Keresés

Részletes keresés

[fidelio] Kántor Creative Commons License 2008.03.05 0 0 163
www.kantoreiarchiv.de
Ennio honlapján is sokat találsz.



[fidelio] korposka Creative Commons License 2008.03.05 0 0 162
Helló mindenkinek! Orgona ill. zongora kottákat szeretnék letölteni kezdőknek és haladóknak.Segítsetek légyszi!
[fidelio] Judit Creative Commons License 2008.03.05 0 0 161
Harmadik forrásból: mestereim egyikétől.
[fidelio] kvintpárhuzam Creative Commons License 2008.03.05 0 0 160
Judit

Könyvtárból, vagy netről?
[fidelio] Judit Creative Commons License 2008.03.04 0 0 159
157 Sikerült beszereznem!:))))***
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.26 0 0 158
Szeretem őt Szeretlek én, jöjj vissza hozzám Szeretlek-szeretlek Találd ki gyorsan a gondolatom-jazzes Találkozás egy régi szerelemmel Táncolj cigánylány Te miattad Úgy fáj Úgy szeretném meg hálálni Utoljára küldöm neked Valaki azt mondta Végleg a szívügyem maradtál Vetkőzés Virágoskert az én szívem Viszlát cigánylány Zoltán Erika egyveleg Itt a letöltési link: http://rapidshare.com/files/95072088/155_kotta.rar
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.26 0 0 157
Hellosztok! Ha valakit érdekelnek mulatós kották, akkorletöltheti ezeket: 8 óra munka A babám, fekete romalány A börtön ablakába A börtön árnyékában A Disco királynő A Füredi Anna A muzsikusnak dalból van a lelke Adj helyet Akácos út Akarom őt Amikor én nem látlak Amikor őrá gondolok Angelina Aranyeső Aranyos hintó Arrivederci amore Áttáncolom az éjszakát Az a rendes iparos Azok a boldog szép napok Azóta nem tudom, hol a szerelem Beás Cigány Himnusz Bocsáss meg kérlek, de van egy hibám Boldog születésnapot Boldogság, Szerelem Bukott diák Bye Bye lány Carolina Célfotó Csak egy játék Csak egy tánc volt Csupa szilánk a szívem Dédapám Édes kisfiam Egy a szívem, azt neked adom Egy hamvas arcú kisgyerek Egy jó asszony mindent megbocsát Egy szál harangvirág Egy szép nyári este Egy világot törtél össze bennem Egyszer véget ér Eladó-Kiadó Elmegyek Elment a Lidi néni Elpattant egy húr Elsöpri a szél Emlékezz rám Én a sírba is utánad megyek Én aki nála jártam Én mindenkiben csalódtam Én nem tudom Engem csak szeretni kell Érzés Esik az eső Európa Ez a dal, mit dúdolok Fáj a szívem fáj Fekete szemek mix Fekete Vonat Főztem neked Furcsa érzés Gondolj rám Gyere és álmodj Gyere sírj a vállamon Gyöngyvirágom Ha a rózsák könnyesek Ha legközelebb latlak Ha megütöm a lottón a főnyereményt Hajnal Hajnal csillag Halk zene szól az éjszakában Halljátok cigányok Hallod a muzsikát Halvány őszi rózsa Hazudtam a szívemnek Hegyek völgyek Hej de csuda jó kedvem van Hej Rigó, rigó Hogy mondjam el neked Hogyha nékem sok pénzem lesz Hol jársz most2 Hol jársz most 1 Hol van az a lány Homokóra Honfoglalás Hosszú az a nap Hull az elsárgult levél Hull az eső Húsz év múlva Hűtlen Itt a piros, de hol a piros Jaj de shukár Jóska, levelet hozott a pósta Kék az orgona virága Kelj fel anyám a sírodból Kell, hogy várj Késő bánat Kockahas Kombiné, kombiné Lakodalom van a mi utcánkban Legyetek jók, ha tudtok Majd sírsz te még Máma egy kicsit mulatunk Mamma Maria Már mi nálunk babám Marina Még nem veszíthetek Megdöglött a bíró lova Meseautó Mikor a vodka a fejembe száll Millió rózsaszál Milyen a világ Minden percem a szerelemé Mindenki másképp csinálja Miszter alkohol Most élsz Necsi necsi Nem kell a könnyű szerelem Nika se Perimeno Nincs szerencsém No miss Pedró kocsmájában Petróleumlámpa Pille, pille Piros lett a pipacs virága Polgármester Rendőrbácsi Repülj tovább Sárga rézből van a Pipa kupakom-indul a svábhegyi Se veled, se nélküled Sirályok sírnak Sírni tudnék Sosana Sostar dukhal Száguldás, Porsche, Szerelem Szállj el kismadár Szállj fel magasra Szép vagy cigány lány Szerelemre születtem Szerelemvonat
[fidelio] Judit Creative Commons License 2008.02.23 0 0 156
Kedves Kvintpárhuzam! Ezúton tolmácsolom meghatódásomat, köszönöm, utánanézek.:)
[fidelio] kvintpárhuzam Creative Commons License 2008.02.22 0 0 155
Szia Judit!

