Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

granturismo Creative Commons License 2002.08.14 0 0 82
Ha menne a legalizálás ezen a módon amit leírtam akkor el tudnám adni a másik Velomat papírral együtt. Az a nevemen van, csak az eredeti motor nincs meg. Viszont otthon van 3 Velorex motorom kosárban, papírok nélkül. Asszem először az autóklubbal kellene beszélni. Megpróbálkozom.
granturismo Creative Commons License 2002.08.14 0 0 81
Átnéztem a vázat. Sajnos van rajta szám. A bal oldalon a lengőkar felső tartóbakjába van beütve.
Illetve most már nem bánom. Egyébként az adattábla is megvan rajta. Sajnos a festett részt a nap teljesen eltüntette, de a lényeg, a beütött számok megvannak. Négyjegyű alvázszám (egyezik a vázba ütöttel) Motorszám és egy hármas. Gondolom az 196 szám festve volt és az utolsó jegyet ütötték be szerszámmal. Igy a váz szerintem 1963-as. 53-as nem lehet, mert akkor ezt a típust még nem 73-as meg azért mert akkor már nem gyártották. A másik Velóm 72-es, de annak más a váza, mert a hidraulikus kuplung miatt más szerelvényfelfogató elemek is vannak a vázon.
Namármost nekem van egy forgalmim amit egy blokkal együtt vettem. 1965-ös azaz az eredetinek megfelelően össze lehetne építeni ezt a vázat azzal a motorral. Ilyenkor asszem valami összeépítési engedély kell. Meg egy legalizálási kérelem a rendőrségtől, hogy papírok nélkül is összeépíthető. És utána kap papírokat. Persze ehhez teljesen az eredeti állapotába kell helyreállítani.
csszolee
vajon a választható anyagok közül melyik az ami az eredetinek legjobban megfelel?
cszoleee Creative Commons License 2002.08.14 0 0 80
Sziasztok

Ricsosz: vigyázz az ilyenekkel, látják rajtad, hogy érdekel a dolog azt megpróbálnak, jól átbaszni.
küldök egy e-mailt.

ricsosz Creative Commons License 2002.08.13 0 0 79
Hello

Most beszéltem a szarvasköivel.... most már 100 eft tartják.... papirok nélkül........ ez kezd meredek lenni. Nagyon gázosak... voltam kinn megnéztem elsö körben ajnálottam 20 eft. Válasz rá voltak itt 50 eft megadnak érte. Most felhivom öket más néven mondom 25 eft papairok nélkül. Aztán hivom az elébb öket. Mire ök hát 100 eft ajnálottak nekik ma érte.....

Érdekes egy csoportosulás.....

Kezdek félni tölük:)))

Bye

Ricsosz

Előzmény: cszoleee (78)
cszoleee Creative Commons License 2002.08.13 0 0 78
sziasztok

Ricsosz: jó pihenést, köszi a cikket!
Grant: holnap, majd dumálunk, hogy mit lehet kezdeni azzal a vázzal.

Üdv.

ricsosz Creative Commons License 2002.08.13 0 0 77
Hello!

Itt az ujság 1-2 órán belül felscannelem és küldöm is mind a kettötöknek az Ótó motoros cikket... A nosztalgiás cikk jöhet de a gond hogy én holnaptol 1 hétig pihenek és csak 21 én jövök vissza....addigra talán a velorex is meglesz.

Kb mennyibe fog kerülni a full felujjitás??? És mennyit fog utnna érni???

Bye

Ricsosz

Előzmény: cszoleee (76)
cszoleee Creative Commons License 2002.08.13 0 0 76
Sziasztok

Örülök, hogy meglett az ajtó :)).
A magyar szöveg nincs benne, ezt egy tolmács küldte nekem, Ő írta bele. Ettől függetlenül, lehet hogy tudnak magyarul, bár ebben megintcsak nem vagyok biztos.

Az idei első (2002/1)Nosztalgia Járművek című újságban van egy két oldalas Velorex cikk, ha nincs meg valamelyikőtöknek, megpróbálom küldeni (ehhez sajnos kell egy-pár nap).

