Keresés

Részletes keresés

2T Motor Creative Commons License 2020.04.04 0 0 6478

Teljesen nyugodt hangnemben olvasandó...

Előzmény: 2T Motor (6477)
2T Motor Creative Commons License 2020.04.04 0 0 6477

"Ez sem így van"

 

De így van.

 

(csak csendben megjegyezném, bárkinek hogy elég provokáló, és fellengzős ez az "ez sem így van" kifejezés. Pláne, ha igazad sincs...)

 

"Mik azok a nickek?
A nickek a fórumban hozzászóló személyiségek. Lehetnek virtuálisak, hiszen felhasználóink személyenként több nicket is regisztrálhatnak, de lehetnek valóságosak is, hiszen saját, polgári nevén is regisztrálhat bárki. Az utóbbi esetben azonban fel kell venni a kapcsolatot a moderátorokkal, és igazolnia magát, ami azért szükséges, hogy senki ne élhessen vissza más személy polgári nevével."

 

Biztosan tévedek megint szerinted, de a tulajdonos (index) hozza a szabályokat. Mint bárhol a világon.

 

Vagyis, ha Te nem értesz vele egyet, akkor van több választásod is.

- Nem használod a szolgáltatást. (ez az a rész, amikor az általános szerződési feltételeket elfogadod.) 

- Csinálsz saját szolgáltatást, a saját szabályaiddal. 

 

Ami nem opció és véleményem szerint meglehetősen csúnya dolog:

Saját, önkényesen kitalált szabályaimat ráerőltetem másokra. (Demokrácia halála)  

 

Mondhatnám azt is, hogy tessék rendesen viselkedni, mert nem otthon vagy. 

 

Millió oka van, hogy valaki miért nem akarja felvállalni magát...

 

- egy szervizes nem írkálhat ide, a főnökei tudomása nélül, mert kirúgják.

- Vagy az illető ismerősei előtt szégyenl valamiről beszélni. pl (felnőtt témák, politika)

- Vagy egyszerűen nem kiváncsi akárkire, megválogatja a barátait.

- Vagy csak a témáról szeretne beszélni...

 

 

Gondolod, bármilyen jöttmenttel barátkoznom kellene? Te ezt csinálod? Hát, csináld. ;)

 

(nem tudom megfigyelted-e, hogy ÉN megmondom-e Neked, hogy mit hogyan csinálj???? )

 

Előzmény: Deskó74 (6476)
Deskó74 Creative Commons License 2020.04.04 0 0 6476

" Nincs nevem és nincs telefonszámom. 

Egy nicknév vagyok egy olyan fórumon, ami erre van kitalálva. ;) "

 

Ez sem így van.

Sokkal inkább úgy mondanám,hogy ennek a fórumnak ez erős hiányossága,gyengesége,hogy ide bárki,boldog-boldogtalan be tud regisztrálni és

teljes inkognitóban tud maradni,írogatni,bármit anélkül,hogy fel kellene vállalnia magát. :-(

Ez a fórum NEM erre lett kitalálva! Csak egyesek meglovagolják ezt a hiányosságát.....

Úgyhogy nagyon büszke szerintem te se legyél arra,hogy itt lehet full anonimnak lenni...

 

 

Segítek,hogy megértsd.

Tudod,mi itt régi láncfűrészes fórum tagok, mind ismerjük egymást szinte mindenkivel,személyesen is éljünk bárhol is az országban. 

Sokszor előfordult már az,hogy ha itt írásban félre ment valahogy a kommunikáció és vitába csapott át,akkor egy telefon beszélgetés 2 perc alatt elrendezte.

Doki evégett ajánlotta fel neked a telefonos opciót,hogy miért ne sikerülhetne a nézeteltérés rendezése veled is így?

Biztosíthatlak,nincs neki üldözési mániája és nem is akar mindenkivel személyesen találkozni,csak azzal akivel esetleg írásban,nem sikerül.

 

Remélem tudtam segíteni.

