Keresés

Részletes keresés

blaze334 Creative Commons License 2005.04.19 0 0 588

Sziasztok.

 

Erdőket járva, túrázás közben bosszant, hogy szép madarainkat nem ismerem fel. Ebből elegem van !

Hogy minden egyértelmű legyen... a felismerés, azonosítás, olyan interaktív CD-t keresek amelyen az összes hazai madár hangja és képe hallható, megtekinthető.

 

Hol tudok ilyen CD-t megrendelni?

 

Köszönettel.

 

SzegAnd Creative Commons License 2005.04.19 0 0 587

Akójóvan!

 

Én is így döntöttem.

Előzmény: nemethrizsa (585)
nemethrizsa Creative Commons License 2005.04.18 0 0 586
Írd be a latin nevét (Falco tinnunculus) egy keresőben és ott böngészve biztos találsz valamilyen hangot.
Előzmény: Amphenol (584)
nemethrizsa Creative Commons License 2005.04.18 0 0 585
Én bíkíben hagynám a verebet is. Nagyon aranyosak tudnak lenni. A cinkéknek pedig tegyél ki egy másik odút a kert egy kicsikét zavartalanabb részébe. Szerintem.
Előzmény: SzegAnd (583)
Amphenol Creative Commons License 2005.04.15 0 0 584

Sziasztok !

 

   Ragadozómadár hangra lenne szükségem ,

"környezetbarát" szölővédelemhez .

 

   Valaki tudna segíteni valamilyen netes cimmel ,

ahonnan elektronikus formátumban tudnék

letölteni pl. vércsevijjogást ??

 

  AMp

SzegAnd Creative Commons License 2005.04.12 0 0 583

Sziasztok!

 

Ha az előbb a verebek szóba kerültek, most lenne egy dilemmám, amit oldjunk meg együtt:

 

Egész télen az etetőnknél (Nagykovácsi, közvetlen erdő mellett) mindig legalább 30 énekesmadár evett a cinkéktől a süvöltőn át egészen a csuszkáig, tavasszal kiegészülve a visszatértekkel, zöldike, fenyőpinty, rozsdafarkú stb... Se előtte, se utána egyetlen verebet sem láttunk. Kb.egy hónapja kihelyeztem egy odut, úgy ahogy Schmitt Egon leírja minden könyvében, cinkére, csuszkára, ilyesmire vártam. A cinkék nézegették, de egy nap azt látom, hogy egy verébpár készíti a fészket. Mondom, ez az egyetlen verébpár, amit fél éve mióta itt lakunk látok.

 

Mit csináljak most szerintetek? Ők voltak az ügyesebbek, meg különben sem ellenségek, ők is madarak ezért hagyjam őket befészkelni? Attól félek, hogy így meg ideszoknak.

 

Vagy szedjem ki a fészküket és próbáljam elzavarni őket?

 

Szerintetek?

nemethrizsa Creative Commons License 2005.04.04 0 0 582

Én úgy tudom hogy a Héja hazánkban védett. Hogy ki lehet-e lőni azt nem tudom. De a vélemenyem szerint a fácántelepeken ugyis kilövik, ha védett ha nem. Egyszer egy telep közelében egy olyan madarat találtam aminek a fél lába hiányzott, valószínűleg hurkolás vagy egyéb finomság miatt, na azt tuti hogy nem lehetne. A másik a verebek ők ha jól tudom nálunk egy kicsit külenlegesen alakulnak mert csak azért lettek védettek mert béléptünk a zeuba és ott már ritkának számítanak. Tiszta röhej de a németeknél ritka a seregély a molnárfecske a mezei veréb. És ami mégnagyobb röhej hogy mi is arra tartunk.

Előzmény: nighthawk_ (581)
nighthawk_ Creative Commons License 2005.04.04 0 0 581

Sziasztok!

 

Bocs, hogy belekotyokogok, de hát nem nagyon értem én a magyar jogszabályokat. A verebek ugye (állítólag) védettek. Pedig jelentős károkat okoznak a mezőgazdaságban, és hát nem is lehet őket ritkának nevezni. Ahol én lakom, ott például a mezei és a házi verebek is igen gyakoriak (gondolom máshol is). Ugyanakkor a héját a baromfi és fácántelepeken egész évben le lehet lőni. Kérdem én hogy a napraforgóban lévő több ezres verébsereg, vagy a fácántelepről néha egy-egy csirkét elragadó héja okoz nagyobb károkat.

