Keresés

Részletes keresés

hartmano Creative Commons License 2012.06.14 0 0 13377

"concept art" tehát nem is annyira illusztráció,inkább elképzelést tükröző festmény vagy rajz ,de a célja inkább az,hogy később erre építve alkossák meg a 3d modelleket illetve más konkrét grafikai elemeket,amelyek már aktív részei a kész alkotásnak.

hartmano Creative Commons License 2012.06.14 0 0 13376

A "concept art" tudtommal egyfajta illusztráció játékprogramokhoz,de szerintem filmekhez is készíenek ilyeneket. Gyakorlatilag vázlatokhoz hasonlóak,de annál kidolgozottabbak .

 

Volt itt egy kérdés a fátyol stb megfestéséhez mi az ajánlott. A transzparens színekkel érdemes dolgozni ,de technika függő is a dolog. 

peear Creative Commons License 2012.06.13 0 0 13374

jut eszembe ! van valami " concept art " amit én se tudok , hogy micsoda . Azt szűrtem le hogy valami kiragadott részletekkel próbál valami " mellbevágó" dolgot mutatni .

micikének igaza van , bonyolultabb ez ennél !

peear Creative Commons License 2012.06.13 0 0 13373

Ki az a lajbá , nem ismerem !

 

micikének igaza van jó , lenne tudni milyen műfajban utazunk , persze ezt a kérdést feltevőnek kéne tudni !

Tehát mi a koncepció !?

Előzmény: Törölt nick (13372)
mincicske Creative Commons License 2012.06.13 0 0 13371

- hozza tennek még egy példát  a dologhoz..:

 

-ha egy párt, kampanyt reklamozo ("önigazolo") plakatszeruséget  rendel meg nálam,  akkor, ehhez kötöm  a szerkesztést,  figyelembe véve  a célközönseg  "befogado kepességét" ...:)

 

-ha egy iskolaba  ,  valmi  iró  artzképét  kérik,  szintén a kornyezet  befogado kepessege  a fontos,  ugy mint  méret, technika, környezetbe  beillesztes, lehet  ezen rágodni,  lényeg az hogy kerülöm  a felesleges "adagolást" (egy  ovoda  jatszotermebe  nem illik  Benedek  Elek,   meterszer  meteres  , aranyramas  olajportreja, maximum az elöcsarnokba,  diszterembe..)

 

na , en ennyit tudok  ezekröl  a dogokrol...:)))

mincicske Creative Commons License 2012.06.13 0 0 13370

-nakkor vegyuk szepen sorjába,  nem lecsó ez..:

- elöbbcör is  latom  "kivel"  van dolgom,  ergo  döccenes mentes  a dialogus ..:))

 

-másoccor , (de megiscsak  elöbbcör),  a "fegyvert nyujtó hun  dalia"  abrazolas  müfajja nem volt tisztazva !!!?

 

(plakát ?,  illusztracio ?  fantassy akármi ?  hagyomanyos jateka a formavilagnak..??)  -

 

-mert  a  háttérben dolgozo "koncepcio" (amit lehetne  elkepzelesnek forditani,

sokkal átfogobb,  absztraktabb fogalom, mintsem igy  leegyszerusiteni,) 

-koncepcio  lehet  adott (meghatarozott),  vagy saját, vagy altalanos,  stb..mittomén :)

 

ezért, nem ártana tisztazni, hogy ebben az ‼gyben,  .. mi is a kérdés ?DD

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

peear Creative Commons License 2012.06.13 0 0 13369

 

 

vagy pl ezek

 

peear Creative Commons License 2012.06.13 0 0 13368

Gondolom úgy értetted ,  koncepció =  mint  saját elképzelés , mondanivaló

 

Pl. A kard , és a göcsörtös " fából faragott"  , napszítta   kardot  tartó kéz legyen éles , élethű , és a harcos , - rövidülésben - elmosódott , csak jelezve a ruhát , az alakot , hogy ez csak a távoli mult.

 

- vagy ,pl :  a kardot nyújtó harcos ,  a a mai világ atribútomaival a hátárben , pl ( üvegfalak , plazak , irodaváros)  mint egy mozgósító " FEGYVERBE !! plakát , akár fel is írva rá .

 

Nehéz a koncepcózus képeknél teljesen eredeti ötlettel előállni , - főleg úgy hogy ne legyen nagyon nyögvenyelős , szájbarágós .

Még ha nem akar másolni az ember akkor is beugrik valami előkép ( Pl a Berény kép )

Én pl . nem másolom le a képeket , de szívesen " lekoppintok"  egy fejtartást , egy kézmozdulatot stb .-  ami tetszik , és aztán használom , kicsit máshogy .

