Keresés

Részletes keresés

troppauer Creative Commons License 2008.02.28 0 0 1104
azért, ha jobban megnézem a kiskörös mutató nem eredeti, vagy a nagyok nem?
Előzmény: troppauer (1103)
troppauer Creative Commons License 2008.02.28 0 0 1103
arrghh.. Ez fantasztikus, vanye..:)


a hajó eszméletlen, nem láttam még ilyet.

Előzmény: adri09 (1102)
adri09 Creative Commons License 2008.02.28 0 0 1102
Szia Zoli,

ezt szereztem most :-)
Előzmény: D-zoli (1101)
D-zoli Creative Commons License 2008.02.28 0 0 1101

Még annyit, elfelejtettem leírni, hogy pár héttel ezelőtt, még gondolkodás nélkül megvettem volna a vaterán lévő óraromokat a Rakéta miatt. Ahogy már írtam, próbálok tudatosan gyűjteni, keresni egy-egy típust, ezért én nem veszem meg az órákat, de talán Valaki lát benne fantáziát. 

Előzmény: Zsolt069 (1097)
D-zoli Creative Commons License 2008.02.28 0 0 1100

Értem:)

 

Az anyagi oldalával én is így vagyok a gyűjtésnek.

Remélem hamarosan találsz egy Neked megfelelő darabot!

Előzmény: pacs_425 (1098)
D-zoli Creative Commons License 2008.02.28 0 0 1099

Na igen.

 

Néha én magam is meglepődök azon mennyire meg tudja változtatni a véleményem egy-egy új darab.

Eddig szinte minden darabot megvettem, ami egy kicsit is tetszett, és persze ki tudtam fizetni. Nem is beszélve a Precikről. Elsősorban ez az ami változni fog.

Nem tudom, hogy ki hogy van vele, de én a gyűjtés közben, az óráimat szemlélve jövök rá, hogy mi az, ami igazából megfog az orosz órákban. Mostanra nagyjából kialakult egy elképzelés arról, hogy merre folytassam tovább a gyűjtést, vagyis milyen szempontoknak kell megfelelnie a begyűjtendő darabnak.

Sokáig idegenkedtem pl. a kronográfoktól, de ez mára megváltozott. Egy darabot mindenféleképp tervezek begyűjteni, nagyjából azt is tudom már, hogy milyent szeretnék. Megjelenésében tökéletesen passzol majd a többi közé.

A tervek közt szerepel egy 2408-as szerkezetű elegáns Poljot, aminél követelmény, hogy egy meghatározott formájú tokba legyen szerelve, és egy 2209-es szerkezetű Rakéta is például.  Automata szerkezetű órát , illetve női órákat továbbra sem tervezek venni. Egy új ébresztős acéltokos Poljototnapi használat céljából viszont még szeretnék. Bár szerintem idén az már nem fér bele.

Közben elkezdtem az óráim javíttatását, szervizelését is, úgyhogy az anyagi lehetőségek is korlátozva vannak.

 

Tudom, hogy nem könnyű kiigazodni néha rajtam, de én magam, illetve az gyűjtési szemléletem is folyamatosan változik a gyűjtés során. Ez így volt a motorjaimnál is.

Jelenleg kilenc darab van, és most teljesen elégedett vagyok a gyűjtemményem összetételével, de amíg kialakult a mai formája több mint tíz motort adtam, vagy cseréltem el. Az óráknál is így működik, csak ott eladás, vagy csere helyett megajándékozom a Sógorom egy-egy darabbal. Most is vár rá egy Poljot, csak még nem tud róla.

Végső soron Mindnyájan más és más szempontok alapján gyűjtjük Kedvenceinket, de ez így van jól.

 

Előzmény: Zsolt069 (1097)
pacs_425 Creative Commons License 2008.02.28 0 0 1098
"nézz fel APT oldalára"

Köszönöm szépen, tudok róla.
Csak az a baj, hogy annyira nem tetszik pofája... A másik szebb, az meg nem eladó.
Egyébként oroszt szeretek ennél olcsóbban venni. ;)


--
pacs_425
Előzmény: D-zoli (1091)
Zsolt069 Creative Commons License 2008.02.28 0 0 1097
D-Zoli

"Átnézve a jelenlegi készletet, egyre jobban körvonalazódik, hogy milyen irányba fogok mozdulni. Természetesen nem hagyom abba a gyűjtést, csak nem fogok minden elém kerülő órát megvenni csak azért mert orosz, és még nincs olyan."

Most akkor nem értelek - meglepetés...
Egyszer így nyilatkozol,egyszer meg amúgy.
Előzmény: D-zoli (1090)
csoty Creative Commons License 2008.02.28 0 0 1096
Úgy legyen! :)
Előzmény: D-zoli (1095)
D-zoli Creative Commons License 2008.02.28 0 0 1095

Ez másodpercalapú!

