Keresés

Részletes keresés

Egris Creative Commons License 2005.06.05 0 0 619

A honlapom címe:

 

http://www.egri.gportal.hu

 

Hali!

Egris Creative Commons License 2005.06.05 0 0 618

Sziasztok Madárkedvelők!

Ha meg szeretnétek ismerni egy őshonos régi magyar röpgalambfajtát, akkor látogassátok meg honlapom.

 

Minden jót!

 

Egris

Fauna77 Creative Commons License 2005.06.03 0 0 617
Dehogy vágnám én le a szárnyát szegénynek. :) De még az evezőtollait sem. Elveszítené egyik ékességét. Amúgy a tyúkoknak le szoktuk vágni, muszáj, mert másképp kirepülnek és szétkapirgálják a virágoskertet. Jól elvannak ők szárnytollak nélkül is. :)
Előzmény: Dulifuli (609)
Crazyworld Creative Commons License 2005.06.02 0 0 616
Tényleg olyan! :D Pont a jobb melső mögött van a bal hátsó. Csak épp mozgásban van, és elfordult felém.
Előzmény: Crazyworld (615)
Crazyworld Creative Commons License 2005.06.02 0 0 615

Jesszus! Nincsen 3 lába! Mármint megvan mind a 4! :) Csak olyan hülyén állt be! :D

Ott van az!

 

Előzmény: Dulifuli (614)
Dulifuli Creative Commons License 2005.06.02 0 0 614
OFF:

^ ezért nem, de akkor most mondok: ahhoz képest, hogy csak három lába van, elég nagyot tud ugrani helyből! :-)
Előzmény: Crazyworld (613)
Crazyworld Creative Commons License 2005.06.02 0 0 613

Persze!

Igazad van...Csak a szárny szón akadtam fenn! :))) Reméltem, hogy te is így értetted! Bele is halna a madár, ha valóban le kéne vágni a szárnyát! :)

 

A kutyura nem mondtál semmit...:(

Előzmény: Dulifuli (612)
Dulifuli Creative Commons License 2005.06.02 0 0 612
Na igen, én sem úgy értettem, hogy az egész szárnyát levágni, hanem csak a tollait. És meglátszik, ha nem is annyira. Szerintem ezek azok a tollak, amelyek a kinyújtott szárnyról legjobban hátrafelé nyúlnak. De ha megfosztják a madarakat ezektől, akkor már nem is igazán madarak. Ezzel csak megnyomorítanád őket.
Előzmény: Crazyworld (610)
Crazyworld Creative Commons License 2005.06.02 0 0 611
igez=igen
Előzmény: Crazyworld (610)
Crazyworld Creative Commons License 2005.06.02 0 0 610

Nem értek a madarakhoz, de úgy tudom, csak azokat a tollait kell levágni, amikkel repül, nem a szárnyát! :)))

Az meg asszem nem látszik...Vagy igez? Mi is az? Valami evezőtoll, vagy mi a neve... Az merre van a szárnyon?

Előzmény: Dulifuli (609)
Dulifuli Creative Commons License 2005.06.02 0 0 609
Gondolom, lehet ilyet is venni kereskedőknél, ha mást nem, valami egzotikusat (pl. aranyfácán). Ha vadon élőt akarsz így tartani, akkor alighanem gyakran le kell vágnod a szárnyát, ami szerintem nem szép dolog. Nem csak úgy értve, hogy nem jól mutat a madár levágott szárnnyal, de úgy is, hogy ez kegyetlenség vele szemben.
Előzmény: Fauna77 (608)
Fauna77 Creative Commons License 2005.06.02 0 0 608
Volt nagy kertünk, volt benne kukorica, volt benne fácán is, több, mint kellett volna. :)
De én saját fácánra gondoltam, aki nem megy el, és mondjuk úgy, mint a tyúkok, eszik abból, amit mi adunk nekik, és éjszakára beül az ólba. :)
Előzmény: Dulifuli (602)
Crazyworld Creative Commons License 2005.06.01 0 0 607

Persze, kerítés mögött van, csak a 2m-et ugorja helyből...:S Szal egy kicsit nehéz kordában tartani, de sem láncon, sem zárt kenelben nem vagyok hajlandó tartani. Inkább nem tartok olyan állatot a kertben, aminek baja eshet miatta.

Amúgy ő az a "fenevad"! :) Szemem fénye, akár milyen rosszcsont is!

 

(Boccs az Offért!)

