Keresés

Részletes keresés

FM13 Creative Commons License 2008.09.26 0 0 125
Zenei ajánlat:
Tangerine Dream: Electric Lion
A "Melrose" című albumról.

http://www.youtube.com/watch?v=JpaOgU-zvMM
FM13 Creative Commons License 2008.09.26 0 0 124
Az, hogy nem meleg és kong, nyilván átmeneti tünet, a továbbfejlesztett alfaj már ezeket a technogenetikai hiányosságokat is kiküszöböli majd. Sőt, talán nyávogni és dorombolni is tud, magától felugrani a gazdi ölébe, meg körmeit élesíteni a bútorhuzaton, és a siccegésre kirohanni az ajtón, hogy elüttesse magát az első arra száguldó robotjárművel...
Előzmény: Törölt nick (122)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.26 0 0 123

Sorry, kép nem ment át, akit érdekel, kedvenc macskám sztorija itt található:

 

http://www.purr-n-fur.org.uk/famous/chippy.html

Törölt nick Creative Commons License 2008.09.26 0 0 122

Ilyen előnyös tulajdonságú macskáról tudok. Nem hullik a szőre, nem pisál a növényekre és nem zabál ki a vagyonomból. Műmacs (made in china, persze) . Félkarikába gömbölyödve alszik, műanyagformán nyúlszőr bevonat cirmosra festve. Tudom, fújj, megminden, de pl. öregek otthonában, szellemileg elmaradottak otthonában szokták alkalmazni, mert a "macskaszőr" simogatása nyugtatóan hat az öregekre (is), szívbetegek szívverését szabályozza etc., megnyugszol tőle, vagyis boldog leszel. Vagy legalábbis kevesebb gondaz ápolódnak.

 

Egyetlen baja, hogy nem meleg (ja, és kong).

 

http://www.purr-n-fur.org.uk/famous/antarctic/beyond-endurance3.jpg

 

Ez pedig az eredeti.

 

 

Előzmény: FM13 (121)
FM13 Creative Commons License 2008.09.26 0 0 121
Bizony, bizony, a tenyésztőknek nem az egyre bizarrabb (csupasz, kockaalakú, hatlábú, hátánfogantyús, teleszkópos vagy harmonikakihuzatos, stb.) divatirányzatok számára kellene dolgozniuk, hanem a macskák számára előnyös tulajdonságok fejlesztése céljából. Pl. legyen annyira értelmes egy újgenerációs típusba standardizálható, alaposan letesztelt paraméterű és IQ-jú macskacicó, hogy megtanulhassa a zebra használatát! (Vagy legyen a gyalogátkelők mellett macskalagút is, mint egyes békavonulási helyeken béka-átjáró!) És értsen a zsebszámológép, a TV-távkapcsoló, meg a bankautomáté használatához, hogy le lehessen küldeni egy kis pénzért.
Előzmény: Törölt nick (120)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.26 0 0 120

Ma reggel autóztunk, még hajnali sötét, forgalom elég nagy. Uram felkiált, jaj, egy macska, s lőn, a szemközt jövő bazi nagy kamion lámpáinak fényében ott kóvályog egy (nyakörvvel rendelkező, tehát nem kóbor) fiatal fehér macsek. Fék, kamion is, )(csak ő nehezebben), minden autó, kamion is villogtat, hátha, de persze, macsektől semmi reakció. Erre kamion RÁDUDÁLT (a hangerőt akartam érzékeltetni), macsek négy lábbal egyszerre pattant a levegőbe, szőre állt szanaszét, s spuri, le az útról a közeli sportpálya felé.

 

Nekem pedig megmelegedett a szívem tája, mert az a hatalmas kamion simán elkenhette volna, mint egy szőlőszemet, és észre sem vette volna. De nem, hanem fékezett, s gondja volt rá, hogy a zállat biztonságban távozhasson az útról.

 

Miért írtam ezt most le ide? Talán mert annyira gyűlölöm a macskákat. Feltartják a forgalmat, nem használják a zebrát...

Előzmény: FM13 (118)
.ZsL. Creative Commons License 2008.09.26 0 0 119
Mert túl jó dolguk van a gazdájuk által etetés (hizlalás) miatt, és ráérnek hízelkedésre tanítani az új generációt, ahelyett, hogy mindketten csontsoványan kergetnék a ház körül az egereket!
FM13 Creative Commons License 2008.09.26 0 0 118
Mert reménykednek benne, hogy esetleg mégis ők az apjuk, és emiatt illik rokoni összetartozásra utaló viselkedést tanúsítani. A reménykedés motivációi pedig az olyasféle esetek, mint amilyent említettem néhány tucat hozzászólással korábban, az "Állatságok" című regényrészletben: az anyacica négy, különböző színű kölke mind a saját apjára hasonlított...
Előzmény: Zottjoghurt (116)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.25 0 0 117

Mer' kóstolgatja. Aztán ha finom... hammm.

