Töltsd le az nvidia-tol a pdf-et, ami a leírást tartalmazza. Nagyon sok hasznos opció van benne leírva, nem is gondoltam volna, hogy mennyi opciót raktak a driverbe.
Meg valahol láttam egy linuxos nvidia beállító progit, kultúrált grafikus felülettel, valami nvtools.
működik a TV-Tuner kártyám (WinFast TV2000) és megírtam életem első CD-jét linux alatt.
Ha megvan az NVIDIA, akkor windows go to trash. :)
Még egy kérdés az NVIDIA driverről: van valami olyasmi opciója, mint a TVTool proginak? Hogy ugyanaz van mindkét monitoron, és a TV-n nincs keret, hanem full screen?
"Van itt valami progi, ami méri az interneten töltött időt? Hogy tudjam, hol tartok a havi keretből? "
Ha kppp-t használsz ott be tudod állítani a számlázást. Részletek a Mandrake-fórum 2386-2390-es hozzászólásai környékén. Az rst-filén ajánlott reszelgetni :-)
Elolvastam a pdf erre vonatkozó részét. nem lettem sokkal okosabbb :(
Jól értem, hogy az UHU által adott driver helyett fel kell rakni az nvidia saját driverét?
Vagy az UHU driverrel is be tudom izzítani a leírtak szerint?
Feltettem a rc2.1-et.
Minden tutin működik. Már csak 1 dolog kellene, hogy kivágjam a vindózert a gépemről a kukába.
GFII-MX400 videokártyám TV-kimenetét kéne valahogy életre lehelni. Van valakinek ötlete?
Nagyon úgy néz ki, az usb probléma valamilyen bug.
Próbáltam a körmére nézni. Nézegettem a logot, az usb rendszer lelkiismeretesen könyvelte, ahogy ki-be dugdostam az usb eszközöket: fényképezőgép, kártyaolvasó, bluetooth, nyomtató. Egyszer csak anélkül, hogy bármit állítottam volna a konfiguráción, bemountolta a Sony kamerát. Ezután észrevette a kártyaolvasót is. Azóta többé-kevésbé működik.
Azért nem teljesen gömbölyű: nem felejti el a dolgokat. Ha kártyát cserélek az olvasóban, nem veszi észre, akkor se, ha az usb-ből is kihúzom-bedugom. A kamerával hiába csinálok új képet, csak a régiekre emlékszik. Ha a kamerával letörlöm őket, akkor is. A régi fileokat mutatja, persze ha olvasni akarom, hibát jelez. De a hibajelzéstől se fog gyanút, nem frissít. Ki kell kapcsolni teljesen a gépet, hogy újraolvassa a filerendszert.
Még valamibe beleakadtam: nem hagyja módosítani a könyvtárak hozzáférési jogait. Egyikét se. Rootként belépve, kde-ből sem. Karakteresen, rootként loginelve, a grafikus módot teljesen leállítva se. Mi lehet ez?
Most próbáltam ki egy Sony DSC-P1-es gépet. Bekapcsolás után a /mnt-ban megjelent disk2-Sony... néven és működik.
A Mozilla-t nem kerestem, csak beírtam "mozilla" és megy.(Amúgy ha jól nézem, a /usr/lib/mozilla-ban van.)
Megoldódott a dolog UHU levlista böngészése után. Szóval kell az ide-cd modul, mert alapból nem tölti be (/etc/modules/AUTOLOAD elejére), aztán már a Grub kernel sorában meg lehet mondeni, mi legyen ide-cd és mi ide-scsi.
- usb mass storage eszközt (pl. egy csomó digitális kamera, usb kártyaolvasók) alapból nem vesz észre. (Mandrake automountolta) Nme része ez az Uhu-nak, vagy csak nálam nem megy? Ha nem települ alapból, mit kéne feltennem?
- a Mozillát nem találom. A Synaptic szerint telepítve van. A KAppFinder saját maga szerint megtalálja és beteszi a menübe, de nem teszi be mégse.
- Bluetooth usb dongle-t telepített már valaki Linuxra? Mit? Hogyan? Megy?
- Sis630 viodeochippel (notebookokban gyakori) van valakinek tapasztalata? Az alapból települő driverrel nem megy az xv opció az MPlayerben. Egy a netről levadászott régi verziójú speciális driverrel most megy, igaz csak 16 bites módban, de ugyanennek az új verziójával nálam az X se indul el.
Sziasztok!
Hogyan lehetne az UHU-t lebeszélni arról, hogy a DVD-met scsi eszközként kezelje? Ugyanis így mindig i/o hibákat ír ki másoláskor. (Nem az UHU hibája, más disztribekben sem szereti meghajtó a scsi dolgot.) Úgy tudom, általában a lilo.conf tartalmaz erre vonatkozóan bejegyzést, de itt ilyen nics; mellesleg egy Mandrake lilo-ja indítja nálam az UHU-t.
mozilla plugins konyvtaraba symlink-eld be a libjavaplugin_oji.so file-t a java plugins/xxx -jebol. De mozilla.org es a release notes-nal ezt a leirast mindig megtalalod.
Letöltöttem, felraktam.
A telepítés teljesen fájdalommentes volt. Egy dolgot, hiányolok csak, a telepítés közbeni windowsos partíció átméretezést, mint pl. Mandrake, v. Redhat disztribeknél.
Minden hardvert felismert nálam, és működött is vele.
A KDE 3.1 gyönyörű és jól megy.
CD írás OK
Mplayer OK
Hang OK
Openoffice OK
Mozilla nem OK, java nem megy vele, míg pl Konqueror-ral jó.
Ami még mindig bugos, az az egérkezelés. Nekem kb óránként újra kell indítani a gpm-et, mert az egérkurzor elkezd szaggatni.
lehet hogy ott nincs benne, de az apache leszedheto free es installalhato. http://www.apache.org De a debianos csomagokat is tudod telepiteni apt-get-el is. http://www.debian.org/distrib/packages
hali, szerintem nézd meg a http://www.uhulinux.hu/ppacks oldalt, a "standard" uhu-ban bizony nincs apache. :(( a "server edition" az nyilván tartalmaz apache-ot is, csak nem tudom, kijött-e már