Keresés

Részletes keresés

ikajli Creative Commons License 2012.04.25 0 0 6724

Köszönöm a tippeket, izzós elemlámpa segített, nem engedtem őket teljesen nullára menni.

 

Apró érdekesség, hogy a 4 aksiból 2 már majdnem lemerült, 2 pedig még elég sokáig bírta. Mindenféle kombinációban próbáltam, egyértelmű volt a különbség. Az eneloop aksikhoz adott Sanyo töltővel (NC-MQH01) töltöm őket, olyannal, ami a két középső pozícióban gyorsan is tud tölteni. Csak a vakuban (SB-600) használtam őket. Lehet, hogy nem egyformán tölti fel ez a töltő a 4 akkut, ha egyszerre van bent mind a 4?

eo.sz Creative Commons License 2012.04.24 0 0 6723

Amúgy ez nekem is probléma... egy teljes napi session után, sem a Speedlite-okban se a FlexTT5-ökben nem merül le annyira, hogy tölteni kelljen, de másnap már nem szívesen kezdenék velük. A tartalék persze megoldás, bár munka közben valahogy olyan izé aksikat csereberélni. Túl jók az enelopok ;)

Előzmény: képfaragó (6720)
conrat Creative Commons License 2012.04.24 0 0 6722

Köszi! Sajnos pont 4x annyiba is kerül :) Mindenképpen Ni-Cd kell a lámpákba, Ni-Mh nem jó. Azért megnézem a Sanyo-kat.

Előzmény: bé_csé (6713)
Karloska Creative Commons License 2012.04.24 0 0 6721

Ledes zseblámpába szoktam és kb 1 órát durván!

Akkora lemegy a töltötsége egyesre gondolom az elég nem??

Amúgy az égős merítés miért károsabb ha nem figyelem???

Csak kíváncsiságbol kérdezem. :)

Előzmény: képfaragó (6720)
képfaragó Creative Commons License 2012.04.24 0 0 6720

Ha a zseblámpa izzós, és nem veszed észre időben hogy lemerült, akkor sokkal - sokkal többet ártasz az akunak, mintha simán rátöltöttél volna.

Előzmény: Karloska (6718)
képfaragó Creative Commons License 2012.04.24 0 0 6719

Jó töltővel lehet. Ha ez a gond gyakran felvetődik, még egy garniturát kell venni.

Előzmény: ikajli (6717)
Karloska Creative Commons License 2012.04.24 0 0 6718

Dobd be öket egy 2 vagy 4 AA-s zseblámpába ésmeritsd kicsit!

Lehet hülyeséget irok de én így szoktam ha nem merült le teljesen

de másnapra kellene feltöltve. Edig minden ok velük:)

Előzmény: ikajli (6717)
ikajli Creative Commons License 2012.04.23 0 0 6717
Sziasztok! Illik rátölteni félig kisült eneloopokra? Ha nem, akkor van tippetek, ötletetek, mivel lehet gyorsan kimeríteni?
képfaragó Creative Commons License 2012.04.23 0 0 6716

Nem hiszem, évek óta használom az eneloopokat kőkorszaki 40kkut egyszerre töltő és a töltést csepptöltéssel (20mA)  befejező illetve be nem fejező töltőmmel. Csupán az a kérdés, mi az a csepptöltés, mert előfordulhat, hogy a mai gyorstőltők a csepptöltést is az 1-4 órás töltőáramhoz ,,viszonyítják". Különben mindegy , hogy oldod meg a műszaki problémát, egy solar lámpa nem az a nélkülözhetetlen és helyettesíthetetlen eszköz, ami  indokolná a NiCd használatát. Veszel például egy led lámpát eneloopokkal és két évig startkész. Ha pedig kimeríted, feltöltöd, végül is  kis hazánk nem a Himalája.

Előzmény: bé_csé (6715)
bé_csé Creative Commons License 2012.04.23 0 0 6715

Eneloop akku az állandó csepptöltéstől hónapok alatt tönkremegy. nem tudom már hol olvastam egy gyári pdf-ben.

Előzmény: képfaragó (6714)
képfaragó Creative Commons License 2012.04.23 0 0 6714

A kadmiumos akku az EU-ban tiltott, mivel mérgező, környezetszennyező. Ha akkut akarsz venni, vedd meg az eneloop akkut korrektül, itthon, áfával termékdíjjal, számlával.