 

Oroszlánéknál legalábbis így van.

Előzmény: Zottjoghurt (116)
Zottjoghurt Creative Commons License 2008.09.25 0 0 116
Óriás kanmacskák miért nyalnak bele folyton ártatlan bébicicák arcába? Tudja valaki?
Előzmény: FM13 (115)
FM13 Creative Commons License 2008.09.23 0 0 115
Sziasztok!
Egyesek szerint ez is macska-ügy (nekem nem sikerült megnyitni):

http://cukisag.blog.hu/tags/macska
tuutuu Creative Commons License 2008.09.14 0 0 114

Pardizőz, ez lemaradott:

....}}

Előzmény: tuutuu (113)
tuutuu Creative Commons License 2008.09.14 0 0 113

Én úgy '68-ban hallottam azt az állítólagos francia közmondást, amit átvitt értelemben azóta is alkalmazni szoktam:

 

- Egy jó nyúlpaprikáshoz szükséges legalább egy macska...

Előzmény: Zottjoghurt (55)
.ZsL. Creative Commons License 2008.09.14 0 0 112
Szerintem csak fel kell írni a macska négy dimenziós képletét, aztán inverzzé transzformálni, és már kész is.
De oda kell figyelni a paraméterekre, pl. előzőleg ne etessük a macskát, mert transzformálás után a félig megemésztett holmik ki fognak potyogni az x tengely alá, és hogy néz az majd ki?!
Előzmény: Zottjoghurt (107)
FM13 Creative Commons License 2008.09.14 0 0 111
Tudja fene, megfelelőbbnek érzek kifordított macska helyett fürdőkád-kilépőnek egy vízhatlanított subaszőnyeget, ágyelőnek pedig mondjuk egy rugós dobbantót, ha már mindenképp kell oda valami. Csillár helyett meg egy vasmacskát, ráaggatott bernáthegyi neonhalakkal, kisfeszültségre kapcsolva, nehogy hamar kiégjenek. Sajnos ilyen fura ízlésem van, talán megbocsátható.
Előzmény: Summer Song (110)
Summer Song Creative Commons License 2008.09.14 0 0 110

A farkasoknál használatos önvédelmi technológia, esetleg (vékonyabb kezű felnőtteknél vagy gyerekeknél) működhet macskakifordítóként is.

A lényege, hogy a felbőszült jószággal szemben állva, egy hirtelen mozdulattal be kell nyúlni a szájába, olyan mélyre, hogy elérjük a farka végét, majd ugyanazon gyors mozdulattal, magunk felé húzzuk a farkát. Na ilyenkor rózsaszínné változik a farkas (vagy a macska) és a karmai befelé, a fogai pedig kifelé állnak. Innentől kezdve teljesen ártalmatlan! :-)

 

S.S.

Előzmény: Zottjoghurt (107)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.03 0 0 109

Boldogult ifjúkoromban kabarészámként hallottam a macskakifordítás módszeréről. Azóta nem...

 

Majd köpködheti a szőrcsomókat... akárcsak kiskedvence egykor!

Előzmény: Zottjoghurt (108)
Zottjoghurt Creative Commons License 2008.09.03 0 0 108
m.pörköltEz viszont egy új pörköltkészítési technika lehet, a gazdi láthatóan nem ismeri a kifordítást. Pedig EU szabvány.
Zottjoghurt Creative Commons License 2008.09.03 0 0 107
Létezik egy macskakifordítási technológia, de nem találom sehol, pedig biztosan van, csak nem ilyen néven. Nem ismeritek véletlen?
Előzmény: .ZsL. (100)
FM13 Creative Commons License 2008.08.29 0 0 106
Én se gondoltam át, csak utólag ötlött fel az a lehetőség, hogy ugyan hosszú is és szőrös is (netán tollas; valamit sejthettek a közép-amerikai őslakók...), meg talán pislogni is tud az arasznyi szempillás, sugaras szemöldökű szemeivel, de igen fura lenne egy kétméteres kígyómacska, ha csak a két végén lenne egy-egy pár lába. A közepe a földön csúszna? Vagy legyenek középen is lábai, mondjuk tizenhárom pár? Netán kerekei? Vagy lánctalpa?! Esetleg ugráljon, mint egy bernáthegyi pattanóbogár??? Nem jó, zavarná a szeizmográfokat. Talán egy szárnyas kígyómacska lenne a megoldás, persze denevérszárnyakkal, ha már szőrös. Akkor meg már lehetne mindjárt wámpírmacska is, nem? Nappalonként egerészhetne a Haematológiai Intézet pincéjében, hogy stílszerű legyen, éjszakánként meg rémisztgethetné a temetői sírrongálókat.
Na, részemről ennyit, most már a génmanipulis szakikon a sor, hogy létrehozzanak egy ilyen közhasznú bernáthegyi denevérszárnyas-lánctalpas szőrösnégylábú pattanóbogárwámpírkígyómacskát!
Előzmény: Törölt nick (105)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.29 0 0 105

"Azért az ilyen keresztezésekkel vigyázni kell, nehogy előállítódjon egy pikkelyes macska, pislogásra képtelen szemekkel és villás nyelvvel."

