Keresés

Részletes keresés

BZoltan Creative Commons License 2021.11.29 0 0 91859

Csak, hogy az alapokat tisztázzuk :) a borversenyek annyira versenyek mint a hegedű- vagy zongoraversenyek.

 

Szerintem mi, akik rendszeresen iszunk bort és alapvetően megadjuk minden bornak azt a figyelmet amit azok érdemelnek fogadjuk el, hogy olyan formátumban ahogy a borversenyeken ítélik meg a borokat csak torz eredményt lehet kapni.

 

Sok-sok évvel ezelőtt ebben a topikban is megbeszéltük és széles konszenzusként meg is egyeztünk abban, hogy vannak olyan  középszerű borok amik a borversenyeken nagyon tudnak érvényesülni és vannak olyan zseniális borok amik viszont semmit nem tudnak megmutatni magukból versenykörülmények között.

 

A világon megtermelt borok 0.000000001%-át sem fogyasztják el úgy és olyan körülmények között ahogyan azt a borversenyeken teszik. Vagyis a borverseny egy olyan kóstolási formátumot szimulál ami egyszerűen nem létezik. Senki, de senki a világon (mármint épeszű ember) nem iszik úgy bort, hogy kitölt 60 tételt poharakba és 2-3 óra alatt erőltetett menetben lekóstolja mindegyiket egy random sorrendben. Egy ilyen derbin lesznek átlagos borok amikor ki tudnak emelkedni a sorból és lesznek olyan fantasztikus borok amiket pedig el tud nyomni egy ilyen sorozat.

 

Ezért becsapós minden borverseny. Az alapvetően hibás borokat és egy jó középszert képesek ezek a rendezvények kiszűrni és pont ezért hasznos ez az élelmiszeráruházak beszerzőnek. Mert ők az ilyen borokat keresik.

Előzmény: amimaki (91856)
BZoltan Creative Commons License 2021.11.29 0 0 91858

Szerintem te is tudod, hogy ez butaság. Nincsen olyan ember a világon aki minden eseményről, történésről első kézből, közvetlenül tájékozódna.

 

Még ahhoz is, hogy hírközlő médiumok segítségével úgy, ahogy képbe legyünk is napi 1-2 óra intenzív melót kell belerakni a dologba. Én nem tartom magam különösebben tájékozott hírfogyasztónak, de én is a magyaron kívül két nyelven követek 5-6 online médiumot és bizony napi egy óra az a minimum amit hírfogyasztással töltök.

 

Kamuzhatsz itt kínosan poénkodva, de mindketten tudjuk, hogy belföldi viszonylatban te sem a propagandagyár csatornáiból tájékozódsz.

Előzmény: amimaki (91855)
Hepci Creative Commons License 2021.11.28 0 0 91857

Borvilágverseny rengeteg van - nehezen tudom elképzelni, hogy ezen az 1 hólyagon kívül bárki világbajnoknak titulál(tat)ja egy borát, mert aranyérmet kap vagy éppen abszolút elsőnek nyilvánítják valamilyen kategóriában egy borversenyen. Ezek a plecsnik leginkább a kereskedelmi láncoknak és a bennük bort vásárló balekoknak szólnak, borértő nem különösebben foglalkozik velük.

Ettől még persze, ez a merlot lehet(ne) kiemelkedően jó/izgalmas, de a 2 honi blogger szerint még ezt sem lehet elmondani róla.

Előzmény: amimaki (91856)
amimaki Creative Commons License 2021.11.28 0 0 91856

Nem védve ezt a brüsszeli (!) :) versenyizét, de azért ez egy viszonylag régi, hagyományokkal biró versenyizé, nem? Nem érzem pontosnak a ceglédi hasonlatodat.

