Keresés

Részletes keresés

IL-2 Creative Commons License 2009.12.15 0 0 121543
Olvasd és értelmezd újra a Thewatchmaker-től kapott választ, érdekes dologra fogsz rájönni!

Előzmény: filafeco (121542)
filafeco Creative Commons License 2009.12.15 0 0 121542
Nem veletlenul nem minositettem egyiket sem ,mert a szepseg szubjektiv a technologia meg hat mondjuk ha az arbol indulunk ki ami ugye nem mindig mervado akkor egy seamaster automata es egy rolex submaster kozott az arkulonbozoet nincs, bar kozel a duplaja (mindenfele arany meg gyemant platina nelkuliek) ezert a hasonlatod kicsit santit mert egy 100 millios kocsit nem egy 5 millioshoz kene hasonlitani:)
Előzmény: Thewatchmaker (121538)
Szepy2884 Creative Commons License 2009.12.15 0 0 121541
Azok a fránya UFÓ-k már megint :)))
Előzmény: Szepy2884 (121540)
Szepy2884 Creative Commons License 2009.12.15 0 0 121540
"Nekem is van audemars piguet-m is) De nem ebben az árkategóriába."

Fotó amint a háttérben éppen a fórum látható a monitoron?

Előzmény: Törölt nick (121478)
IL-2 Creative Commons License 2009.12.15 0 0 121539

Off

 

Ne feledkezzünk meg e kétszemélyes darab másik szereplőjéről, a telefonbetyárnak kiszolgáltatott öregasszony szerepét játszó Simor Erzsiről, aki szintén nagyszerű karaktert nyújtott.

S miért, miért nem, ha a "Bösendorfer" egyfelvonásos szóba kerül, magától villan mellé a „Dunakanyar”.:))

 

On 

 

Előzmény: Mechanikus (121535)
Thewatchmaker Creative Commons License 2009.12.15 0 0 121538
Igazad van, hogy egy Seamaster és egy Submariner köszönő viszonyban sincs egymással a dizájn területén (meg másban sem:-), elvégre hova jöhet egy bumfordi Rolls-Royce egy szép vonalú V-ös Golf-hoz:-))
Előzmény: filafeco (121524)
Rászid-lob Creative Commons License 2009.12.15 0 0 121537
Gyári minőségen a nagyon szép felületi minőségre gondoltam, ami olyan, mintha kipolírozták volna a tokot, és persze a rétegvastagságra, ami ha jól tudom a régebbi óráknál olyan 20 mikron vastagságú volt.
Előzmény: APT (121531)
Mechanikus Creative Commons License 2009.12.15 0 0 121535

A kategória biztos én még a konkrét azonosságot sem zárom ki, mivel "bélánk" eddig annyi néven és stílusban jelentkezett, hogy a következö nickje Bösendorfer(*) is lehetne.

 

* Azok kedvéért, akik nem látták: Karinthy Ferenc kis remeke egy telefonbetyárról Garas Dezső zseniális alakításával.

Előzmény: j b (121530)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.15 0 0 121534
APT,

Hozzáértő kategóriától kérdezném, h az OM közölne egy cikket a mai "svájci" órákról szerinted? Vagy ezek a cégek tartják el részben a lapot?
Előzmény: APT (121528)
APT Creative Commons License 2009.12.15 0 0 121533
Lehet azon is segíteni. :-)))
Előzmény: Smíró (121532)
Smíró Creative Commons License 2009.12.15 0 0 121532



:-))))
Amikor rendbe hozattam ezt az órámat - köszönöm ismét az illetékesnek - nem aranyoztattam újra, már sajnálom. (Majd legközelebb, esetleg egy falióra restaurálásával, amit Illetékes Úrral majd jövőre szeretnék megbeszélni.) Most nem tudom, büszke legyek-e az 1978-as érettségi ajándékomra, vagy pironkodjak. Még jó, hogy Mo-on vagyunk, itt legalább ismert a (márka) neve. Azért akkoriban sokan megbámulták a kezemen... Sajna nem nagyon vigyáztam rá, de elég hamar meg is adta magát, bár én éjjel-nappal hordom az órát. Akkoriban csak ez az egy volt, nem akár milyen katonai kiképzésem esett át, megviselte szegényt. (korona letört, automatika beállt, stb.) De hála ügyes kezeknek, ma már kifogástalanul müxik... Csak az aranyozás...
Előzmény: Rászid-lob (121529)
APT Creative Commons License 2009.12.15 0 0 121531
Csiszolással együtt 4500-5000Ft körüli összegekért szoktak aranyozni. A réteg nem túl vastag (pár mikron), mivel az így felújított órák már ritkán napi használatra szántak, így a tartósság megfelelő szokott lenni.