 

Nem, megint nem gondoltam át a dolgot... :-(

Előzmény: FM13 (104)
FM13 Creative Commons License 2008.08.28 0 0 104
Hát ez bizony ízlés kérdése! Aki csak szőrös párnától tud melegedni, az más eset, mint akinek egy kopasz radiátor is megfelel, ha nem túl magas a fűtés-számla...
Azért az ilyen keresztezésekkel vigyázni kell, nehogy előállítódjon egy pikkelyes macska, pislogásra képtelen szemekkel és villás nyelvvel.
Előzmény: Törölt nick (103)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.28 0 0 103
Hm, talán, ha kereszteznők a boát a macskával... hosszú is, szőrös is, meleg is... nemde?
Előzmény: FM13 (102)
FM13 Creative Commons License 2008.08.28 0 0 102
Persze, persze, de a nyak köré nem egy boa való inkább? Már csak amiatt is, mert szeret melegedni az ember nyakán, ha fázik. Erről jut eszembe: nem lehetséges-e, hogy az ilyen longitudinális macskákat épp óriáskígyók kímélő etetésére fejlesztették ki???
Előzmény: Törölt nick (101)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.28 0 0 101

Igaz, igaz... erre nem is gondoltam. Úthengerrel történő formázás előtt azonban "kiüríteném" a példányt - ne szennyeződjék az a szép fehér szőr mindenféle belsőséggel...

 

De nagyon oda tudom képzelni huzatos erkélyajtó elé, vagy mondjuk, díszpárnák közé, kerevetre. Esetleg nyak köré, hideg estéken....

Előzmény: .ZsL. (100)
.ZsL. Creative Commons License 2008.08.28 0 0 100
Nem szeretnék belekotnyeleskedni, de szerintem ágyelőnek mégiscsak túl vastag lenne, és kificamkodhatna rajta az ágyról álmosan lelépő bokája (vagy csuklója...), ezért ágyelőként beüzemelése előtt tanácsos lenne megformázni egy úthengerrel.
Előzmény: Törölt nick (99)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.28 0 0 99

Ez ablakpárna macska, pont bepasszol két üveglap közé, télen remekül megfogja a huzatot... nyáron pedig mint ágyelő funkcionál.

 

Ide vele!

Előzmény: Zottjoghurt (97)
FM13 Creative Commons License 2008.08.28 0 0 98
Több tippem is van:
-embrionális korában beleesett a dróthúzógépbe,
-a génbankban összekeverték a tárolókapszuláját egy kígyóéval,
-a fényképezőgép lencséjének erős asztigmatikus hibája van,
-deréktájban összenőtt ikresedés fejlődési rendellenességgel: az egyiknek csak a feji része, a másiknak csak a tatja fejlődött ki,
-a "csőgörény" ötletéből kiindult "csőmacska"-tenyésztési kísérlet terméke,
-egyszerű sportmacska, csak túl sokáig gyakorolta a saslengést felemáskorláton.
-miközben a gazdája felemelte a fotózáshoz, nem vette észre, hogy a macska lábain áll,
Előzmény: Zottjoghurt (97)
Zottjoghurt Creative Commons License 2008.08.27 0 0 97
 Ez milyen fajta macska? Plazmacska?
Előzmény: Törölt nick (93)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.27 0 0 96

Nahát, nem tudtam, hogy ilyen illusztris feltalálói múltad van...

 

Részeg macskához nem volt még szerencsém, sajnáltam a szeszt eléjük rakni, de kb. olyan lehet, mint amikor Gizi nevű kandúrom magához tért az altatásból. Jaj, szegény, alig tudott fókuszálni, csak bámult kifele a fejéből, kanyarkodva ment, s ha elé raktam a kezem, hogy megállítsam - mielőtt lezúg az ágyról - akkor csak ment volna tovább, tolta a kezem a fejével, s nyomakodott előre. Meg kellett fordítani, mint a felhúzós játékot, s ment tovább. Aztán egyszer csak eldőlt, s elaludt. Utána már normálisan ébredt fel újra.

 

Szegényem, rég volt, nyugodjék békében.

Előzmény: FM13 (95)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!