Pl. az NFL is világbajnokságnak számit, a szervezők, résztvevők, közönség szerint. Pedig kissé belterjes sport azért :) 

Előzmény: Hepci (91852)
amimaki Creative Commons License 2021.11.28 0 0 91855

Én a való világból tájékozódom :) Nem kell, h mindenféle független, magát zsurnalisztának gondoló írástudatlan lefordítsa nekem a valóságot :)

Előzmény: Hepci (91853)
Hepci Creative Commons License 2021.11.28 0 1 91854

Én is. :)

Itt van például a Duna: fasza benne süllőzni, fasza benne fürödni, fasza rajta kajakozni, fasza a partján nagymellű nőkkel heverészni.

Előzmény: kifli (91843)
Hepci Creative Commons License 2021.11.28 0 1 91853

Telex as nonplusultra: azokhoz képest, amikből tájékozódsz, egészen biztosan. :DDD

Előzmény: amimaki (91835)
Hepci Creative Commons License 2021.11.28 0 0 91852

Tudja fene.

Két blogon (Borrajongó, MűvAlkesz) is jelent meg róla anyag - jó, de semmi extra merlot-nak találták.

Promóciónak meg promóció, de a "világbajnokság" hangoztatása a cég által attól még hatalmas kamu. Ez körülbelül akkora világelsőség, mint amikor Bizgentyű Béla promoter, Hüttyöngető Rafael bokszoló menedzsere alakít egy legújabb boksz világszervezetet (Sacrified Box Stars, SBS) az eddigi 84 darab mellé, majd ennek a döntőjében Hüttyöngető leteríti Kovács 32. János ceglédi részterületi bajnokot, s így világbajnok lesz.

Előzmény: amimaki (91834)
altimus Creative Commons License 2021.11.28 0 1 91851

> a telex az olyan, mint a népszabi volt, nem?:)

 

A telex mo-on szinte peldatlan modon kepes volt arra, hogy egy mukodokepesnek latszo, szilard, tamogatoi bazist epitsen ki. Nem tao penzt gyujtenek, nem allami hirdetes cunami tartja el oket, hanem sokezer ember havi nehany ezer forintos tamogatasa.

 

 

Előzmény: kifli (91836)
bigup Creative Commons License 2021.11.28 0 0 91850

Én többször próbáltam a 10-12-es szériát (furmint, hárs...). Szerintem nagyon lelágyultak, és erős kukoricás jellegük van. Nem is tudtam meginni őket. A korábbi évjáratokból is volt próbálkozás. A 2007-es sauvignon blanc tényleg egy élmény volt, a többi abszolút felejthető már. Gyakorlatilag én lemondtam a régi Takács Lajos borokról, komoly lutrik a véleményem szerint. 

Előzmény: lazaridi (91839)
altimus Creative Commons License 2021.11.28 0 0 91849

hogy jon ez ide?

Előzmény: kifli (91846)
BZoltan Creative Commons License 2021.11.28 0 0 91848

Ezt nem sikerült nekem sem dekódolnom :)

Előzmény: kifli (91843)
BZoltan Creative Commons License 2021.11.28 0 0 91847

Muszáj volt a lakájmédiának és pár hűbéresnek kijönni valamivel, miután egy EU-s felmérés szerint kimagaslóan Magyarországon van a legnagyobb antiszemitizmus.

Előzmény: kifli (91846)
kifli Creative Commons License 2021.11.28 0 0 91846
kifli Creative Commons License 2021.11.28 0 0 91845

igen, azt:)

Előzmény: van_Persil (91844)
van_Persil Creative Commons License 2021.11.28 -16 0 91844

Ez dicsérendö dolog. De mit értesz a "mi hazánk" alatt?

1. a "Mi Hazánk"-at,

2. esetleg azt, amire ilyenkor úgy általában Kövér elvtárs, civilben 19-es vöröskommunista unoka, MSzMP alapszervezeti párttitkár gyermek, egykori MSzMP tag és alkalmazott gondol: kihagyva mindenkit, aki nincs egyenirányítva,

3. vagy mindenkit, aki ebben a 94 ezer km2-es lavórban él?