Több mint egy éve változatlan a kollégáknál.

A  2500 ft-ot ami a havidíj, nem szokták átlépni.

Előzmény: csoty (1094)
csoty Creative Commons License 2008.02.28 0 0 1094
Az egységek mérete sem mellékes általában. Pont azzal szoktak játszani menet közben. :)
Előzmény: D-zoli (1093)
D-zoli Creative Commons License 2008.02.28 0 0 1093

Aha!

Remélem, most nem lesz így:)

Egyébként az eddigi szolgáltatóval(T-mobil) teljesen elégedett vagyok, csak a másik lehetőség -ami másik szolgáltatónál van- árban jóval kedvezőbb. Én meg elég sokat szoktam telefonálni, így egyáltalán nem mellékes mennyiért mérik az egységeket

Előzmény: csoty (1092)
csoty Creative Commons License 2008.02.28 0 0 1092
Nos, most azt hosszabbítottad meg 2 évvel. :) Nem probláma ez általában, de vannak helyzetek, amikor kellemetlen tud lenni.
Előzmény: D-zoli (1087)
D-zoli Creative Commons License 2008.02.28 0 0 1091

pacs 425

 

"most nem lesz új szerzemény egy darabig.
Hacsak nem sikerül Rakéta 2209-est találni, azt azonnal megvenném :)"

Ha még mindíg érdekel ilyan óra, nézz fel APT oldalára, az orosz órák közé.

Mintha láttam volna ott egy kifejezetten szép darabot!!!!

 

Ezek közt keresd:

katt
Előzmény: pacs_425 (671)
D-zoli Creative Commons License 2008.02.28 0 0 1090

A meglepetés miatt!

Ha van benne egy, vagy kettő kurrens darab, akkor már megérte, még ha a többi menthetetlen állapotú is!

A saját már többször említett esetemet tudom példaként felhozni, amikor hat órát vettem meg 6000 ft-ért, amiből 5 nem igazán volt az én esetem, de a hatodik az az aranyozott Vosztok Precim volt.

Figyelni kell szerintem az ilyan csomagokat, mert néha bele lehet nyúlni a jóba, de igaz az is, hogy van benne lutri bőven!

Amúgy meg szerintem az igazán jó állapotú darabokat, már nem osztogatják mindenhol bagóért. Az a Rakéta, amit venni szeretnék 4000 ft. lesz, és figyelve a vaterás árakat a hasonlóan szép daraboknál, még mindíg örülhetek, hogy csak ennyibe kerül.

Előzmény: pacs_425 (1089)
pacs_425 Creative Commons License 2008.02.28 0 0 1089
Ezekért én nem adnám meg az árat amit kérnek. Vagy nincs szemem a kincsekhez ;)
Amikor bagóért is lehet jó állapotú orosz órákat venni, minek ilyenekkel szenvedni?


--
pacs_425
Előzmény: D-zoli (1088)
D-zoli Creative Commons License 2008.02.28 0 0 1088

Nem akar valaki egy rakás romos órát venni alkatrésznek?

Némelyik elég ramaty állapotú, de van benne szerintem bőven javítható darab.

Többön is van némi rozsdalé, szerintem az csak felületi. A jobb szélső középen elég érdekes, kismásodperces Rakéta önnmagában talán azért is megérné megvenni mindet, de a Poljotok közt is van ami menthetőnek tűnik.

 

Ehun-e:

katt
D-zoli Creative Commons License 2008.02.28 0 0 1087

A függetlenséget hogy érted?

Eddig is előfizetésem volt, két éves hűségnyilatkozattal.

Remélem, a feltételeken nem változtatnak semmit, persze erre semmi garancia nincs:(

Előzmény: csoty (1086)
csoty Creative Commons License 2008.02.28 0 0 1086
Viszont eladod a függetlenséged, valamint két év alatt sok minden fog változni az elszámolásban. :)
Előzmény: D-zoli (1084)
pacs_425 Creative Commons License 2008.02.28 0 0 1085
Tel.: Ha nagyon akciós, akkor megértem :)

Szláva:
Kép majd jövő 7-en lesz, most generálon van órásnál (meg a hugoneni-féle Junoszty is).


--
pacs_425
Előzmény: D-zoli (1084)
D-zoli Creative Commons License 2008.02.28 0 0 1084

Üdv!

 

Tudom. De amire én várok, illetve amihez csatlakozok az egy nagyon kedvezményes tarifacsomag. Flottán belül ingyenes, flottán kívül pedig töredéke a percdíj az eddig használt előfizetésemének, úgyhogy megéri kivárni ezt a pár napot.