 

Bár nem vagyok benne biztos,mert mi bizonyosan teljesen más emberek vagyunk,mert én velem sem történt meg soha az életben,hogy bárhol is

nem publikus e-mail címmel írjak vagy ,hogy elzárkózzak bárki elől is ha akar velem telefonon beszélni bármiről is....

 

Na mindegy,különbözőek vagyunk.....de én tényleg azért írtam le ezt a pár sort,hogy sikerüljön rendeznetek a nézeteltérést, mert nem olyan nagy dolog ez....

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: 2T Motor (6470)
2T Motor Creative Commons License 2020.04.03 0 0 6475

:) Hát tudod, ha ennyi akadája lenne, akkor mosogatnék Én. ;) :D

Előzmény: Gypsy56 (6473)
Gypsy56 Creative Commons License 2020.04.03 -2 0 6474

(csak megjegyzem, azzal szerintem jobban járnánk)

Előzmény: Gypsy56 (6473)
Gypsy56 Creative Commons License 2020.04.03 -1 1 6473

Istenem! Hogy ez hogy tudhat mosogatni !

Előzmény: 2T Motor (6472)
2T Motor Creative Commons License 2020.04.03 0 0 6472

A franc. Elfelejtettem a legfontosabbat:

Ha esetleg Te lennél ez a csaj, akkor ez rád nem vonatkozik. Azonnal találkozzunk. :D

 

https://youtu.be/f2p0xrY4CMs

 

Előzmény: 2T Motor (6470)
2T Motor Creative Commons License 2020.04.02 0 0 6471

Majd elfelejtettem. Hogy minek vagyok itt.?

 

Információt szívok és kipufogok technika témakörben. (elsősorban 2T motor)

Ezért vagyok itt.

 

Kéretik tiszteledben tartani.

Előzmény: dr.szertelen (6469)
2T Motor Creative Commons License 2020.04.02 0 0 6470

Ez nem a Facebook. Nem randizni jöttem és nem is miattad. 

Nem vagyok férfi, egy gép vagyok. ;) (2T motor)

Nincs nevem és nincs telefonszámom. 

Egy nicknév vagyok egy olyan fórumon, ami erre van kitalálva. ;) 

De jó lett volna, ha elolvastad volna a fórum szabályzatot és nem eröltetnéd rá másokra a saját szabályaidat. 

SENKIVEL nem személyeskedek.

Azért, mert NEM EZÉRT vagyok itt. (Ha Te barátkozni jöttél, az a Te dolgod. Felőlem, azt csinálsz amit akarsz. )

 

Arról beszélj, mit tudsz a stihl 041- ről?

Jó volt e az típus? Bírta e az az erdőn? Mekkora vezetővel használták? Mik voltak a típushibái? Mettől meddig gyártották.  Igazából bármi érdekelne ezzel kapcsolatban. (bár ez itt off :( ) 

 

A személyed a legkevésbé sem. Sajnálom, ha lelomboztalak.

Előzmény: dr.szertelen (6469)
dr.szertelen Creative Commons License 2020.04.02 -1 0 6469

Na  bejött  a tippmixem:D DDDDDDDDD

Továbbra is nonem semmi felnöttes férfias

Adj már valami megnyilvánulást hogy akarsz.félreértést tisztázni.

Ha nem miért.....nem?????

Tudod ahogy az nagykorban szokás............vagy nálad nem pálya??

Én vállalom ...te hogy gondolod....tényleg beszéljünk már meg.....naaaa!

Én most is szeretném a magánbeszélgetést ne offoljuk szét a forumot.

Csak rajtad mulik....én nyitott vagyok.

Semmi harag nincs részemről!!!!

Előzmény: 2T Motor (6466)
Aspiráns54 Creative Commons License 2020.04.02 0 0 6468

Husqvarna 61 láncfűrész + vezetőlemez 2-2 láncokkal: 50000 Ft

30/3280558 illetve E-mail

 

Blaser75 Creative Commons License 2020.04.02 0 0 6467

Üdv mindenkinek!

Egy kérdés:254-257-262hengerrögzítő csavarfuratok oszztása egyezik-e?