Előzmény: kifli (91843)
kifli Creative Commons License 2021.11.28 0 0 91843

én a mi hazánkat támogatom:)

Előzmény: BZoltan (91842)
BZoltan Creative Commons License 2021.11.28 -1 0 91842

Inkább azt szimatolom, hogy az aki ma a kormányt támogatja az 

a) nettó haszonélvezője ennek a rendszernek és ezért a haszonért hajlandó támogatni azt, vagy

b) teljesen retardált

 

Ez a két lehetőség a sajtóra is áll.

Előzmény: kifli (91841)
kifli Creative Commons License 2021.11.28 0 0 91841

Esetleg piaci rést szimatolsz:D

Előzmény: BZoltan (91838)
lazaridi Creative Commons License 2021.11.28 0 0 91840

borversenyek...

A Decantertől is sok magasan pontozott bort kóstoltam, ami nem válltotta be reményeimet. Emlékszem egy olcsó francia vörösre, ami 95 pontot kapott és az osztrák intersparban lehetett kapni 6 Euro-ért. Nem volt nagy élmény, unalmas iható bor volt.

 

Most a decemberi számban volt egy Cote du Rhone teszt, amit megnyert egy bor Cote du Rhone Villages részről. Úgy hívják hogy LePLan-Vermeersch, RS Dieu, Plan de Dieu, 2020

97 pont Best in show

 

No ezt megrendeltem valahonnan tegnap megjött ki is nyitottuk és gyönyörű már az illata is legfeltünőbb benne az ibolya. Lágy tannink, rengeteg gyümölcy nagyon jó inni 7 pont 

Talán 11 Euro...

lazaridi Creative Commons License 2021.11.28 0 0 91839

Van 10-es és 12-is, meg 11-es 12-es furmint csak azokat nem az akciósak közt kell keresni.

De úgysem drágák...

Előzmény: BZoltan (91815)
BZoltan Creative Commons License 2021.11.28 0 1 91838

Nem tudom. Én a népszabóságot nem igazán olvastam soha. Talán egyetemista koromban a hallgatói irodában lapoztam bele párszor a 90-es évek közepén. De nem fogott meg. Az nol.hu pedig szerintem hulladék volt. Valahogy ezek a nagy print médiumok nem igazán érezték meg az online sajtó lényegét.

 

Viszont a Telex szerintem korrekt tartalmat tol.  Nyilván nem kormánybarát, dehát manapság olyan sajtó aki nem a Rogán műhelyből kapja a tartalmat az ritkán kormánybarát.

 

Tud egyébként bárki olyan kormánypárti sajtót mondani ami nem közpénzből fut?

Előzmény: kifli (91836)
BZoltan Creative Commons License 2021.11.28 0 1 91837

Azt, hogy a non plus ultrája talán még te is beláthatod, hiszen nincsen olyan magasan a léc :D

Amúgy tényleg és őszintén érdekelne, hogy milyen jeleket látsz te arra, hogy a telex nem független és nem objektív.

 

A függetlenség alatt azt értem, hogy anyagilag nincsen függési viszonyban semmilyen politikai párttal, erővel vagy mozgalommal. Az, hogy ellentétben a 888-cal, prostisrácokkal meg Origóval és ugyebár a közmédiával nem nyalják a kormány seggét még nem teszi őket függővé. Hogy objektív lenne azt nem tudom. A publicisztika például olyan műfaj ami lehet nem objektív. Én az objektivitást nem tartom követelmények. A propagandagyárral sem az a baj, hogy nem objektív, hanem az, hogy közpénzből hazudik.

 

De simán elhiszem, hogy szerinted a Telexet a Soros pénzeli vagy a DK-ból kapják a sorvezetőt.  Ezzel együtt mivel téged értelmes és gondolkodó embernek tartalak még belőled sem nézem ki, hogy te a közmédiából vagy a korábban sorolt propagandacsatornákból tájékozódsz :) Ide a rozsdás bökőt, hogy te is a Telexet meg a 444-et olvasod ha hírt akarsz.

Juteszembe, azt hogy veszi le a kognitív disszonancia, hogy a Gazda Albert, aki köztudomásúlag érték-konzervatív és nemzeti gondolkodású író is a 444-nél dolgozik? Akkor most kiderült, hogy Albert is baloldali mint mindenki aki nem a fasiszta kormány faszát szopja szakmányban?

