, és kipróbálnál valamilyen másmilyent?

Előzmény: Popyrec (22701)
pacs_425 Creative Commons License 2014.11.08 0 0 22702
Előzmény: Popyrec (22701)
Popyrec Creative Commons License 2014.11.08 0 0 22701

Hali keresek főleg ff rollfilmet eladót csak kodak ne legyek agfa ilford fujifilm csak ff érdekel

Ivowiliams @ gmail.com

Törölt nick Creative Commons License 2014.11.04 0 0 22700

Sziasztok!

 

Ha valaki éppen használt, karcmentes sárgászöld, 58 mm csavarmenetes Hoya HMC (X0) színszűrőt keres, cserélném megbeszélés szerint Ilford filmre vagy jó állapotú 52 mm-es narancs szűrőre hasonló értékben (nekem a Kaiser is tökéletes lenne). Kíváncsi vagyok, milyen lehet az erősebb fokozatú színszűrővel dolgozni, az enyhébb sárgászöld tetszik: Ilford HP5 400 + Canon EF 50/1.8 + Kaiser YG (Tata, Fellner Jakab kilátó, sörétöntő torony volt, klassz hely). E-mail címem nyilvános.

bandita39 Creative Commons License 2014.11.02 0 0 22699

Teccik a képek vágása,(rakok én is egy portrészerűt nagylátószögűvel :)  

Előzmény: Tünde Soltész (22694)
dn_bacsi Creative Commons License 2014.11.01 0 0 22698

Üdvözlet itt minálunk! ;-)

Pakolj fel képeket nyugodtan szerintem. Ha nem nagyon van válasz, ne csüggedj, néha nagyon belassul ez a fórum. Általában technikai megbeszélések folynak, de sokan kifejezetten azért járunk ide, hogy ff képeket nézegessünk, úgyhogy ne kímélj :)

Előzmény: Tünde Soltész (22694)
ihagee Creative Commons License 2014.11.01 0 0 22697

Nincsen semmi ozmóizé meg gyanta, van 3 darab 2,2kW körüli fűtőbetét, amelyek vizet forralgatnak. A bejövő víz egy része felforr, a másik része meg megy a hűtőbe. A végén egy csőből kicsurog a desztvíz, a többi meg kifolyik olyan melegen, hogy egy fél hajléktalan szálló feredhetne benne reggeltől délig :( . Ha jól emlékszem Metefém a gyártó neve.

Előzmény: Törölt nick (22696)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.01 0 0 22696

Szia! Ez hogyan mükszik, felforral majd lecsapat? Semmi ozmózis meg gyanta?

Előzmény: ihagee (22695)
ihagee Creative Commons License 2014.11.01 0 0 22695

Sziasztok! 

Ha nem tudjátok megoldani a vizes problémáitokat és jártok Tatabányán, keressetek meg. Igazi desztillált vizet tudok adni, csak kannát kell hoznotok. 20-30 liter az egyszeri adag, ennyit tárolok. Ha előtte emaileztek pár nappal, lehet több is. Üdv, Ihagee

(Az új kerámia bevonatos tábláinkat nem lehet csapvizes ronggyal vagy szivaccsal tisztítani, hetente egyszer desztvizes kendővel törlik le a nénik. Ehhez vett a suli egy desztilláló gépet)

Tünde Soltész Creative Commons License 2014.10.31 0 0 22694

Szép estét Nektek! 

 

Ide még nem tettem fel képet, csak a makrooldalon "jártam" eddig , de gondoltam, megosztok Veletek néhány fotót Pécsről ,a szülővárosomról. Ha tetszenek, annak csak örülök. És kíváncsian várom az őszinte véleményeket!

 

    

pacs_425 Creative Commons License 2014.10.29 0 0 22693

We Did It!!!

Posted by FILM Ferrania



http://vimeo.com/110378252

 

Grazie Mille Everyone!

The search for a perforation machine grew into the dream of creating a modern-day film factory. We believed in that dream but we weren’t sure how many other people would. 

It turns out that 5,582 of you believe the dream.

Your overwhelming support proved without a doubt that FILM IS ALIVE.

The next 5 months will be very busy and our goal is to bring you along every step of the way. We will be posting updates here on Kickstarter, on our website and on our social media channels.

With tremendous gratitude,


The FILM Ferrania Team - Corrado, Danilo, Renzo, Daniele, Ezio, Marco S., Suzy, Dave, Anne, Marco P. and Nicola

Előzmény: pacs_425 (22677)
pacs_425 Creative Commons License 2014.10.29 0 0 22692

Segond, az 1+25 egész jó keverési arány ;)

Előzmény: dn_bacsi (22690)
Rőth Sándor Creative Commons License 2014.10.29 0 0 22691

Rá se hederíts, más ezt szín józanul is megteszi.

