Keresés

Részletes keresés

niggergriff Creative Commons License 2014.12.07 0 0 3056

Igen,csak annál macerásabb a két patronos üze,mert vagy mindig kiszereled a puskát az ágyból vagy kell hozzá egy tábori satu ismeg valahogy elölről is meg kell fogni..

Van erre több megoldás,pl.a "zúdpalis"-"gohar"-adapteres megoldás-WW-vel csináltattam akkoriban meg mással isnéhány db-ot

Valójában innen már csak egy ugrás a "levegősítés"-80-100 EUR-ért lehet venni CZ-200 gáztartályt és azt használod

 

"Egybefa"-ahhoz kell egy hosszú kiszerelhető hűthető gáztartály

majd a "gumiszobában"(A zen és a légfegyver ápolás művészete") teszek fel képeket,mitől is van szó.

Érdemes benézni néha oda,mert szoktak lenni akciók is-pl. "ingyé" agyazás-volt is,de arról már sajnos,lekéstetek.Topic-nyitó aukció keretén belül, voltak,akik jól jártak...és persze,semmi Smafu nem volt benne,mindenki mindig megkapta a "jutalmát"

de:Tempora mutantur,et nos mutanur in illis"

Előzmény: Triebl Gábor (3055)
Triebl Gábor Creative Commons License 2014.12.07 0 0 3055

Annyi még hogy a clg 62 patronháza lehet hosszabb mivel dupla patronos és az előagy nem stimmel rá!

Én egy gpm d2 ből akarok építeni de egy egybefával jobban járnál szerintem is!

 

Előzmény: Heki02 (3054)
Heki02 Creative Commons License 2014.12.07 0 0 3054

OK

Előzmény: niggergriff (3053)
niggergriff Creative Commons License 2014.12.07 0 0 3053

értem,ha nem találnál,akkor keress. meg priviben.

Előzmény: Heki02 (3052)
Heki02 Creative Commons License 2014.12.07 0 0 3052

Szept. Végén vettem

Előzmény: niggergriff (3051)
niggergriff Creative Commons License 2014.12.07 0 0 3051

Akkor bocs,mégsem Te voltal(vagy) a motoros cimbi..

Előzmény: Heki02 (3050)
Heki02 Creative Commons License 2014.12.07 0 0 3050

???????????????????????????Tus van, nincs rá szükségem.?????????????????????

Előzmény: niggergriff (3048)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.07 0 0 3049

Nekem is volt, de ez spéziel egy "tábornoki" csőköpenyes, távcsősines CLG előágy része, ami nem az enyém volt, csak elhozta a gazdája "szemlézésre" :-)

Előzmény: Heki02 (3043)
niggergriff Creative Commons License 2014.12.07 0 0 3048

ezzel nincs is semmi gond!

Csak nem látom a tusát(ja,hogy az még nálam van(?)mer' még most kűdöm,(D:D:D:)

Akkor gondba leszel ,Öregem,mert megkapod a másikat is mellé(a kissé repedtet,amit először kinéztél-csak egy kicsit disszonáns volt az a clg-csöves történet...de sebaj,adjunk,amit Isten adott!)

 

De lehet,hogy megint keverem a szezont a faxommal..

Persze,Tőled jöhet rá valami börze is...

Persze,már ne motorral gyere,mert elég hideg van..még jó,hogy Te későn kezdted-én sokkal korábbna -a mocit-és reggel már alig bírok talpra állni,úgy kivan a derekam...

Nyáron jó az,"20fokba,vastag bőrcuccba,csizmába..

Előzmény: Heki02 (3046)
niggergriff Creative Commons License 2014.12.07 0 0 3047

igen.mondjuk 20 e ft-ért én is lekapnám a karabélyomról..igy Karácsony előtt.

(persze,akkor rohadt "nepper" vagyok-lennék)D:D:D

De ha készíttetnem kéne ,akkormeg jóval többe jönne i(telefon,utánajárás)-és még vagy "klappolna vagy se!)

Előzmény: Heki02 (3045)
Heki02 Creative Commons License 2014.12.07 0 0 3046
Előzmény: Törölt nick (3042)
Heki02 Creative Commons License 2014.12.07 0 0 3045

Manapság semmi sem lehetetlen csupán pénz kérdése.............Ha nem találok eladót akkor marad anélkül a "karabély".  