Előzmény: amimaki (91835)
kifli Creative Commons License 2021.11.28 0 0 91836

a telex az olyan, mint a népszabi volt, nem?:)

Előzmény: BZoltan (91830)
amimaki Creative Commons License 2021.11.28 0 0 91835

Mindjárt elhiszem neked, hogy a Telex a zobjektivmagyarfüggetlensajtó nonplusultrája. Ja, nem is. Kérlek, ne fárassz a hülyeségekkel itt, elég lett volna az utolsó mondatot leirnod. köszi.

Előzmény: BZoltan (91830)
amimaki Creative Commons License 2021.11.28 0 0 91834

Magyar borversenyt nyilván nem veszünk komolyan, se legjobb100bor kiadványt, se Vince-újság pontozását.

A nemzetköziekre nekem nincs rálátásom, mennyire kell nevezési dijat fizetni, mennyire önkéntes válogatás a mezőny, nem tudom, melyik nemzetközi versenyt lehet komolyan venni. Ezért kérdeztem :)

 

Totális megvezetésnek nem hivnám, mert odairták, h fizetett promóció. De valami ahhoz hasonló, nyilván, ahol az összes fajtája aranyérmes egy Vargabornak, és azokkal tarol, ott könnyű a piacot megvezetni :) De arra itt is kiváncsi lennék, mennyi van még a pincében ebből a bajnokborból, mennyire állnak érte sorba a kereskedők?

Előzmény: Hepci (91821)
Hepci Creative Commons License 2021.11.28 0 0 91833

A Mésziről írta itt valaki (talán Jóskabácsi), hogy igazából csóka.

Állítólag a ménesi kadarka (Balla Géza) is csóka.

Ittam itthon más kadarkát is, amiről nehéz elhinni, hogy kadarka, pl. az Ilyés Kúria nevű pincéé is ilyen, de Szentesinél is olyan klónok vannak, amikből sokkal sötétebb és koncentráltabb bort (is) lehet készíteni.

Előzmény: kovitom (91826)
kovitom Creative Commons License 2021.11.28 0 0 91832

Nekem is személyes kedvencem, a Kadarkánál jobban gyűjti a cukrot, és bármeddig a tőkén hagyható, az idén 21-es mustfokkal szüreteltem olyan 1,5 kg-os tőketerhelés mellett.

 

Előzmény: Hepci (91827)
kovitom Creative Commons License 2021.11.28 0 0 91831

Én régebben nem igazán szerettem a Kékfrankost, az a tudatlanságomból, képzetlenségemből fakadt. Ma már máshogy gondolom, amióta sikerült jobb alapanyagokhoz hozzájutnom, és készítek bort belőle. Alapvetően véleményem szerint a Kékfrankos magyarországi problémája többrétű, a nem megfelelő tőketerhelés megválasztása, korai szüreti időpont, nem megfelelő klónok mind eredményezhetik a gyengébb produktumot. Ezért lehet ritkán belefutni igazán jó kékfrankosba, de ha talál az ember, akkor meg dob egy hátast, hogy milyen jó. Az osztrákok kiszelektálták a jobb klónokat profi módon, míg nálunk sok helyen még mindig a nagy bogyójú, nagy fürtű, bőtermő, de gyengébb minőséget adó klónt termesztik, amiből egy tőkéről lejön egy diszperzites vödörnyi.

Előzmény: Hepci (91828)
BZoltan Creative Commons License 2021.11.28 0 0 91830

Csak szólok, hogy ez a cikk nem az indexen jelent meg, hanem a telexen :)  A különbség jelentős. Az előbbin közpénzből írnak kamu interjúkat a Gazda MalacerseLyével, a másik pedig az olvasók előfizetéséből is sajnos ilyen PR cikkekből csinálnak szabad sajtót.

 

Komolyra fordítva... igen, a jó bornak is kell a cégér.

Előzmény: amimaki (91818)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!