Keresés

Részletes keresés

p21-feri-tb2 Creative Commons License 2015.09.20 0 0 13366

Ma is leszedtünk némi termést.

 

 

eddig 48 üveg telt meg. :-))))))))))

Csimpolya Creative Commons License 2015.09.20 0 0 13365

Rájöttem, hogy mégiscsak mókus lehetett, kár, hogy nem láttam. Rájöttem, hogy a gödör pont egy oszlop mellett van, az álltka ott ücsörögve ebédelhetett, és  közben szemmel tarthatta a környezetét.

Előzmény: Csimpolya (13364)
Csimpolya Creative Commons License 2015.09.18 0 0 13364

Ma reggel elindultam a buszmegálló felé, illő módon lesütött szemmel, hogy észrevegyem a hullott diót-mogyorót. Azt nem találtam, viszont a kerítés mellett észrevettem egy kis gödröt. Egy orgonahajtást ástam ki onnan, most viszont tele volt mogyoróhéjjal, pontosabban kettévágott héjjal. Volt ott egy dióhéj is, de avas dióból. Azóta is találgatom, ki vagy mi étkezett ott. Mókus nem valószínű, miért a nem túl biztonságos földön étkezett volna? Harkályt már láttam, amint mandulát tört, de ő is a fán tette. Úgyhogy most várom az újabb fejleményeket. Kis ügy, de érdekelne a megoldása.

Csimpolya Creative Commons License 2015.09.05 0 0 13363

Eredményes évet tudhatsz magad mögött, és még nincs vége! Úgyhogy csak így tovább!

Előzmény: p21-feri-tb2 (13362)
p21-feri-tb2 Creative Commons License 2015.09.05 0 0 13362

Hát csak leszedtem a kedvenc paprikámat.

és a többi beérett cuccot is.

:-))))))))

Csimpolya Creative Commons License 2015.09.03 0 0 13361

Virágozni nálam is virágzik, csak terméskötődés nem nagyon van. Alighanem kevés a méh, még a kedvenc poszméheimet is alig-alig láttam.

Előzmény: p21-feri-tb2 (13360)
p21-feri-tb2 Creative Commons License 2015.09.03 0 0 13360

Mivel a jósolt eső elmaradt, kénytelen voltam hajnalban meglocsolni a kertben. Azt ha már ott bóklásztam lőttem pár képet is.

Cukkini pajtás folyamatosan virágzik:

 

Hétvégén valószínűleg befőzhetjük a 3. adag paradicsomot.

 

Annyira tetszenek, hogy sajnálom leszedni őket. :-))))))))))

 

 

 

 

 

Erre kíváncsi vagyok, vajon mekkora a föld alatti része?

 

A virágok is teszik a dolgukat. :-)))))

 

 

 

 

Csimpolya Creative Commons License 2015.08.30 0 0 13359

Étvágygerjesztő! Sajna, nálam nem ilyen rózsás a helyzet. Egy csomó körtém termett, viszont szinte nincs átmenet a kőkemény és a túlpuhult között. Nem lévén jobb ötletem, kipróbáltam a körtelekvárt, elég jellegtelen íze van, de nem rossz. Aztán belekevertem némi apróra  vágott nektarint. Így sem lett sokkal jobb, de legalább érdekesebb a külleme. Tegnap a szomszédtól kaptam pár őszibarackot, befőttet készítettem belőle, no meg krémlevest. Nem nagoyn rajongok már az eltevésért, viszont sajnálnám, ha csak úgy kidobnám.

Előzmény: p21-feri-tb2 (13358)
p21-feri-tb2 Creative Commons License 2015.08.30 0 0 13358

Ebédre összeállítottunk egy (kertünk gyümölcsei) tepsiben című remekművet. :-)))))))

 

 

Előzmény: p21-feri-tb2 (13357)
p21-feri-tb2 Creative Commons License 2015.08.30 0 0 13357

Amíg én a kertben szedett terményeket szortíroztam Ő FŐ Lustasága az árnyékból szemlélődött. :-))

 

De győzött rajta a kíváncsiság és szemügyre vette mit matatok.

 

egy macskányi cukkini :-))))))))))))))))

Csimpolya Creative Commons License 2015.08.20 0 0 13356

Milyen szomorú hogy nekem nincs ilyen megbízható segítőtársam.

Előzmény: p21-feri-tb2 (13354)
Csimpolya Creative Commons License 2015.08.20 0 0 13355

Úgy látom, hasznát vetted a paradicsomdarálónak!

Nálam sok körte lehullott. Már annyi befőttem van a múlt évekből, hogy ránézni is unok, viszont gondoltam, megpróbálom a körtelekvárt. Sajna, a gyümölcs elég kemény, vagy másfél órát kellett főznöm, és nem is tudtam botmixerrel pürésíteni, csak darálóval. A lekvár kissé jellegtelen ízű lett, de nem rossz.