A "gyári minőség" elég homályos megközelítés, mert a mai olcsó aranyozott divatórák gyári minősége pár hónapos használat utáni lekopást jelent, és ennél még ez is jobb. De a régi, nem galváneljárással, hanem hengerléssel-préseléssel (plaké) felvitt ötvözött aranyrétegek tartósságát elérni már nem lehet.
Előzmény: Rászid-lob (121529)
j b Creative Commons License 2009.12.15 0 0 121530
Kizárt, ő nem a Béla, de ha "kategóriaként" értetted, akkor OK :)
Előzmény: Mechanikus (121523)
Rászid-lob Creative Commons License 2009.12.15 0 0 121529
Uraim!

Ma reggel mikor felkeltem még reménykedtem, hogy ez a "Doxa téma" kicsit alábbhagy, és a lényegi kérdésekkel is tudunk foglalkozni. Pontosabban az általam tegnapelőtt feltett kérdésre kapok valami választ:

Mennyibe kerül manapság egy minőségi aranyozás, egy kopott aranyozású karóra tokon? Milyen vastagságban szokták v. tudják megcsinálni, mindezt mennyi idő alatt?
Tudtok-e olyan helyet, ahol képesek gyári minőséget produkálni?

Köszönöm.
APT Creative Commons License 2009.12.15 0 0 121528
Nem, nem kaptam semmilyen képet. Ha esetleg arra a zsebóra linkre gondolsz, amit korábban betettél - az tisztelettel egy FHF1-es szerkezet volt...
Előzmény: Törölt nick (121519)
j b Creative Commons License 2009.12.15 0 0 121527
Mélytiszteletű Uram! Ha rólam írsz, írhatod közvetlenül nekem is címezve a "választ". Egyébiránt elolvashatnád a többi közel négyezret is, nem csak a majdnem utolsót, ugyanis egyetlen egyben szerepelsz csak :) abban sem betű szerint hanem kicsillagozva, s abban is csak azért mert valakinek a saját szóhasználatával voltam kénytelen válaszolni. Egyébként pedig az a valaki egy régi, körünkben tiszteletnek örvendő topictag, akivel ha egy pitiáner ügyön össze is szólalkoztunk, attól függetlenül biztos vagyok benne, hogy el tudnék vele személyesen órákon kívül több dologról is kiválóan társalogni. A férfiembert egyrészt ez különbözteti meg a nőtől, hogy akkor is egymás szemébe tudnak még nézni, ha vita során elküldik egymást a p*-ba, mi meg odáig el sem jutottunk. Egy másik, szintén tiszteletnek örvendő régi topictag, akivel rengeteget vitáztunk, ennek ellenére egyetlen rossz szó sem hagyta el egyikünk billentyűjét sem, azt mondta egyszer, hogy ha valaki berúgja a kocsmaajtót s köszönés nélkül leb*ssza a törzstársaságot, az ne várjon később nagy elismerést a tudományáért, én meg hozzáteszem főleg ne akkor ha a tudománya odáig terjed ameddig. Szóval ne beszélj félre, véleményed komolyságát (nem a tartalmáról beszélek) elszólásod után már csak abban az esetben tudom komolyan venni, ha azt a legkevésbé sem személyes fotót, amelyen egy személytelen óra (azonosítók nélkül) szerepel az említett cetli társaságában. A hatalmas trezor további tartalmára nem vagyok kíváncsi :)
Előzmény: Törölt nick (121517)
Thewatchmaker Creative Commons License 2009.12.15 0 0 121526
Uraim!

Ha valakit érdekelne, jött LONGINES LEGEND DIVER-em, dátumos kivitelben!!!
Doboz, papir, 2 év gari. A dolog pikantériája, hogy nagyon nehezen szerezhető!!!!!!
boxer-gs Creative Commons License 2009.12.15 0 0 121525

ÁÁÁ, Béla sosem volt ily grafomán.