Előzmény: conrat (6712)
bé_csé Creative Commons License 2012.04.23 0 0 6713

Vegyél a Kapacitás Kft-nél SAFT-ot (800 mAh), vagy Újpesten a Tripolarnál Sanyo-t, van 600 és 700 mAh kapacitású is:

http://tripolar.hu/sanyocellak.pdf

 

Ezek biztos jó minőségűek (nekem is ilyen van a solar lámpákban, a gyári kínai fos egy szezont is alig ment el).

Előzmény: conrat (6712)
conrat Creative Commons License 2012.04.23 0 0 6712

Ni-Cd akksit akarok venni ebayról. 4 darabosakat adnak olcsón, amire 900mAh-t írnak. (jó ha 400körül vannak szerintem) Jók lehetnek ezek solar lámpába? Vagy ezek ultragagyi minőségek?

Ádyka Creative Commons License 2012.04.12 0 0 6711

Enegrizer Extreme 2300 mAh alacsony ökisülésű akku érkezett.

http://adyka.xxl.hu/

eo.sz Creative Commons License 2012.04.10 0 0 6710

Szerintem minden gyári valójában utángyártott. Prototípus után. ;)

Előzmény: Törölt nick (6709)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.10 0 0 6709

Nincs értelme a gumicsontot rágni, de a fogalmak tisztázása érdekében pontosítsunk kissé!

Szvsz kétféle dolog van, gyári és utángyártott!

A gyári mindig a drágább, az utángyártott mindig az olcsóbb kategória!

Gyári utángyártott kategória pedig nincs, sem az autóiparban, sem a fotózásnál, de máshol sem tudok róla...

 

Az pedig, hogy beszállítók készítik az alkatrészeket, a mai világban természetes dolog. A gyári alkatrészeket beszállítók készítik, míg az utángyártottakat olyan vállakozások, amelyek nem tartoznak a gyári beszállítói körhöz!

Előzmény: monyesz (6706)
keekee Creative Commons License 2012.04.10 0 0 6708

Egyetértek! Gábor mindenkinek ajánlott eladó!

Előzmény: monyesz (6707)
monyesz Creative Commons License 2012.04.10 0 0 6707

Pdaw nem kockáztat, mert bizalmi alapon vásárolunk tőle, és gyorsan híre kelne, ha hamisítványt árul, akkor meg becsukhatja a boltot.

Előzmény: kozso1 (6689)
monyesz Creative Commons License 2012.04.10 0 0 6706

Gyári utángyártott az, amelyiket ott gyártják, ahol a gyárit is, csak nem ragják rá a fotómasina nevét. Spec a Pentax nem gyárt li-ion akksikat, mégis forgalmazza 'pentax' néven, mint gyárit.

Autóipar hasonlóan működik, fékbetétet nemigen gyártanak autógyártók, alkatrész beszállítók vannak, az aki a gyári beszállító, az gyári minőséget tud neked nyújtani, ha bemész egy mezei autósboltba...

Előzmény: Törölt nick (6704)
Csigabiga 1 Creative Commons License 2012.04.10 0 0 6705

Próbáld meg a www.gp.hu -nál.
Már több fotomasinához vettem náluk utángyártott akkut (Panasonic DMC-FZ30 -hoz is), és maximálisan meg voltam (vagyok) elégedve a termékekkel!

Előzmény: Törölt nick (6703)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.09 0 0 6704

Kíváncsi lennék, milyen kategória az a gyári utángyártott?!

Szvsz csak utángyártott van, meg eredeti, azaz gyári - igaz, mindegyiket gyárakban (üzemekben) készítik... :)

Előzmény: Törölt nick (6703)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.08 0 0 6702

Itt érdeklődj: http://www.wpower.hu/PANASONIC-fenykepezogep-es-kamera-akku/

Megbízható akksikat forgalmaznak...

 

Előzmény: Törölt nick (6701)
Pdaw Creative Commons License 2012.03.21 0 0 6700

A típusszám utótagja lehet lényeges a kapacitáson túl (amit linkeltél mindkettő 2000mAh-s), azt kellene kiszedni a kereskedőből.
UTG: névlegesen 1000x tölthető
UTGA: névlegesen 1500x tölthető (a példaként linkelt fehér az ilyen, és valószínűleg a zöld is) és az önkisülési jellemzői is kedvezőbbek - ez ma a legelterjedtebb
UTGB: névlegesen 1800x tölthető, tovább javított önkisülési jellemzőkkel - ilyennel egy darabig még nem találkozunk itthon

Előzmény: Törölt nick (6699)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.21 0 0 6699
béka59 Creative Commons License 2012.03.19 0 0 6698

Senkit nem akarok untatni, évekkel ezelőtt leírtam már.