2T Motor Creative Commons License 2020.03.31 0 0 6466

Írd le légyszi... had röhögjek :) 

Előzmény: dr.szertelen (6465)
dr.szertelen Creative Commons License 2020.03.31 -2 0 6465

Így nyitottál velem....miközben én normális hangnemben probáltam veled értekezni

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=154241464&t=9231733

Na most szerinted ????Hmmmm???.......

Ajánlottam egy privát beszélgetést.....ugye!!!

Erre te jössz a terelsz mint a pulim...vágod???

Persze hogy ajánlom a személyest....mert miért hátrálsz meg töle???

Félsz valamitöl...én nyitott vagyok..és te????

Ha személyesen priviben nem vagy hajlandó akkor mi a szitu... vitánk van

Felnöttként magánban!!!!! nem ez a megoldás?

Nonemban görcsölni....ééééééééééén neeeem.....na tipikus.

Befejeztem veled.Gratula!!

Talpig férfi vagy:))))) 

 

 

Ha leirnám az eddigi nickneveidet ugy is kikérnéd magadnak:DDD

már buktál:)))

Előzmény: 2T Motor (6464)
2T Motor Creative Commons License 2020.03.30 0 1 6464

Kicsit utánnannéztem és látom már, hogy ez az ember mindenkibe beleköt, mindenkivel találkozni akar és trollnak nevezi. 

 

Nagyon sajnálom. A többiektől elnézést kérek, nem tudtam, hogy a fórum eszével beszélek.  (komolyan)

2T Motor Creative Commons License 2020.03.30 0 0 6463

Látom, a vágyak azonnali teljesüléséhez vagy szokva, mert a környezeted ezt eltűri.

Innen gratulálok Nekik, a türelmükért. Le a kalappal.

És Neked is gratulálok a szerencsédért.

 

Ezt a számonkérés részét meg gondold át még egyszer....

Előzmény: dr.szertelen (6462)
dr.szertelen Creative Commons License 2020.03.30 -2 0 6462

Es sima troll vagy...azt hiszed nem látok át rajtad??

 

Hely idöpont találálkozás???

De majd jössz a szokásos semmitmondo hülye dumáddal:DDDDDDDDDDDDD

Előzmény: 2T Motor (6460)
dr.szertelen Creative Commons License 2020.03.30 -1 0 6461

No látod????

Benne vagy egy jótékonysági favágásban???

Bánhorváti???

Vállalod?

Vegyük fel a kapcsolatot...mit szólsz...??

Eljössz????

 

És kiderül minden..VÁGOD!!!

Na és kiderül a személyed

A 2T motornak  mi a itt a fórumon az elképzelése???

NAaaaaa?? vállalod a nyilvánosságot?

Ha nyilt vagy és őszinte mi akádályoz ebben??

 

Tippmixszen felraknám a válaszod vagy 50000forintért:DDDDDDDDDD

 

 

 

És nyernék:DDDDDDDDDDDDD

 

Előzmény: 2T Motor (6459)
2T Motor Creative Commons License 2020.03.30 0 1 6460

"idejött orba-szájba dicsérte a forum alapitóját hizelkedö kedves stilusban és várta hogy valamelyik

kedvence megjelenjen és máris más a stilus"

 

:) Átmentem és belerúgtam a szomszéd kutyájába. Hát nem megharapott az a dög? Ki érti ezt? :)))

 

Előzmény: dr.szertelen (6458)
2T Motor Creative Commons License 2020.03.30 0 2 6459

Úgy érzed, egy szinten vagy Csigával és Neked is járna az a stílus mint Csigának?

(tiszteletnek hívják, amiért meg kell dolgozni ;) )

Csodálkozol, hogy sok embernek a „kedvence” vagy? Vajon miért lehet ez?

Az, hogy egyes ismerőseid kedvesek veled, az inkább az Ő érdemük mint a Tied.

Szépen megkérlek, másnál próbálkozzál, tartsuk a két lépés távolságot. Ne rongáld az egészségemet.