Üdv.

granturismo Creative Commons License 2002.08.13 0 0 75
Na hazavittem a vázat. Tényleg meglett az ajtó, de nagyon tré. Viszont találtam egy eredeti Velorex emelőt.
Köszi a levelet. Kérdezném, hogy a magyar felirat az eredeti szövegben is benne van? Mert akkor ez azt jelentené, hogy magyarul is tudnak?
ricsosz
Rosszul számolsz mert a ponyva akkor 900 ha te viszed az anyagot. Egyébként a legolcsóbb 1250. De majdnem mindegy.
ricsosz Creative Commons License 2002.08.13 0 0 74
Hello!

Nah a klubbal kapcsoatban a hivatalos bejegyzés macerás és hosszu is tehát az kb fél év minimum... és tudod ott már tagdij meg huzóckodás stb stb lehet tehát a baráti kör baráti társaság az jobb ötletnek tünik. Egerben és Eger környékén tudok pár Velorexest illetve Velorex fan-t Pl Ricsosz:))) De komolyra forditva van pár ember ezen a környéken is.

Ami a vázat blokkal illetni nem tom. Ha estleg Grand ugyi átépiti akkor lehet töle megvenném a vázat és akkor legalább 1 lenne forgalmis de majd még kiderül mi ujság.

Az auto mocis cikket megpróbálom még ma fel lőni neked vagy estig mindenképp elküldöm Neked.
Vagy ha adsz kontaktot mélben akkor felhivlak s el is küldhetem ....

Gran!

Ajtot lehet tudok keriteni ha érdekel irj....

Meg most jut eszembe tudok egy fa burkolatu möködö Velorexet azt 150 Eft re tartják és poroszlón van....

Bye

Ricsosz

Aki mindent megtesz egy két velorex és a klub és a barátság érdekében...:)

Előzmény: cszoleee (73)
cszoleee Creative Commons License 2002.08.13 0 0 73
Sziasztok

Granturiusmo: reggel voltam az ecseri piac felé, csak sajna fel van bontva a szélső sáv ezért nem mentem be (törékeny áru volt nálam, nem mertem bemenni az útfelbontásba). Vethettem volna egy utolsó pillantást a vázra, mondom nézz körül hátha meglesz a másik ajtó is. Állítólag van Pesten egy fickó aki egy piros-fehér-zöld Velorex-el járkál a városban. Beszéltem egy szakértővel (szintén Velorex tulajdonos) aki azt mondta, hogyha klubot akarunk alakítani akkor két lehetőségünk van, vagy hivatalos formában( cégbíróság satöbbi), vagy csak egyszterűen baráti társaság formájában, szerintem a második út az egyszerűbb.
Közben azon dolgozom, hogy a www.velorex.hu oldalt megszerezem az alakuló klubnak.
Ricsosz: ha az Autó-Motoros cikket be tudnád szkennelni, légyszi küld el nekem. Sajnos most nem tudok fejből papíros roncsot, de majd utánna nézek.

ricsosz Creative Commons License 2002.08.13 0 0 72
Hello!

Köszi a levelet. Tehát megnéztem nagy hirtelen a szokványos ponyva tetövel kompletten 24 eft ha jol számolok 1 korona kb 6 ft. 3200+900 Kcs.

A tolmácsolás no gond meg a leveleket is le tudom rendezni. Ja és ingyé mert ugye kedvenc kollégám tud éppen szlovákul... - szlovák tanitoként diplomázott-

Ami a vásárálst illeti... Lecsusztam egy komplett és egy másikrol azok 80 ba kerüéltek de nem volt a komplettnek csak lemez boritása....

A papirok nélküli dolgot lehet kibulizom mert talán tudok szerezni egyet aminek van papirja vázat+motorblokkot....

Bár nem tudom még mi lesz belöle....

Bye

Ricsosz

Grand. Megmondod hol láttad azt a 3 velorex vázat amit emlitettél.