Az mme populáció nagyság adatai:

 

Héja: 1200 - 3100

Házi veréb: 1900000 - 2750000

Mezei veréb: 2000000 - 2800000

 

nighthawk

Előzmény: nemethrizsa (580)
nemethrizsa Creative Commons License 2005.04.04 0 0 580

azt írod hogy kitakaríthátok a fészkeket

ezzel csak azt segítitek elő hogy a következő tavaszon beköltöző verebekben nem lesznek élősködők, ez pontosan nagyon jó cselekedet ha azt akarod hogy újra fészket építsenek. De te pont az elenkezőjét akarod. Legközelebb ne kitakarítsd a réseket hanem tegyél oda valamit hogy ne férjenek be a tető alá. Fólia a cserepek alá vagy valami. tömd el a réseket ahol bejutnak, de megjegyzem hogy ezt csak költési időn kívül tedd meg.

A megfogásukhoz pedig hatósági engedély kell, tehát azzal vigyázz. Mert gondolom nem szeretnél még több boszúságot magadnak.

Előzmény: kewy (578)
kewy Creative Commons License 2005.04.02 0 0 579

 

 Nagyon szivesen megfognám neked akár az összeset  csak mond meg hogyan.      Nem repülnek el amikor köztük jársz de ha már közeledel feléjük már át is szállnak másik helyre.

Előzmény: Törölt nick (574)
kewy Creative Commons License 2005.04.02 0 0 578

 

 Már probálkoztunk mindennel. Ezek lehet, hogy folyamatosan költenek. Tavaszal és ősszel mindeg kitakaritjuk a fészkeket. Feltoljuk a cserepeket és kiszedjük a fészkeket és azt a rengeteg szemetet amit össze hordtak.Ennek ellenére mindig sokan vannak. Meg sem ijednek az emberektől, ugyan úgy tojvászkodik  el se száll. Már megszokták az embereket  / és a kutyát /.

Előzmény: nemethrizsa (577)
nemethrizsa Creative Commons License 2005.03.31 0 0 577
szerintem egy megoldás van: elzárni a réseket ahol bemennek a tető alá, de ha lehet még költési idő előtt.
Előzmény: kewy (573)
kártya Creative Commons License 2005.03.30 0 0 576
  Sziasztok! Most jöttem ide,erre az oldalra. Nekem van három pár hullámos papagájom,és két pár kacagógerlém. Mivel mozgássérült vagyok a férjemmel együtt,így ezek a madarak nagyon sok örömöt jelentenek nekünk. Reggel hat óra előtt nagyon aranyosan turbékolnak a gerléim. A papagájaim is szépen csivitelnek. Régebben szaporítottam őket,de most már egyelőre nem tenyésztem. Szeretnék másokkal beszélgetni és ha kell tanácsot kérni.
Cilkó Creative Commons License 2005.03.30 0 0 575

Sziasztok!!!

 Egy elég érdekes kérdésem lenne. Biológia tanárunk elismerését nyerné meg az osztály, ha sikerülne egy bizonyos madár nevére rábukkanni. Az információ, amit segítségül adott:

- hazánkban NEM honos

-érdekessége, hogy nemiszerve 17 cm hosszú párzásidőben

Nem sok, ezért is gondoltam, hogy lexikonban ilyen nem nagyon fordul elő, vagyis ezekkel a címszavakkal én nem találtam semmit. Remélem talán hallottatok valamit erről a madárról. A segítséget előre is köszönöm!  Ha valaki esetleg éppen tudja, megköszönném, ha minnél előbb megírnátok nekem ide a fórumba.

Törölt nick Creative Commons License 2005.03.27 0 0 574
Sajnos segíteni nem tudok, csak azt kérdezném: meg tudsz nekem fogni egyet-kettőt? (Élve.) :-)
Előzmény: kewy (573)
kewy Creative Commons License 2005.03.26 0 0 573

  

   Sziasztok!

 

   Segitsetek,hogy lehet a verebeket elűzni ?

   Úgy beköltöztek a tető alá, hogy lassan lebontják rólunk. Az udvar és a tuják tele

   van veréb piszokkal. Segitsetek ha tudtok. Köszönöm,

tryxus Creative Commons License 2005.03.11 0 0 572
Debisanyi!!!

Az (564)-es képen lévő madár csíz, ez tuti.

Az (566)-os képen lévő pedig zöldike tojó!

Ha jól megnézed, láthatod, hogy a zöldikének van a szárnyában egy sárga, sárgászöld csík. Ez rá jellemző, erről bármikor felismered. ;)

Az (562)-esen pedig sztem egy hím csíz van szemben, egy csíz tojó háttal. :)

A csíz tojónak nincs fekete sapkája, viszont vannak fekete jegyei, ezért nem lehet összekeverni pl a csicsörkével...

Továbbá a csízt a szárnyán lévő sárga csík, ami keresztben van, is megkülönbözteti a zöldikétől.