Előzmény: dr.szertelen (6458)
dr.szertelen Creative Commons License 2020.03.30 -3 0 6458

Kösz fiuk!

Desko..Csiga

Igen tudjátok mit irtam...megértettétek

De a 2tmotor forumtárs is értette csak neki mindegy volt mit irok neki a nickemmel

személyemmel van gondja...ugy gondolom

idejött orba-szájba dicsérte a forum alapitóját hizelkedö kedves stilusban és várta hogy valamelyik

kedvence megjelenjen és máris más a stilus

De nem fogok vele vitázni.nem rombolom a topicot

Nyilvánvaló régi emberünk álruhában....szerintem

De majd bukik mint a többi társai is:))))))))))

Előzmény: Deskó74 (6457)
Deskó74 Creative Commons License 2020.03.28 0 1 6457

Annyival  egészíteném ki, hogy azért ismerjük Dokit, félszavakból is tudjuk mit akar mondani. Aki nem ismeri, könnyen félreértheti.

"

 

Igen...tényleg így van....

Emlékszel? :-)

Dolmar fan-nal is addig nyírták egymást,míg egyszer fel nem hívták egymást telefonon,onnantól,minden rendben. 

 

Jó ember,szív-lélek!... csak néha félreérthetően írja le a sorokat talán egy idegen olvasatában, vagyis inkább úgy mondanám,hogy ez az írásos kommunikáció

elég szegényes...ebből adódnak konfliktusok.

:-)

 

Ezt nem tudhatja egy új fórumtárs,legyen mentségére ez 2T Motor nick névnek. 

 

 

 

 

Előzmény: ''csiga (6455)
Deskó74 Creative Commons License 2020.03.26 0 0 6456

Köszönöm! :-)

 

Tök egyetértek amit lánc  vs. vezető HRC ügyben írtál,esetleg annyi észrevételem lenne,kissé védve a Hq / főképp ha már ez Hq fórum :-) /  mundér becsületét,hogy

mióta ugye nem az Oregontól rendeli a láncot,hanem saját lánc gyárral rendelkezik és leválva az Oregon-ról, nemzetközi piacoknak való megfeleléssel gyártja a láncokat.

Pontosan így van,jól mondod,bármennyire is fáj sok elvakult Hq fannak,régen az Oregon-tól valóban főképp fenyőre tervezve gyártatta le a láncokat. Mivel náluk,lényegében nincs is más. (tök igazuk volt) Aztán miután dinamikus térhódítás történt világszinten, erősen,sőt sok esetben túl is lépve a Stihl-en, már módosítottak az összetételen. 

Következő lépés,meg ugye a saját láncgyár, már csak presztízsből is (kontra a Stihl-nek) aminek kő kemény anyagi vonzata is van. De a mai,saját láncaira már

nem érvényes a régi "bélyeg",hogy fenyőhöz való. 

Tudom,hogy idehaza Magyarországon is tesztelték a láncaikat, ,mielőtt piacra dobták a sajátot. Itt meg ugye kemény Bükk-Tölgy-Cser-Gyertyán állományban. 

Érdekes volt a beharangozott dátumon erősen túli megjelenés... aminek úgy gondolom nyomós oka volt.

Tehát a Hq valóban időt és főképp pénzt,energiát nem kímélve valóban teszteltette a láncait sok-sok országban. Tehát ez a mai világban,ahol majdhogynem a tervező 

asztalról is kerülnek egyenesen gyártásba gépek stb.... egy nagyon becsülendő dolog.

Én ennek nagyon örülök és drukkolok,hogy nyereséges legyen a saját láncgyáruk,mert ez azt vonja magával,hogy a konkurencia (Oregon-Stihl) is el kell kezdje csipkedni

magát, hogy felülmúlja a konkurenciát. Élő példa,hogy az Oregon full új lánc és vezető termékcsaláddal jött ki!!! 

 

Úgy gondolom mi felhasználók csak, örülhetünk a konkurenciának! 