Előzmény: cszoleee (71)
cszoleee Creative Commons License 2002.08.13 0 0 71
Sziasztok

Na végre tudok írni egy sort, annyi meló volt, hogy csak na.
Granturismo: jöhet a sör :), szerintem ott lesz a Velorex váz másik ajtaja is csak keresgesd kitartóan. (Bár nem vagyok biztos benne)
A ponyva: három cég gyárt, ponyvát az egyik a Zitex ez a legolcsóbb. Én tudok olyat aki tolmácsolna, levelet írna, sajnos nem ingyen.
Küldök mindkettőtöknek e-mailt.

Üdv.

ricsosz Creative Commons License 2002.08.13 0 0 70
Hello!

Nos hol is kezdjem... tehát a levelet megiratni nem egy nagy kaland ... az megy. elküldeni ok az ára menny lehet egy ponyvának??? És mennyibe lesz mire itthon a kezeim közé kapom kb.

A kocsik még nem biztosak lehet ma du visszaszólok hogy mi ujság van, de nem bizok tulságosan.

Ami a forgalmit illeti ... bemegyek és mondom hogy vettem és ehhez kéne forgalmi .... bár lehet jobb lesz ha ugy is eredetire akarom restaurálni akkor meg rögötn veterán vizsga és ugy....

Vagy beszélek egyik ismerössel adjon el egy vázat nekem aminek van papirja....

Majd még kiderül mi lesz a dolog vége....

Tehát hogy fogjak hozzá mivcel fessem ilyenek érdeklnének...

Bye

Ricsosz

Előzmény: granturismo (69)
granturismo Creative Commons License 2002.08.13 0 0 69
Szia ricsosz.
Persze beszállhatsz.:-)
Ez a ponyva behozatal engem is érint. Tényleg valamit kellene érdeklődni ettől a Zitextól, hogy hogyan működik ez a dolog. Nincs tipped kivel lehetne egy mailt íratni nekik? Viszont szerintem ha két garnitúrát rendelnénk akkor pld. a postaköltségen lehetne spórolni.

Viszont én nem vennék meg olyan velorevet amihez nincs meg a forgalmi. Szívtam már ezzel eleget.

A javításról:
Először is azt tedd fel magadban, hogy csak buli célra akarod valahogy felújítani vagy restaurálni, eredeti állapotába akarod visszaállítani?

Előzmény: ricsosz (68)
ricsosz Creative Commons License 2002.08.12 0 0 68
Hello!

Ujság van!

most beszéltem a Szarvasköivel és ajánlottam nekik 25 eft- t a kettöért... lehet meglesz...
De papirjai nincsennek meg ilyenkor mi van?

Meg ez tényleg egy roncs most... Hogy fogjak hozzá???

ötletek hozzászólások javallatok.

Az automotoros cikk megvan és ha kell akkor az összes dolgot letöltöm a netröl a velorex.com oldalrol.

Ja ponyvát hogy lehet akkor szerezni....?

Még vmi. Ha rozsdás a váz akkor elég he letakaritom drótkefével és utánna rámegyek barna vagy fekete Hameritetal??? Vagy alapozzam alá???

Bye

Ricsosz

ricsosz Creative Commons License 2002.08.12 0 0 67
Hello!

Gratula hozzá... és ha én is veszek kettöt akkor beszálhatok a buliba???

A cseh nyelvel háááát igazat megvallva sehogy viszont a kollégám le tudja forditani a dolgot... tehát elméletileg nincs gondolom vele...

Figyi ha veszek egy Velorexet akkor ha csehektöl rendelek ponyvát azt hogy tudom behozni meg hogy mint lehet a dolgot???