Futottam pár kört a keresett motettád ügyében, de csak annyira jutottam, hogy a ZAK könyvtárban megvan:
http://homu.liszt.hu:8991/F/GV1HSVCCIY27CGNCQM86Q1H9I6RDCH6K1CGR9G4HPV7A4MJ6QN-01648?func=find-acc&acc_sequence=000360928 
Üdv
[fidelio] Judit Creative Commons License 2008.02.21 0 0 154
Sziasztok! J.C. Bach: der Mensch, vom Weibe geboren c. művének kottáját keresem, tudja valamelyiktek, honnan lehetne esetleg letölteni?
[fidelio] bako_laci Creative Commons License 2008.02.21 0 0 153
Segítség kéne...

Tavaly láttam (inkább hallgattam ) a Duna TV-n egy "Tavaszi szél vizet áraszt" feldolgozást, úgy emlékszem Kodály Zoltán volt a szerzője...
Ha valakinek megvan, legyen szives írjon.
Előre is köszönöm.
[fidelio] ennio Creative Commons License 2008.02.21 0 0 152
[fidelio] Criollo Creative Commons License 2008.02.20 0 0 151
A topikot nem olvastam még végig, 
Ha valaki nem ismeri az oldalt, rengeteg kóruskotta lelhető : www.cpdl.org
[fidelio] Criollo Creative Commons License 2008.02.20 0 0 150
Sziasztok,
van egy egész jó módszer arra, hogy a széthullott kottákat használhatóvá tedd.
Lányom német (2 évre tervezett) tankönyve hullott szét az első hónap után, mert nem csak a kották gyenge fűzésűek és drágák, hanem a nyelvkönyvek is...szóval a már amúgy is lapjaira hullott könyvet teljesen lapjaira szedtem, leszedtem a maradék ragasztót, vettem egy hozzá passzoló spirált elő- és hátlapot, és bespiráloztam. Sok helyen csinálnak ilyet, ha nincs a mh.eden spirálozó, és még mindig olcsóbb, mint megvenni több ezerért még egyszer. Arról nem is beszélve, hogy a kottát könnyebb lesz lapozni, mint újkorában
És már több mint egy éve használja azóta.
[fidelio] jakabszili13 Creative Commons License 2008.02.05 0 0 149
Sziasztok megkerek mindenkit szepen hogy kuldje el nekem a : http://rapidshare.com/files/80400423/Slagerek-Kotta.rar linkrol letorolt .rar fajlt vagy belole a Mindenkinek van egy alma cimu dalt. koszonom elore is. Cimem jakabszili13@yahoo.com
[fidelio] kvintpárhuzam Creative Commons License 2008.01.21 0 0 148
[fidelio] kvintpárhuzam Creative Commons License 2008.01.18 0 0 147
Oké, hamarosan jelentkezem.
[fidelio] ennio Creative Commons License 2008.01.17 0 0 146
Őőőőőőő.... Utóbbi esetben MÉLEZZÜNK!
[fidelio] kvintpárhuzam Creative Commons License 2008.01.17 0 0 145
Köszi Shifunak, kb. így szoktam próbálkozni. 
Bűnözésben (torrent) még nagyon rossz vagyok, de kész vagyok tanulni! Bár ha megy (jog)tisztán, az még jobb.
Ennio, a Sibelius-előadást  hogy értetted? A z.szerzőről van szó, vagy a progiról? Az utóbbiban érdekelt vagyok.
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.17 0 0 144
Kvintpárhuzamnak üzenném még, hogy probálkozzon ugy a kereseőbe beírni, hogy "piano duets sheet music" vagy four hands piano sheet...stb.... aztán már beírhatod, hogy torrent vagy rapidshare download, vagy egyéb letöltőoldalak...
[fidelio] sigrai Creative Commons License 2008.01.16 0 0 143
[139] A Rózsavölgyi talán az egyetlen bolt, ahol nem tartják az EMB ajánlott árait, rendszerint minden drágább...
Kottakereséshez javaslom a www.kotta.info -t, több, mint 75.000 kotta adata található meg. Magánszemélyeknek szakszerű és gyors kottabeszerzés pl. a www.kottanet.hu . Az EMB fő profilja inkább a kiadás és nagykereskedelem.
[fidelio] ennio Creative Commons License 2008.01.15 0 0 142
Bocs, de dolgozni voltam korábban. 4-től fél 6-ig Szirmay Béla ótvaros káromkodásait kellett hallgatnunk többünknek egy táncvizsga keretében, aminél jobb lett volna egy rögtönzött Sibelius-ismertetőt tartok itthon...
[fidelio] ennio Creative Commons License 2008.01.15 0 0 141
[140] Én viszont nem ismertem az oldalt, úgyhogy most felvettem a többi közé.
[fidelio] kvintpárhuzam Creative Commons License 2008.01.15 0 0 140
Köszi Tomásnak és Ennionak!
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.15 0 0 139
nézd meg ennio linkjei közt...
[fidelio] kvintpárhuzam Creative Commons License 2008.01.15 0 0 138
Könnyű zongora négykezes kottákat keresek, lehetőleg nem a közkézen forgó (magyar)kiadványokból, hanem ritkaságokat, lehet átirat is.
Tud valaki weboldalt ajánlani?
(A quatre-mains.net-et ismerem.)
Köszi.
[fidelio] mamó Creative Commons License 2008.01.14 0 0 137
köszönöm a pontos választ. Megnéztem a Chopin kottát (Z.6787), valóban nincs rajta, hogy összes. Csak arra emlékeztem, hogy nagyon dühös voltam, mert 9-10 évvel ezelőtt volt 1290.-Ft (!!!)a Rózsavölgyiben, és pont az nem volt benne, amit szerettem volna. Chopin keringők temészetesen édesanyámnak és nekem is megvannak, tehát felesleges pénzkidobás volt.
Meglep a Dobszay, bár belegondolva, mivel kötelező szolfézsanyag,így mindenkinek meg kell venni. Én a Zongoraiskola I.-re tippeltem volna.
És még egy kérdés, az EMB-nél magánszemélynek zenekari anyagokat is lehet venni? És honnan lehet tudni, hogy melyik kiadóval áll szerződésben? Eddig a Kodályon (Múzeum krt.) keresztül próbálkoztam, de ott nem lehet mindent kapni. Konkrétan Waldteufel: Korcsolyázók nagyzenekari változata érdekel. Mamó
[fidelio] sigrai Creative Commons License 2008.01.14 0 0 136

