Keresés

Részletes keresés

Noxin Creative Commons License 2016.05.01 0 0 15537

Az élességállítógyűrű anyaga engem a Werra-ra emlékeztet...

Előzmény: Ronai_Peter** (15536)
Ronai_Peter** Creative Commons License 2016.05.01 0 0 15536

Sziasztok Topiklakók!

 

Csak félig off :-)

 

Ez vajon milyen bajonett + m42 ?? menetes csati lehet ???

Lövésem sincs...

 

 

Köszi,

Péter

TGaborZ Creative Commons License 2016.05.01 0 0 15535

Sziasztok! :)

 

Vettem bolhapiacon egy M42-es Mirage Auto Reflex 135/2.8-at. 10 Euro volt, gondoltam, ha aztán kidobom, akkor se veszítek sokat... :)))

 

Még nem sokat próbálgattam, nyitott rekesznél közel sincs pengeéles képe, viszont ami a színvisszaadást és tónust illeti... hát, meg vagyok lepve. Alig kell valamit is korrigálni utólag! Szerintem portréra fogom még tesztelgetni.

bmwr12 Creative Commons License 2016.05.01 0 0 15533

A Pancolar más árfekvés.

Előzmény: Noxin (15532)
Noxin Creative Commons License 2016.05.01 0 0 15532

Igazság szerint a gyári Pentaconos dobozok és a használatlan állapot ami élményszámba megy :-)

Az obi 1,8/50 Pancolar electric A/M kapcsolóval. Sajnos a gépnek nincs meg a doboza...

bmwr12 Creative Commons License 2016.05.01 0 0 15531

Ja, a gépváz kb. 4-6 e.ft. + a keresők. Az obi kb. 5-7e. ft.

Előzmény: bmwr12 (15530)
bmwr12 Creative Commons License 2016.05.01 0 0 15530

Szia!

A 3-as VLC a legjobb a VLC-k közül, az összes a típus tükrön méri a fényt, a 3-as a filmtovábbításban a legjobb.

A saját "electric" (érintkezős) obijaival kitűnően működik amennyiben az obik csúszóérintkezője még használható állapotú. A sima M42-es obikkal körülményes használni mert a rekeszt nem lehet beugrasztani az előnézethez ha nem A-M átkapcsolósok.

Szóval ha minden klappol, akkor élmény.

A közgyűrűk kizárólag ehhez a sorozathoz köthetők, áruk jelentéktelen. Soós-nál 1-2 e. ft.

A mattüvegek közül az elválóékes a kincs! Ezek sem képviselnek számszerűleg nagy értéket, 1-2e. ft.

A betekintő akna, vagy prizma jó ha van a gépvázhoz.

Kihuzatot nem adunk el...

Előzmény: Noxin (15529)
Noxin Creative Commons License 2016.04.30 0 0 15529

No, hozzámkerült apósom régi fotóscucca, szeretnék egy kis árazást.
Pentacon dobozos cuccok:
kábeles közgyűrű a kihuzathoz
kétdarabos jelátvivős közgyűrű
VLC3+1,8/50mm (ezen még gondolkozom) + prizma (ezek doboz nélkül)
hozzá dobozos mattüvegek + sima felülről benézős kereső 
kihuzat + makrosin (talán ezt is jobb lenne megtartani)
  

p_fifty Creative Commons License 2016.04.22 0 0 15528

Néha manuálissal is sikerül.

 

 

Bár ez nem m42-es, hanem PK bajonettes auto chinon 135/2,8 volt.

Előzmény: Jahno (15523)
Jahno Creative Commons License 2016.04.22 0 0 15527

Nem is akart nagyon elkavarni a mikrofon síkjától. Így élességem sokszor lett volna,  csak záridővel nem bírtam. Bár itt is látszik, hogy szívtál a zaj miatt rendesen, de még kezelhető mértékben. Trombitás meg leguggolt, odébblépett, felállt. Aztán próbálhattam betekerni.

Előzmény: Noxin (15526)
Noxin Creative Commons License 2016.04.22 0 0 15526

Jenő egy Tamron Adaptall 3,8-4/70-210 végállásában :-)

természetesen kézi élességállítással A7 vázon

Zoltán Dékány Creative Commons License 2016.04.22 0 0 15525

Az nincs ra sajna! (kacsint)

Előzmény: Rőth Sándor (15521)
bmwr12 Creative Commons License 2016.04.22 0 1 15524

Talán mert nem éltél együtt a zenéjével:D

Előzmény: Jahno (15523)
Jahno Creative Commons License 2016.04.21 0 0 15523

Próbáltam manuálissal, de mindig belemozdult:

 

Előzmény: bmwr12 (15522)
bmwr12 Creative Commons License 2016.04.21 0 1 15522

Inkább fotóznátok számolgatás helyett!

f=35m/m mosoly...

Rőth Sándor Creative Commons License 2016.04.21 0 0 15521

Aha! ...es erre mi az algoritmus?  16<18, 45<55 ? mosoly

Előzmény: Zoltán Dékány (15520)
Zoltán Dékány Creative Commons License 2016.04.21 0 0 15520

Meg egy gondolat: A szamok nincsenek a retinamba egve, de pld. mikor a megszokott 18-55 helyett kezbe vettem egy 16-45-ot, rogton ereztem, hogy ez egy masik obi. Es, mindket vegen!

