Keresés

Részletes keresés

boxer-gs Creative Commons License 2008.03.02 0 0 1142

Adri, Zsolt, Troppauer!

 

Köszi a gratulációkat a tegnapi Sztart-hoz.

Sajna nem tudom, mi van a hátlapra írva.

Előzmény: troppauer (1132)
adri09 Creative Commons License 2008.03.02 0 0 1141
aztatat látom :-)
Előzmény: Zsolt069 (1140)
Zsolt069 Creative Commons License 2008.03.01 0 0 1140
Ittunk,és beszélgettünk.
Előzmény: adri09 (1139)
adri09 Creative Commons License 2008.03.01 0 0 1139
nem látom az órákat...

Sajnálom, hogy nem tudtam ott lenni, de Az István a Király rockopera a sportcsarnokban is szuper volt( Vikidál, Varga miki...) :-)
Előzmény: Zsolt069 (1138)
Zsolt069 Creative Commons License 2008.03.01 0 0 1138
Nálam járt a KOMANDIRSKIYE...
Nagyon jól éreztük magunkat!
A képek:
adri09 Creative Commons License 2008.03.01 0 0 1137
JUJUJ!!!!
Előzmény: Zsolt069 (1135)
adri09 Creative Commons License 2008.03.01 0 0 1136
VALAKI TUD NAGYON!

GRATULA!
Előzmény: hugoneni (1133)
Zsolt069 Creative Commons License 2008.03.01 0 0 1135
Budai Lacitól vásárolt óráim...

Immár tisztítva, szervizelve.

1.sorozat:



Zsolt069 Creative Commons License 2008.03.01 0 0 1134
Nem lett rossz...
Előzmény: hugoneni (1133)
hugoneni Creative Commons License 2008.03.01 0 0 1133
Szevasztok!
Van különbség a két kép között?
Üdv.:Gabi
troppauer Creative Commons License 2008.03.01 0 0 1132
Nekem is tetszik, szerintem ez nem is kommersz! :)

mi van a hátára írva?
Zsolt069 Creative Commons License 2008.03.01 0 0 1131
Na ez igen!

Neked "arany" kezed van!!!
Gratulálok!
Előzmény: boxer-gs (1129)
adri09 Creative Commons License 2008.03.01 0 0 1130
Gratula!

nekem tetszik!
Előzmény: boxer-gs (1129)
boxer-gs Creative Commons License 2008.03.01 0 0 1129

Sziasztok!

 

Hazaértem  a guberálásból.

Sajnos soványka volt a felhozatal, de azért egy "kincset" csak sikerült begyűjtenem.

Ráadásul szerintem egy igazi ritkaság, én legalábbis még nem találkoztam ilyennel.

A szerkezet persze a jól megszokott ismerős, de a név...

 

Szóval egy Sztart-ot sikerült elővarázsolni a piaci lomkupacból. Persze az állapota közel sem hibátlan, de abszolút menthető. A különlegessége az, hogy nem a már korábban ezen topikban is kitárgyalt Szláva által gyártott Sztart-ról van szó, hanem egy, a Rakéta gyárban készült darabról. Eddig ilyenről még nem hallottam, úgyhogy kikerekedett a szemem rendesen, amikor a márkafelirat felett megláttam a Rakéta logot. A szerkezeten még a korai pecsét található.

Szóval nagy a boldogságom. Az ilyen ritka, általam eddig még csak alig, vagy egyáltalán nem látott darabokra fáj a fogam, még akkor is, ha láthatóan korának egy egyszerű, kommersz darabjáról van is szó.

Van esetleg valamelyikőtöknek ilyen, Rakéta által gyártott Sztart-ja, mert akkor szívesen megnéznék még néhány fotót.

A tokot ki fogom cserélni, mert a jobb felső tokfül sajnos deformálódott. A számlapot megpróbálom minél szebb állapotúra kitisztítani. Bár tökéletes sosem lesz, de lupén át nézve is a szennyeződések java felületinek és eltávolíthatónak tűnik.  A szerkezet szép és működik.

 

A közelmúltban is kinéztem magamnak egy ritka, régi szovjet órát. Arra is nagyon fáj a fogam, de egyelőre nagyon sokallom az árát. De mindenképpen meg szeretném szerezni azt is. Egy Rubin márkanevű darabról van szó. Ugyanolyan, mint a korai Szaturn-ok, amelyeknek 12-óra alatt volt egy apró kis ablak, melyben a hét napjait jelezték ki. Ilyen Szaturn-om már szerencsére van, de Rubin-al még csak azzal az egyel találkoztam. Bár a számlapja már annak sem tökéletes sajnos, de ritkasága okán le akarom vadászni hamarosan.