Amelyik kottának lehet, csökkentjük az árát. Már írtam ezen a fórumon: most januártól ezernégyszáz különböző kiadvány lett olcsóbb, de tavaly és azelőtt is csökkent több száz féle kiadvány ára!

A kottagrafikázás ma már 99%-ban számítógépes kottaszerkesztő programokkal történik. A kottagrafikusok nem tűntek el, csak technológiát váltottak.

A legfelkapottabb kotta, ha a best-sellerek best-sellerére gondolsz: Dobszay: A hangok világa 1. kötet.

Melyik Chopin kottára gondolsz? A mi Z.6787-es Chopin: Keringők című albumunkat itt tartom a kezemben, nincs ráírva, hogy az összes benne lenne...

[fidelio] mamó Creative Commons License 2008.01.14 0 0 135
Jó, bizonyos dolgokat értek, és megértek, de akkor miért kell a 10. utánnyomás után is megfizessem a kottagrafikust. Ő már egyszer megírta a kottát, és megkapta érte a honoráriumát. Tényleg, ma még írnak kézzel kottát? Van még munkája egy kottagrafikusnak? 
Lehet, hogy nem a kotta ára magas, hanem a mi fizetésünk alacsony. Más. Születésnapomra Chopin összes zongora-keringőjét kértem. Kiskorú gyermekem megvette, EMB kiadás, és nincs benne az összes keringő. Ki a hunyó? (A címlapon szerepel az "összes" szó)
Megint más: van róla statisztika, hogy melyik a legfelkapottabb kotta?
[fidelio] sigrai Creative Commons License 2008.01.13 0 0 134
Sajnos tényleg készültek rossz minőségű ragasztókötések. Ma már jobban figyelünk erre, és inkább cérnafűzéssel készülnek a vastagabb kötetek.
Ha a frissen vett kotta tényleg szétesik a második kinyitás után, a kiadó ingyen kicseréli -  a nyomda rossz munkája ne rontsa a kiadó megitélését!

mamónak válasz: 
Világszerte az a gyakorlat, hogy a nyomdaköltségnek legalább az ötszöröse a bolti ár. Ne ájuljatok el, csak röviden felsorolom, mi minden van a bolti árban:
- ÁFA
- a bolt (kiskereskedés) árrése (ruhánál pl. ez az ár fele, kottánál azért valamivel kevesebb!!)
- szerzői, közreadói, szerkesztői díj, honorárium
- kottagrafika
- nyomdaköltség
- kiadványtervezés (címlap)
- nagykereskedelmi költség (raktározás, szállítás)
- marketing költség (Internet, katalógus, stb)
- a kiadó egyéb költségei és nyeresége (nyilván!)

shifunak válasz: a Himnusz egyneműkari és vegyeskari változata jelképes 20 Ft-ert kapható, de igazad van, amint elindul az EMB komolyzenei letöltő oldala (hamarosan) ingyen hozzáférhető lesz.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!