Bye

Ricsosz

Előzmény: granturismo (66)
granturismo Creative Commons License 2002.08.12 0 0 66
Na, voltam kinn az Ecserin. Az illető 20-ért odaadja a pucér vázat. Meg is vettem. Holnap elhozom. Az ár kicsit meglepő. Régebben volt ott egy Velorex. (kb 8 éve) komplett volt, de lepukkanva. Az öreg harcos 250ezret mondott rá. majdnem hanyattestem. De akkor azt mondta uram nézzem meg ez a piac tele van németekkel nekik pedig nem pénz ezért a gépért ennyi. Hát nem tudom egészen addig ott láttam még nem kezdődtek meg a nagy átalakítások. Aztán eltünt. De az is lehet, hogy csak hátravitték a szín alá aztán mostanra ennyi maradt belőle ami most megveszek.
Gyalázatos állapotban van. És az egyik ajtaja is hiányzik. Viszont hátsó kosár (hivatalos megnevezéssel motorsátor) 2 is van.

csszolee
Jövök 1 sörrel.:-) Vagy ha valami apróság hiányzik majd a géphez és nekem van akkor adok.

ricsosz
Megköszönném ha utánanéznél. A cseh nyelvvel hogy állsz?

Előzmény: ricsosz (65)
ricsosz Creative Commons License 2002.08.12 0 0 65
Hello!

Nah megkeresem az alváz számot a velorex.com-on hogy merre van... megyek kiscsit rákattanok a képekre:)))

MEGVAN.... eszembe jutott elöl van a vázon az alvázszám ha emlékeim nem csalnak akkor ott az ablak alatt....

Bye

Ricsosz

Érdekel valakit ez a két velo amit montam Szarvasköben???

Előzmény: granturismo (64)
granturismo Creative Commons License 2002.08.12 0 0 64
csszolee

Te sem tudsz az alvázszám helyéről semmit? Ha legközelebb kimész nem kérdeznéd meg ezt a Velorexes embert?

granturismo Creative Commons License 2002.08.12 0 0 63
Jaj az ecserinél akkora zsiványkodás van! Mennyit kérhetnek azért a vázért? 150-200ezret?:-)) Pedig klassz lenne, nem messze lakom onnan.
Előzmény: cszoleee (62)
cszoleee Creative Commons License 2002.08.12 0 0 62
Sziasztok

Ha csak váz kell, az van egy a ecseri piacnál lévő veterán motoros részlegnél, kicsit szar de fel lehet újítani.
Voltam a csepeli veterán börzén szombat délelőtt és megint találkoztam egy Velorex tulajjal, aki a Veloval jött ki a börzére. Elég nagy Velo-fan lehet uganis kint volt augusztus elején Csehbe egy Velorex találkozón.
A Velorex Klub ezért lenne király,együtt kimenni egy ilyen nagyobb találkozóra.:)

Üdv.

ricsosz Creative Commons License 2002.08.10 0 0 61
Hello!

Nos igen van de ha ki van szedve a tunikett gomb akkor ott nincs csavar ugye??:))

Miért nem kérdezted hamarabb hogy hol van??? Hát mondjuk az tény hogy ennek egy tréler kellene amivel et tudnád vinni hisz 2 kocsirol van szó...
De mondom ha más nem lesz akkor záros határidön belül szólsz és megnézzük. Ja inkább majd mailban elküldöm a számom mert lehet sokszor nem vagyok net közelben.

Bye

Ricsosz

granturismo Creative Commons License 2002.08.10 0 0 60
Ja a turnikett gomb helyén van lukacska, de ha ott van a gomb akkor a lyukban tele van csavarral van nem?:-)
Megkaptam a mailt. Előbb is diskurálhattunk volna. 2 hete voltam Egerben. Azért nekem arra is kell gondolnom hogy hogyan juttatom haz a vázat. Szóval ha lehet kicsit közelebb kezdeném a kutatást. De ha megint megyek le majd szólok mert azért megnézem a Velokat.
A mostani Velomat egyébként Móron vettem és saját lábán (kerekein) vittem haza. Akkor vezettem először Velorexet. Hát az egy nem semmi élmény!
Előzmény: ricsosz (59)
ricsosz Creative Commons License 2002.08.10 0 0 59
Hello!

