Keresés

Részletes keresés

zoli1437 Creative Commons License 2021.12.01 0 0 51639

Kösz. Csak feltűnt, hogy napok óta nem látok egyet sem.

corvi01 Creative Commons License 2021.12.01 0 0 51638

Ősszel-télen Pesten tartózkodunk, s itt elég szép(bár kevesebb, mint rég) a házi veréb mennyiség, a tanyánk (Fejér megye.) környékén, meg szinte csak mezei brigád van, a szokásos mennyiségben.

Előzmény: zoli1437 (51635)
corvi01 Creative Commons License 2021.12.01 0 1 51637

Nem túl olcsó, de ha körberakod a kritikusabb részeket pl. 50x50 beton-járólapokkal úgy elég nehéz dolga lenne a vörös komának...Sárban meg jobb rajta kőrbe járni.

Előzmény: Nobody1 (51633)
Nobody1 Creative Commons License 2021.12.01 0 0 51636

Itt esténként aludni jön 5-6 db mezei. Napközben csak néha látom őket, de nagyon nem hiányoznak, mert szétszórják a magot, ráadásul ha betelepszenek az etetőbe, nem nagyon engednek be mást. Házi verebet meg évek óta nem is láttam.

Előzmény: zoli1437 (51635)
zoli1437 Creative Commons License 2021.12.01 0 0 51635

Másnál mennyi a veréb?

Ma több ökörszemet láttam eddig mint verebet.

msek Creative Commons License 2021.12.01 0 0 51634

Már nálunk is van kint cinkegolyó, szotyi, alma. A széncinkék csapatban, és egy-két kékcinke állandó látogatók. Időnként megjelenik néhány zöldike, és néhány napja egy meggyvágó is nézelődik az etetők körül.

Nobody1 Creative Commons License 2021.11.30 0 0 51633

A képen jelölt helyen ment be, amikor fel volt nyitva. Felülről nem juthatott be, mert ott (is) háló van. Néha (évente párszor) balkáni gerlék is bemennek, de ők általában ki is tudnak sétálni. Most viszont sem gerle (sem maradványa) nem volt bent, így gondolom a galamb méretű kis jércéim tetszettek meg a karvalylánynak, de ők időben beugráltak az ólba és oda szerencsére már nem volt bátorsága követni őket...

 

 

(Úgy egy hónapja készült a kép, mikor egy "visszajáró" róka minden éjjel körbeásta a kifutót. Nem adja vissza rendesen a fotó, de helyenként 20 cm mélységig is lefúrt. Még jó, hogy 25 cm-re le lett rakva a kerítés.) :)

Nobody1 Creative Commons License 2021.11.30 0 0 51632

"Nyilván jól megnézett magának"

 

Ajánlom is neki! Így mindketten megismerjük egymást legközelebb... :)

De azért remélem nem jön ide mostanában.

Reggelt nem kapott, mert egyrészt nem volt neki való falat, másrészt meg fogjon magának. Éjszaka úgysem vadászott volna és bent a zsákban melegebb volt neki mint kint a hidegben. Legalábbis elvileg kevesebb kalóriát fogyasztott...

Előzmény: corvi01 (51630)
corvi01 Creative Commons License 2021.11.30 0 0 51631

Megy az majd följebb is, amilyen hírek kerengenek.. :-/

Előzmény: Magdi60 (51625)
corvi01 Creative Commons License 2021.11.30 0 1 51630

Azért az elengedéskor mérgesen visszanézett... :)

 

Nyilván jól megnézett magának, hogy még reggelit sem adtál neki.!? :)

Előzmény: Nobody1 (51628)
Magdi60 Creative Commons License 2021.11.30 0 0 51629

Jujj, hogy néz...

Előzmény: Nobody1 (51628)
Nobody1 Creative Commons License 2021.11.30 0 1 51628

Persze, hogy meg. Miért? Ha már egyszer bement engedtem volna ki csak úgy egyszerűen? Ráadásul már sötét volt mikor a tyúkokat becsuktam...

Így legalább majd megtudom ha "bűnismétlést" követ el, mert rajta a 315510-es gyűrű. :)

 

 

Azért az elengedéskor mérgesen visszanézett... :)

Előzmény: Magdi60 (51627)
Magdi60 Creative Commons License 2021.11.30 -1 0 51627

Csak úgy megfogtad?

Előzmény: Nobody1 (51626)
Nobody1 Creative Commons License 2021.11.30 0 1 51626

Egy nagyon éhes tojó karvaly megint nem tudott ellenállni a kísértésnek és berepült a tyúkok kifutójába. Mivel csak a "ketrec" ajtajának alján van egy kb 25 cm magas csapóajtó, így persze kijönni már nem tudott. Eszméletlen, hogy ezen a földszinti kis ajtón is képesek bemenni a csirkék után. (Tavaly is bement egy hím.)