 

Előzmény: p21-feri-tb2 (13353)
p21-feri-tb2 Creative Commons License 2015.08.19 0 0 13354

Ő Fő álmossága melegíti a dunsztban lévő paradicsomos üvegeket. :-)))))))))))

Előzmény: p21-feri-tb2 (13353)
p21-feri-tb2 Creative Commons License 2015.08.18 0 0 13353

Ma az eső ellenére ismét betakarítottunk némi terményt.

a héten gatyába ráztam a paradicsom darálót

 

rögtön le is teszteltük

 

 

a végeredmény már dunsztolódik :-))))))))))))

Csimpolya Creative Commons License 2015.08.17 0 0 13352

Tegnap én is leszedtem a saját 1, azaz egy darab cukkinimet, pont a megfelelő méretű volt ahhoz, hogy elkészítsem a kedvencemet, a sonkával és sajttal töltött cukkinit. Kicsit pepecselős, ezért ritkán kerítek rá sort, viszont az első termésnek meg kell adni a módját. Meg is tettem!

Csimpolya Creative Commons License 2015.08.12 0 0 13351

Én balga nőszemély, a tegnapi napon belerúgtam egy sünbe. Persze, nem készakarva, csak kiváncsi voltam arra, mi ad ki ilyen fura hangokat éjféltájt. Nem vittem zseblámpát, és azt vettem észre, valami fura gömböc hever az ösvényen, ezt megpróbáltam a lábammal félretolni, de rögtön megbántam! Papucs volt rajtam, és rögtön visszakaptam a lábamat. Viszont legalább rájöttem, kicsoda-micsoda zajong. Süni alighanem megsértődött, némi joggal, mert a továbbiakban nem hallottam. Remélem, megbocsát, és visszajön, szívesen látom, egy kis tálkában kikészítettem neki friss vizet. 

Csimpolya Creative Commons License 2015.08.10 0 0 13350

Megvan a reggeli-ebéd-vacsora, jó étvágyat hozzá! Lehet, hogy rántott állapotban őmacskasága is kedveli a cukkinit?

Ami engem illet, a napi pár darab paradicsom megvan. A koktélparadicsom kissé túlzásba vitte a dolgot, mert némelyik csak akkorácska, mint egy szem borsó. Viszont legalább az íze jó.

Előzmény: p21-feri-tb2 (13349)
p21-feri-tb2 Creative Commons License 2015.08.09 0 0 13349

Hajnalban mentünk kertészkedni egy kicsit. Franci cica nagy örömére.

 

 

Betakarítottunk némi terményt. :-))

 

Lovacskák megkapták a kukorica szárakat. Sec-perc be is falták.

 

És a piros kardvirág is kinyílt.

 

Csimpolya Creative Commons License 2015.08.02 0 0 13348

Tegnap örömmel tapasztaltam, hogy a fekete paradicsomon két érett termés van, le is szedtem, ma saláta lesz belőle- Ha már a feketénél tartok s szederbokor kezdi a legjobb formáját futni, tegnap már leszedtem róla 10-15 szemet, és igen jóízűen befalatoztam. Kellemes savanykás-édeskés, frissítő az íze. Elismerem, kisebb, mint az, amit a piacon kapni, de ez nem befolyásolja az ízét. Gondosan megszemléltem, mielőtt bekaptam volna, mert már volt olyan, hogy egy mezei poloska ücsörgött rajta, és szemlátomást az élet értelmén töprengett. Viszont nem tűnt túlzottan étvágygerjesztőnek.

Csimpolya Creative Commons License 2015.07.28 0 0 13347

A tegnapi délelőtt jelentős részét virágátültetéssel és rendezéssel töltöttem. Hosszú idő óta először a balkoneprem nem csak, hogy megmaradt, de 2, azaz kettő darab termést is hozott. Ezen felbuzdulva az indáit átültettem egy másik cserépbe. Aztán felfedeztem, hogy sajna, az egyik kaktuszom kiszáradt, ezt kidobtam, viszont a másik kaktuszom úgyis kinőtte a cserepet, úgyhogy kihasználtam a nagy alkalmat. Ezek után ugyebár újra maradt egy cserepem. A szórakoztató játék egészen addig folytatódott, míg ki nem fogytam a virágföldből. Utána a cserepekkel rakott sakkjátszma következett, méghozzá teljes sikerrel. Aztán rájöttem, hogy így mennyivel csinosabb lett minden! Az a két növény, amit a kaktuszkiállításon vettem, igénytelen külseje ellenére úgy megnőtt, hogy csak ámulni-bámulni tudtam. Az egyik valami varjúhájféle, az nem sokat nőtt, de szinte megállás nélkül virágzik. A másiknak még a nevét sem tudom,valami keskeny levelű futónövény, az úgy nekieredt, hogy már majdnem leér az alattam lakóig, kénytelen  voltam viráglétrára futtatni. Azt hiszem, az égiek is áldásukat adták a munkálkodásomra, mert nemsokára az eső jól belocsolta őket.