 

 

 

Előzmény: ''csiga (6455)
''csiga Creative Commons License 2020.03.26 0 0 6455

Megtisztelsz! :) Írhatnál többet is, a láncok és lapok inkább a Te asztalod. :)

 

Köszi a választ, már vártam.

 

 

Annyival  egészíteném ki, hogy azért ismerjük Dokit, félszavakból is tudjuk mit akar mondani. Aki nem ismeri, könnyen félreértheti.

 

Arra gondolt még egyébként, ( régen sokat volt vitatéma ez is)  hogy a Stihl lap és lánc HRC keménysége tán 2-2-vel nagyobb mint a - régebbi - Husiké, Oregoné. Az újakat nem tudom, nem követtem.

 

 

A Husi alapvetően a Skandináv fenyőerdőkhöz tervezte a láncot, amihez elég volt a 49 HRC. Ugyanolyan keménységű nem lehet a lap, mert akkor megennék egymást ( alapszabály) ezért az 51 HRC.

 

A Stihl másképp tervezte, ugye itt sok az akác, tölgy, stb keményfa. Kellett az 51 HRC a láncnak, ehhez értelemszerűen az 53 HRC lap. ( érezhető is a különbség, próbáld megfúrni)

 

Na most egy Oregon-Husi lap Stihl lánccal nem annyira ideális párosítás ebből a szempontból...

 

Anno szó volt erről, erre (is) gondolt a vén róka. Emiatt írta a lánc kopását.  ( Ha konkrét számok nem pontosak, elnézést kérek, nagyjából erre emlékszem. A lényegen nem változtat)

 

Kár, sajnálom a félreértéseket, nem akar ő rosszat, vagy hülyeséget írni. Azt tudom, hogy élőben sokkal jobban fejezi ki magát, a mondandója lényegét, mint írásban.

 

Nem baj, mi megértjük. :)

 

Ja, bocs a vén rókáért Doki, de már Te is elmúltál 25 éves! :D

 

 

Előzmény: Deskó74 (6453)
2T Motor Creative Commons License 2020.03.25 0 1 6454

Üdvözöllek.

 

A mondanivalóm lényege a következő lett volna:

HA LÓG a láncod AZT JELENTI ÉLETLEN, és éppen itt az ideje megélezni.

 

Aztán, hogy mi akart abból a mondatból kisülni, abba nem voltam biztos. Miért? Mert a

 

„Csaknem mindegy” vagy „Csak, nem mindegy”...

ellentétes jelentésű. Melyik akart vajon lenni?

Honnan tudjam, hogy melyik táborba tartozik az úriember, akik azt mondják:

„tök mindegy milyen lánc, mind ugyan úgy nyúlik”, vagy a másikba.

 

A következő rész teljesen lényegtelen, csak azoknak szól, akik szerint úgy gondolom, hogy a lánc NEM szokott nyúlni... :)

 

 

 

A "szinte semmit" nem egyenlő a "semmit" -tel.

 

Szinonimái: alig, keveset, viszonylag keveset.

 

És ezt az "éles" láncra írtam, ami rendesen olajozva van és nem noname, ugye. A többi körülményt nem írtam le részletesen, de a láncnyúlást befolyásolja továbbá: a lánckenő minősége, a fa keménysége, szárazsága, a mélységhatárló, a kosz, illetve a nyomaték. (Vagyis, ha egy erősebb fűrészre vékonyabb láncot teszel, gyorsabb lesz a vágás, de jobban is fog nyúlni.)

 

Az éles lánc a fentieket betartva alig nyúlik, de mivel a lánc ritkán szokott éles lenni, ezért a gyakorlatban mégis. (Igen, vágtam már fát, de kedves, hogy azt feltételezitek, hogy nem)

 

DE nem lóg 5 perc múlva 1 cm-ert. Sőt, ha az anyag tiszta, és minden ok, akkor még tank végén sem nyúlik 1 cm-ert.

Ha mindig optimálisak lennének a körülmények, akkor meglepődnél milyen keveset nyúlna a láncod élettartama során.

