Keresés

Részletes keresés

turablog Creative Commons License 2019.08.30 0 0 719
Ma már félig automatikusan lement a frissítés mindhárom országra, új fájlok ha minden jól megy, akkor a jövő héten :)
Előzmény: turablog (717)
alnibell Creative Commons License 2019.08.30 0 0 718

Hiába no, van, akinek a nyugalom sem jó, hát játszik.

Nincs ugyan semmi értelme, de egy provokátornál ez nem szempont, teszi a dolgát.

Ma - többek között - éppen ezt veszítette el:

 

"Én nagy tapasztalatú adatbázis vagok, sok évtizednyi tapasztalattal, és úgy vélem a megoldásod nem viszi előre a nyilvántartás ürügyét, sem megvalósítási sem technikai fejlemények ügyében sem releváns módosításokat használsz, ezért nem vagyok hajandó gene"

Visszaadom neki, hátha keresi. 

Mr. Csökött Agy nem tudja felfogni, hogy ez, az ilyesmik nem jelennek meg ott, ahová szánja őket, mindenesetre úgy tűnik, bosszantja, hogy nincs zajongás, hát próbálkozik.

T. Moderátor, egy újabb feladat. De mielőtt törlöd ezt is, gondold át, ki képvisel itt normalitást és ki nem?

turablog Creative Commons License 2019.08.21 0 0 717
Ausztria is kint van, frissítések a hét végén várhatók.
Előzmény: turablog (716)
turablog Creative Commons License 2019.08.20 0 0 716
Magyarország és Szlovákia frissült, Ausztria lesz a következő, de csak holnap.
Előzmény: turablog (712)
_ZE Creative Commons License 2019.08.19 0 0 715

Szerintem is sokminden jó lenne... A vilyapontgrinponthu-n, ahonnam korábban töltöttem a térképeket, egy jó ideje már nincs friss osmand térkép, ha ez a forrás "beáll" és folyamatosan frissülni fog, az már előrelépés lesz.

Előzmény: vjano (713)
osm Creative Commons License 2019.08.19 0 0 714
Előzmény: vjano (713)
vjano Creative Commons License 2019.08.19 0 0 713

...garmin is jó lenne...:-)

Előzmény: turablog (712)
turablog Creative Commons License 2019.08.19 0 0 712
Egyelőre kézzel, ~hetente frissülő, saját "gyártású" OSMAnd térképek: https://osm.turablog.info/
annyi baj legyen Creative Commons License 2019.08.14 0 0 711

Nem gráf, hálózat, és átkötés!!!

:D:D:D:D

 

"Egységes túraút nyilvántartás? Ugyan már, ki a fenét érdekel! Nem is tartozik a GIS kérdéskörébe. "

 

De, az odatartozik. Amit te csináltál? Na, az nem tartozik oda.

Előzmény: alnibell (710)
alnibell Creative Commons License 2019.08.14 0 0 710

Ez a topic ugye a GIS kérdéskörével (is) hivatott foglalkozni. A témát meg az itt is aktív egyik topictárs vetette föl a TuHu fórumán. És hát ...

 

De semmi gond. Tiétek a terep.

Megvitathatjátok a gráf élek csúcsán lévő normalizált semmi viselkedését a fórumon bekövetkező változás hatására, ahogy az eddig történt.

 

Egységes túraút nyilvántartás? Ugyan már, ki a fenét érdekel! Nem is tartozik a GIS kérdéskörébe.

Előzmény: turablog (709)
turablog Creative Commons License 2019.08.14 0 0 709
Tehát egyértelműen a tuhu fórumáról hoztad ide a témát.

Ja, a "magyarfoci" nevű pénzmosoda célú bohóckodás az emberek legértelmesebb részét elég régóta hidegen hagyja, a személyeskedés meg pláne. Persze van, aki a szakmai kritikát is személyes sértésnek veszi, de az meg legyen az ő baja...
Előzmény: alnibell (708)
alnibell Creative Commons License 2019.08.13 0 0 708

Ne fenyegess! 

A Fradi mai súlyos veresége miatti frusztráltságod meg vezesd le magadon!

 

Ja, míg el nem felejtem, így került ide a téma: https://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=151308473&t=9219453

 

(Ezt is lehet törölni!)

Előzmény: _ZE (705)
annyi baj legyen Creative Commons License 2019.08.13 0 0 707

Mert ő alnibell :)
Neki ez ilyen szociális élet, mégis csak emberek közt van, stb.