Sokáig árultam akksikat, Duracell-t, Energizert, Vartát, Sanyot, Eneloop még nem volt. (Pdaw is vásárolt tőlem)

Minden akksi MO-i nagykerből származott, évekig nem volt vele gond, aztán bejött elöször a hamisított 2650-es duracell.

Az, amit sokáig 4000 Ft-körüli áron adtak a szakboltok.

Sem csomagolásból, sem semmi másból nem lehet megkülönböztetni az addigitól.

A duracellel azonnal leálltam, akit tudtam, kártalanítottam, de aztán hamarosan jött a hasonló kaliberű Energizer.

Bárki bármit mond, ezek kiváló minőségű akksik voltak, de a hamisítványok fiókban 2-3 nap alatt lemerülnek.

 

Szerintem az eladót nehéz hibáztatni, addig, amíg néhány reklamáció be nem fut.

A dolgon a személyes átvétel sem segít, hisz az eladó sem tudja egy bevásárolt szériánál, hogy szar az áru amíg nem reklamáltak.

 

És így van ez Gilette borotvával, pendrive-al, meg egy csomó egyéb dologgal.

keekee Creative Commons License 2012.03.14 0 0 6697

Én próbáltam célozni, hogy Gábor akkui egytől-egyig tökéletesek a mai napig, több helyen, több célra használva őket (pl. a vakumban), de elment a téma a memóriahamisítás irányába... rajtunk nem múlott a segítség :D

Előzmény: arnyekxxx (6696)
arnyekxxx Creative Commons License 2012.03.14 0 0 6696

Biztos jók azok az elemek,

 

Bizos, hogy azok nem elemek, hanem aksik. Továbbra is. Ha meg amiatt fizetsz mindenért többet mert a világtörténelemben már előfordult hamisitott termék eladása, akkor hajrá.

Előzmény: kozso1 (6689)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.14 0 0 6695

Szerintem csak lelógott a mancsettája a tachpadra :)

 

Ám teljes mértékbe igaza van.

Pdaw Legalább azt olvasná el amibe véleményt nyilvánít, hogy mi is a helyzet ezekkel a hamisított kártyákkal, elég profi munkát végeznek akik ezzel nepperkednek.

Nem tudom mégis hogy képzel el egy ilyen adás-vétel szitut, vásárló vigyen magáva laptopot másoljon rá 32GB.ot?

Örüljön, hogy személyesn találkoztak.  Ezt sajnos be kell vállalni.... lutri.....  Viszont jelen esetbe ahogy leírja szerintem mindent megtett a vásárló, hogy elkerülje a becsapást. Sajnos ez nem jött össze.

Elég szomoru, hogy olyan ember vélekedik így aki maga is gyakorolja ezt a fajta üzletelést.

 

Gondolom a kártya se valami no name volt. Épp ezért gondolnám meg kétszer is az agyon dicsért akksi vásárlását, ami jó azt előbb utóbb hamisítják... ez fix!











Előzmény: Csigabiga 1 (6694)
Csigabiga 1 Creative Commons License 2012.03.14 0 0 6694

Hűűű...
Csak nekem van nagyon reggel, vagy másnak is értelmetlen zagyvaság?

kozso1 Creative Commons License 2012.03.13 0 0 6693

Ha gondolod vonhatok minden típusával már évek óta folyik az ilyen jellegű  trükközés, de van ellene némi védelem:személyes átvétel + próba valamilyen mobil eszközzel , írás-teljes visszaolvasás. Aki hallott már erről az átb@szási formáról és mégis próba nélkül vásárol," autóalkatrésszel, vagy barkácsgéppel is párhuzamot.

A flashmemóriák csaknem
Nem hallottam róla mégis próbáltam.
Személyes átvétel volt, betettem mobilombaott kiírja, hogy 32GB ránézésre minden ok. volt vele Másoltam is rá meg le is játszodta.
Mégis mit kellett volna tennem? Várj haver adok egy ötszázast találkozzunk egy hét mulva és kifizetem ha minden ok?
Elárulom neked, hogy egyre gyakoribb az olyan vásárlás mikor mégcsak közel sincs az eladó a vevőhöz!
Ezt persze neked kéne a legjobban tudnod mivel vakerázol.

Ha minden vásárló így állna a dologhoz mint ahogy te ezt leírtad egy db. akksit nem adnál el.

 

Sok sikert okoska.

Előzmény: Pdaw (6691)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!