Előzmény: niggergriff (3044)
niggergriff Creative Commons License 2014.12.07 0 0 3044

Bizalommal ajánlom wW-t,nekem is Ő készítetet a speciál clg-re előagyat

meg "egybefákat" is..

volt olyan,amit a zűdpalihoz,volt oylan,amit légtartályhoz.

sztem egy előagy elkészítésért ugyan annyit kér,mintha egy kompl.fát csinálna.

talán kevesebbet valamivel

sztem esztergapadon hasábból ki lehet esztergálni,aztán meg levágod,ahol kell.

Előzmény: Heki02 (3043)
Heki02 Creative Commons License 2014.12.07 0 0 3043

Hát nem! Volt CLG-m képben vagyok.

Előzmény: Törölt nick (3042)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.07 0 0 3042

...nem egyszerű a mutatvány :-)

Előzmény: niggergriff (3041)
niggergriff Creative Commons License 2014.12.07 0 0 3041

Nagyon jó "egybefákat lehet  már gyártatni

olcsóbb és egyszerűbb is,mitn az előágy.

azt jobb,ha megcsinálod,mert sztem senkinek sincs.

Ha lenne,kéne nekem is!

Még a "makói srác"-nak sincs(mivel ő is én vok..D:D:D:)

Előzmény: Heki02 (3038)
nedolaci Creative Commons License 2014.12.07 0 0 3040

Mint ízig-vérig magyar puska?!!             Van Diana fórum!

Előzmény: yoyo41 (3039)
yoyo41 Creative Commons License 2014.12.07 0 0 3039

sziasztok! diana mod 25 véleményetek?

Heki02 Creative Commons License 2014.12.06 0 0 3038

Köszönöm tus van. GPM01 -re akarom rátenni ezért keresem az előagyat. Anélkül is lehet lőni vele, talán jobb képet festene az előaggyal

Előzmény: niggergriff (3037)
niggergriff Creative Commons License 2014.12.06 0 0 3037

Jó a megnevezés

előagy vagy előágy...de nagyon nehéz már hozzá találni.

gyártatni kell,vagy a cz-200-ét felperselyezve-az van a tótéknál sztem

tusát 12-ért tudok újat,de előagyat ....

Előzmény: Heki02 (3036)
Heki02 Creative Commons License 2014.12.06 0 0 3036

FÉG CLG agyat keresek, lehet anya nélkül is. Lehet más a neve, az a fa rész kellene amit co2 tartályra kell ráhúzni.

niggergriff Creative Commons License 2014.12.01 0 0 3035

..és most nagy igazat szóltál,mivel a "schwalbe"fecskét jelent-magyarra fordítva!

de a disznósajtnak is hány féle torzított változata van:"varsli" "svarkli"

Viszont ezt már annyiszor egymás orra alá dörgöltük:"ez egy szaktopic"!

Ennek ellenére visszatükrözzük azt a jó magyar beidegződést,ami a "fegyver" szó kapcsán él nálunk.

(lég)"fegyvere van-veszélyes!"

azért a légfegyverek mégis csak játékfegyverek,bár nem a búcsús "mukis" vagy gyermekkorunk kedves dugós puskái-annál picit tartósabbak,pontosabbak,de azért mégis csak játékszerek..

Ennek a játékszer-létnek kellene jobban érvényesülni a szigorúság ,meg a "sarkosság"-mellőzésével

(hadd ne fújjunk már egy tülköt a törvényhozókkal)

Azt pedig sokan kijelentették,hogy ez itt a "játszóterünk"!

Nem lövész-árok,nem hadszíntér-játszótér.

Előzmény: rókafegyver (3032)
niggergriff Creative Commons License 2014.12.01 0 0 3034

A légtárral nyelvészetileg,szakmailag és logikailag is egyet lehet(ne) érteni,ha átgondoljuk a légfegyver működését.

..mer ugye: az ütőrugó erő  ellenében megakasztott dugattyú előtt helyezkedik-"tárolódik" el az a levegő mennyiség,ami a lövés leadáshoz szükséges energiát biztosítja,mindaddig mig el nem inditjuk(vagy kopott elemek esetén magától)meg nem indul a lövés folyamata..