 

Előzmény: Dulifuli (606)
Dulifuli Creative Commons License 2005.06.01 0 0 606
Nem szemrehányásnak írtam, hanem javaslatnak a jövőre nézve. Bár azt a kutyát nem ártana kerítés mögött tartani. Ez megoldható?
Előzmény: Crazyworld (605)
Crazyworld Creative Commons License 2005.05.31 0 0 605

De!  Nem az a probléma! Nem is számítottunk fácán-fészekre, érted? Eddig soha nem voltak. Úgy látszik, ettől az időjárás változástól az állatok is összezavarodtak.

Habár van egy elméletem, amit utólag állítottam fel. A szomszédban van egy kutyus. És most néztük, hogy nem volt lenyírva a fű, pedig minden nyáron ők az elsők, akik kutyástul megérkeznek. A kutyust ott találták a hegyen kódorolni. Egy vizsla (vagy kopó) keverék. Szal nagy a vadászösztöne! És most nem voltak lent egy ideje, mert már magba ment a füvük. Így valszeg nem volt semmi, ami megzavarta volna a fácánokat a fészkelésben, ezért rakhatták le ott a tojásokat. És erre nem gondolt egyikünk sem....

Már 7éves korom óta megvan az a telek. Szal már idestova 16 éve. És soha nem volt ilyesmi! :S Hát mostantól biztosan nagyon fogunk figyelni.

Előzmény: Dulifuli (604)
Dulifuli Creative Commons License 2005.05.31 0 0 604
Elérhetőséget sajnos nem tudok. Viszont azt nem tudnád megoldani, hogy a telek egy részét egyáltalán nem kaszálod? Hátha ott tudnának viszonylag biztonságban fészkelni.
Előzmény: Crazyworld (603)
Crazyworld Creative Commons License 2005.05.31 0 0 603

Gondolkoztam rajta, de jobb szeretném őket szabadon látni, mivel igen nagy helyigényük van, és a kutyám 3mp alatt kitekerné a nyakát. :(

Szal kihagyom most! :)

 

Dulifuli,

majd megnézem akkor, amit mondtál! Jobb ötletnek hangzik, valóban. Az állatkertben is jó helyük lenne szerintem. Legalábbis Nyíregyházán a vadasparkban volt egy csomó fácán, és jól néztek ki! :) Itt ugyan még nem láttam a Bp-iben, de akkor most lesz, ha nem fogadják be ott, ahol mondtad. Elérhetőséget nem tudsz véletlenül?? :/

 

A telkünk Lovasberényben van, Kápolnásnyéktől kb 10 km-re. Egy kissebb hegy van ott, és annak a partoldalában van a telek. Ott igen sűrün repkednek fácánok, főleg, hogy a "szomszédban" van egy igen nagy erdő is.

Fészek még soha nem volt, így nem számítottunk rá. És teljesen lenyírtuk a tetejét, így nem hiszem, hogy sokáig biztonságban lettek volna a tojások. És mire a fű kinő, addigra a mama sem élne már. Nagyon sok a róka, a nyest, a sas, és az egyéb ragadozó arrafelé. Nem egyszer találtunk már a telek közepén fél nyulat, őzgidát. Szal így nem hagyhattam ott! Legalábbis a lelkiismeretem nem engedte volna. Habár így is nagyon szomorú leszek, ha nem maradnak meg!

 

Amúgy Érden lakom. Nincs is olyan messze Ócsa! Az öreg kutyám az ottani menhelyről van. :)

 

 

Előzmény: Fauna77 (601)
Dulifuli Creative Commons License 2005.05.31 0 0 602
Vegyél egy jó nagy kertet, akkor talán majd lesznek benne fácánok! :-)
Előzmény: Fauna77 (601)
Fauna77 Creative Commons License 2005.05.31 0 0 601
Vajon lehet úgy nevelgetni őket, hogy ne repüljenek el, mint a tyúkok? Nem tartasz meg belőlük egyet? :) Én pl. örülnék, ha az udvarunkon egy szép kis fácánpár kapirgálna. De tuti, hogy elrepülnének... Szerintetek?
Előzmény: Crazyworld (599)
Dulifuli Creative Commons License 2005.05.31 0 0 600
Könnyen lehet, hogy sikerül őket kikelteni, de ha ott hagytad volna őket, akkor nem lettek volna biztonságban?
És az Állatkert biztosan jó ötlet? Jobb híján persze megteszi, de talán valamelyik vadásztársaság is felnevelné, és utána szabadon engedné őket. Ha jól emlékszem, Szász Imrénél olvastam arról, hogy Ócsán pl. csináltak már ilyet. És az nincs is messze Budapesttől (bár lehet, hogy Te meg messze vagy, mert azt nem írtad, hogy hol van az a telek).
Előzmény: Crazyworld (599)
Crazyworld Creative Commons License 2005.05.31 0 0 599

Sziasztok!