Előzmény: dn_bacsi (22690)
dn_bacsi Creative Commons License 2014.10.29 0 0 22690

Az a helyzet, hogy bizonyos mennyiségű unikumsör után hajlamos vagyok hülyeségeket beírkálni fórumokba ;-)

Előzmény: pacs_425 (22689)
pacs_425 Creative Commons License 2014.10.29 0 0 22689
Előzmény: dn_bacsi (22688)
dn_bacsi Creative Commons License 2014.10.28 0 0 22688

Kitöltöttem, nem mintha sok filmet használnék úgy globalice, de tulképpen csak azt használok.

Viszont gyanúm ébredt: a cím alapján ennek a felmérésnek akár semmi köze sem kell legyen az Ilfordhoz, egy ilyen kérdéssort én is ki tudnék tenni, webről leszedve az Iford logót, más nem is kell. Merthogy -gondolom-, a surveymonkey oldalon bárki regelhet. Persze ez csak sima paranoidikum a részemről, remélem, hogy az Ilford hasznát veszi a válaszaimnak. :)

Előzmény: pacs_425 (22687)
pacs_425 Creative Commons License 2014.10.28 0 0 22687
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.27 0 0 22686

Hali! Azért ajánlom mindenkinek az ioncserélt vizet és lehetőleg forralva, mert eltérőek a csapvizek kishazánkban, hát még azon kívül… De az ioncserélt víz is okozhat meglepetést, mert lehet a gyártó telephelyén fúrt kútból vételezi a vizet, amit mechanikusan megszűr valamilyen módon, meg átkerget egy gyantatartályos vízlágyítón, de ettől még korán sem biztos, hogy tiszta a víz mert nincsenek benne Ca- ionok…

Előzmény: foveon (22684)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.27 0 0 22685

Festék szaküzletben lehet kapni papír tölcsér szűrőt, aminek az alja lyukas. Azon a lyukon olyan finom szűrő van, hogy totál részecske mentessé teszi az Xtolt. Ha jól emlékszem 30 ft 1db. Én egy szűrés után kidobom.

Előzmény: BUSZNYI (22683)
foveon Creative Commons License 2014.10.26 0 0 22684

en semmi ilyen varazslast nem csinalok. csapvizbol keverem, nem szurogetem. de nincs ilyen gondom, igazabol nem is emlexem hogy lett volna eleg regota xtolozom.

ami viszont feltunt hogy az elso zacsko feloldodasa nagyon sokaig tart. atlatszo uvegben keverem es latom hogy nagyon sokaig tart mig teljesen eltunik a szmotyi. lehet hogy ha ramegy a masodik resz akkor nem oldodik fel soha. nem tom, de probald meg hogy csak akkor ontod be a masodikat ha tokeletesen eltunt az elso.

 

 

 

Előzmény: BUSZNYI (22683)
BUSZNYI Creative Commons License 2014.10.26 0 0 22683

Csak ioncserélt vízből keverem a vegyszereket. Az X-tol-t én is 1:1 elöntősen használom (és általában a többi hívómat is elöntősen).

 

"Monnyuk, ha egyszer jól szűrnéd át, akkor nem látnál benne semmit."

Hivatalos labor szűrőpapírom nincs sajnos nem tudok szerezni, de Kv filterrel szoktam szűrni eddig jó eredménnyel. 

Lehet még is csak kellene egy vegyész diploma is? DE az is lehet hogy teljesen béna vagyok és még egy szűrést se tudok rendesen megcsinálni...

 

b31

"Lehet a forralt ioncserélt víz a megoldás  ;-)))))  + az sem árt ha tiszta minden a edény amiben oldod, a tölcsér a szűréskor stb. nekem ilyen gondom még nem volt."

 

Nem egy poros szuterénben két téli abroncs és egy szánkő között hívok/keverek és nem a benzines tölcsérrel töltögetek ám!

Ugyan nem forralom, de ioncserélt. Minden edényem tökéletesen tiszta cseppmentes és dedikáltan csak erre használom őket. Azért fura ez az egész mert eddig egyik hívómmal sem volt ilyen bajom. Azért lepődtem meg.

Előzmény: Rőth Sándor (22680)
-Minarik- Creative Commons License 2014.10.26 0 0 22682

Nekem is volt ilyen gondom, de csak bizonyos filmekkel, teljesen rapszodikusan. Jobbara a lejart Plus X kodakokkal.

Előzmény: BUSZNYI (22678)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!