Keresés

Részletes keresés

olvaso2010 Creative Commons License 2010.01.03 0 0 97
Szerintem egyrészt most is van valamennyi C-vitaminunk, másrészt viszont az alapanyagok minőségi romlásával (akár túltisztításával) kevesebb jut be a táplálékkal.
Előzmény: bm613 (96)
bm613 Creative Commons License 2010.01.03 0 0 96
Én is így gondoltam. Akkor viszont a földművelés előtti kor embere honnan is szerzett be nagy adagot, ami indokolná a hatalmas dózisok fogyasztását, ahogy Szendi javasolja?
Előzmény: pucros (95)
pucros Creative Commons License 2010.01.03 0 0 95
Nem tudom, szerintem biztosan sokkal régebben.
Előzmény: bm613 (94)
bm613 Creative Commons License 2010.01.03 0 0 94
Mennyire távoli ősök? 10 000 évvel ezelőtt még megvolt, vagy sokkal régebben szűnt meg?
Előzmény: pucros (93)
pucros Creative Commons License 2010.01.03 0 0 93
A C vitamint távoli őseik saját szervezetükben szintetizálták.
(Az jó kérdés minek hagytuk abba.)

Egyébként meg a modern élet velejárója a stressz meg megannyi méreg aminek ki vagyunk téve, ezek tompítására kell még vitamin.
Előzmény: bm613 (79)
tyafi16 Creative Commons License 2010.01.03 0 0 92
Köszi a segítséget.
Mostanság kezdek csak / nyugdíjasan/ fórumozni, így könnyebben fog menni a hozzászólás.
Előzmény: Evicke (90)
olvaso2010 Creative Commons License 2010.01.03 0 0 91
De igen - monjuk, hogy egyszer vele, egyszer nélküle :-)
Észrevettemközben, hogy a kávét nem Évicke írta a freeblogon.
A méz: egyetértek a termelői preferenciával, de fogyási szándék esetén az összes cukorral vigyázni - ezt mondják.
Köszi a majonéz receptet, kezdőknek (nekem is) jó látni, hogy nem is olyan bonyolult.
Előzmény: tyafi16 (87)
Evicke Creative Commons License 2010.01.03 0 0 90
hát én nem tudom, biztos. :-) köszi!
(nem kell kiírnod, mire válaszolsz, elég, ha a válaszlinkre kattintasz)
Előzmény: tyafi16 (87)
olvaso2010 Creative Commons License 2010.01.03 0 0 89
Mit akarsz enni? Joghurtos salátaönteet? Vagy fiiiiiiiiiinom igazi kígyóuborkát? Régen, amikor cigiztem, nem is tudtam milyen finom a kávé (mert persze cigivel ittam csak...). Most az ételek ízét is felismerem és szeretem, löttyök nélkül. Szerintem ebben nem kell kompromisszum, hanem egy pozitív csalódás a zöldség ízében :) Szoktam pl. répát enni magában, mondjuk, hogy csoki vagy ketchupos sültkrumpli helyett. Kevesebbet eszem, tök jó. A kávé finom, a feketeséggel elővigyázatos vagyok, innen nézve kizárt, hogy valaha eljutok odáig.
Előzmény: Evicke (88)
Evicke Creative Commons License 2010.01.03 0 0 88
jó kis saláta, ma meg is csinálom, köszi! úgyse volt ötletem, mivel egyem meg a hűtőben figyelő kígyóuborkámat... :-)
de az öntet csalódás: csak ennyi? :-)
Előzmény: olvaso2010 (86)
tyafi16 Creative Commons License 2010.01.03 0 0 87
Evicke 85-höz.

Szerintem saját készítésű majonéz mehet.
Tojássárgájához o3 olajat cseppenként kikeverve, fűszerezve , kicsi joghurttal, vagy a nélkül, mehet a nyers salikhoz. Nem?
olvaso2010 Creative Commons License 2010.01.03 0 0 86
Pont most tettel fel ezt amoda:
Kígyóuborka kockára.
Főtt tojás hűtve, enyhén megsózva, szelve/aprítva.
Paprikás pulyka sonka felcsíkozva.
Füstöltsajt (kemény) kockák.
Icipici balzsamecet&olivaolaj. - tudomásom szerint megengedett.
Mennyiség, arányok tetszés szerint.
Egyéb zöldségek esetén azok leve is profit lehet :-)
Előzmény: Evicke (85)
Evicke Creative Commons License 2010.01.03 0 0 85
sziasztok újra :-)
tök jó, hogy így pörög a topik! :-)