Faunának megígértem, hogy beszámolok! :)

Még vasárnap találtunk egy fácánfészket fűnyírás közben a telkünkön. "Sikeresen" lenyírtuk a tetejét, de 7 tojás épségben maradt. Nagyon szomorú voltam, hazahoztam a tojásokat, és lelkesen kotlóst kezdtem keresni. Hát, most sikerült végre. Ma viszem el a tojásokat a 'tollas' alá. :) Ha jók még a tojások, akkor lesznek kis fácánkák...:) Remélem, megmaradnak! Ha kikelnek, mennek az állatkertbe. :)

Drukkoljatok!

A.M. Creative Commons License 2005.05.29 0 0 598

 

Sheena Creative Commons License 2005.05.26 0 0 597
Sziasztok! Teraszomon jól védett helyen de alacsonyan egy fészekben találtam 3 pici tojást, 2 napja vettem észre. Azóta madár arra nem járt, valószínűleg elhagyta a fészket vagy valami történhetett vele, pedig nem nyúlt a fészekhez senki. Kb 2,5-3 centi hosszúak a tojások, világoszöldek, barna szeplőkkel. Fogalmam sincs mióta lehettek már ott, mindenesetre én most kivettem a tojásokat, és egy rongyfészekbe raktam egy lámpa alá, kb. 37 fokot tartva. Megzápulva biztos nincsenek, mert kipróbáltam hogy elsüllyed-e a vízben és elsüllyedt rendesen. Namost a kérdésem az lenne hogy érdemes-e kínlódnom velük, az évnek ebben a részében van-e esély arra hogy ezek friss tojások, és valaha kikelnek? Milyen madár lehet? Én feketerigóra tippelek, de persze nem biztos. Ha van esély rá, akkor szeretnék tanácsokat is kérni hogy jó-e a hőfok amin vannak, és később ha kikelnek mivel és hogyan etessem őket...
Fauna77 Creative Commons License 2005.05.13 0 0 596
Köszi szépen! :) Nekem is tetszik az ilyen szín, amiben vadas is van, bár nem értek hozzá, mi az egyes színek megnevezése. Most van kettő ilyesmi, mint a képeken is, és egy aranysárga meg egy bronzvörös. Ők is szépek, majd megpróbálom lefotózni őket.
Előzmény: Dulifuli (595)
Dulifuli Creative Commons License 2005.05.12 0 0 595
Szépek! Biztos tetszenek majd a képek canary1-nek is, ha jár még erre.
Előzmény: Fauna77 (594)
Fauna77 Creative Commons License 2005.05.12 0 0 594
Előzmény: Fauna77 (593)
Fauna77 Creative Commons License 2005.05.12 0 0 593
Sziasztok!
Lassan már egy hónapja nem írt ide senki. Mi az, senkinek nincs madara? :)
Kanáris topicot nem találtam, úgyhogy mivel a kanári is madár, itt teszem fel a kérdésemet. :) Mit gondoltok, egy kanári jól elél egy lábacskával is? Az enyémet érte egy kis baleset sajnos... Egy lábon éldegél, és kicsit borzas szegényke, de ahhoz képest élénk, és egyáltalán nem sovány. Remélem, még sokáig lesz ilyen jó erőben.
Négy kanárimadárkám van jelenleg, két hím és két tojó.
Küldök "pár" fotót, amelyek korábbi madárkáimról készültek.
Mizger Creative Commons License 2005.04.20 0 0 592

Hali!

A fotósoknál is nyílt egy topic állathatározás céljából.

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9123424

Dulifuli Creative Commons License 2005.04.20 0 0 591
Szerintem valamilyen fiatal rigó lehet. Én télen szoktam nekik adni egy kis győri édes kekszet apró darabokra törve, de a fiókákat alighanem kisebb rovarokkal, férgekkel etetik a szüleik. Esetleg valami puhább gyümölcsöt is lehet adni neki próbaképpen, de talán az lenne a legjobb, ha visszakerülne oda, ahol a kutya találta, akkor talán megtalálják a szülei, és majd ők etetik tovább.
Előzmény: vica_eva (589)
nemethrizsa Creative Commons License 2005.04.20 0 0 590
Szia itt tudnak neked segíteni: http://www.mme.hu/mmebolt.shtml
Előzmény: blaze334 (588)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!