 

 

 

 

 

 

mincicske Creative Commons License 2012.06.13 0 0 13367

p.s.:  a  "szokás szerint pasztellel"  megjegyzes  kicsit zavart okozott, 

"pasztellel" mint  kedvenc eszköz ? mint a tematika szokványos eszköze ? egyaltalan milyen pasztell, zsirkreta vagy porpasztell..? ha már szó esett rola ..

mincicske Creative Commons License 2012.06.13 0 0 13366

- sárkánykard, dacára a ténynek,  hogy a téma abszolute  nem erdekel,

technikailag, a feledatot erdekesnek tartom, 

"skurzal" (röviditésel) en is foglalkoztam, lokikai jateknak is megteszi.

 

szerintem, meg lehet csinalni simán fantáziabol  ...

de (vagy) lehet kesziteni "modellt" pl.  egy  egy szembe elhelyezett hosszabb tárgyrol ami azt a fegyvert szimbolizalna  (harci szekerce, kardmarkolat),  fotozassal..

 

- ez távorol sem egy "tanács",  csak  ugy  eljatszadoztam a gondolattal :)

burzumswords Creative Commons License 2012.06.13 0 0 13365

Sziasztok!

Nemrég regeltem ide. örülök, hogy találtam ilyen fórumot :) Van köztetek olyan aki saját koncepció alapján szokott készíteni munkát? Tehát no másolás :) Egy Hun vagy Magyar harcost szeretnék készíteni melyben a szemlélő felé nyújtja fegyverét, egy óriási rövidüléssel. Szokás szerint pasztellel készíteném 61x43-as méretben. Történelmi vonatkozásokkal rendelkezem a viseletekkel és fegyverzettel kapcsolatban, de ha tudnátok esetleg néhány instrukciót adni, mire érdemes figyelni illetve mik a tapasztalatok azt nagyon szívesen venném! Köszönöm!

mincicske Creative Commons License 2012.06.12 0 0 13364

- nagyon  jó  a "mozdulat" van dinamikája  a kepnek, szinek  is hozzáilloen "peckesek" ...egyszóval,  "elmegy.."  (szódavizzel... :))))

 

olajpasztell ???  ..laibára  gyanakodnék

de biztos  vagyok  benne hogy ö  nem nagyolná el ennyire  a kezeket..

peear Creative Commons License 2012.06.12 0 0 13363

 

 

Eine kleine Nachtmusik..

 

 

 

mincicske Creative Commons License 2012.06.11 0 0 13362

- öszintén szólva  szégyellem is kicsit ezta firkálmányt, (megigigrtem magamnak hogy újra rajzolom :)) de egyszeruen  semmi más mostani rajzom nem volt ..(ez közelmultból..)

 

mincicske Creative Commons License 2012.06.08 0 0 13360

- hogy milyen csodásan müködik az emberi intuició, ara  tanuság  Phrain, rolam keszitett rajza.

- az igaz hogy fikarcnyit sem hasonlit az én fizkai valómhoz de az engem  jellemzö machiavellisztikus vonasok tökeletesen  megjelennek  az artzképen,

nevezhtnénk  egy sikeres "lélekábrázolasnak"  is a müvet,  hasonlitsatok össze ti is az igazi  machiavelli portréjával ...(?).. :))))))))))))))))))

 

 

mincicske Creative Commons License 2012.06.07 0 0 13358

 médium témahoz hozza tenném:

nagyon régi technika, flamandoknál mühely titoknak szamitott az összetétele, kiskanályit nyomok  ki a palettara, húzok kis adagot a kivalasztott festekhez, keverem, esetleg még adagolom.

- vannak akik cseppnyi damar  vagy copal firnajszt tesznek a "melanzs"hoz (keverék)hez

- én inkabb damart tettem hozza mert lassabban szárad, ad lehetöseget a korrigalasra.

- ezt azert alkalamzzák mert igy kap egy bizonyos fényt a festett felület, még a végsö  vernis (firnajszolas) elött (is).

Rubóczki Béla Creative Commons License 2012.06.06 0 0 13357

Akkor ezt hogy értsem : " -  itt nalunk, a restaurálást 3  evben tanitják"  meg a nickedhez is a cél az egyetemre bejutás .

Előzmény: mincicske (13356)
mincicske Creative Commons License 2012.06.06 0 0 13356

-Rubodszcky, semmi közom az egyetemhez (ha erre tzéloztal), lehet  hogy te sem tanulnál sok hasznosat egy egyetemen,  nagy szerencse, ha egy ilyen "intézményben" valoban kifog az ember egy igazi "iranymutato" tanart,  legtobben csak a fizetesert produkalnak valamit  immel,ámmal..

mugheb Creative Commons License 2012.06.06 0 0 13355

Szelíd visszavágás?

Amúgy a Rubljov-féle képen, meg ha jól láttam, nálad is, milyen lazúrtechnika van alkalmazva? Brilliáns az az áttűnés hátul, az hogy?