 

Én is úgy szeretnék hozzászolni ehhez a doxás témához, de sajna semmi ütős nem jut az eszembe. Így csak időnként magányomban harsányan felröhögök, amint Doxás topiktárs újfent azon csodálkozik, miért is foglalkozik most mindenki ennyit a Doxákkal. :-)

/Pedig én nem is tartozom azok közé, akik megvetnék a márkát, csupán próbálom helyén kezelni azt/

Előzmény: Mechanikus (121523)
filafeco Creative Commons License 2009.12.15 0 0 121524
Udv mindenkinek!Ez az egyik kedvenc forumom mar par honapja aktiv olvasoja vagyok es sokat tanultam itt.Szakerto es gyujto nem vagyok nem is szeretnek lenni de erdekel a tema.Mondjuk eleg sok "oram" volt (sokatok szemeben idomero eszkoz) fiatal koromban casiok:) de abbol rengeteg utanna citizenek,seikok,egy marvin,meg egy tissot,utana megint citizenek.Most van van 2 titan citizenem a 3.-at eladtam ezek mind "kiskorosek" az egyik meg nem eco drive-os valami 10-en valahany eves de abba meg van visszaszamlalas is a mostaniakba csak stopper (az ebreszto meg a tobbi mellett) es jelenleg mivel par eve Angliaban elek igy lehetosegem volt vasaroni egy omega 300m diver blue quartz-ot.Nekem igazabol nagyon keves ora tetszik de ez nagyon.Ami felkeltette az erdeklodesemet es szerettem volna megvasarolni


http://www.steinhartwatches.de/index.php?id=67&artnr=184&Sel_ID=22#184



odusea



De sajnos csak valamilyen spanyol forum tagja vehetik meg,limitalt kiadas,akartam is keriteni valakit aki tud spanyolul aztan regisztracio stb de elment tole a kedvem.
Igy lett az omega amirol mear kisgyerek koromban is halottam.Ellenben mikor angliaban kerdezeztem a certinat akkor mintha poljotot elmlitettem volna egyszeruen nem ismerik es aszem azon europai orszagok egyika ahol nem is forglmazzak se markabolt semmi.Netem ugyan be lehetne szerezni de elotte eloben ugye nem art latni.Persze doxat se lattam sehol:) es nem is tudjak mi az.
korabban azert hordtam titant,mert antiallergen(meg persze konnyu) csak hat ugye mivel puha fem nagyon karcolodik de megtudtam,hogy a 316l acel is az nincs is vele semmilyen gondom.A kis koroket sem hasznaltam igazabol soha aztan ugy dontottem nem is kell.
Szemezgettem meg a rolexekkel is de nem tetszenek illetve egy modell a millgaus




de egyreszt az ara masreszt a koronat nem vedi semmi harmadszor ha mar automata akkor nekem csak is uveghatlaposba kell,hogy lehessen benne gyonyorkodni.
Ez a velemenyen nem leszek itt nepszeru nem is akarok az lenni.(Valoszinu meg nem nottem fel a rolexhez.:)
Tetszenek a buvar orak de pl submariner meg seamaster koszonoviszonyba sincs egymassal szerintem desingben,es ezzel egyiket sem kivanom minositeni!kinek ez kinek az!
Amugy ha tetszene a rolex de nem lenne ra loven akkor steinhart diver (legelso link) minosegi svajc olcso orak vannak mintsem hamist.
Tetszik meg a breitling ocean classic is kekbe de a koronaja nagy es a perc,masodperc mutato tul snass iletve az ara is magas, hangsulyozom szamomra!




Ugyhogy megtalaltam a szamomra tokeletes orat ezt csak fokozni co-axical automata verzioval lehetne ha nagyon oda lennek az automatakert de sajna azon sem uveg illetve zafir vagy valamilyen atlatszo a hatlapja.Valmint a 15-20 eves karbantartasi intervallum igaz co-axical eseteben?A tobbi 5 eves hez kepest?!
Valamint kerdesem az,lenne,hogy van valmi pontositasi lehetoseg az 1538 quartz szerkezethez ez,hogy mukodig mi az valami infot megkoszonnek.

Ui: Doxa!
Nincs kissebbsegi komplexusom , de ez az ora tetszik.Nem erdekel a reklamja de szerintem ez a 3szor dragabb ar,mert ki reklamozza ez hulyeseg.pl hamiltont Harrison Ford reklamozza aki mar sokat lerakott az asztalra sokkal nagyobb hiresebb szinesz es megsem tul dragak azok az orak.Valamint rengeteg sokkal sokkal dragabb orak vannak amik nem 300m vizalloak vagy nem co-axical nincs tobb evtizedes multjuk meg a nasa sem azt valasztotta es nincs is reklamemeruk tudomasom szerint.Ennyi erovel akkor keruld a fordokat,bnw et de soha se igyal whiskyt vagy akarmit ami james bond filmben szerepelt vagy reklamozza valaki vagy akinel sony ericcson mobil van arra vigyazz mert vagy kem vagy annak kepzeli magat mellesleg altalanossagban olcsobb mint a nokia megsem hasznalta 007.
Amugy meg semmi bajom a tissot-val de pl kezbe vettem 1-2 darabot,hogy svajci es osszehasonlitsam az omegaval hat ereztem kulonbseget s nem csak desing teren nem egy kategoria.
Vagy a tag heuer pl calibre 360 na olyat soha nem fog csinalni a doxa.