 

Ezt a légfegyver elemet  még kínában is légtárnak nevezik:"csingcsoungbang" a légtár "kínaiull"-pekingi nyelvjárásban

D:D:D:

Előzmény: rókafegyver (3031)
.psp Creative Commons License 2014.11.30 0 0 3033

A stevének irt ezirányu hozzászólásom mit gondolsz miért volt tele szmájlival ?

Előzmény: rókafegyver (3031)
rókafegyver Creative Commons License 2014.11.30 0 0 3032

És a Simson fecskét is simán le svarblizzák a magyarok, de tudjuk miről van szó. Én villanyszerelő vagyok és ha nagyon ritkán hozzáérek ahová nem kellene, nem azt mondom, hogy átszaladt rajtam pár töltés mert az adott feszültséghez képest a testellenállásom ezt lehetővé tette, hanem simán üvöltök, hogy megba...ott. A kolléga nem tart előadást a helyes szakmai nyelvezetről.

Előzmény: niggergriff (3030)
rókafegyver Creative Commons License 2014.11.30 0 0 3031

Bizony engedély nélkül tartható légfegyver a becsületes neve. Amikor az engedélyezett határ fölé emelkedik a torkolati energia, akkor lőfegyverré válik. Ehhez bőven elég egy jó bő olajos hozzánemértő de jószándéku takarítás. A többi meghatározás, mint léglőszer, légtár és egyebek, meg nem bírnak jelentőséggel. A légtárral nyelvészetileg még egyet is lehet érteni.  Ha lehámozzuk a fegyvereket övező misztikumot és elfelejtjük a divatos "szakmaiságot" nem puskaművesek részéről, akkor a maga természetességében értjük a dolgokat. Autószerelők használják a gólyaláb, kutyacsont, macskaszem, vagy villamosiparban a delej, ménkü stb. és elvannak velük. Attól nem leszünk okosabbak, ha a szlenget használja valaki. Egyébként nekem sem tetszik, de ezzel együtt tudok élni. A sok szakmaiság csak felhasználók részéről meg szintén nem szimpatikus tulajdonság. Vizsgán, hivatalos iratokban nyilván nincs helye a szlengnek, itt nem akkora tragédia.

Előzmény: .psp (3017)
niggergriff Creative Commons License 2014.11.30 0 0 3030

határeset..de ..elfogadjuk!

Még mindig pontosabb,mint a +léghenger vagy ennek fokozása:léghengerház"

..mint a léglövedék..

mindannyyian tudjuk,mi mit takar vagy mit fed le..csak éppen bántó,mint a "suk"-"sükkölés"(ikes igék helyes használata pl..)Lejhet téveszteni,ha  a klavi xar vagy siet az ember,mert 1000 a dolog(hideg van,kifogyott a hütő,szalad a lakás ..stb)

de olyan ez,mint "Shcull 312" holott az "Suhl312"mint a pedálos simson ,a "mofa"  vagy a Schwalbe,Star,stb..mert az is mind "Suhl"-i volt...vagy a rengeteg standard,sörétes vadász stb..puska.

ha lehetséges nevezzük  a dolgokat a nevükön..azért nevezték el ,annak,aminek-mert az "a neve"

Előzmény: python 357 (3028)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.29 0 0 3029

Maradjunk annyiban, hogy ez nem kardinális kérdés, de amiről előzőleg beszélgettünk az bizony az.

Lehet egy konkrét alkatrészt más-más megnevezéssel illetni, de különböző szerkezeti egységeket & szerkezetekeket nem szép dolog összezagyválni.

Ráadásul az esetek nagy többségében a helytelen megnevezés tudatlanságot takar.

python 357 Creative Commons License 2014.11.29 0 0 3028

Én dugattyúház-nak  nevezem!!!!!.......

Előzmény: niggergriff (3027)
niggergriff Creative Commons License 2014.11.28 0 0 3027

Annyit nem sikerült elérnem kb 3-4 év alatt az index-fórumokon

hogy a légtár LÉGTÁR legyen(inkább léghenger,gőzhenger,pumpaház meg nem tom' mi franc... minden más-csak a LÉGTÁR nem...

Pedig akármelyik ex-fégest,ha megkérdeztek vagy csak annyit mondtok,hogy" LG-légtár"-biztosan tudni fogja...

(Az alapanyag neve is légtár-cső volt..igy érkezett egyenest a csőgyárból..)

Előzmény: Törölt nick (3026)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!