Az esti ajtócsukáskor láttam meg és megfogtam. Bent egy zsákban aludt, most készülök meggyűrűzni és elengedni... :)

Magdi60 Creative Commons License 2021.11.29 -1 1 51625

Hoppá! Már 500 Ft a szotyi!

corvi01 Creative Commons License 2021.11.28 0 1 51624

Neked is sokban igazad van, DE:

 

Erre nincsenek a menhelyek felkészülve (így is dugig vannak) és a gazdik sem fizetnének - mondjuk egy humánus elaltatásért, inkább a "boldogulj ahogy tudsz" elven kitennék valahol...

 

Éééés, minek egyáltalán ennyi menhely és minek ennyi --> főleg kóbor állat.? Az állatvédő sötétzöldek nyomasztására megszülető hülye korlátozó törvények okozzák ezt az egész! Következmények, meg az Őko pusztulása őket kicsit sem érdekli, csak legyenek meg a megfelelő számu hivatalaik.. Szánalmas! :(

 

Régen vidéken ezt teljesen jól kezelték, a gazdák,,, a környék, de főleg ő maguk eltartóképességén  felüli születendő álományt egyszerüen likvidálták!

 

Persze, itt és ennél is minden a pénz körül forog, s ezért nem működik az "ivartalanitás" terelésük sem!

Ha az emberek életminőségének javítására is alig van pénz, akkor nem hinném, hogy ezekre, a tulajdonképpen kártevő állatokra kéne ennyi energiát fordítani,,,nem neked szól.!

Előzmény: Nobody1 (51623)
Nobody1 Creative Commons License 2021.11.28 0 2 51623

Igazad van, DE:

 

- Még az emberekre sincs igazán 100%-os oltóanyag, az állatokra meg eddig - főleg idő hiányában - szerintem nem is kerestek.

Aztán most is vannak más betegségekre olyan gyógyszerek amik kutyának beadható, macskának viszont halálos és fordítva. Így minimum duplán kellene kikísérletezni minek mi a megfelelő...

 

- Gondold el, mennyi kidobott kóbor állat lenne ha elkezdenék híresztelni, hogy terjesztik a vírust. Eddig is sok kutyát és még több macskát kidobtak pl azért, mert gyerek született a családba és féltek a betegségektől. Gyanítom az eddigi kedvencek kb fele az utcán végezné és csak a fanatikusok tartanák meg az állataikat.

Erre nincsenek a menhelyek felkészülve (így is dugig vannak) és a gazdik sem fizetnének - mondjuk egy humánus elaltatásért, inkább a "boldogulj ahogy tudsz" elven kitennék valahol...

 

- Pár éve - mikor a madárinfluenza megjelent, már akkor voltak olyan hangok, hogy "irtsuk ki mindet, minek azok", miután a hírekben bemondták, hogy a vándormadarak terjesztik. Pedig az sokkal enyhébb járvány volt, mégis hallottam levert fészkekről, megdobált gólyákról, stb...

Gondolj bele mi lenne akkor most a szerencsétlen emberhez szokott kedvencekkel, mikor már így is tele az emberek hócipője az egész pandémiás cirkusszal?

Előzmény: corvi01 (51622)
corvi01 Creative Commons License 2021.11.28 0 1 51622

Szomorú! :(

 

Nonszensz (ezt már máshol is felvetettem), hogy az állatmenhelyekre, vadasparkokra, befogadóközpontokra..vagy az állattartókra semmilyen covid vonatkozású oltási kötelezvény nem vonatkozik!? Az embereket nyomasztják folyamatosan ezerrel, miközben ott lappanhat közelükben egy potenciális vírusgazda?! :(

 

ON

Előzmény: Nobody1 (51621)
Nobody1 Creative Commons License 2021.11.28 0 0 51621

Nem sokáig húzta a szerencsétlen. Sajnálom, mert szép jószág volt - igaz nem a Bükkben lett volna a helye... :(

 

https://www.agroinform.hu/erdo_vadgazdalkodas/koronavirusban-pusztult-el-a-bukkben-befogott-szerval-52800-001

 

Lehet a gazdája már korábban megfertőződött, kórházba került és ezért tették ki a szűrét vagy megszökött és az átfázott, legyengült állapota miatt kapta el, illetve azért lett végzetes nála. De ezt már sosem fogjuk megtudni...

Előzmény: corvi01 (51617)
Nobody1 Creative Commons License 2021.11.25 0 2 51620

Milyen sivításra? Szerintem az nem kuvik, hanem túlóráznak a szomszédos műhelyben. :)

 

Érdekesek ezek a mai emberek. Ha csend van az a bajuk, ha szól valami természetes hang, akkor meg az...

Ha a harmadik tanyaszomszédom degenerált fia elkezd este crossmotorozni az jól van, de a madarak bezzeg kussoljanak.  Az emberek 90 %-át manapság zavarják a természet hangjai, meg minden ami természettel kapcsolatos. Lebetonozva, befedve, fazonra nyírva, elnémítva "szeretik" a természetet... :(

Itt több ezer daru krúgat egész éjszaka a szomszédomban és fel sem tűnik. Ha aludni akarok, alszom. Sőt nagyon jól alszom. Sokkal jobban mint anno Szegeden, pedig ott is egy mellékutca mellékutcájában - járműforgalomtól messze laktam.