Előzmény: Rőth Sándor (15518)
Zoltán Dékány Creative Commons License 2016.04.21 0 0 15519

Ez igaz. Viszont attol meg ertelme van szamolgatni, vagy ha ugy tetszik tisztaban lenni azzal, hogy nem biztos azt kapod, amire szamitasz mas korulmenyek kozott az adott obival.

 

Ezek a fotosok zomenek trivialis dolgok, de nem biztos, hogy mindenkinek!

Előzmény: Rőth Sándor (15518)
Rőth Sándor Creative Commons License 2016.04.21 0 0 15518

Noxin azt probalta elmagyarazni, ha nincs beleegve a retinadba az a kep, az a perspektiva, amit adott gyujtotavolsag kisfilmen, vagy full-frame erzelon jelent, akkor hiaba szamolgatsz, csak szamokat kapsz, nem tudod mihez viszonyitani, nem jelenik meg elotted az a kep, amit ismerned kene, hogy ertelmet nyerjen a szamolas. 

Előzmény: Zoltán Dékány (15513)
Rőth Sándor Creative Commons License 2016.04.21 0 0 15517

A valtoztathato gyujtotavolsagu objektivedet 50 millimeteres allasba tekered, belenezel a gepedbe, es eled tarul az a kep, amit egy 50 millimetres objektiv mutat. Nem kell szamolni semmit. 

Előzmény: Zoltán Dékány (15516)
Zoltán Dékány Creative Commons License 2016.04.21 0 0 15516

Mit allitok es mi repul hol?

Nem pontosan ertem, amit irtal!

Előzmény: Rőth Sándor (15515)
Rőth Sándor Creative Commons License 2016.04.21 0 0 15515

Beallitod a variodat 50 mm-re, belenezel, es ott repul a kismadar...

Előzmény: Zoltán Dékány (15513)
Jahno Creative Commons License 2016.04.21 0 0 15514

És tán felfogja, hogy ugyanolyan optikával miért kell máshova állni, hogy az egész alak beleférjen, ahogy a jóval előtte álló FF vázas kollégának.

Előzmény: Zoltán Dékány (15513)
Zoltán Dékány Creative Commons License 2016.04.21 0 0 15513

Szerintem azert van ertelme a crop-os szamolgatasnak, mert tipustol-erzekelotol fuggoen az 50 mm nem ugyanazt jelenti! Es, vehetsz full frame digitalisat is! 

Előzmény: Noxin (15511)
monyesz Creative Commons License 2016.04.20 0 0 15512

Csak az analóg gép nem használata legtöbbször a legalapvetőbb ismeretek hiányával is párosul, mert mindenki rábízza magát az elektronikára. Ezt nem tartom jónak.

Igaz, meg lehet lenni nélküle, aki meg mélyebben akarja megismerni a dolgokat, az utána tud nézni.

Előzmény: In Lak'ech (15510)
Noxin Creative Commons License 2016.04.20 0 0 15511

Szóval amikor azt írtam hogy annak a generációnak fogalma sincs a filmes fotózásról, az nyilván nem lenéző, megrovó megfogalmazása vagy kategorikus tényként történő kijelentése volt a dolognak.
Attól hogy van néhány fiatal fotós aki tudja és használja is, na ettől még a többi 99,9%-ra igaz az állítás. 
Az alapkérdés arról szólt hogy mi értelme a cropos számolgatásnak, mikor a fent említett többségnek nincs viszonyítási alapja hozzá (és ők egyre többen lesznek).

 

In Lak'ech Creative Commons License 2016.04.20 0 0 15510

Azt tényleg hozzátehetted volna, hogy tisztelet a kivételnek. Mindemellett azt is az igazsághoz tartozik, hogy egyáltalán nem szégyen az, hogy valaki nem használt analóg gépet. Nem lesz valaki nagyobb "tudós" attól, hogy még használt logarlécet, attól, aki már csak a grafikus számológépet ismeri.

Sajnos az is divattá fog válni, hogy az okostelefon felváltja a fényképezőgépet. Nem kívánva részletezni a mobilkamerák hátrányát (mindenki tisztában van vele), az én első digitális gépem egy 1,1 megapixeles Fuji gép volt. A mai okostelefonokban ha nincs 12 megapixel, akkor a tini már szégyenli elővenni társaságban.

Előzmény: Noxin (15507)
Primary92 Creative Commons License 2016.04.20 0 0 15509

Kikérem magamnak, mint 90 után született. Előbb fotóztam filmes géppel, mint egyáltalán digitálissal. Szerettem előhívni is őket. Azóta meg már a mostani a 4. full frame gépem.

Előzmény: Noxin (15507)
Zoltán Dékány Creative Commons License 2016.04.20 0 0 15508

Ez a dolgok rendje, ahogy a technika fejlodik.

Elobb-utobb el jon majd az a generacio is, akik soha nem ultek es nem is fognak benzines autoban ulni.

Előzmény: Noxin (15507)
Noxin Creative Commons License 2016.04.19 0 0 15507

Felnőtt egy generáció akik nem fogtak filmes gépet a kezükbe, 90 után születtek és már 25 évesek :-)
Nem érdekli őket a papa súlyos szettje amikor egy zsebrerakható kompakttal is fotózhatnak. Ha továbblépnek akkor APS-C vázzal folytatják.
És akkor előkerül a papa holmija és a kérdés hogy mivel szorozzak...
Semmivel, rakd fel és használd, az 50-es alapobi pont olyan lesz mint a 18-55 kitobi vége :-)

Előzmény: Zozzantoz (15505)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!