http://www.youtube.com/watch?v=g2lT8yhwP2Y

igaz ez meg csak koncepcio

http://www.youtube.com/watch?v=LqtjFoKHUNc

1:40 val a belseje
Es tok mindegy ki reklamozza ok csinaltak meg a legelso mechankus stoppert,s karorat raklamozhatja akarki attol meg forradalom az oraiparban,mint a co-axical.
Nem flamelni jottem ide csak mivel omegam van ezert reagaltam arra a hulyesgre,hogy elhitetik velunk a reklamok,hogy azok vagyunk.Egy ora ami nem tetszik valakinek reklamozhatja akarki ezekkel a reklamokkal csak nepszerusitik mert vannak olyan termekek amiket meg valki nem latott vagy soha nem halott.Lefogdom ittal mar nem egy olyan uditoitalt amit mar valamilyen nagy nevu sportolo reklamozott de biztos nem azert ittad hanem csak szomjas voltal.
Bocsi a hosszu hulyesegekert koran keltem.
Mechanikus Creative Commons License 2009.12.15 0 0 121523

" harmadiknak pedig az a vezetékneve, hogy könyvvizsgáló (Revisionsstelle)??"

 

doxás keresztneve pedig béla...

Előzmény: panerai (121520)
akiesznelvan Creative Commons License 2009.12.14 0 0 121522
Előzmény: panerai (121520)
akiesznelvan Creative Commons License 2009.12.14 0 0 121521
don't feed the trolls !

Előzmény: panerai (121520)
panerai Creative Commons License 2009.12.14 0 0 121520
Kedves doxás! Mivel nincs gyógypedagógia végzettségem, nem tudom, hogyan kell kezelni az ilyen helyzeteket.
- A cikkben minden le van írva, amit te oly nagy tudásként állítasz be, kiderül belőle, hogy az újításaik nem világ újdonságok, hanem nekik gyáron belül voltak elsők (erre céloztam a Ladával), a múzeum amit pedig írsz a gyár házi múzeuma, ami nem jelent semmit. Csodáloznál, ha tudnád, hogy van pl. Kibédi Ervin emlékszoba Bp-en, mégsem jegyzik világszintű színészként.
- Persze, hogy régi név a Doxa és ezért van egy két régi védjegy védelme is, de nincs már mögötte gyár és hagyomány, adják veszik a nevet, mint a kínaiak a Rovert. A mostani tulajdonos pedig nem tekint nagy múltra vissza.
- Az Aubry és a mostani logó nem jogutódja egymásnak, egyébként már az Aubry is csak a nevet használta.
- Az Ungaro doxáit már kiveséztük erre nem akarok többet, semmit, sehogy!!!
- Érdekes ez a Jenny család az egyik fele Romeo F. Jenny a másik pedig egy német nemes szerinted von Largerbruck, a harmadiknak pedig az a vezetékneve, hogy könyvvizsgáló (Revisionsstelle)?? Erre mondaná más itt, hogy feküdj ennek még neki kicsi padavan!
- A két gyárat, mint kérdést tettem fel neked, hogy éreztessem, az ellentmondást. Ha van gyára a doxának akkor ott sok mindent nem csinálnak, legfeljebb összerakják az órát.

A gyári honlapokról csak annyit tudhatsz meg, amennyit a gyár magáról meg szeretne mutatni.

Végezetül egy kép a Bigfoot-ról, amely Észak-amerikában élő majom szerű lény, hasonló, mint a yeti:




De erről biztos többet tudsz!
Előzmény: Törölt nick (121516)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.14 0 0 121519

APT, remélem megkaptad a  képet a Doxa szerkezetről?