lenne egy buta kérdésem: mit használtok salátaöntetként? én eddig sajna a zacskós műizéket tettem rá lustaságból, meg azért, mert nem voltam nagy salátafogyasztó, így nem volt gyors, bevált receptem sosem. max. joghurthoz kevertem ezt-azt, pl. cirtomlevet, mustárt, meg a többi fűszert.
gondolom, a paleóban kevés valamilyen növényi olaj + fűszerek... esetleg valami szaftot mi tud adni? a gyümölcsöknél még elmegy, azoknak van levük, de zöldségsaláta nekem "száraz", úgy nem bírom megenni... :-/
olvaso2010 Creative Commons License 2010.01.03 0 0 84
Manapság szerintem is ez a kettő (C, D) kell egy immunrendszer életben tartásához.
Előzmény: mineralwasser (83)
mineralwasser Creative Commons License 2010.01.03 0 0 83
C-vitaminnál az is megfontolandó, hogy a modern körülmények között termesztett zöldségekben, gyümölcsökben csökkent C-vitamin tartalom van. Ehhez még hozzá jönnek az egyéb civilizációs ártalmak, amik miatt esetleg magasabb a szükségletünk is, hogy ezeket kivédje a szervezet. Máris ott tartunk, hogy csak mesterségesen lehet pótolni a különbséget. Persze a jól megválogatott táplálék (sok nyers zöldség például) is segít, de az biztos, hogy nem tudunk már kilóra sem annyi zöldséget megenni, amennyi ezt fedezi.
mineralwasser Creative Commons License 2010.01.03 0 0 82
Valaki itt korábban kérdezte, miért jó a sajt, ha a tej nem jó.
Nos, a magyarázat úgy tudom, az, hogy a szervezetben a magas inzulinválaszt a tejsavóban lévő anyagok (fehérje) provokálják ki, a tejsavót viszont a sajtgyártáshoz nem használják fel, tehát ebből kimarad.
Evicke Creative Commons License 2010.01.03 0 0 81
állítólag jó rákmegelőző a C-vitamin is, mint a D. és manapság, még ha paleo étrenden vagyunk is, mégiscsak több rákkeltő anyaggal találkozunk...
Előzmény: bm613 (79)
olvaso2010 Creative Commons License 2010.01.03 0 0 80
Szerintem is hihető, logikus és kivitelezhető, hosszútávon is.
A D-vel kapcsolatban igen, eszek valami magot, de főleg most, naphiány idején ebből több kell.
A C-t csak megemlítettem, de számomra az o3 pl. fontosabb. Én mással nem is nagyon élek, de a multi-vitamin kérdést latolgatom.
Szóval nem vagyok egy vérbeli C-fun, de azért lehet benne valami, mondjuk egy alaperősítés. A gyüjtögetéstől már annyira eltávolódtunk, hogy erre már talán át is kódolódtunk?
Előzmény: bm613 (79)
bm613 Creative Commons License 2010.01.03 0 0 79
Egy ismerőstől megkaptam ezt a könyvet. Elolvastam, egészen érdekesnek látom az ötletet. Szerintem abban különbözik a többi ilyen alternatív étrendtől, hogy ad valami magyarázatot is arra, hogy miért kellene eszerint élnünk. Tök logikus a hivatkozás a millió éves alkalmazkodásra. Ettől még persze nem biztos, hogy igaza is van, de legalább elképzelhető, ellentétben a többivel (pl. mi a tökért volna jó, hogy a szénhidrátszükségletünket az egyik napon tömjük magunkba, a fehérjét meg a másikon... ez ugye most egy divatos diéta).
A vitaminokhoz viszont... addig megint csak érthető, hogy D-vitamin sokkal több szintetizálódott a természetben élő emberekben, mint a mi mostani életmódunknál, ahol nagyrészt épületben töltjük az időnket. Értem az omega-3-at is a hallal. No de C-vitamint hol a fenébe evett többet az őskori ember, minek kellene az a megadózis? A nagy gyűjtögetésben csupa C-vitaminos bogyó szerepelt volna? Erősen kétlem. Ugyanez a kérdés a többi vitaminra is vonatkozik. Ha az ember átáll paleo étrendre, akkor elvileg a napsütésfüggő D-vitamint kivéve mindene meglesz, ami kell (hiszen ha jól értem, erről szólna a dolog). Szóval akkor minek?
Előzmény: olvaso2010 (78)
olvaso2010 Creative Commons License 2010.01.03 0 0 78
Arról van szó, hogy (az egyébként vita tárgyát képező) napi vitaminmennyiséget nem tudjuk bevinni, bármennyire is "jól" eszünk. Nem tudok annyi halat enni, h elég omega 3am legyen, sem annyit napon lenni, h elég D vitaminom, és ugye vannak, sokak szerint pedig a C-ből is több kell.
Az egyéni igények a legfontosabbak, tapasztald meg.
Előzmény: zsuzsi07 (74)
tyafi16 Creative Commons License 2010.01.03 0 0 77
A SZG blogjáról vagyok P.E.