_ZE Creative Commons License 2019.08.13 0 0 706

De ha megtiltotta, akkor miért tolja folyton...? Pláne az után, hogy hónapokkal ezelőtt már elengedte a dolgot? időhurokba került? Vagy csak a napi Cavinton-t felejti el bevenni néhanapján...? :-)

Előzmény: annyi baj legyen (699)
_ZE Creative Commons License 2019.08.13 0 0 705

Te sem panaszkodhatsz a "jól irányzott" bebüfögéseddel, de ilyenból van jól irányzott tiltás is - volt már harcias olvtárs, akit ilyetén módon tett helyre az illetékes moderátor... És ugye az egész szófosás onnan indult, hogy bár hónapokkal ezelőtt elengedted a béerbigyót, annak ellenére a tuhuról történt khm. távozásod után ide áthoztad az ottani vitát. No ilyesmiért is osztottak már errefelé pihenőidőt, akár hosszabbat is.

 

Előzmény: alnibell (704)
alnibell Creative Commons License 2019.08.13 0 0 704

Hát csak előjött a szebbik, a nyíltabb éned.
Gratulálok a szofisztikált, a rendkívüli bölcsességre és megfontoltságra utaló, súlyosan komoly mondanivalójú hozzászólásodhoz! Nehéz lenne überelni.

Előzmény: _ZE (701)
_ZE Creative Commons License 2019.08.13 0 0 703

"Hiába emlegettek új táblákat, módosult adatszerkezetet, járhatatlan út." - Akkor de facto a tuhu ennek a feladatnak a teljes körű megoldására de facto alkalmatlan.

Előzmény: alnibell (696)
_ZE Creative Commons License 2019.08.13 0 0 702

Nem kell olvasni, hogy meg vagy sértődve: elég a kommunikációdat figyelni, arról ordít, hogy egy sértődött alak vagy, aki szerint mindenki hülye, (csak ő a helikopter), és dafke megtiltja bárkinek, hogy az övéhez hasonló baromság jusson az eszébe.

 

A "Hónapokkal ezelőtt lemondtam róla." akkor lenne igaz, ha nem hoztad volna ide is a szarodat, már bocsánat. Annak, hogy az "öt kódmező" még megvan, n+1 oka lehet: a tuhu-ról el tudom képzelni azt, hogy "select *" kimenete megy egy tömbbe, ahol nagyon nem mindegy, hogy a táblának hány oszlopa van. Mondjuk az ilyen kódot dettó automatikusan visszadobtam akár oktatásról, akár code review-ról volt szó.

Hogy ki találta ki ezeket a mezőket az adott táblában és miért, az jó kérdés, nekem úgy tűnik, hogy azért ott sem volt 100%-ban rendben minden a normalizálás témakörében...

Előzmény: alnibell (698)
_ZE Creative Commons License 2019.08.13 0 0 701

Fölösleges volt "megtiltanod", ugyanis értelmes junior fejlesztő sem csinálna ekkora ortopéd baromságot, amit te összekókányoltál, akkora szakmai tulok, amekkora te vagy, meg szerintem évszázadonként ha egy születik, akkor sokat mondok, úgyhogy arra sincs esély, hogy valaki hozzád hasonló szakmai nulla nekiálljopn lemásolni a baromságodat.

Előzmény: alnibell (700)
alnibell Creative Commons License 2019.08.13 0 0 700

Ragozd csak!

Úgy van, megtiltottam a felvázolt és azzal konform módon történő megvalósítást. Ezt csak én tehettem meg. Meg volt hozzá az indokom és az alapom.

 

Az meg tapasztalat, ha valamivel türelmesen, kellő figyelemmel, viszonylag hosszú időn át kellene foglalkozni, arra nincs vállalkozó. 

Az általános szemlélet az, hogy azonnal szeretné látni a munkája eredményét a közreműködő. Ez volt az egyik indítéka az ún. új raszteres forszírozásának. Hogy eközben más munkája az értetlenség és az érdektelenség folytán sérül, ugyan kit érdekel?

Előzmény: annyi baj legyen (699)
annyi baj legyen Creative Commons License 2019.08.13 0 0 699

Biztos az emtéesz le akarja nyúlni az ötletedet, és lefizette a tuhut érte, pedig te MEGTILTOTTAD, hogy bárki felhasználja, vagy hasonló kódolást készítsen :)

 

Vagy az is lehet, hogy a tuhu jelenleg olyan hely, ha ledobsz a sarokba egy adag lomot, évek múlva is ott hentereg.

 

Mindkettőre van esély, no,de melyik a valószinűbb ?

Előzmény: alnibell (698)
alnibell Creative Commons License 2019.08.13 0 0 698

"... meg vagy sértődve, hogy senki nem akarja használni :)"

 

Ugyan, hol olvastál tőlem ezt takaró szöveget?