Előzmény: Rubóczki Béla (13354)
Rubóczki Béla Creative Commons License 2012.06.06 0 0 13354

Dejóvolna egyszer bejutni az egyetembe. Hogy én is ilyen sokat tudjak :)

Előzmény: mincicske (13353)
mincicske Creative Commons License 2012.06.06 0 0 13353

-  a medium celja, a drááága, tömény, olajfesték  sporlása, (alapanyaga méhviasz, stb.)

 a medium nem valtoztat az eredeti festek szinén , egyszeruen egymasba keverjük a kettöt, a palletan, szüksegszeruen higitjuk,  vagy nem,  ki kell kiserletezni tetszes szerint...

 

Tikett Creative Commons License 2012.06.06 0 0 13352

Légyszíves mondd el nekem, hogyan kell használni? egyelőre az állaga miatt nem szimpatikus, de legyen már az, légyszi....!!

Előzmény: mincicske (13351)
mincicske Creative Commons License 2012.06.06 0 0 13351

- mit nem adnék én azért a vacak médiumért...:))) selyemfestésröl hallottam de még olyan valakit sem ismerek aki  ismer valakit aki ért hozzá !

Tikett Creative Commons License 2012.06.05 0 0 13350

Rám tukmáltak egy mediumot, de fogalmam sincs, hogyan kell ezt a trugyit használni. Medium D'Empatement Impasto medium" Satina- Satin./ Huile oil/ Lefranc termék/ Sűrű krémszínű paszta.

Szakmai tanácsot szeretnék kérni: selyem áttetsző ruhát, hogyan lehet szépen megfesteni. először megfestem a portrét-száradás, majd az áttetsző anyag. lazúrosan......vagy a test festésével együtt....mi a véleményetek?

Tikett Creative Commons License 2012.06.05 0 0 13349

Hát tudod, én is szentszégtörésnek éreztem, úgy hogy most már le is mondok Lakitelekről és köszi. 

Előzmény: mincicske (13345)
mincicske Creative Commons License 2012.06.05 0 0 13348

- még  hozzatennem  hogy eza most mutatott (valszeg eredeti  kepecske) ,

hihetetlenul  "modern" megoldast szugerál a háttere legalabbis,  olyan  vasarelyis  DDD

mincicske Creative Commons License 2012.06.05 0 0 13347

-na igen, éppen  Maxim Gorkijtol (polgari neve peskov) olvastam nagyon, nagyon érdekes részleteket a korabeli (Moszkva környekbeli) ikonfestö muhelyek életéröl, 

-A.Rubliovrol  is irt egyik regényeben, 

érdemes tudni Maxim Gorkijrol  hogy ö maga is dolgozott ilyen muhelyben

és egyaltalan  nem volt aza vérbeli "proletar forradalmar" ertelmisegi , amiként (sajnos) a vilag  megismerte !

Rubóczki Béla Creative Commons License 2012.06.05 0 0 13346

Egyéninek nagyon is egyéni , mert 1408 ban már megfestette Rubljov nem is kicsiben 314cm x 220cm méretben :

ez alapján méreteztem az arányokat . És érdekessségképpen amit 1410-11 ben festett sokkal kisebben 18x25 cm , arról lestem ki a részleteket :

 

LEhet utána kéne nyomoznom van-e közöm a Rybotyczei lengyel ikonfestő műhelyhez.

a modernizálás és a piacképesítés nemigen volt arra a korra jellemző . rendesen a reneszánsz előtti idő volt még akkor . Főleg akkortájt Moszkva táján...

Előzmény: mincicske (13345)
mincicske Creative Commons License 2012.06.05 0 0 13345

naszal, elöbb leszámolok  Rubodczkyval,  majd következik Tikett...

 

a szóbanforgo ikon szerkeszteseben (nem beszelunk itt alapanyagokrol) az volt nekem furcsa hogy az elipszisben elhelyezett rombuszn nekem kicsit  egy "modernizalt" ikon képzetét keltette, valamiféle "piacképes,aktualizalt, egyéni" megoldasra gyanakodtam de majd utana nézek ennek is...

 

Tikett...:  hogy  katolikus, ergo  nem óhitü ortodox (felszentelt)tisztaéletü pravoszláv egyénnek  ikont  festeni  =szentségtöressel,  ez tök igaz !!!! 

(legalabbis csökkent erteku  a munkaja... :))

 

-persze lehet  probalkozni... europai  allatkertekben szenzacioként hatott azoknak a majmoknak az esete amelyek emberhez hasonlo  mozdulatokkal  ,"festettek" ...:)))

 

 

 

 

Tikett Creative Commons License 2012.06.04 0 0 13344

A feltett képek alapján, ugye ez nem látszik, hogy milyen komoly alapozás előkészítés van mögötte. ne haragudj, inkább gratulálnom kellene. Most néztem, hogy hol tanítják ezt a technikát. Igaz tőlem minden messze, de Lakitelket még bevállalnám.

Neked mi a vélemenyed arról, ha nem egy katolikus vallású kezd bele az ikonfestészetbe?

Én a magam részéről úgy gondolom, hogy nem!

 

Előzmény: Rubóczki Béla (13343)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!