Aki kiváncsi esetleg a Dr.Légrády: Tojás, táplálkozás, egészség -c. könyvre, az megtalálja a www.szamosmiklos.hu-n.
Megjelenésétől fogva követjük a benne ajánlottakat. Csak Ő még a gabonafélék szerepéről nem sokat írt. Inkább a koleszterin mítosz cáfolatára helyezte a hangsúlyt,
és a máj-epehólyag rendszer működtetésére.

zsuzsi07 Creative Commons License 2010.01.03 0 0 76
Szerintem a crossfit nagyon durva. Ahogy ez a Mark Sisson kinéz, az meg nagyon impresszív, viszont természetellenes. A body buildinget és hasonlókat is természetellenesnek tartom, ha már a kőkorszakinál tartunk, akkor szerintem a 'természetes' testalkat nem a kigyúrt test, hanem a szikár, leszálkásodott, nagy állóképességű test, ezek pedig nem izompacsirták. Valószínűleg egyébként a kőkori ember sem úgy nézett ki, mint egy mai testépítő.
Amit korábban belinkeltetek, az a youtubos film is azt mondja, hogy kerüljük a megerőltető, kardio, zsírégető, vagyis hosszan tartó, izzasztó sportokat, helyette legyen változatos, kiszámíthatatlan, de állandó aktivitást adó a mozgásunk. És ez szerintem is közelebb áll a természeteshez.
Előzmény: gergoagainstcd (63)
SiriusBlack Creative Commons License 2010.01.03 0 0 75

a dr. légrádi könyvében van ez hogy reggelire együnk zsírosat. van magyarázata is, mert az éjszaka folyamán megtelt epehólyag csak valamiféle zsír hatására tud ürülni. egy szalonnás tojásrántotta szerintem jó reggeli. és bőven van idő a megemésztésére, mert tutira nem akarsz enni utána. hosszan.

 

szerintem ez a "mit mikor" kérdés nagyon egyéni.  ha a paleos megszorításokat betartja valaki, akkor szerintem ehet amikor kedve van hozzá. a paleolit ember alighanem akkor evett amikor talált vagy elejtett valamit. nem hinném hogy ez napszakhoz kötődött. mindig mindent meg tudunk emészteni. (kivéve a szöget, pet palackot,stb) csak néha lassabban, néha gyorsabban. ha nem eszünk sokat, akkor szerintem ezzel semmi baj nincs.

Előzmény: rockkan (73)
zsuzsi07 Creative Commons License 2010.01.03 0 0 74
Érdekes dolgokat írtatok itt le. Lehet, hogy kipróbálom.

Én teljesen cukormentes étrendet tartok (értsd ez alatt: hozzáadott cukor minden formája). Szerintem a mézet felejtsétek el, az ugyanolyan rossz, mint a cukor. Lehet, hogy több benne a vitamin, enzim, stb, vagyis 'természetesebb'. De ugyanúgy kórosan megemeli a vércukor szintet, mint a cukor. Inkább gondolkodjatok cukormentes ételekben. Esetleg egy kis édesítőszer, ha mindenképpen muszáj. itt persze lehet vitatkozni, hogy melyik a nem káros (én a xilitre és a sztíviára tennék).
Én tejet soha nem ittam, egyéb tejterméket is kevest. Viszont teljes őrlésű kenyeret igen. Rizst, krumplit is. De meggyőzőnek látszik, amit elolvastam a gabonákról és az inzulin rezisztencia kialakulásáról meg más káros hatásokról. Lehet, hogy kipróbálom.

Egy kérdés: Ha ez ilyen egészséges, akkor mi szükség van vitaminpótlásokra?többen is említettétek, hogy ez is része a diétának.