De mivel ez a gyakorlatban kivitelezhetetlen, csak lassítani lehet rajta, megakadályozni nem. Viszont életlenül sokkal gyorsabb a nyúlás mértéke, ezért nem érdemes így használni, élezni kell ha lóg.

 

ÉS miért nem így írtam le? Azért mert tök gáz ennyire részletesen kioktatva, mindenkit hülyének nézni. (Mint ahogy Ti, Engem.) Ezért éppen csak megemlítettem.

 

DE mint említettem a fő oka az, hogy nem ez volt a mondandómnak a LÉNYEGE.

 

Előzmény: Deskó74 (6453)
Deskó74 Creative Commons License 2020.03.25 0 0 6453

1000 éve nem jártam erre....:-)

Ha nem bánod csiga kolléga, egy pár gondolat erejéig átnézegetek ide is néha. :-)

 

2T Motor.

Én speciel tökéletesen tudom értelmezni amit Doki írt.

Azzal én sem értek egyet,hogy:

 

"Az éles márkás lánc nem nyúlik szinte semmit, ha az olajozás is rendben van."

 

Ez valóban nem így van. 

Annyiban egyetértek,hogy a mai láncok a vezető gyártóknál,már kevésbé nyúlnak mint a régiek. De a lánc "nyúlás" természetes jelenség,csak ugye

pont nem mind1 a mértéke.

 

 

""Csak nem mindegy hogy Stihl....Oregon vagy kinai csoda"

Ha ez a mondat  nem világos neked,akkor segítek.

Úgy értelmezd,ahogy le van írva. 

Nem mind1,hogy (egy lánc) Stihl ...../vagy  Oregon vagy (bárminemű) távol keleti lánc,amiről ódákat zeng a gyártója.

Ez is igaz.

A lánc gyártás egy több ismeretlenes egyenlet amiben a legnagyobb harcba az :  anyagköltsége a 4 alkotó elemnek vs. a fogyasztói társadalom irányelv vs. 

márka presztizs vs. a gyártó tőke erőssége vs.....stb...lehetne még sorolni.

A technológia, az ötvözet már rég megvan,amivel minimum 5-10 X-es élettartama lehetne a mai láncoknak,csak az nem üzlet. 

Az a legfőbb fejlesztési kihívás nem az,hogy gyártódjon a lehető legjobb lánc, hanem hogy legyen olyan lánc gyártva,ami 1 fokkal gyorsabb,tartósabb,éltartóbb,könnyebb,

kevésbé nyúljon ,mint a konkurencia.

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: 2T Motor (6445)
2T Motor Creative Commons License 2020.03.25 0 0 6452

Még annyit elfelejtettem, hogy 545rx -re és gyengébb gépre (pl a FS 311 -re) ÉN az AutoCut 36-2 -t tenném. (ill. tettem volna a gyártó helyében)

Előzmény: Uaz08 (6450)
2T Motor Creative Commons License 2020.03.24 0 0 6451

Nekem nem az 545rx-en van, hanem a FS 490 -en, meg (most kapaszkodj!) a FS 311 (36,3 ccm, 1,9 Le) botmixeren. Alig bírja kipörgetni. :D (nem lehet rá mást tenni a menet miatt) Még jó, hogy késes gépnek vettem. ;) :) 

 

Előzmény: Uaz08 (6450)
Uaz08 Creative Commons License 2020.03.24 0 0 6450

Ez a fajta nekem is van,csak anyát kell esztergáltatnom mert nem passzol a menet az 545-höz,úgy nézem a belseje olyan mint a réginek.

 

Előzmény: 2T Motor (6449)
2T Motor Creative Commons License 2020.03.24 0 0 6449

SuperCut 40-2  - Kifutott (oda van írva az oldal aljára)

 

Nekem:  AutoCut 46-2 damilfej van 

 

https://www.szerszamok-webaruhaz.hu/tartalom/stihl_damilfej_fukaszahoz_autocut_40_4_a_fukasza_damil_atmero_27mm

Előzmény: dr.szertelen (6448)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!