 

No, akkor pár kép a Sztart-ról.

Sztart (Rakéta)
Zsolt069 Creative Commons License 2008.03.01 0 0 1128
Ma délután Gabi /hugoneni/ barátom meglátogat bennünket.
Megpróbálom azt a kedvességet, vendéglátást viszonozni amit akkor kaptunk, mikor ő vendégül látott bennünket.
Ott jártamkor mindig nagyon jól éreztük magunkat, remélem így lesz most is.
Várlak Gabi, és vigyázzatok magatokra az úton!
Üdv:
Zsolti
hugoneni Creative Commons License 2008.03.01 0 0 1127
Szevasz!
Ismerősöknek,barátoknak,rokonoknak kell szólni,hogy nézzenek körül a fiókokban,padláson.
Elég sok órához hozzá lehet így jutni.Piacokon is ki lehet fogni.
A lomisok általában látható helyre vagy tányérba rakják ki.
Ha látsz közöttük valami neked tetszőt,akkor nézegesd a karcórákat,kérdezz rá az árukra és tedd vissza.Utána nézegesd a kinézett mechanikust,jól szóld le,alkudj és vedd meg.
Üdv.:Gabi
Előzmény: adri09 (1126)
adri09 Creative Commons License 2008.03.01 0 0 1126
Szia,

szépek az órák!

merre kell sétálni, hogy az embert ilyen dolgokkal dobálják meg? :-)
Előzmény: hugoneni (1121)
ketyego Creative Commons License 2008.03.01 0 0 1125

Szervusztok!

 

hugoneni,

a csisztopoli óra, egy valódi szovjet katonai óra, tiszti változat (altiszti tokja krómozott volt).  A másodperc stop a katonai műveleti idő egyeztetéséhez, az órák "összeigazításához" volt. Nekem is van belőle, és az egyenesen a szovjet katonai "magazinból" származik. Sajnos annak idején a papírjait nem őriztem meg. Az Almazt meg figyeltem én is, de milyen dolog lett volna egy régi barátra rálicitálni...?

 

Szép darab valamennyi! Őrizgetek néhány exszovjet órát (a régiek voltak igazán szépek számomra) én is. Egyszer majd felteszem a képeit.

 

üdv.: ketyego

Előzmény: hugoneni (1122)
boxer-gs Creative Commons License 2008.03.01 0 0 1124

Ahhoz az "Almaz"-hoz jó volna találni egy Volna, vagy Wostok számlapot.

Gratula hozzá!

Előzmény: hugoneni (1121)
boxer-gs Creative Commons License 2008.03.01 0 0 1123

Én személy szerint örülök, hogy nem csak én vagyok ilyen téren fertőzött. :-)

 

A Wostok-hoz mit is szólhatnánk. Minden úgy van rendjén, ahogy leírtad. Kár, hogy olyan kopottas szegény. Ki tudja, mi mindent élt már meg személyesen...

 

Viszont itt a hétvége, a guberálások ideje. Ha sikerül valamit újítani, akkor bemutatom.

Előzmény: hugoneni (1122)
hugoneni Creative Commons License 2008.02.29 0 0 1122
Szevasztok!
Mikor Zsolt079 topiktársnak megmutattam a nylonzacskót egyből kiemelte a Wostok
karórát.
Nekem érdekesség,de hozzáértők hozzászólását szívesen venném.
2234-es Wostok szerkezetű,18 köves,dátumos karóra és ami számomra meglepő
"másodpercstoppos".
A számlapon:Csisztopol és zakaz mo cccr (készült a CCCP-ben)felirat és az elmaradhatatlan ötágú,vörös csillag
Üdv.:Gabi
hugoneni Creative Commons License 2008.02.29 0 0 1121
Szevasztok!
Talán megszűnt a topik,hogy senki nem szól hozzá?
Ma meglátogatott Zsolt079 topiktárs.Megmutatta új,szép szerzeményeit.
Attól tartok,hogy Őt is elérte egy vírusos fertőzés,amit nem lehet kikezelni.
A betegség oka:óragyűjtés
A betegségnek több fázisa is van ,melyek közül Ő az orosz órák gyűjtését választotta.
Súlyosabb eset celldömölki barátom,aki hosszú gyüjtés után megfertőződött a POLJOT
órák gyűjtési szenvedélyével.
(Budai Laci ne csak olvasgasd a fórumot,hanem szólj is hozzá!!!)
A mai postával jött az ALMAZ karóra.
18köves számlap felirat,22 köves szerkezettel.
A másik két órát ma dobták hozzám több karcórával együtt.
Üdv. mindenkinek:Gabi
adri09 Creative Commons License 2008.02.29 0 0 1120
kösz, végül is nem én választottam ki 15 óra közül, hanem a Zsolt Barátom.
én csak árulom közben az órákat, de ilyen régiekhez nem értek(sem)
Előzmény: D-zoli (1115)
adri09 Creative Commons License 2008.02.29 0 0 1119
ha én korrekt vagyok a vevőimmel, akkor ezt a hozzáállást elvárom az vevőtől és természetesen az eladóktól is.