Szerintem a gyümölcsöt kár mellőzni! Inkább egyétek csak délelőtt, és magában. mindig főétkezés előtt legalább 1 órával. Aki fogyizik, az valószínűleg így is lefogy, legfeljebb hosszabb idő alatt, de hát a túlsúly sem egyik pillanatról a másikra ment fel, nem igaz? Szénhidrát pedig KELL a szervezetnek, csak nem mindegy, milyen forrásból. A gyümölcs viszont jó forrás.
rockkan Creative Commons License 2010.01.03 0 0 73

Szerintem rosszul tudod. Ha reggel eszel zsírosat, az egy táplálkozási ciklust indít, 2-3 órás emésztéssel (fő étkezés). Ha kb 12-14 órakor húsost eszel, annak max 4 óra kell. A harmadik (fél-adag) este 6-7 között nyugodtan lehet gyümölcs, vagy nyers zöldség, esetleg saláta (kevés hússal, hal stb jöhet).  Az üres gyomorban max félórát tartózkodik, az emészése a belekben zajlik.

 

Hasznos mert lúgosítja a szervezetet. Ha például napközben cukrosat ettél, vagy összettél ezt-azt, és érzed, hogy nem bírsz az emésztésével, pár sárgarépa elrágcsálása, vagy egy alma elmajszolása 1-2 óra alatt teljesen elsímítja a problémát. Ha 10kor fekszel, addigra újra üres a gyomrod, kezdődhet az éjszakai zsírégető fázis.

Jó a gyümölcssaláta is.

Próbáljátok ki, nekem mindig bejön. De nem szabad erős vacsora után közvetlenül sok gyümölcsöt enni, mert az bennragad a gyomorban, és akkor okoz felfúvódást.

 

Szóljatok, ha nem jól tudom, én mérnök vagyok nem orvos.

Előzmény: Törölt nick (72)
gÖndÖr Creative Commons License 2010.01.03 0 0 71
Poén, hogy eljutott Magyarországra is ez az étrend. Sajnos igy már nem számítok eléggé sznobnak, de annyi baj legyen :)
pucros Creative Commons License 2010.01.02 0 0 70
Szó sincs összeesküvésről.

Érdekes olvasgatni a futurológusok sci-fi elméleteit a jövő veszélyeiről, amikor majd az intelligens gépek uralmuk alá hajtják az embert. Mi meg csak szolgáljuk azokat akiket mi hoztunk létre hogy megkönnyítsék az életünket.

A szomorúan ironikus az az, hogy ez máris megtörtént. Csak éppen az általunk létrehozott konstrukció, aminek a rabjai lettünk mi emberek, nem olyan látványos dolog, mint egy rettentő okos gép ami többet és jobban tud mint egy ember.

A gazdaság a mi urunk, az ő növekedését szolgáljuk mindannyian, ha belepusztulunk is. A részvények, amiknek az árfolyama felfelé kell menjen, a mi részvényeink, ha más nem, ott gyűlik a nyugdíjra való nekünk, kisembereknek. A hatalom, ami ellen folyton lázadunk, a mienk, a nép hatalma. A média, ami irányít bennünket, azért ilyen, mert a mi kedvünket keresi.

Nincsenek ott valaki mások, akik gonoszul és titokban összebeszélnek ellenünk. Csak mi vagyunk ott is.
Előzmény: rockkan (66)
SiriusBlack Creative Commons License 2010.01.02 0 0 69

hát ponthogy nem szelektálódnak ki. a szaporodó kort ugyanismindenki megéli. tehát a gének továbböröklődnek.

itt szerintem az életminőségről van inkább szó. meg hogy az időskor produktív és érdekes lehessen. nem pedig küzdelem az addig felhalmozott betegségekkel.

Előzmény: rockkan (66)
olvaso2010 Creative Commons License 2010.01.02 0 0 68
Úgy legyen!
És köszönöm a reggeli alátámasztását.
Előzmény: rockkan (66)
olvaso2010 Creative Commons License 2010.01.02 0 0 67
Értem, kicsi viszavétel :-)
Az Atkinst jól ismerem - szerintem gyilkos.
Legalábbis az én arcomról eltüntek az érzelmek 1-2 nap alatt.
Jobb lesz ez a Paleo!
Köszi a linkeket.
Na, akkor narancs, ubi, husi, banán, futógép :-)
Előzmény: gergoagainstcd (63)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!