Csimpolya Creative Commons License 2015.07.26 0 0 13346

Örülök, hogy ilyen jól kihasználod a lehetőségeidet. Nálam fura mód nem jött be a balkonparadicsom, főleg a nem, amit magam neveltem magról. Amit a piacon vettem, csak-csak elmegy. Viszont azok a palánták, amiket a barátnőmnek adtam, már teremnek is. Azok is, amiket kivittem a telekre, mondván, hátha lesz belőlük valami. Tegnap leszedtem néhány guszta darabot, és figyelmes szemlélés után az egyikük tigrisparadicsomnak bizonyult, mert piros-sárga csíkos, igaz, ez utóbbit alig látni. Egyébként a fekete paradicsom sem jött be, jövőre nem is ültetek ilyet. Ami nem megy, azt tényleg ne erőltessük.

iiko46 Creative Commons License 2015.07.26 0 0 13345

Lehetőségeimhez mérten azért én is kertészkedek, az erkélyen és a ház előtti placcon van sok muskátli, meg amarilisz, meg egy ahhoz hasonló növény, amit én kukorica pálma néven ismerek, de eddig még a virágos könyvben nem sikerült egyértelműen beazonosítanom.

Van erkély-konyhakertem is. Magasföldszinten lakom ezért az erkélyen rács van, amire remekül lehet virágládákat fölaggatni. Van 4 láda klf.paradicsom és 4 láda paprika, sajnos a fűszernövényekkel nem volt szerencsém, több évig próbálkoztam, de semmi sem lett jó, vagy ki se kelt, vagy tönkrement, így letettem róla.

Előzmény: Csimpolya (13342)
Csimpolya Creative Commons License 2015.07.26 0 0 13344

Ez igen! Csak azért nem önt el a sárga irigység, mert nem ajándékba kaptad, megdolgoztál érte!

Előzmény: p21-feri-tb2 (13343)
p21-feri-tb2 Creative Commons License 2015.07.26 0 0 13343

Köszönöm szépen a dicsérő szavakat!!! :-)))))))))

Tegnap sikerült kb 3500 liter esővizet felfognom. :-  ))))))))))))

 

 

 

rendesen beáztatta a kertet is az eső.

 

ma ismét tartottam egy rögtönzött termény szüretet.

 

ekkora uborkát ezelőtt  még nem sikerült termeszteni

 

de ez a paprika is asszem egyedi darab lesz mire beérik.

Csimpolya Creative Commons License 2015.07.26 0 0 13342

Megértem a helyzetedet, hiszen ezt a kertet én is irigylem, az enyémet nem nagyon mutogatom senkinek. Viszont ha van erkélyed, néhány növény ott is jól érzi magát, ha lehetőséged van rá, érdemes megpróbálni.

Előzmény: iiko46 (13341)
iiko46 Creative Commons License 2015.07.26 0 0 13341

Borzasztóan irigylem a kertedet, olyan szívesen csinálnám én is. Sajnos a kert is és a műveléshez szükséges egészség is hiányzik, így marad a gratuláció a mesternek, meg az irigység.

Nagyon szeretem a cukkiniből készült tökfőzeléket (sokkal jobb ízű mint a spárgatök), de nagyon ritkán jutok hozzá, mert a piacon csak a rántani való kis cukkinik kaphatóak, tök méretűeket valamiért nem árulnak.

Előzmény: p21-feri-tb2 (13339)
Csimpolya Creative Commons License 2015.07.24 0 0 13340

Csodás képek, és lassacskán én is ehetek egy-két, saját termésű cukkinit. Alig várom. 

Előzmény: p21-feri-tb2 (13339)
p21-feri-tb2 Creative Commons License 2015.07.24 0 0 13339

Hát ez megint elkezdett virágozni. :-)))

 

 

Viszont a fű nem bírta ezt az erős napsütést. :-(((((((((

 

Ők meg határozottan jól érzik magukat. :-))))

 

 

Szedtem egy vödörnyi paprikát. :-)))

Csimpolya Creative Commons License 2015.07.09 0 0 13338

Nálunk is inkább csak zápor volt, némi mennydörgéssel, az esőért pedig hálásak a növényeink.

Szegény gyíkocskának nem volt jó napja.

Előzmény: p21-feri-tb2 (13337)
p21-feri-tb2 Creative Commons License 2015.07.09 0 0 13337

Felénk hálisten nem volt vihar. Szép csendesen esett.

 

 

 

 

 

 

Ő meg vesztére találkozott Franci macskával.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!