ennyi semmi más. :-)



tegnap egy szolnoki fickó is próbált becsapni:

" ....Hát 1-1ben ez biztos és elküldöd a telot én meg postafordultával visszaküldöm neked a tleomat mivel most nekem csak ez az 1 van és mivel külföldr eutazom ezért most hétvégére sok telefonom akad.Kedden már külföldön leszek holnap ha tle futdánd adni akkor hétfőn ittvan és hétfőn adom fel az enyém,ha a tiéd megjött és a tleo ott van nálamd keddre.mit szolsz???? "

szerinted?

bocs az offért!
Előzmény: boxer-gs (1114)
boxer-gs Creative Commons License 2008.02.29 0 0 1118
Már megjött a csomagocska, csak még nem bontottam ki. De ma megnézem, mit tehetek érted.
Előzmény: D-zoli (1117)
D-zoli Creative Commons License 2008.02.28 0 0 1117

Peti

 

Tegnap feladtam a csomagot a címedre, elsőbbségi ajánlottként.

Remélem holnap Nálad lesz. Az állítótárcsa hozzá van csomagolva az Agat-hoz.

Előzmény: boxer-gs (1114)
D-zoli Creative Commons License 2008.02.28 0 0 1116

A strela egyszerűen gyönyörű, még így patinásan is.

Ha lett volna rá pénzem, most én örülnék neki.

Valami hasonlóra egyszer szert kell tennem, és akkor meglesz a vágyott kronográf is végrer. Persze, ha Poljot, vagy Sekonda feliratos lesz a számlap az még belefér, de mindenképpen fehéret szeretnék, ilyen mutatókkal.

Előzmény: adri09 (1107)
D-zoli Creative Commons License 2008.02.28 0 0 1115

Üdv!

 

Ez nem csúnya darab!

Engem a mutatói (óra/perc) a Pobedákon alkalmazottakra emlékeztet.

Ettől függetlenül látványos darab. Egy aranyozott kismásodperc mutatót kell rá tenni és jobban fog kinézni.

Gratulálok!

Előzmény: adri09 (1102)
boxer-gs Creative Commons License 2008.02.28 0 0 1114

Úgy látom, te igyekszel minden ruszki órás ebayessel összeakasztani a bajuszod. :-)

 

Én most épp egy némettel nem értettem egyet, mert az aukciós lapján feltüntetett 14,9 euros (már ez sem kevés) szállítási költség helyett 25,9 eurot számlázott. Amint szóvá tettem, még a paypal-os fizetési lehetőséget is elvette. Na ekkor nálam is elgurult a gyógyszer és fel akartam nyomni az ebay-nél, de aztán inkább vártam néhány órányit, hogy lenyugodjak és írtam (kis nyelvi segítséggel) egy újabb levelet nyugodt hangvételben. Erre nagy kegyesen visszakaptam a paypal-os fizetési lehetőséget. Persze a szállítási díj csökkentéséről a korrekt mértékre hallani sem akart. Szerencséjére egy nyamvadt kvarcóráról volt szó, amit ajándékba vettem az unokaöcsémnek, így inkább lenyeltem a békát. De az óra megérkezte után, ha elköveti azt a hibát, hogy ő minősít először, akkor a róla írt minősítésben kiosztom azért.

Orosz órás vonalon Juríj mellett a RUSALES nevű ukrán csávóval volt vitám. Tőle a büdös életben nem veszek többé semmit, akármilyen olcsón kínálná is. Ő egy igazi bepróbálkozós tapló az én szememben.

 

Szóval ha azt a bordó számlapos órát kínálta békülése jeléül, akkor nem eröltette meg magát. Most már nyíltan leírom, hogy az szerintem egy buhera óra. Mint korábban írtam, vigyázni kell a régi orosz órák vásárlásával az ebay-en, mert rengeteg a tákolmány, össze-vissza cserélgetett típusidegen alkatrészekkel.

Előzmény: adri09 (1111)
troppauer Creative Commons License 2008.02.28 0 0 1113
Az a mutató tényleg mintha görbe lenne, de sebaj! Ebben az órában szvsz. ez a másodperc mutató a legszebb.

(D-zoli, a slava stopperé is hasonló, és gyönyörű!:) )
Előzmény: boxer-gs (1110)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!