Ez ugyanolyan vagdalkozás, mint a túraút kezelő integrálása a vonalas objektumok táblájába.

 

Hónapokkal ezelőtt lemondtam róla. Nem azért, mert senki nem használja. A miért olvasható a megfelelő helyen.

S mily érdekes, az öt kódmező még mindig létezik.

 

Előzmény: annyi baj legyen (695)
annyi baj legyen Creative Commons License 2019.08.13 0 0 697

Hú, de kemény valaki :D

Előzmény: alnibell (696)
alnibell Creative Commons License 2019.08.13 0 0 696

Elég!

Úgy tűnik, képtelen vagy felfogni vagy ha igen, akkor meg szándékosan nem veszed figyelembe, hogy a javaslat közreadásakor semmi esély nem volt arra, hogy a meglévő adatszerkezet módosítását eredményesen kezdeményezzem.
Ez a helyzet ma is.

Hiába emlegettek új táblákat, módosult adatszerkezetet, járhatatlan út.

Ami meg a jól irányzottat illeti, ha a közelemben lennél, már megkaptad volna.

Előzmény: turablog (694)
annyi baj legyen Creative Commons License 2019.08.13 0 0 695

Fordítsunk alnibellről magyarra:

 

Az elképzelésed olyan sok-sok éves specifikáción alapul, amiről nem csak azt nem tudod,  hogy bővült-e, hanem még azt sem, hogy érvényes-e egyáltalán. A technikai megvalósítása szakmailag tré az adatok tárolása miatt, a bővíthetősége, pont az elcseszett adattárolás miatt csak kókányolással lehet.  Ennek ellenére meg vagy sértődve, hogy senki nem akarja használni :)

Előzmény: alnibell (692)
turablog Creative Commons License 2019.08.13 0 0 694
Az adott táblába nulla darab mező kell, egy másik táblánál kell mondjuk három: vonal_id, jelkod, karbantarto_id, egy plusz táblába meg mehetnek a karbantartó szervezetek adatai - utàna csak jól irányzott :-) select-ek kérdése az egész.
Ja, ezzel az öt darabos korlát kuka, a rögzíthető jelzésképek számára vonatkozó korlát kuka (az igazán szép megoldásban a jelkod helyett szín és jelalak_id mezők vannak, ez utóbbival kapcsolva a jelalakot ténylegesen megadó táblához)...
Előzmény: alnibell (692)
alnibell Creative Commons License 2019.08.13 0 0 693

Mi több, ha esik az eső, a poncsót veszem föl.

 

Előzmény: turablog (691)
alnibell Creative Commons License 2019.08.13 0 0 692

Vigyázz, lehúz a mocsár!

 

Tudtam és le is írtam, hogy mindenre lehetséges eset kezelésére nem alkalmas a választott módszer.

Így fogalmaztam a BRYGO ismertetőjében:

 

"Ahhoz, hogy minden lehetséges színű és jelalakú út megkülönböztethetően leírható legyen, öt mező nem elégséges, elsősorban a többszörös fonódások miatt. Viszont, igazodva a MTSZ ajánlott kódrendszeréhez, ahhoz elég, hogy a MTSZ és a megyei szervezetei által kezelt utak egyedileg kódolhatók legyenek."

 

Rosszindulattal fűszerezett primitívség kell ahhoz, hogy ez mint új negatív észrevétel az utóbbi pár napban terítékre kerüljön.

Az kiderült, hogy ez viszont megvan.

 

Előzmény: annyi baj legyen (690)
turablog Creative Commons License 2019.08.13 0 0 691
Te tényleg marhára nem fogod a relációs adatmodellek alapjait. Sem. Ha kiderül, hogy pl. a kerékpáros utakat is kezelni kell, akkor újabb mezőt veszel fel?
Előzmény: alnibell (689)
annyi baj legyen Creative Commons License 2019.08.13 0 0 690

:D:D:D:D:D

Bár, ha megkérdezném, hogyan jött ki ez a szám, akkor ugye ismét csak terelnél, igaz?
Vagy mégis megkérdezem: hány darab, és melyik túrautak esnek a maradék 0.05%-ba?

"Te még valószínűleg az iskolapadot koptattad, amikor egy vállalati osztály szerződéses és pénzügyi állományai már egy relációs adatbázisba voltak szervezve. "

 

 

Ez nagyon releváns információ volt ismét :D

 

"Ti itt azon rugóztatok, hogy nem tudom, mi a különbség az adatbázis és az adattábla között? "

 

De hát ha egyszer nem tudtad :)

Előzmény: alnibell (689)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!