Szerintem mosolyognék álmomban, ha nyári éjjel a nyitott ablakom párkányán "sivítana" a kuvik. A lelkem mélyén tudnám - ő is, én is jól vagyunk és ez megnyugtatna... :)

Előzmény: Magdi60 (51618)
corvi01 Creative Commons License 2021.11.24 0 3 51619

Ezek a faszbukos érzékeny fülűek a Szentmihályi út, vagy még inkább az M3-as bevezetőn áthaladó napi kb. 600 ezer ! gépkocsi robajára érdekes módon érzéketlenek..!? :-/ Én 100x inkább a baglyokat hallgatnám..! :)

Előzmény: Magdi60 (51618)
Magdi60 Creative Commons License 2021.11.24 -1 0 51618

Egy újpalotai fb csoportban nagyon panaszkodnak a sivításukra.

Előzmény: Nobody1 (51615)
corvi01 Creative Commons License 2021.11.24 0 0 51617

Szerencsétlen állat, lehet, hogy tüdőgyulladása lett, látszik a felvételen is ahogy zihál..! :(

Előzmény: Nobody1 (51616)
Nobody1 Creative Commons License 2021.11.24 0 0 51616

Na megvan a szervál. Elég ramatyul néz ki a szerencsétlen. Így í képről még abban sem vagyok biztos, hogy megmarad. Szerintem rendesen kiéhezett és megfázott...

 

https://hirtv.hu/hirtvszines/sikerult-befogni-a-napok-ota-koborlo-szervalt-video-2531658

Nobody1 Creative Commons License 2021.11.24 0 2 51615

Miért ne lehetne aludni tőlük? Ők kint vannak, én meg bent - legalábbis mikor alszom... :)

Előzmény: Magdi60 (51614)
Magdi60 Creative Commons License 2021.11.24 0 0 51614

És hogy lehet tőlük aludni?

Előzmény: Nobody1 (51613)
Nobody1 Creative Commons License 2021.11.24 0 0 51613

Igen, felénk is érzékelhetően több kuvik van. Esténként néha 3 irányból is hallom őket a közelben. Ha este kicsit korábban előjön vagy reggel később bújik el, nagy ricsajt csapnak miatta a fekete rigók. :)

De nem csak itt kint a tanyavilágban van több. Ha estefelé vagy reggel korán megyek a faluba, legalább hárommal mindig szoktam találkozni. Én csípem őket. Jópofa mikor a kerítésoszlopról elugrik és a legelő fölött fél m magasan átrepül a másik oldalra. Szinte látni sem lehet, csak mikor leugrik és a túlsó oldalon felhúz a leshelyére. Mikor még jobban voltak bogarak gyakran bejött a ház elé vadászni, mert egész éjjel világít egy lámpa az udvaron.

Tavasszal még gatyáskuvik is hangoskodott pár este, de aztán nem hallottam. Eddig az sem volt felénk...

 

A falusi háznál a két nagy tujafa évtizedek óta erdei füles telelőhely. Minden télen van 30-50 db. A legtöbb 53 volt pár éve. Most úgy 2 hete számoltam, akkor 34-en voltak. Szerintem a fülesek fogytak, mert míg itt a tanyán is költött + a borostyános akácon telelt 6-8 db, addig nem volt kuvik a környéken sem. Gondolom elmarták a kisebb konkurenciát...

Előzmény: corvi01 (51612)
corvi01 Creative Commons License 2021.11.23 0 2 51612

Most már kezdek hinni azoknak, akik arról beszéltek az év elején, hogy szaporodtak a baglyok, főleg a kuvik! :)

Pár napja a tanyánk mellett végre mi is észrevettünk egyet.! :) A kép a gagyibbnál is gyengébb, egy régebbi aparát vóóót csak kéznél és ~100 m-ről, estefelé/ködben ennyire futotta.. :-/

 

Előzmény: Nobody1 (51610)
Dezodoros Ede Creative Commons License 2021.11.23 0 0 51611

Nálunk ma megjelent az első és eddig egyetlen zöldike,meg egy tengelice is.A széncinegék kék cinegék,mezei verebek vannak szép számmal.

Előzmény: corvi01 (51609)
Nobody1 Creative Commons License 2021.11.23 0 0 51610

Itt meg csak őszanyók és őszapók vannak csemetéstül a bányászcinkéken, pár fekete rugón és mezei csurin kívül. Na meg egy nagy halom liba, daru, bár az utóbbi napokban csökkent már a számuk...

Esténként meg itt alszik egy egerészölyv az egyik akácfán, alatta meg pár méterrel lejjebb egy fácánkakas. Már csak az a kérdés, ki kinek az őrzője. Mert a fácán éjjel is hamarabb felriad zavarás esetén és hangoskodva elrepül, felébresztve az ölyvet. Este és hajnalban meg talán az ölyv jelenthet némi biztonságot a kakasnak mert például egy héja csak nem meri úgy leszedni az ágról. De a lényeg, hogy jól elvannak így napok óta... :)

Előzmény: corvi01 (51609)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!