Várjuk a képet a Slavaról!!!

Előzmény: pacs_425 (1083)
pacs_425 Creative Commons License 2008.02.28 0 0 1083
Látom hogy összegyűlt egy raklapnyi óra, mióta utoljára írtam :)
A 2403 újdonság volt, még nem láttam ilyet.

Közben én is túrtam egy Szlávát, olyan szerkezettel mint az automatám, csak ez kézi felhúzós (azt hiszem 2428-as). Day/date, gyors dátumváltás, cirill feliratok.
Jó bolt volt, egy ezresért vettem. Ehhez persze hozzájön még a tisztítás meg egy új szíj.

D-zoli,
Miért kínlódsz ennyit egy telefonnal? 3-4 ezer forintért zsír újat dobnak utánad :)


--
pacs_425


D-zoli Creative Commons License 2008.02.27 0 0 1082

Igazából, én inkább egy stílust, megjelenési formát keresek, ami nekem a legjobban tetszik. Vannak Rakéta óráim a 70-es évekből, amiket kissé ormótlannak elnagyoltnak tartok, de az akkori divatnak, irányzatnak tökéletesen megfelelnek.

Az a darab, amire fenem a fogam egy elegánsabb finomabb vonalú óra. Annak, hogy Rakéta külön örülök, mert végre ilyen órából is kerül egy amit erősen közelíti azt a stílust ami nekem leginkább tetszik.

Előzmény: hugoneni (1081)
hugoneni Creative Commons License 2008.02.27 0 0 1081
Szevasz!
Úgy veszem észre,hogy lesz külön
POLJOT ,
RAKÉTA,
............
............,
stb. vonal
Üdv.:Gabi
Előzmény: D-zoli (1079)
D-zoli Creative Commons License 2008.02.27 0 0 1080

A telefont meg elfelejtettem...

 

Akár már holnap is megérkezhet a csatlakozási engedélyem egy flottához. Ha megvan, rohanok telefont venni. A számom változni fog. Ha megvan az új szám, majd csörgök!

Előzmény: hugoneni (1078)
D-zoli Creative Commons License 2008.02.27 0 0 1079

Üdv Gabi!

 

Elkészült a gépem. A videokártya lett cserélve benne.

Láttam a képeket. Biztos jó lehetett. Zajlik az élet abban a garázsban rendesen:)

Én időközben kissé átgondoltam a gyűjteményemet. Átnézve a jelenlegi készletet, egyre jobban körvonalazódik, hogy milyen irányba fogok mozdulni. Természetesen nem hagyom abba a gyűjtést, csak nem fogok minden elém kerülő órát megvenni csak azért mert orosz, és még nincs olyan. A rám váró Rakéta az tökéletesen passzol majd a sorba. Ha meglesz, akkor teszek fel képeket!

 

Üdv: Zoli

Előzmény: hugoneni (1078)
hugoneni Creative Commons License 2008.02.27 0 0 1078
Szevasz!
Megjavult a számítógéped vagy a barátnődnél vagy?
Mi a helyzet a telefonoddal?
Felvettem E-mailon a kapcsolatot Ketyegő topiktárssal és kiderült,hogy más néven már nagyon régóta ismerjük egymást(3-4 év).
Ha olvasgatod ezt a topikot,akkor látod,hogy milyen mozgalmas talákozók vannak
nálunk.
Üdv.:Gabi
Előzmény: D-zoli (1077)
D-zoli Creative Commons License 2008.02.27 0 0 1077
Most nézem, van még három másik is...123
D-zoli Creative Commons License 2008.02.27 0 0 1076

Üdv Mindenkinek!

 

Látom szépen gyarapodnak a gyűjtemények!

Mindenkinek gratulálok az újabb darabokhoz!

Nálam semmi újdonság nincs, ha minden jól megy egy szép Rakétát nemsokára begyűjtök.

 

Van egy újabb Slava stopper a vaterán, nagyon szép állapotban.

Olyan mint az enyém, annyi különbséggel, hogy ez hibátlan, használatlan darab, és megven a papírja, illetve a dobozának a fedele is.

Kíváncsi vagyok, hogy alakul a licit. A múltkor egy hasonló, de használt állapotú 18500 körül kelt el. (Én a sajátomat, igaz szervízelendő állapotban jóval olcsóbban vettem:)

 

 

Slava
Zsolt069 Creative Commons License 2008.02.27 0 0 1075
Hétvégén megint találkozunk?
Már többet leszek nálatok, mint itthon...
De hát látod Árpi barátomhoz már megint mit hozott a posta!

Most már jobb lesz ha innét tőlünk indítanak egy menetrendszerinti busz, vagy vonat járatot arra Nyárád felé.
Előzmény: hugoneni (1072)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!