( ami szerinted ugye nem létezik hiszen a doxa soha nem gyártott semmit szerkezetet meg főleg nem) ezt nem bántásnak szántam, mert ettől téged még a hozzáértő kat.- ba sorollak

Előzmény: APT (121464)
Alpári Gnác Creative Commons License 2009.12.14 0 0 121518
Vicces...:)
Előzmény: Törölt nick (121517)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.14 0 0 121517

j b-re  korábbi hozzászólásai alpján inkább nem is reagálnék. Ő tipikusan az a vásárló aki azért vesz meg egy órát (amennyiben tényleg megveszi és nem az egyik belvárosi óraüzlet eladóját, szervízesét tisztelhetjük személyébenm:-)) aki unalmában órákkal fotóztatja magát. ) mert James Bond- nak is ilyen van vagy hogy kisebbségi érzését enyhitse ezáltal. Semmiképpen nem tartanám komoly beszélgetőpartnernek a "való életben" így itt sem ereszkednék le az ő óramutogató szintjére. ( erre gondolöm majd azt írja h nyilván azért mert valójában casioval járkálok, de ez engem már pont nem érdekel én a házamba sem engednék be idegent és számomra  az óragyújteményem uolyan intim szféra mint  aházam.) Bár itt névtelenségbe búrkolózik én személyesen vszínűleg még nem találkoztam vele, mert nincs olyan az isemrőseim körében aki 10 milliót kiadna egy óráért. (meg is kérdezném tőle h ezt miért tette?):-)Én nem kérkedni jöttem ebbe a  fórumba hanem márkákról/ órákról beszélgetni (bár sajnos eléggé leragadtunk egynél).  Nem fogom egy olyan ember felhívására a  kezem/ órámat fotózgatni akinek van olyan hszólása ahol kb minden 2. szó a férfi nemi szerv.

 

Tisztelettel

Előzmény: Törölt nick (121513)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.14 0 0 121516

Kedves Panerai,

 1.továbbra sem értem h mi a problémád az általad bemásolt linken található cikkel. Az hogy nem alázza a Doxát?

2. Valamint a  tegnapi hosszabb hozzászólásodra eddig még nem válaszoltam, és bár úgy gondolom hogy az tény- információszegénység miatt (bár voltak üdítő kívételek is) nem nézek be többet ide, mindenképpen szeretnék helyesbíteni pár dolgot:

A., A Doxa márkanevet S6365 szám alatt 1910-ben Ducommun jegyeztette be, 1902- ben S4096  Anti- magnetique Doxa-t, 1903- ban S4496 szám alatt pedig az Automobile Doxát. Ezzel a világ első védett márkái között.

(mellékesen ebben az időben az egyik acélkeretén a "Locle Doxa" a csapágylemezen pedig a Doxa felirat volt található) Ha már ennyire fontosak számodra a jelek.

A 97-es dolgot pedig fölösleges túl misztifikálni. Nem történt más mint egy egyszerű tulajdonosváltás. Ami azt gondolom nem egy ritka jelenség. Valamint azt gondolom az is egy logikus döntés volt hogy a tulajdonosváltás után az Aubry nevet "leszedték" az óráról.

Az hogy az Ungaro Swiss.  a régi logóval is árult terméket abból adódik (józan paraszti ésszel végiggondolva) hogy 94- től Aubryval dolgozott majd  a tulajváltás után értelemszerűen az új tulajjal.

Valamint  a  LEGFONTOSABB:

A Doxa kizárólagos tulajdonosa a  Jenni család.  Jenni von Largerbruck = Jenni aki Lagerbruckból származik .(von Largerbruck nem ehy cég)  amásik cég pedig  Revisionsstelle, mint azta  money house-on nyilván te is észrevetted.

 

Valamint ha jól emlékszem beszélgetésünk kezdetén éppen te írtad h a Doxának nincs gyára. Mostanra pedig az derült ki számodra hogy a Doxának 2 gyára is van. Innentől kezdve nem tudlak komolyan venni. Lehet nem kellett volna túlkomplikálni hanem csak szimplán megnézni a www.doxawatches.com- ot. és akkor még  acímét is megtalálod. És csakhogy legyen benne vmi kis Rolex: A Rolex cég szomszédságában.:-)

 

 

Előzmény: panerai (121424)
panerai Creative Commons License 2009.12.14 0 0 121515
Ez a doxa gyár annyi fejlesztést adott a világnak, hogy már-már gyanúm az UFÓk alapították, kérdezzük meg Béla von Danikent! ;)
Előzmény: j b (121514)
j b Creative Commons License 2009.12.14 0 0 121514

Eddig az eredmény is hasonló :)

 

Gondolom nemsokára megjönnek az ufók is :)))

Előzmény: Törölt nick (121513)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.14 0 0 121513

ilyen próbálkozás, csak mással és máskor mintha már lett volna!

 

olyan deja vu érzésem van.   ;-)

 

Előzmény: j b (121507)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!