Tunikett gomboknál kell lenni hisz valamivel oda kell fogatni a csó vázhoz amit én láttam ott volt ilyen pici kis lyukak. Szerintem ezért bár még nem vagyok vér profi Velorexböl.

Ja mail ment..

Bye

Ricsosz

Előzmény: granturismo (58)
granturismo Creative Commons License 2002.08.10 0 0 58
A turnikett gomboknál miért van lyuk?

Küldd el légyszi nekem azt a számot. De írjál valamit arról hogy mit tudsz erről az eladóról. Eladna csak vázat?

Előzmény: ricsosz (57)
ricsosz Creative Commons License 2002.08.10 0 0 57
Hello!

Mondhatnám azt kutya egyszerü a bejutás utja... hisz nem olyan végig folytonos dolog az a csőváz vannak benne lyukak is... ez tuti pl a tunikett gomboknál... és ha ott egy kis pára viz bemegy akkor a vasszú már fel is üti a fejét....

Tehát etredeti Velo-t akarsz....

Hmmm ha csőváz kell adhatok egy számot ott megkérdezheted....

Bye

Ricsosz

Előzmény: granturismo (56)
granturismo Creative Commons License 2002.08.09 0 0 56
Ez egy zárt csőváz hogyan juthatna belülre víz?

Azt akartam kérdezni, hogy szerintetek hol van az alvázszám a Velo-n? Azt tudom hogy a tank előtt azon a kis alutáblán rajta van. De valahol a csővázba közvetlen is be van ütve? Azért gondoltam, mert én is eladnám ezt a mostani fémkasznis vázamat ha nem lenne beütve az alvázszám máshol mert az alutáblát simán át lehetne tenni egy másik nem átalakított vázra. Egyébként szerintem az én fémkasznim k.jól néz ki csakhát eredeti Velot szeretnék csinálni. Viszont a papírokkal kapcsolatos hercehurcához nincs kedvem. Elég volt egyszer. Szóval egy jó állapotú csőváz kellene csak ha nincs benne máshol szám. A többi alkatrészem nekem már megvan hozzá. Van sok gyári új is. Ja meg a bőrborítás is kell majd.

Előzmény: ricsosz (55)
ricsosz Creative Commons License 2002.08.09 0 0 55
Nos ha a falut megmondod már az is segit hátha sikerülne valamit belakotnom...
Bár nem tom lehet összevásárolok vagy 6-8 verolexet és Velorex diler leszek:)))
Csak a 250-350 es Jawa blokk javitást kell az ujjamba vágni:)))

A belülröl rozsdásodásra... tudomásom szerint nem jellmezö a dolog... de ha mégis akkor azt hiszem nem görcsölnek vele ha nagyon megyengül a váz akkor ott azt pótolják... tehát ujjat tesz bele vagy másik ötlet kiveszed a rozsdás részt és elöbb rozsdamaróban majd pedig rozsdásodás gátlóba teszed ugy hogy böven belepje... és akkor kivül belül átjárja és azátn meg hagyod megszikkadni benne....

Bye

Ricsosz

Előzmény: cszoleee (54)
cszoleee Creative Commons License 2002.08.09 0 0 54
Sziasztok

Azt én is tudom, hogy belül üreges de mi van akkor ha belül is elkezd rozsdásodni, azon, hogy lehet segíteni?

A bontóhoz csak odatalálni tudok, sajnos az utca nevét nem tudom, és a tulajjal is beszélni kéne még egyszer legalább, hogy kötélnek álljon.

Üdv.

ricsosz Creative Commons License 2002.08.09 0 0 53
Hello!!!

Ha emlékeim nem csalnak akkor üreges belülröl... illetve biztos hogy az mivel egyik helyen egy félbe vágott volt és ott elég vastag volt a cso fala de volt benne akkor is egy üreg....

Tehát CSÖ és nem tömör.

Nekem is vn egy kérdésem véletlenül nem árulod el hol van pontosan ez a bonto???

Bye

Ricsosz

Előzmény: cszoleee (52)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!