Remélem segítettem. :)

Üdv Bea
tryxus Creative Commons License 2005.03.11 0 0 571
tryxus Creative Commons License 2005.03.11 0 0 570
nah újra a link:
tryxus Creative Commons License 2005.03.11 0 0 569
Ha gondotok van vmilyen madár felismerésénél, itt biztosan tudnak segíteni!! Nomeg minden nap kerülnek fel új képek... ;)

<a href="http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9088064" target="_blank"></a>


Ps.: Ez nem átcsábítás akart lenni, pusztán segítség...

Üdv nektek

Ja és néhány kép (SK, SIGMA 70-300 APO II):


csíz
fenyőpinty
fenyőrigó
fenyőrigó
háziveréb
meggyvágó
süvöltő
széncinege
tengelic szemek
tengelic
zöldikék csatáznak
nemethrizsa Creative Commons License 2005.02.23 0 0 568

Üdv néktek.

Segítek pontott tenni a fotóitokra: Zöldike, tojó. A másik pedig tényleg csuszka

Dulifuli Creative Commons License 2005.02.14 0 0 567
Ez csuszka, az tuti. A másikat én is zöldikének vélem, de nem esküdnék meg rá.
Előzmény: Törölt nick (565)
Törölt nick Creative Commons License 2005.02.12 0 0 566
MÉg náhány kép ugyenerröl a madárról.

 

 

zöldike? esetleg kerti geze?

 

 

Előzmény: Törölt nick (564)
Törölt nick Creative Commons License 2005.02.12 0 0 565

van itt még egy madárka. elösször azt hittem, hogy egy széncinke, majd ahogy néztem a következö kockákat láttom, hogy ennek rozsdabarna a begye. mi lehet ez szerintetek?

 

ja persze azt nem mondtam, hogy a kis drága fejjel lefele lóg a fán:) :

Törölt nick Creative Commons License 2005.02.11 0 0 564

Íme a következö kocka. Bér számomra elég nehéz ennél jobb képet csinálni, 300 telóval, 10 m-röl, 6mp-el. :))) Bár a fotós fejlesztéseim között ez lesz a következö fejlesztési lépcsö (75-400 L IS, és 2xteleconverter) De nincs erre most 1/2 millám :)))

 

Majd még nézek a korábbi képek között is, mert tudom hogy fényképeztem már ilyet, csak nem tudom melyik nap, és még nem volt idöm, rendszerezni a képeket. :))

Előzmény: dpes (563)
dpes Creative Commons License 2005.02.11 0 0 563

helló

az előző kép amelyik jobban látszik az biztos meggyvágó.

 

a sisegő füzikék vonuló madarak.

próbálj közelebbi fotókat csinálni.

 

 

van egy könyv az a címe: EURÓPA MADARAI

szerinten az egyik legjobb határozó.

Előzmény: Törölt nick (562)
Törölt nick Creative Commons License 2005.02.11 0 0 562
És íme a következö páros. Elösször azt hittem, hogy zöldike (carduelis chloris), de már nem vagyok benne biztos. Lehet még, csíz(carduelis spinus) és sisegö füzike(Phylloscopus sibilatrix) is. Nektek mi a véleményetek?
Törölt nick Creative Commons License 2005.02.11 0 0 561

Sziasztok MadarÁSZok!

 

Most lettem szerelmes a madarakba, éjjel-nappal, amikor csak idöm engedi az ablakban vagyok, nyakamban a géppel, és lövök, lövök, lövök, .... Városi "gyerekként" eddig kimaradt ez a csoda az életemböl, és most fedezem fel, milyen jó dolog is a természet szeretete.

 

Van néhány képem (naponta kb 100 db), és próbálom öket felismerni. Eddig a Természetkalauz sorozat Szárazföldi madarak címü könyvét használtam most viszont van néhány, amit nem találtam, vagy legalábbis nem vagyok biztos benne.

 

Íme az elsö. felépítését ítélve a meggyrágóhoz hasonlít, de a jegyei alapján nem az. gondoltam a verébre is, de annál meg nagyobb.

 

 

 

 

Ottó vagyok Creative Commons License 2005.02.04 0 0 560
Helló! Találtam egy Finnország egyik területének madarait bemutató oldlalt az interneten egy csomó helyben fölvett videóval, amelyeknek hamisítatlan madarász-feelingjük van. A link: http://edu.taivalkoski.fi/tk-koulut/lukio/linnusto/
dpes Creative Commons License 2005.02.01 0 0 559

helló

talán valami rigóféle társaság

Szőlőrigók, Fenyőrigók, Léprigók....

Előzmény: HegeG (557)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!